Αποστολέας Θέμα: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός  (Αναγνώστηκε 12445 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.13 Firefox 3.5.13
Απ: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 13:51:32 μμ »
μαγκες εγω ετσι ελεγα και οταν με ρωτουσανε αμα ητανε καλες, τους ελεγα οτι ξανα ελληνιδα δεν θελω να δω.. εκει να δεις ζηλια! για να ρωτανε σημαινει οτι ζηλευουν, αλλιως σιγα μην τους ενδιαφερει η βολτα με τον ελεφαντα και ο βουδιστικος ναος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2010, 13:55:02 μμ από HOMIES »
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος rider6182

  • **
  • Μηνύματα: 62
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 19:50:59 μμ »
Εγω πάλι δεν είμαι της ίδιας άποψης. Μ' αρέσει να μιλάω με γνωστούς και φίλους για το τι μ' αρέσει στην ΤαΊλάνδη και πηγαίνω κάθε χρόνο, και γιατι ακριβώς έχω κολλήσει εκεί και  δεν με ενδιαφέρει η Κούβα και η Νότιος Αμερική. Αυτό που τους λέω είναι ότι δεν αισθάνομαι πια  τουρίστας όταν πάω στην ΤαΪλάνδη αλλά είναι σαν να πηγαίνω στο χωριό  μου ή στο εξοχικό μου για διακοπές. Και τους προτείνω να πάνε και αυτοί μόνοι, χωρίς γκρουπ ή να έρθουν μαζί μου κάποια φορά, για να τα δουν από πρώτο χέρι. Όχι σκοτεινά σημεία και δήθεν ακόλαστες νύχτες λοιπόν. Λένε ότι θα πάνε βέβαια αλλά δεν έχει πάει κανένας ακόμα, αλλά σταματάνε να μου κολλάνε Και όταν φτάσω στο θέμα γυναίκες μ' αρέσει να τους εξηγώ ότι εκτός των μπαρ πούγιν οι συνηθισμένες Ταϊλανδές της επαρχίας οι ιντερνετικές γνωριμίες μου, είναι πουριτανές σε τέτοιο  βαθμό που μερικές φορές δεν παλεύονται (εκεί είναι που τα παίζουν αλλά είναι η αλήθεια). Αν κάποια φορά με εκνεύριζαν και τους έλεγα ότι πηγαίνω με δύο κάθε νύχτα θα ήταν σαν να βρώμιζα αυτό που κάνω. Πιστεύω ότι πολλοί από εμάς δεν κατέχουμε 100% τι είναι αυτό που μας αρέσει εκεί, κι ετσι δεν μπορούμε να το εξηγήσουμε σε άσχετους. Χρειάζεται ανάλυση και επανασύσταση για να γίνουν απλά τα συναισθήματα και να μπορούν να γίνουν κατανοητά στους άλλους. Απλά όχι απλοϊκά... Σε κάθε τι που μου αρέσει αισθάνομαι προσβευτής του, δεν ρίχνω περισσότερη λάσπη πάνω σ' αυτή που ήδη έχει ριχτεί, λόγου χάρη Γιούσης που προανέφερε ένας φίλος πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
Απ: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 21:39:31 μμ »
και εγω το ιδιο κανω. μην νομιζεις οτι δεν υπερασπιζομαι τα ολα παραπανω. αλλα ειναι καποιοι ανθρωποι οι οποιοι θελουν να ακουσουν τα αλητικα και οτι και να τους πεις η αποψη τους θα παραμεινει η ιδια. πιστευω οτι σε καθε ανθρωπο πρεπει να πεις διαφορετικα στις γυναικες ομως ειμαι καθετος οτι πρεπει να τις λες οτι κοιμουσουν τουλαχιστον με 3. ;D
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος dstergio

