Αποστολέας Θέμα: QATAR-προσφορά  (Αναγνώστηκε 298657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 29.0.1547.62 Chrome 29.0.1547.62
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 18:05:03 μμ »
δυστηχως το μελος ΜΑΙΚΟΑ εχει φυγει για να μας πει καποια πραγματα.

ολα αυτα που περιγραφει ο mikelangelo οτι θα μπορουσαμε να μποϊκοταρουμε τις εταιριες για τις τιμες που βαζουν ισως ειναι σωστα.ειμαι ομως αντιθετος στο οτι λογω τις κρισης που εχουμε σαν χωρα η καθε εταιρια θα πρεπει να μειωσει τις τιμες των υπηρεσιων που προσφερει,ακομα και αν καποιες το εκαναν για να μην χασουν μεγαλα κερδη τους.

αυτην την στιγμη οπως εχουμε πει πολλες φορες υπαρχει ενα ολιγοπωλειο με εταιριες που προσφερουν πτησεις προς ταϊλανδη.και μαλιστα με εταιριες που κυριως ειναι του κολπου.ευκολα λοιπον μπορουν να συνεννοηθουν γι ανα κρατησουν τις τιμες σταθερες σε ενα επιπεδο.και δευτερον γιατι να τις μειωσουν;υπαρχει περιπτωση να φυγουν περισσοτεροι για ταϊλανδη αν η τιμη ειναι στα 500;οχι αρα λοιπον εχουμε ενα σταθερο αριθμο επιβατων πολυ μικροτερο απο αυτο που εφευγαν μερικα χρονια πριν.

αυτοι οι επιβατες λοιπον πρεπει να κατανεμηθουν στις παραπανω εταιριες αρα η καθε μια εχει μικρο αριθμο επιβατων προς ταϊλανδη απο αθηνα(αναφερομαι σε αυτο το σκελος γιατι αυτο μας ενδοιαφερει).

το κοστος πτησης του αεροσκαφους +τους φορους που πληρωνουμε μας δινει το τελικο εισητηριο.αν λοιπον μιλαμε για μια τιμη 750 ευρω βγαζωντας τα 220 σε φορους περιπου μας μενουν 530.με 250 επιβατες κατα μεσο ορο μια εταιρια παιρνει στα χερια της 133000 ευρω για 4 προσφερομενες πτησεις.
απο τις οποιες πρεπει να πληρωσει πληρωματα,τεχνικους,σερβις αεροσκαφων,επιγειες υπηρεσιες,catering,καυσιμα,υπηρεσιες αεροδρομιου......
τελικα αν οι 4 πτησεις ειναι φουλ ποσα μπορει ναν βγαλει μια εταιρια;

και ειναι φουλ;οχι οι μισες πτησεις ισως,αλλα απο αθηνα;ξερετε καμια εταιρια που να προσφερει υπηρεσιες χωρις να βγαλει κερδος;
και μεσα σε αυτα προφανως καποιες που δεν εχουν υπογραψει συμβασεις οι χωρες τους,μπορεσαν και την εκαναν.πιστευετε οτι κατω απο αλλες συνθηκες δεν θα σταματαγαν και αυτες που εχουν μεινει;

σε αλλες χωρες υπαρχουν μικροτερα κοστοι αεροδρομιων,προφανως και εκπτωσεις που κανουν τα αεροδρομια σε συχνες πτησεις τους,γεματες πτησεις,χρησιμοποιηση αεροσκαφων με μικροτερο κοστος λειτουργιας,ανταγωνισμος, που ολα μαζι μπορουν να δινουν ιδιο κερδος στην εταιρια με μικροτερη τιμη εισητηριου ανα επιβατη.

νομιζω οτι τα πραγματα ειναι λιγο πιο απλα απ΄το να λεμε οτι ολοι θελουν να βγαλουν χρηματα στις πλατες μας.σε κανεναν δεν αρεσουν οι τιμες αλλα αναλογως των τιμων που υπαρχουν το 750 ειναι προσφορα και ας μην μας αρεσει.εκτος αν διαλεξουμε εταιριες μικροτερου κοστους,χαμηλοτερης ασφαλειας και χαμηλοτερης ποιοτητας υπηρεσιων.

