Αποστολέας Θέμα: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα  (Αναγνώστηκε 345782 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karabε

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 799
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • www.thai.gr
Απ: εγγραφα για γαμο
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 22:55:37 μμ »

μένει στο Πίτσιτ (χωριό),

 γιατί τώρα με το μαγαζάκι που έχει δεν πεινάει τουλάχιστον, υπολογίζω κανά 25000 -30000 μπατ το μήνα τα βγάζει

Στο phichit με 30.000 περνας σχεδον βασιλικα

υ.γ. Υπολογισε 30 ημερες x ελαχιστο μεροκαματο σαν freelancer = ??
       Oποτε ποιος ο λογος να ειναι μακρια απο τα παιδια της?
       Μαλλον καποιο λακκο εχει η φαβα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2011, 22:59:17 μμ από karabε »

Αποσυνδεδεμένος begida

  • *
  • Μηνύματα: 34
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: εγγραφα για γαμο
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουάριος 23, 2011, 23:53:47 μμ »
Οτι λέει αλήθεια για το μαγαζί είναι σίγουρο την βλέπω κάθε μέρα στο skype, Δεν ξέρω παιδιά το ποσό που μπορεί να βγάζει από αυτό στο μαγαζί, δεν μου το πε αυτή αλλά ο πρώην της, εβραίος 50άρης (αυτός τις το έφτιαξε το μαγαζί όταν είχε μείνει μαζί της 4 μήνες) με τον οποίο μιλάμε και ο οποίος παρόλο που του έχει πει ότι πήγαινε μαζί του για τα λεφτά ακόμα την νιάζεται, τέλος πάντον είναι λίγο μπερδεμένο το πράγμα, αυτός μου είπε ότι από αυτά που πουλάει κάθε μέρα βγάζει περί τα 700 μπατ και αν μαγιρεύει για πάρτι στο χωριό της όπως μου λέει παίρνει 300 μπατ, ίσως το ωράριο να είναι λίγο βάρβαρο γιατί ξυπνάει 5 το πρωί και σχολάει 6-7 το απόγευμα, ίσως όντος είναι καλύτερα να της εξηγήσω πως έχει η κατάσταση και να την προιδεάσω ότι αν δεν πετύχει η συνταγή ίσως θα είναι καλύτερο και για αυτήν και για μένα να γυρίσει πίσω στο μαγαζί της? στην Πατάγια για να βρει κάποιον που θα μπορεί να τη φροντίζει? τώρα για το 100% που λές martz για αυτό δεν είμαι ποτέ για τίποτα και για κανέναν σίγουρος

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: εγγραφα για γαμο
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 00:34:37 πμ »
Φιλε begida.  
στην πρώτη ερώτηση θα ήθελα να μάθω αν πχ έχω 1000 ευρώ μαζί μου βγάλε τα εισιτήρια, για διαμονή, τα διαδικαστικά του γάμου, φαγητά, μετακινήσεις, ίσως ένα τραπέζι στην οικογένεια της κοπέλας, συνολικά τα εξοδά μου για 5 μέρες θα με φτάσουν? κυρίως βασικά αναφέρομαι στη σούμα του γάμου πόσα θα πληρώσω

Όχι τα 1000 ευρό δεν φτάνουνε για τον γάμο. Ο λόγος είναι ότι μόνο για μεταφραστικά και επικυρώσεις θέλεις γύρω στα 15,000 μπατ η περίπου 400 ευρό. Βάλε τώρα τα  ταξί, βάλε τα φαγητά, και δεν βάζο μια βέρα και ούτε ένα δώρο.

Για το δεύτερο δεν μπορώ να τρέξω τις διαδικασίες από εκεί ώστε να έρθει μαζί μου απευθείας? μαλλον λόγο γραφειοκρατίας να το ξεχάσω αυτό

Αν εχεις άτομο στην Ελλάδα με πληρεξούσιο οποίον δειποτε δεν χρειάζεται να είναι δικηγόρος μπορεί να στα τακτοποιούσουν τα χαρτιά και να στα στήλη. Βάλε άλλες 15 μέρες διαμονή στην Ταϊλάνδη.

