Αποστολέας Θέμα: Μεταναστευση στην Ταιλανδη  (Αναγνώστηκε 324120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.7 Firefox 3.6.7
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 26, 2010, 12:35:26 μμ »
Για την περίπτωση που μόνος άντρας φεύγει από Ελλάδα και πάει Ταυλάνδη να ζήσει, να παντρευτεί και να εργαστεί:
εγώ νομίζω ότι πρέπει να ακούγονται και οι δύο απόψεις. Η μία άποψη λέει για την κλειστή κοινωνία της Ταυλάνδης , για το ποιες γυναίκες τελικά καταλήγουν στους φαράνγκ .Και η άλλη λέει για το πόσο φτηνά είναι και πόσο καλόκαρδοι και ευγενικοί είναι οι άνθρωποι και ότι έξω από την Παττάγια (από το Ισάαν ίσως ;; :D :D :D :D :D ) μπορείς να βρεις διαμάντια ανθρώπους και γυναίκες όμορφες και περιποιητικές και μπορούν να ζήσουν ευτυχισμένα στην Ταυλάνδη .
Εγώ θα αποθαρρύνω αυτούς που θέλουν να πάνε να μείνουν εκεί διότι: επαγγελματικά το καλύτερο που θα του τύχει είναι να βγάζει όσα εδώ βασικό μισθό. Και όλα μοιρασμένα με τη Ταυλανδή γυναίκα του εφόρου ζωής. Είναι ουσιαστικά επιβίωση και φυτοζωία  όχι διαβίωση. Και αν θέλει ξένη γυναίκα, είναι ανάγκη να πάει Ταυλάνδη;; Στην Αθήνα το δύσκολο είναι να βρεις Ελληνίδα πλέον. Ταυλάνδη ήταν για φανταστικές διακοπές μέχρι να έρθει το ΔΝΤ.  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 26, 2010, 14:49:36 μμ »
Οι περισσοτεροι που εχουν-η νομιζουν οτι εχουν-επιχειρηση στην Ταυλανδη φυτοζωουν,βρισκονται μεταξυ φθορας και αφθαρσιας,εχουν φαει οτι ειχαν στη χωρα τους και δεν τους εχει μεινει τιποτα.Συνηθως η επιχειρηση περιοριζεται σε καποιο παρακμιακο <<κωλομπαρο>> η ενα τελειωμενο cafe-restaurant-bar-free pool,με εσοδα ισα να βγαινει το νοικι και ενα πιατο ρυζι.Υπαρχουν βεβαια αρκετοι φαρανγκ-οχι πολυεθνικες-που πετυχαν στην ταυλανδη περισσοτερα απ'οτι στη χωρα τους.Γνωριζω αρκετους απο αυτους,οι περισσοτεροι Ιταλοι στο Σαμουι,αλλα και Σουηδους στο Πουκετ και το Τσιανγ Μαι.Οι Ιταλοι βεβαια ειναι μακραν απο τους αλλους σε οτι εχει να κανει με την εστιαση.Πατριωτη μας να εχει <<πιασει την καλη>>δεν εχω γνωρισει ακομη.Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι οποιος αποφασισει να κανει το μεγαλο βημα,για να μην φτασει στο σημειο και μισησει οσο τιποτε αλλο την Ταυλανδη ,να εχει εκτος απο το κεφαλαιο που θα επενδυσει εκει και ενα ποσο ωστε να μπορει να καλυψει εξοδα για 6 μηνες τουλαχιστον.Ακομη καλυτερα αν υπαρχει και καποιο εισοδημα απο εδω.Αλλιως με επενδυσεις οριακες,τυπου πουλαω μηχανακι,αυτοκινητο εχω και κατι ψιλα στην τραπεζα,παραιτουμαι απο δουλεια και παω να ζησω το ονειρο μου συνηθως η καταληξη ειναι εφιαλτης. :'(

Αποσυνδεδεμένος akis51

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοσμοπολίτης & αγαπησιάρης
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 26, 2010, 16:04:34 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και θα συμφωνήσω με τον Paterdemon. Δεν τρέφω ψευδαισθήσεις και ούτε κοιτάω να πιάσω την 'καλή' εκεί. Γη της επαγγελίας πιά δεν νομίζω να υπάρχει (παλιά έμενα βόρειο Καναδά και ήμουν πολυ χαρούμενος, αλλά δεν αντέχω το κρύο πια) Απλά μια ήρεμη ζωή θέλω, χωρίς πολύ άγχος και με ελεύθερο χρόνο. Άσχέτως του τρόπου που ζω, τα γούστα μου είναι απλά και ανεξοδα (με εξαίρεση τα ταξίδια) και μου αρέσει η λιτή ζωή (α ρε και να καθομουν κάθε απόγευμα να τζαμάρω στην κιθάρα μου...). Παρόμοια πράγματα θέλει και η γυναίκα μου. Σε καμία περίπτωση δεν θα φεύγαμε για εκεί αν δεν υπήρχε μια καβάτζα για αρκετά χρόνια. Απλά αισθάνομαι με το ένα πόδι σε μια βάρκα και το άλλο στην άλλη, και φοβάμαι μην ανοίξουν, χεχε.
Το να πάω μόνιμα εκεί είναι σχεδόν αποφασισμένο, αλλά παλέυω να καταλάβω πότε είναι η καλύτερη χρονική στιγμή για εμένα, γιατί και την καριέρα μου εδώ θα αφήσω κλπ και πάω πιθανότατα σε one way ζωή για την οποία αισθάνομαι μεν έτοιμος, αλλά...