Αποσυνδεδεμένος sortec19

  • **
  • Μηνύματα: 58
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 19:14:12 μμ »
Να πανε μονοι τους με τετοιες τιμες !!!!!

Αποσυνδεδεμένος thanaposto

  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 6.0 Safari 6.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 20:35:54 μμ »
Θα ήθελα να προσθέσω,απο πληροφορίες απο φίλο μου που εργάζεται στην Qatar στο λογιστήριο,
Η Qatar όπως γνωρίζεται δεν παει μόνο ταυλανδη,οι πτήσεις που της αποφέρουν πωλήσεις ειναι προς την Doha,οι πτήσεις για Doha ειναι σχεδόν γεμάτες,παίζει τεράστιο ρόλο το ότι στην Ελλάδα μένουν πόλλοι πακιστανοινδομπαγκλατεσιανοι.Η εταιρία που ταξιδεύουν αυτοί ειναι η Qatar,επίσης παρά πολυ σημαντικό ειναι οι χρεώσεις του Ελ.βενιζελου,απο ότι μου είπε ειναι στο top 3 ακριβότερων αεροδρομίων. Τα έσοδα ειναι προς τα πάνω καθε χρόνο (για την Ελλάδα), οπότε όταν μια μπίζνα παει καλά δεν βρίσκω λόγω να μειώσει τις τιμες

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
    • Thailand
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 20:49:11 μμ »
Θα ήθελα να προσθέσω,απο πληροφορίες απο φίλο μου που εργάζεται στην Qatar στο λογιστήριο,
Η Qatar όπως γνωρίζεται δεν παει μόνο ταυλανδη,οι πτήσεις που της αποφέρουν πωλήσεις ειναι προς την Doha,οι πτήσεις για Doha ειναι σχεδόν γεμάτες,παίζει τεράστιο ρόλο το ότι στην Ελλάδα μένουν πόλλοι πακιστανοινδομπαγκλατεσιανοι.Η εταιρία που ταξιδεύουν αυτοί ειναι η Qatar,επίσης παρά πολυ σημαντικό ειναι οι χρεώσεις του Ελ.βενιζελου,απο ότι μου είπε ειναι στο top 3 ακριβότερων αεροδρομίων. Τα έσοδα ειναι προς τα πάνω καθε χρόνο (για την Ελλάδα), οπότε όταν μια μπίζνα παει καλά δεν βρίσκω λόγω να μειώσει τις τιμες

Έχω ξαναγραψει ότι η πτήση της Κατάρ ΑΘΗΝΑ-ΝΤΟΧΑ είναι η πιο δημοφιλής γραμμή εξωτερικού στο Ελ.Βενιζέλος

Αποσυνδεδεμένος mikelangelo

  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 21:34:02 μμ »
Κε Jimi τα ιδια πραγματα λεμε με αλλα λογια.
Μαλλον εγω φταιω που την φραση "τιμες Σκανδιναβιας" την θεωρησες απαξιωτικη, οποτε mea culpa.
To θαυμασμο  και τον σεβασμο μου τον εχω εκφρασει εδω μεσα για την οργανωση της Κοινωνιας και τους ανθρωπους των παραπανω τεσσαρων Κρατων.