Για το εισιτήριο με επιστροφή είχα διαβάσει από δω ότι αν δεν δουν στην πρεσβεία εισιτήριο με επιστροφή δεν της βγάζουν visa

Στην πρεσβεία δεν θέλουν εισιτήριο επιστροφής αν έρθει σαν γυναίκα σου αυτό το ζητάνε στο αεροδρόμιο αλλά υπάρχει κομπίνα και δεν το βγάζεις.

γιατί τώρα με το μαγαζάκι που έχει δεν πεινάει τουλάχιστον, υπολογίζω κανά 25000 -30000 μπατ το μήνα τα βγάζει


Αν στο χωριό έχει μαγαζί και βγάζει 25,000 με 30,000 μπατ τον μήνα δεν θέλει να φύγει  με τίποτα εκτός και αν της έδειξες ότι είσαι ο γιος του Ωνάση,

εαν καποιος ελλαδα την προσφερει λεφτα 50 100 ευρω ας πουμε για ενα σορτ τιμε πως θα αντιδρασει αραγε?  


Αν της δόσεις 50 η 100 ευρό θα αντιδράσει? ως εξής στο μυαλό της φυσικά θα πει που ήταν τόσο καιρό αυτός πρώτον και δεύτερο νομίζει ότι τόσα πρέπει να παίρνει και την καταστρέφεις και τρίτον χαλάς την πιάτσα.

σημιωτέον ότι ο μισθός μου είναι 1100 ευρώ

Φίλε με 1100 ευρό το μήνα δεν φτάνουνε γιατί με το όπως λέμε με το κληδει στην πόρτα κάθε μήνα θα θέλεις με 2 παιδιά ένα διακοσάρι ευρό να στελνεις τη σου μένουν 900. βάλε όπως λες 250 με 300 το νοίκι τη σου μένουν 600. Βάλε το κινητό και το τηλέφωνο άλλα 100 τον μήνα τη σου μένουν 500. Βάλε τα δικά της φαγητά και λαϊκή την εβδομάδα με απορρυπαντικά   100 επί 4 εβδομάδες ο μήνας 400 σου μένουν 100. Αν καπνίζεις βγάλε και τα 100 τον μήνα και έχουμε ένα μηδενικό σου μένει. Αλλά έχουμε νερό, φως, καμιά καφετέρια, και κανένα ρουχαλάκι από την λαϊκή φυσικά. Αυτά άστα τα παίρνεις από την οικογένεια σου δανεικά.


Αν δεν ήταν τόσο δύσκολο να έρθουν με τουριστική visa δεν θα την παντρευόμουν τόσο σύντομα θα το δοκιμάζαμε πως πάει πρώτα 2-3 μήνες και αν πήγαινε καλά γιατί όχι


Αν δεν πήγαινε καλά άντε κοπέλα μου από εκεί που ήρθες. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά την δοκιμάζουμε μας κάνη καλός αν δεν μας κάνη άντε ρε κοπέλα μου. Όχι φίλε στην αδερφή σου θα ήθελες να το κάνανε? η και να σκεφτόντουσαν έτσι?

Φίλε πιστεύω να απαντήθηκες στα ερωτήματα σου. Αν και δεν ήθελα να ξαναγράψω γιατί ο ουτοπικός όταν θίγεις τους φίλους του σου σβήνει τα ποστ.

Αποσυνδεδεμένος man8os

  • *
  • Μηνύματα: 46
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.9 Firefox 3.6.9
Απ: εγγραφα για γαμο
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 00:55:18 πμ »
doctortilac η δεν εξηγησα εγω σωστα τι 8ελω να πω η δεν καταλαβες εσυ καλα!

εννοω εαν φερει καποιος απο ταυλανδη κοπελα για γαμο και η κοπελα σε μια βολτα μονη της της προσφερει καποιος 50-100 ευρω για σορτ τιμε πως θα αντιδρασει?

οπως γνωριζεις ελλαδα φερομαστε σαν λιγουρια κ πεφτουνε δεκαδες σε μια ομορφη γυναικα που 8α δουνε!

