Αποστολέας Θέμα: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...  (Αναγνώστηκε 33321 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
    • Audiolabs
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 12, 2010, 17:04:23 μμ »

Doctor βλεπω τον job2do τοξν τιμας!! εχεις να στειλεις τιποτα απο job2do και κατα εδω??

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 13, 2010, 16:11:01 μμ »
Ρε δόκτορα, για εμάς που πάμε παττάγια, αυτά είναι ψωμοτύρι. όταν θέλει να σου πει, γεια σου τι κάνεις, σου ζητάει λεφτά. Αυτά μαθαίνεις πρώτα από όλα και μετά που τρως καλά. είναι από τα βασικά. δηλαδή εγώ δεν γελάω καν με αυτά πλέον.

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 21, 2010, 10:37:02 πμ »
φίλοι μου λόγο κάποιον συντονιστών και λόγο ότι εδώ δεν μπορώ να πω την αλήθεια έκανα το δικό μου  Blogspot που μπορώ να γράψω και χωρίς να διαγράφω αυτό που νομίζω και εξακριβωμένη αλήθεια. Καλός να έρθετε οποίος θέλει και να γράψει.  doctortilac.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1064 Chrome 4.1.249.1064
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 30, 2010, 10:36:06 πμ »
η αληθεια φιλε Νικο δεν ειναι παντα ιδια  για ολους, ξερεις την εκτιμηση μου στο προσωπο σου αλλα επιτρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου. Οι προσωπικες μας εμπηρειες δεν αποτελουν παντα τον κανονα αλλα ισως να αποτελουν τις εξαιρεσεις αυτου. Αλλωστε σε αυτο το φορουμ   μονο για αντιδημοκρατικη συμπεριφορα δεν  θα μπορουσαν να κατηγορηθουν οι  συντονιστες οσο για το  μπλοκ σου θα ηθελα να το διαβασω αλλα ο συνδεσμος δεν λειτουργει
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Thai Airways
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 02, 2010, 00:57:54 πμ »
Τελικα το ατομο ειναι περιπτωση... :oΣε δηλωσεις του εχει παρουσιαστει πετυχημενος επιχειρηματιας στην Αμερικη με 10ετη νομιζω παραμονη,αλλα αδυνατει να μεταφρασει σωστα ενα κειμενο απο τα αγγλικα,επιπεδου πρωτης προκαταρκτικης.
Σε καποια αντιπαραθεση στο φορουμ εγραψε οτι ειναι επιστημονας-δικηγορος νομιζω-αλλα οταν διαβαζεις κειμενα του εχεις την εντυπωση οτι ειναι γραμμενα απο βαλκανιο μεταναστη με μεγιστη παραμονη στην Ελλαδα τα δυο χρονια.
Παρουσιαζει βιντεο απο την παρουσια του στην Τατιανα(μεγαλεια),σαν απαντηση σε αλλη αντιπαραθεση που ειχε με μελος.
Του φταινε η Ταυλανδη,οι Ταυλανδες,οι Ταυλανδοι,η Thai airways,ισως και ο εαυτος του αλλα δεν το εχει καταλαβει.
Παρ'ολα αυτα πηγαινει στην Ταυλανδη,συναναστρεφεται και παντρευεται Ταυλανδες(20αρες)! αλλα μετα παραπονιεται οτι ειναι μαζι του μονο για τα λεφτα(?)του και μιλανε ασχημα γι΄αυτον σε συζητησεις με φιλους και οικειους.
Προφανως θα εχει πεσει σε κακοψυχες Ταυλανδες,γιατι τετοια νιατα,ομορφια,κορμοστασια που προσφερει μαλλον θα επρεπε να τον πληρωνουν οι 20χρονες ::).
Οσον αφορα τη συμβουλη του να μη μαθουμε Ταυλανδικα και ακουμε αυτα που λενε μεταξυ τους αυτες οι παλιοταυλανδες για εμας τους καθως πρεπει farang,αρκει που καταλαβαινουμε ελληνικα και ακουμε τους δικους μας τι λενε γι'αυτες οταν βρισκονται εκει.
Ο σεβασμος στην Ελλαδα τα τελευταια 25 χρονια που εμφανιστηκε και εξελιχθηκε το ανθρωποειδες <<ελληναρας>>,υπαρχει πλεον σαν λημα στα λεξικα.
Τελος, του προτεινω και εμφανιση στο extra3 με τον εθνικο σταρ,τον μιστερ μπουτια και τον κυριο κωλοτουμπα.
Εναλλακτικα μπορει να παει και στα παρατραγουδα της Αννιτας να πει τον πονο του στο πανελληνιο.
Συμπληρωματικα να αναψει μια λαμπαδα στο Βουδα που υπαρχει αυτη η χωρα και εστω και ετσι βρισκει αυτο που θελει.
Γιατι φανταζομαι στην Ελλαδαρα του και θηλυκια γατα να τον πετυχει στο δρομο,θα αλλαξει πεζοδρομιο.