Κε lostromos δεν προτεινω καποιο μποικοταζ, αυτα ειναι για αλλες Κοινωνιες οπου υπαρχουν διαφορετικες καταναλωτικες πρακτικες.
Εχω καποια λιγα χρονια να ταξιδεψω Ασια απο Ελλαδα οποτε δεν κοβομαι κιολας.
Αυτα τα συζηταμε εδω για καποια νεωτερα μελη που δεν γνωριζουν προσωπα και πραγματα.
Τα λειτουργικα κοστη της Qatar δεν εχουν καμια σχεση με τις αντιστοιχες Κρατικες Ευρωπαικες εταιριες. Οπως ειναι γνωστο το κυριωτερο λειτουργικο εξοδο ειναι το καυσιμο.
Πιστευει κανεις εδω μεσα οτι οι Ευρωπαικες εταιριες αγοραζουν την κηροζινη οσο το Qatar πουλαει στο... Qatar.?
H χωρα ειναι "φολα" πετρελαιοπαραγωγος (τα κοιτασματα φυσικου αεριου ειναι ακομα πιο θηριωδη..), οποτε κανει παιχνιδι με τους ανταγωνιστες σε οποιο γηπεδο γουσταρει κι αγαπα.
Οποτε σε απλα ελληνικα "Qatar κερναει, Qatar πινει".
Επισης πριν απο λιγες μερες η παραπανω εταιρια ακουμπησε ζεστα και μετρητα 96  ε κ α τ ο μ μ υ ρ ι α ευρω στην Barcelona για να διαφημιζεται στην φανελα, συν αλλα 5  μ υ ρ ι α  αν οι Καταλανοι παρουν και τουλαχιστον ενα Ch.L τα επομενα 3 χρονια..http://www.naftemporiki.gr/story/690748.

Υπενθυμιζω οτι το 2022 το Qatar θα διοργανωσει και Mundial (!), οπου τα γηπεδα και οι συνθηκες διεξαγωγης δεν θα εχουν προηγουμενο ουτε στο Hollywood.

Οι τυποι ειναι μπερκετωμενοι για τα επομενα 50 χρονια στην ξεφτιλα, κι εμεις καθομαστε και συζηταμε ποσο τους κοστιζουν οι αεροσυνοδοι η αν το "Ελ. Βενιζελος" χρεωνει 5 η 10 φραγκα παραπανω απο τους αλλους.
Αστεια πραγματα.
Μπορουνα ανετα να κατεβασουν τις τιμες, αλλα ειπαμε, δεν θελουν.
Θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι αν το εισιτηριο ηταν 500 ευρω θα ταξιδευε περισσοτερος κοσμος. Σου υπενθυμιζω οτι η δηθεν "προσφορα" των 755 ευρω ειναι για λιγες θεσεις, η συνηθης τιμη ειναι πανω απο 850 ευρω στην χρεωκοπημενη Ελλαδα.
Αλλα ακομα και με 755 να ταξιδεψεις να σου πω οτι με τα 255 ευρω που θα εξοικονομησεις θα βγαλεις την διαμονη σου, αν υπολογισουμε οτι μενεις για 10 νυχτες σε ενα δωματιο των 25 ευρω. Ειναι λιγο για ενα παλληκαρι που τα μαζευει ευρω το ευρω ολο το χρονο..? δεν νομιζω.
Μην υποτιμας τα λεφτα ειδικα στην εποχη μας, τα 255 ευρω πια ειναι ο μισος βασικος μισθος.
"N' αγαπας την ευθυνη.
Να λες εγω,  εγω μοναχος μου
Θα σωσω τον κοσμο.
Αν χαθει, εγω θα φταιω."

Νικος Καζαντζακης

Αποσυνδεδεμένος italianos

  • *
  • Μηνύματα: 22
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 6.0 Safari 6.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #350 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 22:26:17 μμ »
Κατα τη γνώμη μου τι λέξη προσφορά την διαμορφώνουν πολλοί παράγοντες .
Πρώτα απ όλα το οικονομικό και μετά ,το πόσες ώρες θες να φτάσεις και με πόσες στάσεις .