οπωτε μια κοπελα απο ταυλανδη που τα βλεπει στην καθημερινοτητα της ειτε απο την ιδια τα βιωνει ειτε απο φιλες και τα λοιπα

καποιος βρεθει κ της προσφερει χρηματικο ποσο ενω ειναι παντρεμενη ελλαδα πως θα αντιδραση η κοπελα?

ταυλανδη απο τα λιγα που γνωριζω και για ενα ποσοστο (δεν μιλαω για ολες) μικρο μεγαλο δεν το γνωριζω θα απαντουσαν θετικα (νομιζω δεν επιμενω)


ελλαδα μια παντρεμενη ταυλανδή πως νομιζεις αντιδραει σε αναλογες προτασεις που πιστευω οτι θα εχει ?


ειναι πιστες η οχι?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:16:44 πμ από man8os »

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:47:25 πμ »
doctortilac η δεν εξηγησα εγω σωστα τι 8ελω να πω η δεν καταλαβες εσυ καλα!

εννοω εαν φερει καποιος απο ταυλανδη κοπελα για γαμο και η κοπελα σε μια βολτα μονη της της προσφερει καποιος 50-100 ευρω για σορτ τιμε πως θα αντιδρασει?

οπως γνωριζεις ελλαδα φερομαστε σαν λιγουρια κ πεφτουνε δεκαδες σε μια ομορφη γυναικα που 8α δουνε!

οπωτε μια κοπελα απο ταυλανδη που τα βλεπει στην καθημερινοτητα της ειτε απο την ιδια τα βιωνει ειτε απο φιλες και τα λοιπα

καποιος βρεθει κ της προσφερει χρηματικο ποσο ενω ειναι παντρεμενη ελλαδα πως θα αντιδραση η κοπελα?

ταυλανδη απο τα λιγα που γνωριζω και για ενα ποσοστο (δεν μιλαω για ολες) μικρο μεγαλο δεν το γνωριζω θα απαντουσαν θετικα (νομιζω δεν επιμενω)


ελλαδα μια παντρεμενη ταυλανδή πως νομιζεις αντιδραει σε αναλογες προτασεις που πιστευω οτι θα εχει ?


ειναι πιστες η οχι?

Είσαι εκτός θέματος...
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος P-Yai

  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:47:42 πμ »
Φιλε μου καλε,βλεπω απο τα ποστ σου,οτι περα απο τα πρακτικα θεματα περι γαμου δηλ. χαρτια,διαδικασιες κτλ.
Λογω της δουλειας που εγραψες οτι εκανε η κοπελα πριν ανοιξει το μαγαζι της, οτι απο μεσα σου σε κανει να την αμφισβητεις  κ ισως να μοιαζει κ λογικο αφου δεν την ξερεις κ τοσο καλα.

Ομως απο οτι παρατηρω ,περναει αμυδρα απο το μυαλο μου κ να με συγχωρεις,πως ακομα κ ολα τα προβληματα να λυθουν σχετικα με τα οικονομικα,τα χαρτια ,τα παιδια κ οσα αναλυτικα μας αναφερεις παραπανω,νομιζω πως ισως να μην τα καταφερετε...κ αιτια γι αυτο η προκαταληψη που εχεις δημιουργησει μεσα σου(η σου εχουν δημιουργησει ισως ανθρωποι του κοντινου σου κυκλου που τυχον εχεις συζητησει μαζι τους το θεμα)

Αν για παραδειγμα βγαινει εξω να παει στην δουλεια η για ψωνια η ενα περιπατο κ εσυ εχεις μεσα σου το σκεπτικο "λες να της την πεσει κανεις κ να τσιμπησει επειδη εκανε αυτη την δουλεια οταν την γνωρησα;;;;ή επειδη ειναι Ταϊλανδη (οπως αναφερεις παραπανω)" Τοτε πρεπει πρωτα αυτο να λυσεις για να μπορεσεις να προχωρησεις σε ολα τα αλλα.Αυτο στο λεω γιατι θα βρεις δυσκολιες στο μελλον για ολα αυτα που θα χρειαστει να κανεις για να την παντρευτεις  κ πρεπει να πιστευεις σε αυτο που θελεις να κανεις ωστε να εχεις την δυναμη να προχωρησεις.