  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 23:52:21 μμ »
Εγω πάλι δεν είμαι της ίδιας άποψης. Μ' αρέσει να μιλάω με γνωστούς και φίλους για το τι μ' αρέσει στην ΤαΊλάνδη και πηγαίνω κάθε χρόνο, και γιατι ακριβώς έχω κολλήσει εκεί και  δεν με ενδιαφέρει η Κούβα και η Νότιος Αμερική. Αυτό που τους λέω είναι ότι δεν αισθάνομαι πια  τουρίστας όταν πάω στην ΤαΪλάνδη αλλά είναι σαν να πηγαίνω στο χωριό  μου ή στο εξοχικό μου για διακοπές. Και τους προτείνω να πάνε και αυτοί μόνοι, χωρίς γκρουπ ή να έρθουν μαζί μου κάποια φορά, για να τα δουν από πρώτο χέρι. Όχι σκοτεινά σημεία και δήθεν ακόλαστες νύχτες λοιπόν. Λένε ότι θα πάνε βέβαια αλλά δεν έχει πάει κανένας ακόμα, αλλά σταματάνε να μου κολλάνε Και όταν φτάσω στο θέμα γυναίκες μ' αρέσει να τους εξηγώ ότι εκτός των μπαρ πούγιν οι συνηθισμένες Ταϊλανδές της επαρχίας οι ιντερνετικές γνωριμίες μου, είναι πουριτανές σε τέτοιο  βαθμό που μερικές φορές δεν παλεύονται (εκεί είναι που τα παίζουν αλλά είναι η αλήθεια). Αν κάποια φορά με εκνεύριζαν και τους έλεγα ότι πηγαίνω με δύο κάθε νύχτα θα ήταν σαν να βρώμιζα αυτό που κάνω. Πιστεύω ότι πολλοί από εμάς δεν κατέχουμε 100% τι είναι αυτό που μας αρέσει εκεί, κι ετσι δεν μπορούμε να το εξηγήσουμε σε άσχετους. Χρειάζεται ανάλυση και επανασύσταση για να γίνουν απλά τα συναισθήματα και να μπορούν να γίνουν κατανοητά στους άλλους. Απλά όχι απλοϊκά... Σε κάθε τι που μου αρέσει αισθάνομαι προσβευτής του, δεν ρίχνω περισσότερη λάσπη πάνω σ' αυτή που ήδη έχει ριχτεί, λόγου χάρη Γιούσης που προανέφερε ένας φίλος πιο πάνω.

Φίλε αυτά που λες είναι 100% και στο δικό μου μυαλό,φαντάζομαι και πολλών άλλων. Αυτό ειδικά το ότι είναι σα να πάω στο χωριό μου το λέω και εγώ και δε ξέρω πως μου έρχεται να το λέω, γιατί δεν έχει καμιά σχέση με το χωριό μου. Ίσως με τη λέξη χωριό προσδιορίζουμε άλλες πιο αγνές εποχές.

Δεν υπάρχει νόημα να κατανοήσει κανείς τι είναι αυτό που σε κάνει να κολλάς εκεί όπως δεν υπάρχει νόημα να προσπαθήσεις να κατανοήσεις  τι είναι αυτό που σε κάνει να καψουρεύεσαι μια γυναίκα.
Με άλλα λόγια οι <διακοπές> μου εκεί μπορούν να περιοριστούν σε ένα τετραγωνικό μέτρο και να περνάω πραγματικά καλά.

Οπότε δε περιμένω να με καταλάβουν αυτοί που περιγράφω στην αρχή, αλλά αυτό που με εξοργίζει είναι ότι στην ουσία δε μπορούν να αμφισβητήσουν αυτά που τους λες γιατί όντος δεν έχουν πάει,οπότε προσπαθούν να υποβιβάσουν τη κρίση και την αντίληψη σου.

Συμφωνώ και με το φίλο μας τον Homies (αν ξαναβγω με αυτές για ποτό θα σε φωναξω) μερικοί/κές χρειάζονται τέτοια αντιμετώπιση εξαρτάται από ποιον έχεις απέναντί σου κάθε φορά, αλλά πλέον προτιμώ να πάψω να τα μοιράζομαι, ούτως ή αλλιώς κάθε φορά νιώθω ότι αφήνω περισσότερο εαυτό εκεί κάτω.

Αποσυνδεδεμένος asoka

  • *
  • Μηνύματα: 7
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Chrome 32.0.1700.102 Chrome 32.0.1700.102
Απ: Ο ΜΠΟΞΕΡ – τουριστικός ρατσισμός
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 26, 2014, 18:56:55 μμ »
Επειδή δε μπορείτε να κατακτήσετε την σύγχρονη και δυναμική Ελληνίδα προστρέχετε σε όλες τις εύκολες και πρόστυχες.
 Γιατί ένας άνδρας να αγοράσει μια κατσίκα όταν μοιράζουν παντού δωρεάν γάλα?
Δυστήχως για εσάς πρέπει να προσφέρετε πολλά περισσότερα απο το σεξ αν θέλετε να παντρευτείτε!
Σ αυτό το τομέα χάνετε εύκολα απ τις ταυλανδές και τις περισσότερες αλλοδαπές!
Τα πτυχία σας και η καριέρα σας με αφήνουν παγερά αδιάφορο (κοινώς τα έχω χεσμέν....)
My country is the world, and my religion is to do good
"Thomas Paine"