Εγώ εκλεισα με Qatar για πουκετ 21/12 με 11/01 στα 1700 (για τα σημερινα δεδομενα αρκετα καλη)για 2 ,με αναμονή 6 ώρες ντοχα,μια ώρα μαλαισια και μετά κατευθείαν πουκετ και στο γυρισμο απο πουκετ πάλι η ίδια διαδρομή με μια ώρα αναμονη στο κάθε μέρος
.Απο το Πάσχα που το έψαχνα δεν είχα βρει κάτι καλύτερο και σε τιμη και χρονο πτήσης .
Πλεων η καταρ  ειναι μονοπώλιο .
Κατα τι γνώμη μου το να ξεκινήσω απο αθηνα και να κάνω 48ωρες να φτάσω πουκετ λες και πάω 2 φορές Αυστραλία για να γλυτωσω 100 ευρω δεν παίζει ,που θα τα φας έτσι κι αλλιώς μα σε φαγητό μα κάτι λαλακια θα δεις εκεί που κανείς αναμονή και θα το πάρεις ,να βρω την τιμη του 08 όπου με 550 πήγα πουκετ δεν παίζει οπότε πάω με Qatar να είμαι και κυριλε.





Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 29.0.1547.62 Chrome 29.0.1547.62
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #351 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 22:43:22 μμ »
αναφερω παλι οτι μιλαω για τους επιβατες που θα πανε απο αθηνα ταιλανδη.και αυτοι δεν ειναι πολλοι.προσωπικα δεν με ενδοιαφερει αν η καταρ και η αεροπορικη της εχουν πενηντα τονους χρηματα αρα μπορουν να βοηθησουν και να κατεβασουν τιμη.

σωστα ο thanaposto ανεφερε οτι απο την στιγμη που για αλλες εθνικοτητες το αεροπλανο γεμιζει και εχει κερδη,ποιος ο λογος να κατεβασει τιμες.

και οχι αν το εισητηριο ηταν 500 σημερα παλι δεν θα πηγαινε κοσμος γιατι πρεπει να εχεις απο πισω σου αλλα 1500 ευρω με τις δεδομενες ισοτημιες για να μπορεις να πας κατω.γιατι πρπει να καταντησεις τοτε να τρως με 60μπατα κατω απο τα πολυκαταστηματα για να την βγαλεις και να κοιμασε σε δωματια με συγκατικους ζωηφια.
αλλη συζητηση ομως που δεν χωραει εδω μεσα και για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα.

ναι οταν μια εταιρια εχει μονιμως τιμες στα 850-900 τοτε το 755 ειναι προσφορα.δεν μας αρεσει ετσι ειναι.

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #352 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:41:25 πμ »


Κε Jimi τα ιδια πραγματα λεμε με αλλα λογια.
Μαλλον εγω φταιω που την φραση "τιμες Σκανδιναβιας" την θεωρησες απαξιωτικη, οποτε mea culpa.
To θαυμασμο  και τον σεβασμο μου τον εχω εκφρασει εδω μεσα για την οργανωση της Κοινωνιας και τους ανθρωπους των παραπανω τεσσαρων Κρατων.


Βεβαιως και δεν φταις,συμφωνησα μαζι σου απο την αρχη,απλα εβαλα +1 με το παραδειγμα των τιμων.
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος mikelangelo