Τωρα για το αν ειναι πιστες που ρωτας τι να σου απαντησουμε;;; αυτο ειναι στον καθε ανθρωπο ασχετα εθνικοτητας η επαγγελματος.Ακουγεται καπως λες κ εχουμε κ εμεις ενα ροταβαϊλερ κ μας ρωτας αν μας βγηκε καλος φυλακας...με αυτο το παραδειγμα θελω να σου πω οτι δεν μπορει να σου πει κανεις για την δικη σου την ΓΥΝΑΙΚΑ,εσυ εισαι αυτος που  ξερεις καλυτερα απο ολους μας.
παντα με φιλικο τονο ολα τα παραπανω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:51:41 πμ από P-Yai »
sabai sabai

Αποσυνδεδεμένος man8os

  • *
  • Μηνύματα: 46
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.9 Firefox 3.6.9
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 01:54:57 πμ »
εγινε ενα μπερδεμα! δεν θελω εγω να παντρευτω! o φιλος παραπανω ειπε για την κοπελα για το μαγαζι!

εγω ειπα οτι κατι παρομοιο ετυχε κ σε μενα και μου αναφερει μια κοπελα ολο τον γαμο (ενω την εχω ξεκαθαρισει οτι δεν το θελω)

παρομοιες ιστοριες  με παιδι στο οποιο λενε οτι η γιαγια ειναι η μαμα του και τα λοιπα!

και επειδη παρατηρησα οτι αρκετες κοπελες στην ταυλανδη λενε τα ιδια (οχι ολες αρκετες ειπα) ειπα να παρω μια γνωμη στο τι παιζει

δεν γνωριζουν ολοι κοπελες εκτος μπαρ βλεπω οτι αρκετα ατομα γνωριζουν και ατομα στα μπαρ και σκοπευουν να το προχωρησουν (δεν το λεω αρνητικα κ εγω μεσα ειμαι) αλλα δεν θελω να παντρευτω ακομα ευτυχος η δυστηχως¨)

προς θεου δεν βαζω ολες της κοπελες σε ενα τσουβαλι ! απλα μου κανει εντυπωση ειναι παρομοιες ιστοριες και λενε κ 8ελουν τα ιδια!



 απλα μια ερωτηση εκανα:) περα απο την "γνωστη" ιστορια που λενε (καποιες κοπελες) ξαναεξηγω οτι δεν τσουβαλιαζω!

εαν εχει καποιος απο εκει και περα καποια εμπειρια στην συμπεριφορα τους!

αντιλαμβανομαι οτι εχουν κανει αξιοσεβαστες και αξιαγαπητες οικογενειες αρκετα μελη

αντιλαμβανομαι επισης οτι πολλα μελη πεφτουν στο γνωστο πανω κατω το ιδιο ρεπερτοριο (κ εγω μεσα) τι επακολουθη "συνηθως" με κοπελες αυτης την κατηγοριας?

τεσπα ηπια κ κατι τσιπουρακια και δεν θελω να δωσω λαθος ερμηνια στην σκεψη μου ουτε να ερθω σε καμια αντιπαραθεση παντα φιλικα μιλαμε και ανταλλασουμε αποψεις :)


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:16:59 πμ από man8os »

Αποσυνδεδεμένος soi7

  • *
  • Μηνύματα: 24
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:16:38 πμ »
ειναι πιστεs   ρε Γιαννη ταχουμε πει αυτα και στην pataya . Αλονισσοs.

Αποσυνδεδεμένος man8os

  • *
  • Μηνύματα: 46
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.9 Firefox 3.6.9
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:21:56 πμ »
ειναι πιστες οκ απλα ειναι καλο να ακουγονται αποψεις

p.s σε επερνα σημερα τηλεφωνο και δεν σε πετυχα:)


Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:30:48 πμ »
Πιες και στην υγειά μας κανένα καραφάκι... ;)  Ομως όπως η Μύκονος παρότι είναι κομμάτι της Ελλάδας δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα της Ελλάδας, έτσι και η γυναικεία συμπεριφορά στην Πατάγια δεν αντικατοπτρίζει την γυναικεία συμπεριφορά και ψυχοσύνθεση της χώρας.
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος begida