υγ.Να τον ενημερωσω οτι η λεξη λημα  που υπαρχει παραπανω δεν εννοει πεινα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 09:46:33 πμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος phohm phuy

  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Happiness is the absence of fear and greed
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1064 Chrome 4.1.249.1064
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 02, 2010, 07:58:38 πμ »
Τελικα το ατομο ειναι περιπτωση... :oΣε δηλωσεις του εχει παρουσιαστει πετυχημενος επιχειρηματιας στην Αμερικη με 10ετη νομιζω παραμονη,αλλα αδυνατει να μεταφρασει σωστα ενα κειμενο απο τα αγγλικα,επιπεδου πρωτης προκαταρκτικης.Σε καποια αντιπαραθεση στο φορουμ εγραψε οτι ειναι επιστημονας-δικηγορος νομιζω-αλλα οταν διαβαζεις κειμενα του εχεις την εντυπωση οτι ειναι γραμμενα απο βαλκανιο μεταναστη με μεγιστη παραμονη στην Ελλαδα τα δυο χρονια.Παρουσιαζει βιντεο απο την παρουσια του στην Τατιανα(μεγαλεια),σαν απαντηση σε αλλη αντιπαραθεση που ειχε με μελος.Του φταινε η Ταυλανδη,οι Ταυλανδες,οι Ταυλανδοι,η Thai airways,ισως και ο εαυτος του αλλα δεν το εχει καταλαβει.Παρ'ολα αυτα πηγαινει στην Ταυλανδη,συναναστρεφεται και παντρευεται Ταυλανδες(20αρες)! αλλα μετα παραπονιεται οτι ειναι μαζι του μονο για τα λεφτα(?)του και μιλανε ασχημα γι΄αυτον σε συζητησεις με φιλους και οικειους.Προφανως θα εχει πεσει σε κακοψυχες Ταυλανδες,γιατι τετοια νιατα,ομορφια,κορμοστασια που προσφερει μαλλον θα επρεπε να τον πληρωνουν οι 20χρονες ::).Οσον αφορα τη συμβουλη του να μη μαθουμε Ταυλανδικα και ακουμε αυτα που λενε μεταξυ τους αυτες οι παλιοταυλανδες για εμας τους καθως πρεπει farang,αρκει που καταλαβαινουμε ελληνικα και ακουμε τους δικους μας τι λενε γι'αυτες οταν βρισκονται εκει.Ο σεβασμος στην Ελλαδα τα τελευταια 25 χρονια που εμφανιστηκε και εξελιχθηκε το ανθρωποειδες <<ελληναρας>>,υπαρχει πλεον σαν λημα στα λεξικα.Τελος, του προτεινω και εμφανιση στο extra3 με τον εθνικο σταρ,τον μιστερ μπουτια και τον κυριο κωλοτουμπα.Εναλλακτικα μπορει να παει και στα παρατραγουδα της Αννιτας να πει τον πονο του στο πανελληνιο.
Συμπληρωματικα να αναψει μια λαμπαδα στο Βουδα που υπαρχει αυτη η χωρα και εστω και ετσι βρισκει αυτο που θελει.Γιατι φανταζομαι στην Ελλαδαρα του και θηλυκια γατα να τον πετυχει στο δρομο,θα αλλαξει πεζοδρομιο.
υγ.Να τον ενημερωσω οτι η λεξη λημα  που υπαρχει παραπανω δεν εννοει πεινα...
  εγραψες φιλε!!! 
still you may find a gem amongst them

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 24, 2010, 10:25:13 πμ »
Διαβάστε για τα υπέροχα κορίτσια της Ταϊλάνδης μόνο που είναι στα Αγγλικά στο  το site μου/

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 24, 2010, 10:45:40 πμ »
Και αυτο στα Αγγλικα ειναι.... ;D ;D

High Wisdom
 
Keep this in mind the next time you are about to repeat a rumour:
 In ancient Greece (469 - 399 BC), Socrates was widely lauded for his wisdom.  One day an acquaintance ran up to him excitedly and said, "Socrates, do you know what I just heard about Diogenes?"
 "Wait a moment," Socrates replied, "Before you tell me I'd like you to pass a little test. It's called the Triple Filter Test."
'Triple filter?" asked the acquaintance.
 "That's right," Socrates continued, "Before you talk to me about Diogenes let's take a moment to filter what you're going to say. The first filter is Truth. Have you made absolutely sure that what you are about to tell me is true?"
 "No," the man said, "Actually I just heard about it." 
"All right," said Socrates, "So you don't really know if it's true or not.  Now let's try the second filter, the filter of Goodness. Is what you are about to tell me about Diogenes something good?" 
"No, on the contrary..."
 "So," Socrates continued, "You want to tell me something about Diogenes that may be bad, even though you're not certain it's true?" 
The man shrugged, a little embarrassed. Socrates continued, "You may still pass the test though, because there is a third filter, the filter of
Usefulness. Is what you want to tell me about Diogenes going to be useful to me?" 
"No, not really."
 "Well," concluded Socrates, "If what you want to tell me is neither True nor Good nor even useful, why tell it to me or anyone at all?"
The man was bewildered and ashamed. This is an example of why Socrates was a great philosopher and held in such high esteem. 

Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 24, 2010, 11:05:02 πμ »
Μια μέρα εκεί που ο Σωκράτης έκανε τη βόλτα του στην Ακρόπολη, συνάντησε
κάποιον γνωστό του, ο οποίος του ανακοίνωσε ότι έχει να του πει κάτι πολύ
σημαντικό που άκουσε για κάποιον από τους μαθητές του.

Ο Σωκράτης του είπε ότι θα ήθελε, πριν του πει τι είχε ακούσει, να του κάνει το
τεστ της "τριπλής διύλισης".

- "Τριπλή διύλιση;" ρώτησε με απορία.

- "Ναι, πριν μου πεις τι άκουσες για το μαθητή μου θα ήθελα να κάτσουμε για
ένα λεπτό να φιλτράρουμε αυτό που θέλεις να μου πεις. Το πρώτο φίλτρο είναι
αυτό της αλήθειας. Είσαι λοιπόν εντελώς σίγουρος ότι αυτό που πρόκειται να
μου πεις είναι αλήθεια;"

- "Ε... όχι ακριβώς, απλά το άκουσα όμως και..."

- "Μάλιστα άρα δεν έχεις ιδέα αν αυτό που θέλεις να μου πεις είναι αλήθεια ή
ψέματα. Ας δοκιμάσουμε τώρα το δεύτερο φίλτρο αυτό της καλοσύνης. Αυτό
που πρόκειται να μου πεις για τον μαθητή μου είναι κάτι καλό;"

- "Καλό; Όχι το αντίθετο μάλλον..."

- "Αρα", συνέχισε ο Σωκράτης, "θέλεις να πεις κάτι κακό για τον μαθητή μου
αν και δεν είσαι καθόλου σίγουρος ότι είναι αλήθεια".

Ο τύπος έσκυψε το κεφάλι από ντροπή και αμηχανία.

- "Παρόλα αυτά", συνέχισε ο Σωκράτης, "μπορεί ακόμα να περάσεις το τεστ
γιατί υπάρχει και το τρίτο φίλτρο. Το φίλτρο της χρησιμότητας. Είναι αυτό που
θέλεις να μου πεις για τον μαθητή μου κάτι που μπορεί να μου φανεί χρήσιμο
σε κάτι;"

- "Όχι δεν νομίζω..."

- "Αρα λοιπόν, αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό
ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω;"

Ο τύπος έφυγε ντροπιασμένος, έχοντας πάρει ένα καλό μάθημα...

Το παραπάνω περιστατικό δείχνει γιατί ο Σωκράτης ήταν τόσο σπουδαίος
φιλόσοφος και έχαιρε τόσο μεγάλης εκτίμησης.

Το παραπάνω περιστατικό εξηγεί επίσης το λόγο που ο Σωκράτης δεν έμαθε
ποτέ ότι ο Πλάτωνας του γα.....σε τη γυναίκα!
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 24, 2010, 11:11:43 πμ »
 ;D ;D ;D  Ακριβως, γιατι εδω μας ενδιαφερουν τα ΤΑΞΙΔΙΑ και η Χώρα σαν Χώρα!!!!!! Ή κανω λαθος;;;;  ??? ???
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 24, 2010, 11:14:06 πμ »
Ειπαμε εμας μας ενδιαφερουν τα ταξιδια και η χωρα , αλλοι ομως εχουν αλλα ενδιαφεροντα ......... ;)
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος nikoathan

  • *
  • Μηνύματα: 39
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 24, 2010, 11:44:27 πμ »
συμφωνω οτι υπαρχουν και καποιοι με αλλα ενδιαφεροντα μαλλον ενα συγκεκριμενο αλλα εχει κουρασει ολη αυτη η κατασταση,φτανει πια ο ευτελισμος υπαρχουν αλλα foroum που μπορουν να καλυψουν τις ανησυχιες-αναγκες τους ελεος εδω ο κοσμος καιγεται και το ........... χτενιζεται

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 25, 2010, 10:51:41 πμ »
Μονο στο   το site μου/  διαβάζεις την αλήθεια και το κυριότερο ο Ουτοπικός δεν μπορεί να την σβήσει.

Αποσυνδεδεμένος bestathens1972

  • ***
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 25, 2010, 12:53:23 μμ »
Μονο στο   το site μου/  διαβάζεις την COPY PASTE αλήθεια XΩΡΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΗΓΩΝ και το κυριότερο ο Ουτοπικός δεν μπορεί να την σβήσει.
;)
ΟΞΩ ΟΙ ΚΑΦΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΪΛΑΝΔΗ!!!... Τα κάνουμε πουτ@ν@ και μόνοι μας οι expats!!!

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 25, 2010, 13:56:49 μμ »
ρε παιδια ηρεμια! μην μαλωνεται . πιο πολλα εχουμε να ενωσουμε παρα να χωρισουμε. ο καθενας εχει τις αποψεις του. το θεμα ειναι να ανταλλαζουμε αποψεις και οχι να μαλωνουμε. προτεινω ηρεμια
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.