  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #353 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 09:58:00 πμ »
Kαλημερα σε ολους και ολες.
Τελειωνοντας με τις "προσφορες" της Qatar γιατι παρασχοληθηκα θελω να πω οτι θεωρω απολυτα υποτιμητικο να αποφασιζει για το αεροπορικο μου εισιτηριο στις διακοπες το ποσοι απο το Bagladesh, την Iνδια και το Pakistan θα γεμισουν τα αεροσκαφη της παραπανω εταιριας.
Αν βεβαια ημουν μικροτερος και εφευγα παντα απο Αθηνα.
Οπως εχω γραψει παλαιοτερα εχω ταξιδεψει Ταυλανδη με εισιτηριο που κοστιζε 103.000 δρχ οταν ο βασικος μισθος ηταν 30.000 δρχ.
Χωρις Πολυμεσα και... "νεα ανετα αναπαυτικα καθισματα"..
Οσοι ταξιδεψαμε δεκαετια 80 και 90 χωρις internet και αλλα τετοια κολπα δεν παθαμε τιποτα.
Ουτε ξεροσταλιαζαμε στις οθονες μπας και ανεβοκατεβει το Baht και πιουμε καμια μπυρα παραπανω.
Την πατησαμε και την ξαναπατησαμε.
Και μας εκλεψαν και μας "εγδαραν"..ε και..?
Μονο οι πεθαμενοι δεν κανουν λαθη.
Αλλα οι εποχες αλλαξαν, ο κοσμος ταξιδευει και οι τιμες επεσαν.
Απο τη στιγμη που η Qatar, και παλαιοτερα η Thai, συμπεριφερετε οπως η ταξη των μαυραγοριτων στην Κατοχικη Ελλαδα μηπως να ξεφευγατε λιγο απο την λογικη του "Αποκλειστικου και Μοναδικου Προορισμου"..?
Καντε τον κυκλο σας, παρτε τις ευκαιριες σας, συλλεξτε εμπειριες και ξαναγυριστε στην πανεμορφη αυτη χωρα ωριμοτεροι και εμπειροτεροι.
Θα την εκτιμησετε περισσοτερο και θα την ξαναανακαλυψετε.
Η Ταυλανδη εκει ειναι, δεν προκειται να φυγει.
Ο πλανητης ειναι πολυ μεγαλος και η ζωη πολυ μικρη.
Μη λειτουργειτε με τη λογικη του "πεντε μερες τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη".
Ψαχτειτε ΚΑΙ για αλλου, δεν ειναι κακο.
Αυτη τη στιγμη το πιο ενδιαφερον μερος στην Ευρωπη ειναι οι Βαλτικες Χωρες, που εχουν κυριολεκτικα ολο το "πακετο".
Γιατι οχι..?
Το site δε λεγεται www.onlyinthai.gr..



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2013, 10:03:38 πμ από mikelangelo »
"N' αγαπας την ευθυνη.
Να λες εγω,  εγω μοναχος μου
Θα σωσω τον κοσμο.
Αν χαθει, εγω θα φταιω."

Νικος Καζαντζακης

Αποσυνδεδεμένος dstergio

  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #354 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 22:12:14 μμ »
Το site δε λεγεται www.onlyinthai.gr..
Το ίδιο και το thaiairways.com δε λέγεται notonlythaiairways.com

Αποσυνδεδεμένος mikelangelo

  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #355 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:48:20 πμ »
Kαλημερα

Ελαβα σημερα τα ξημερωματα αυτο το newsletter απο την Qatar..http://www.qatarairways.com/th/en/offers/september-sale.page?CID=EMTH931910

Οσοι ταξιδευουν μονο με Qatar και δεν εμπιστευονται τους υπολοιπους ας ριξουν μια ματια.
Ειναι πολυ πιθανο να συμφερει να ταξιδεψετε μεσω Ρωμης, ακομα και με το επιπλεον εισιτηριο Αθηνα -Ρωμη, αν το εκδωσετε απο τωρα για αργοτερα.
Το Λονδινο που ειναι και ο πιο "ακριβος" Ευρωπαικος προορισμος βγαινει κατα μεσο ορο γυρω στα 100 με 150 ευρω λιγοτερα απο την αντιστοιχη "προσφορα" της Qatar απο την χρεωκοπημενη Ελλαδα, μετα απο δειγματοληπτικη ερευνα που εκανα για τεσσερις μηνες.

Προσεξτε ποσο οικονομικες ειναι η Κοπεγχαγη και η Στοκχολμη.
Παραδειγμα..1η με 15 Νοεμβρη Στοκχολμη-Μπανγκοκ πηγαινελα..618 ευρω.
Oι ιδιες ημερομηνιες για Αθηνα-Μπανγκοκ ειναι 776,45.
Με την ιδια εταιρια ολα αυτα, και με περιπου 2 ωρες παραπανω πτηση για Ντοχα, αρα και κηροζινη...

Ενω ο πιο οικονομικος ειναι το Παρισι...!
Για τους λατρεις του Phuket δε, συμφερει να ταξιδεψουν μεσω Βενετιας, χωρις δευτερη κουβεντα.