  • *
  • Μηνύματα: 34
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:38:59 πμ »
Φίλε Docotortilak
Τα χίλια ευρώ λοιπόν δεν με φτάνουν για 5 μερούλες γάμους κτλ?
για το δεύτερο ποιο εύκολο θα ήταν τελικα να επέστρεφα μόνος και μετά να ερχόταν και αυτή
Για το μαγαζάκι άκυρο το ποσό που είπα αν μου τα πανε σωστα σήμερα που μίλησα, τη μέρα πρέπει να βγάζει 500-700 μπατ μαξιμουμ
Ο πατέρας της αν μου τα πανε καλά βγάζει 4000 μπατ το μήνα από τη δουλειά του και σαν οικογένεια βγάζει από τα ρίζια 200000 μπατ το τετράμηνο που για να έχουνε καλιέργειες με ρίζια ο Εβραίος πρώην της είχε σπρώξει άλλα 60000 μπατ στην οικογένεια
Το κακό με την κοπελίτσα που έμαθα σήμερα είναι ότι η μάνα της δεν την αγαπάει? και θέλει να τη στείλει Πατάγια να δουλέψει για να στέλνει λεφτά παρόλο που έχουν το μαγαζάκι τώρα και τη λυπάμαι την κακομοίρα θα μου πείτε αυτές ίσως είναι οι συνέπειες των 2 παιδιών που έχει φορτώσει στην οικογένεια
Αυτό με τα 50 100 ευρώ κάποιος άλλος φίλος το ανέφεραι
Για τα παιδιά αν έμενε στο σπίτι μου θα έστελνα 100 ευρώ το μήνα τώρα με το νοίκι δεν νομίζω ότι μπορώ να στέλνω και αυτό θα της το εξηγήσω να το καταλάβει με την πρώτη ευκαιρεία και αν θέλει έχει καλός αν δεν θέλει ας κάτσει εκεί που είναι
που συμαίνει ότι 200-250 για γκαρσονιερα φώτα, νερά, τηλεφωνα, κοινόχρηστα πάμε περίπου στα 400 ευρώ, σουπερμάρκετ και φαγητά ένα κατοστάρικο την βδομάδα, πήγαμε στα 800 το μήνα, δεν καπνίζω ούτε πίνω, που μας μένουν 300 για λοιπά έξοδα ψώνια, ρούχα κτλ που μου φένονται λίγα τα 300 που περισεύουν
και παρεπιτώντος μιας και είμαστε στα λεφτά ερχόμαστε στα δύο επόμενα ερωτήματα μου η κοπέλα δεν πρέπει να έχει κάποιου είδους ασφάλειας ιατροφαρμακευτική χτύπα ξύλο παθαίνει κάτι οι γνωρίζοντες ξέρουν κάποια ιδιωτική και σε τι κόστος βγαίνει το χρόνο? και θα έχει πρόβλημα που είναι αλλοδαπή
και το δεύτερο ερώτημα μετά το γάμο (αν γίνει γάμος) έχει δικαιώματα σε περουσιακά μου στοιχεία που είχα προ γάμου το λέω αυτό γιατί έχω κάποια πράγματα αλλά δεν είνα αποκλειστικά δικά μου είναι και η οικογενειά μου, μην τους κρεμάσω, να μουν μόνος πάει στο διάολο
Οσο για το τελευταίο το ότι μπορεί να μην τραβήξει το θέμα μεταξύ μας πάντα υπάρχει η πιθανότητα, μπορεί μετά από ένα μήνα αυτή να μην γουστάρει ή να βαρεθεί ή να μιζεριάζει ή αντοίστιχα εγώ, ή μπορεί να βλέπω ότι εγώ δεν τα βγάζω πέρα, τι να της πω τότε να πάει να δουλέψει σε κανά στούντιο να θυμηθεί τα παλιά
αν δεν είμαστε καλά, της κάνω τα εισιτήρια της δίνω και κανά φράγκο και ας γυρίσει στο τόπο της, τουλάχιστον θα ξέρω ότι το προσπαθήσαμε, βέβαια και αυτά τα ενδεχόμενα θα της τα αναφέρω από πριν για να ξέρει ώστε αν δεν θέλει να μην το κουράζουμε
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2011, 15:51:27 μμ από begida »

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdtc

  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 06:49:42 πμ »
φιλε μου να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται...

τόσο χαμηλά έχεις τον εαυτό σου που πηγαίνεις να παντρευτείς μια κοπέλα που λόγο ανάγκης θα παντρευόταν τον οποιονδήποτε της έκανε ανάλογη πρόταση,άσχετα από ηλικία, εμφάνιση και προσωπικότητα?

τόσο πολύ έχεις φρικάρει απ τη μοναξιά που θες ένα παιχνίδι μέσα στο σπίτι σου να το έχεις υπό την πλήρη επιρροή σου και να εξαρτάται αποκλειστικά από σένα?

τόσο πολύ έχεις  τυφλωθεί από την επιθυμία σου να συμβεί κάτι στη ζωή σου έξω απ τη ρουτίνα που δε βλέπεις ότι θα κανεις όλα αυτά τα έξοδα, όλη αυτή την προσπάθεια..για να φέρεις μια κοπέλα στην ελλάδα και να ζείτε σε απόλυτη φτώχεια, αποκόβοντας την από φίλους, συγγενείς, δουλειά..οποιες ελπίδες έχει να ζήσει ανεξάρτητα ....και μετά απλά να την αφήσεις να επιστρέψει πίσω με χειρότερους ακόμα ορους...η μιας και βρίσκεται στην ευρώπη να της  μπει η ιδέα να αρχίσει πάλι την πορνεία...και να μπλεχτεί ξανά στα ίδια , ενώ τώρα έχει βρει μια άκρη στην ταϊλάνδη?Αυτή δεν ξέρει, νομίζει πως θα ζήσει καλύτερα εδώ, εσύ όμως που ξέρεις δεν μπορείς να καταλάβεις τι θα συμβεί στο μέλλον?

νομίζεις θα σ  αγαπήσει με τον καιρό? τόσοι που την έχουν εκμεταλλευτεί, χρησιμοποήσει,κακοποιήσει ψυχολογικά από τότε που tan παιδάκι την έχουν κάνει να ξεχάσει πως να αγαπάει...μονο αν τις πρόσφερες μια άνετη ζωή θα ένιωθε κάτι...δεν ψάχνει πια για ανθρώπους..δεν πιστεύει πια σ αυτούς και δικαίως ..για λεφτά ψάχνει..

Αστήν εκεί που είναι..μη ξοδέψεις πολύτιμα χρήματα σε εισιτήρια,χαρτια και πρεσβείες ,στέλνε της μερικά λεφτά κάθε μηνα αν τη νοιάζεσαι, όσα σου περισσεύουν,
ξόδεψε χρονο μαζι της στο skype, σαν φίλοι, σε ένα ανθρώπινο  επίπεδο, να σ e νιώσει ότι όντως ενδιαφέρεσαι και πως δε τη χρησιμοποιείς,επισκέψου τιν καθε φορα που πας εκεί...κι ίσως σε μερικά χρονια, να νοιάζεται κι αυτή για σένα, να έχετε μια επαφή που να χει νόημα κι όχι να την αγοράσεις  όπως αγοράζεις προϊόντα στο σούπερ market.....

σύνελθε φιλε μου...και εσύ και η κοπέλα αυτή ΑΞΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

-Δεν ξέρω καλά την περίπτωση σας αλλα το πιο πιθανό είναι τα πράγματα να έχουν κάπως έτσι, και τα λέω έξω απ τα δόντια όχι για να σε μειώσω αλλα για να σε βοηθήσω να σκεφτείς...

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 08:54:01 πμ »
Φιλε,γενικα συμφωνω με τους υπολοιπους εδω μεσα σ'αυτα που σου συστηνουν
απλα εγω της απαντησεις μου θα της 'οπτικοποιησω' προσθετοντας και μια δοση χιουμορ...

Ο προτερος βιος της κοπελας σου ειναι γνωστος...


και το μονο που η ιδια ψαχνει στο προσωπο του οποιουδηποτε ειναι να μεταμορφωθει σε 'ΜΑΝΤΑΜ'...