Τελος για οσους γουσταρουν χαβαλε, προωθηστε το παραπανω link στo mail της εν Ελλαδι Qatar που βρισκεται στη Συγγρου 170.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:56:32 πμ από mikelangelo »
"N' αγαπας την ευθυνη.
Να λες εγω,  εγω μοναχος μου
Θα σωσω τον κοσμο.
Αν χαθει, εγω θα φταιω."

Νικος Καζαντζακης

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 29.0.1547.66 Chrome 29.0.1547.66
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #356 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:04:46 μμ »
Δοκίμασα για Πουκέτ  με Βενετία αναχώρηση 21/12 και 05/1 επιστροφή και μου έβγαλε  1233 με 35 ώρες ταξιδιού.Δυστυχώς για όσους δεν μπορούν άλλη περίοδο σκούρα τα πράγματα από Αθήνα περίπου 1030-1100 αν είναι δυνατόν.....

Αποσυνδεδεμένος mikelangelo

  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 23.0 Firefox 23.0
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #357 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:18:33 μμ »
Η αληθεια ομως ειναι οτι οι ημερομηνιες που θελεις ειναι οι πιο "καυτες"..

Ενδεικτικα αναφερω...

Βενετια- Πουκετ..31 Οκτωβρη με 15 Νοεμβρη..788,65..1 Δεκεμβρη με 15 Δεκεμβρη..788, 75..

και το καλυτερο..2 Φλεβαρη με 18 Φλεβαρη...603, 75..

Και βεβαια τα παραδειγματα δεν εχουν τελειωμο.

Μιλαμε για το απολυτο πλιατσικο και στις τσεπες και στην νοημοσυνη των ιθαγενων κατοικων και οχι μονο, αυτης της χρεωκοπημενης χωρας.
Παρ ολα αυτα αγαπητε diamantis υπαρχει κοσμος  που τους δικαιολογει και τους "συμποναει"...
Παντως αν φυγεις 18 Δεκεμβρη η τιμη παει στα 917 ευρω.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:25:06 μμ από mikelangelo »
"N' αγαπας την ευθυνη.
Να λες εγω,  εγω μοναχος μου
Θα σωσω τον κοσμο.
Αν χαθει, εγω θα φταιω."

Νικος Καζαντζακης

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 29.0.1547.66 Chrome 29.0.1547.66
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #358 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 13:40:00 μμ »







Δεί δε χρημάτων, ώ άνδρες Αθηναίοι.

ΤΙ ΧΡΕΙΑ ΕΧΩΜΕΝ ΜΑΡΤΥΡΩΝ

Μια  ευγενικότατη  μα δηκτική επιστολή καθώς  και  αποστολή μαίλ  διαμαρτυρίας,  ακόμα και κοινοποίηση  στα ΜΜΕ της  ρατσιστικής συμπεριφοράς της εν λόγο  εταιρείας,  θα  μπορούσε όχι να φέρει αποτελέσματα  αλλά  να  ταράξει τα λιμνάζοντα  ύδατα  της  «Απρεπούς» συμπεριφοράς της  εταιρείας αυτής.
 Εάν συνοδεύονταν και με την επιστροφή στα γραφεία της εδώ,  των καρτών μέλους  νομίζω οτι θα είχε καλύτερα αποτελέσματα.
Η συλλογικότητα   ήταν πάντα   αρωγός σε όποια προσπάθεια.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 13:51:38 μμ από kosa »
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/

Αποσυνδεδεμένος turmeric2u

  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 29.0.1547.66 Chrome 29.0.1547.66
Απ: QATAR-προσφορά
« Απάντηση #359 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 17:17:42 μμ »
Είχα δουλέψει παλαιότερα μαζί τους, αχάριστοι και αλαζόνες, μονη εξαίρεση σε όλα τα αραβικά κράτη είναι το Μπαχρέιν, αξίζει ακόμη και για δίaκοπες.
Μέχρι και δικά μας παιδιά θα βρείς εκεί! ;)
This is Asia .-