Μην αφηνεις το παραγοντα οικτο να σε πιεζει ψυχολογικα...


Γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να βαλεις φωτια στα 'μπατζακια' σου...


Και οσο γι'αυτη,το μονο που θα καταφερεις ειναι να την οδηγησεις σε μεγαλυτερους εφιαλτες...


μικρες,πικρες,γλυκες ιστοριες ζωης... :)
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

Αποσυνδεδεμένος begida

  • *
  • Μηνύματα: 34
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 09:56:03 πμ »
φιλε μου να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται...

τόσο χαμηλά έχεις τον εαυτό σου που πηγαίνεις να παντρευτείς μια κοπέλα που λόγο ανάγκης θα παντρευόταν τον οποιονδήποτε της έκανε ανάλογη πρόταση,άσχετα από ηλικία, εμφάνιση και προσωπικότητα?

τόσο πολύ έχεις φρικάρει απ τη μοναξιά που θες ένα παιχνίδι μέσα στο σπίτι σου να το έχεις υπό την πλήρη επιρροή σου και να εξαρτάται αποκλειστικά από σένα?

τόσο πολύ έχεις  τυφλωθεί από την επιθυμία σου να συμβεί κάτι στη ζωή σου έξω απ τη ρουτίνα που δε βλέπεις ότι θα κανεις όλα αυτά τα έξοδα, όλη αυτή την προσπάθεια..για να φέρεις μια κοπέλα στην ελλάδα και να ζείτε σε απόλυτη φτώχεια, αποκόβοντας την από φίλους, συγγενείς, δουλειά..οποιες ελπίδες έχει να ζήσει ανεξάρτητα ....και μετά απλά να την αφήσεις να επιστρέψει πίσω με χειρότερους ακόμα ορους...η μιας και βρίσκεται στην ευρώπη να της  μπει η ιδέα να αρχίσει πάλι την πορνεία...και να μπλεχτεί ξανά στα ίδια , ενώ τώρα έχει βρει μια άκρη στην ταϊλάνδη?Αυτή δεν ξέρει, νομίζει πως θα ζήσει καλύτερα εδώ, εσύ όμως που ξέρεις δεν μπορείς να καταλάβεις τι θα συμβεί στο μέλλον?

νομίζεις θα σ  αγαπήσει με τον καιρό? τόσοι που την έχουν εκμεταλλευτεί, χρησιμοποήσει,κακοποιήσει ψυχολογικά από τότε που tan παιδάκι την έχουν κάνει να ξεχάσει πως να αγαπάει...μονο αν τις πρόσφερες μια άνετη ζωή θα ένιωθε κάτι...δεν ψάχνει πια για ανθρώπους..δεν πιστεύει πια σ αυτούς και δικαίως ..για λεφτά ψάχνει..

Αστήν εκεί που είναι..μη ξοδέψεις πολύτιμα χρήματα σε εισιτήρια,χαρτια και πρεσβείες ,στέλνε της μερικά λεφτά κάθε μηνα αν τη νοιάζεσαι, όσα σου περισσεύουν,
ξόδεψε χρονο μαζι της στο skype, σαν φίλοι, σε ένα ανθρώπινο  επίπεδο, να σ e νιώσει ότι όντως ενδιαφέρεσαι και πως δε τη χρησιμοποιείς,επισκέψου τιν καθε φορα που πας εκεί...κι ίσως σε μερικά χρονια, να νοιάζεται κι αυτή για σένα, να έχετε μια επαφή που να χει νόημα κι όχι να την αγοράσεις  όπως αγοράζεις προϊόντα στο σούπερ market.....

σύνελθε φιλε μου...και εσύ και η κοπέλα αυτή ΑΞΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

-Δεν ξέρω καλά την περίπτωση σας αλλα το πιο πιθανό είναι τα πράγματα να έχουν κάπως έτσι, και τα λέω έξω απ τα δόντια όχι για να σε μειώσω αλλα για να σε βοηθήσω να σκεφτείς...
Φίλε μου όπως είπα ποιο πριν δεκτές όλες οι απόψεις και οι συμβουλές και μην σκας αν νομίζεις ότι στεναχοριέμαι με αυτά
Πίστεψε με όλα αυτά τα έχω σκεφτεί και τα σκέφτομαι συνέχεια
Σίγουρα δεν ξέρεις την περίπτωση και μπορεί όπως λες να μην υπάρχει αγάπη από μέρους της και να το κάνει από ανάγκη παρόλλο που της έχω πει ότι δεν παίζουν φράγκα (δεν ξέρω πόσο το έχει καταλάβει αυτό) αλλά μπορεί και πάλι να μην είναι έτσι τα πράγματα όπως τα λες και κάποιες φορές λες εγώ θα το προσπαθήσω και θα δείξει, στο μόνο που θα συμφωνήσω μαζί σου ότι επειδή πρόκειτε για άνθρωπο και όχι για ένα τσουβάλι πατάτες θα πρέπει να το σκεφτώ πολύ πολύ σοβαρά
και θα αποφασήσω και σίγουρα θα κάνω μια κουβέντα μαζί της πως έχουν τα πράγματα ακριβώς και ας αποφασήσει και αυτή αν θέλει. Πίστεψε με ούτε απελπισμένος είμαι στην ζωή μου, γιατί να σκέφτομαι να χάσω την βολεψή μου την ελευθερία μου και ότι περνάω τώρα μια χαρά, μπορώ να έχω γκόμενες να βγαίνω με φίλους, γιατί να θέλω να τα χάσω όλα αυτά αν δεν έχω αισθήματα για την κοπέλα, απελπισμένος θα ήμουν αν ήθελα το αντίθετο δεν λέω αν κάνω την κίνηση τελικά και όταν δω τα σκούρα μπορεί και να το μετανιώσω και αυτό λέγεται τίμημα, που πληρώνει κάποιος για λάθη που κάνει στη ζωή του, μέσα στη ζωή είναι και αυτά, παθαίνεις, μαθαίνεις. Σίγουρα για όλους αυτούς τους λόγους που αναφέρεις και άλλους πολλούς που σκέφτομαι εγώ το ισοζύγιο γέρνει στο να μην την παντρευτώ και το πολλύ να της στείλω λεφτά γιατί όντος την νιάζομαι λεφτά που όμως δεν πρόκειτε να της κάνουν τίποτα, γιατί της στείλω δεν της στείλω η μάνα της θα την στείλει στην Παττάγια οπώτε η κοπέλα ότι και να γίνει μου φένεται χαμένη
Ευχαριστώ πάντος για τις απαντήσεις μου δώσατε επιπλέον τροφή για σκέψη

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #239 στις: Μάρτιος 02, 2011, 21:23:41 μμ »
Πανω - κατω, λιγο - πολυ ολοι τα ιδια σκεφτομαστε. Το θεμα ειναι οτι ετσι δυσκολα στηνεται οικογενεια. Στα αληθεια η κοπελα μπορει να περασει μαζι σου μια καλη ζωη αλλα σκεφτηκες καθολου την δικια σου ζωη? Θες στα αληθεια ζησεις μια ζωη ετσι? σκεψου λιγο μετα απο 5 - 10 χρονια. σιγουρα θα εχεις βοηθησει μια ψυχη αλλα ισως να εχεις καταστρεψει την δικια σου και συνεπως υστερα να καταστρεψεις και την δικια της.
φιλε μου δεν ευθυνεσαι εσυ για το οτι μεγαλωσε δυσκολα.βοηθησε την με καποιο αλλο τροπο. στο κατω - κατω απο οτι μου λες ειχε παντρευτει στο παρελθον και ευκαιριες ισως να την δοθηκαν για να αλλαξει την ζωη της. στην τελικη φρεναρε το λιγο και ριξε κανενα δολωματακι για να δεις και την συμπεριφορα της και αμα τυχον αποφασισεις και κανεις το μεγαλο βημα καλη επιτυχια.

οπως ειχε πει και καποιος παππους  ''οι γυναικες ειναι σαν τα φιδια, καποιο θα διαλεξεις απλα προσεχε μην διαλεξεις την οχια..'' (χιουμορακι για να μην παρεξηγηθω) 
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.