Ξέχνα τα "αλλά" και σήκω φύγε οσονούπω.  Έχεις κι ένα σκασμό εναλλακτικές, Καμπότζη, Βιετνάμ (χμμμ..) και κείνο το γλυκό,
υπέροχο Λάος...  Φεύγεεε, άσε το ένστικτό σου να "παίξει"..

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 26, 2010, 16:50:37 μμ »
το να πιστευει κανεις οτι μπορει να ξεκινηση επιχειρηματικη δραστηριοτητα στη ταυλανδη και να ζηση και μαλιστα καλα απο αυτην συγνωμη αλλα νομιζω οτι ειναι  αφελεια η ταυλανδεζικη γραφειοκρατια ειναι πολυ χειροτερη απο την ελληνικη.Ας ειμαστε ρεαλιστες  η ταυλανδη ειναι για διακοπες η για ανθρωπους  με μονιμο εισοδημα η συνταξη εστω μετρια της ταξεως των1200-1500ευρο που θα την εισπρατουν  στην ταυλανδη και θα περνανε αξιοπρεπως
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

Αποσυνδεδεμένος brainlaugh

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Windows
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • LiquidNet
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 27, 2010, 01:12:36 πμ »
Έχουμε μεγάλη έκταση γης στην Ταιλάνδη, ένα πολύ όμορφο σπίτι και μπορώ να αραξω και να χαλάω μόνο 100-150 Ευρώ το μήνα (ήδη η γη παρέχει σχεδόν τα πάντα από τροφή). Θα πάρω και ένα Ροτβάιλερ που το έχω όνειρο και θα το εκπαιδεύσω. 
   

                                                                            VS


                                                 
                                                 
                                                 
                                                       
                                                     
                                                   

ivan  τις φωτο εψαξες πολύ για να τις βρεις? bangkok εχεις πάει???

Αποσυνδεδεμένος Ivan

  • ***
  • Μηνύματα: 329
  • Φύλο: Άντρας
  • Τοῦ Ἄλμπορ τὸ φανάρι πότε θὰ φανεῖ;
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.5 Mac OS X 10.5.5
  • Browser:
  • Safari 3.1.2 Safari 3.1.2
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 28, 2010, 00:17:47 πμ »
Φυσικά και δεν τις έψαξα πολύ και φυσικά και έχω πάει bangkok (άδικα είσαι επικριτικός) καθώς ο άνθρωπος αναφέρει (ελάχιστοι το πρόσεξαν) οτι στην χώρα ειναι ήδη κάτοικος ακίνητης περιουσίας, που μάλιστα μπορεί να του εξασφαλίσει τα απαραίτητα!! Αναφέρει μάλιστα οτί έχει και την δυνατότητα (οικονομική) να ξεκινήσει ενα καινούργιο μέλλον. Για εμένα σίγουρα τα παραπάνω είναι πολύ βασικές προυποθέσεις μαζί με το ΟΝΕΙΡΟ!!
 Στα παρακάτω λόγια που ακριβώς είδες την bangkok????
"Έχουμε μεγάλη έκταση γης στην Ταιλάνδη, ένα πολύ όμορφο σπίτι και μπορώ να αραξω και να χαλάω μόνο 100-150 Ευρώ το μήνα (ήδη η γη παρέχει σχεδόν τα πάντα από τροφή). Θα πάρω και ένα Ροτβάιλερ που το έχω όνειρο και θα το εκπαιδεύσω.''
  Εγώ ομως σίγουρα βλέπω μεσα στα παραπάνω λόγια τον εφιάλτη της Αθήνας, όπως προφάνως τον είδε ο φίλος spamangr
Μπροστά σου τρεῖς ἐλέφαντες ντυμένοι στὰ χρυσά,
ὄξω ἀπ᾿ τοῦ Βούδα τὴ σπηλιά, ψηλὰ στὴν Κουρνεβάλα.
Τώρα σκοντάφτεις, Γέροντα, στοῦ δρόμου τὰ μισὰ
καὶ πᾶς γιὰ νὰ λειτουργηθεῖς σὲ γάϊδαρο καβάλα.

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 28, 2010, 13:00:00 μμ »
"Έχουμε μεγάλη έκταση γης στην Ταιλάνδη, ένα πολύ όμορφο σπίτι και μπορώ να αραξω και να χαλάω μόνο 100-150 Ευρώ το μήνα (ήδη η γη παρέχει σχεδόν τα πάντα από τροφή). Θα πάρω και ένα Ροτβάιλερ που το έχω όνειρο και θα το εκπαιδεύσω.''
Ωραια ακουγονται αυτα.Το θεμα ειναι αλλου και δεν αναφερομαι στο φιλο,αλλα γενικα για ολους εμας που σκεφτομαστε <<να την κανουμε>>.Εστω οτι εχεις σπιτι εκει,τον κηπο σου,τα ζωα σου οι απαιτησεις σου ειναι ελαχιστες και καλυπτονται με 200υρω το μηνα,κατι εφικτο αν ζησεις στο βορρα.Τα 200 αυτα ευρω προφανως θα προερχονται απο καποια πηγη στην Ελλαδα.Μεχρι τωρα καλα.Εχεις παρατησει δουλεια για να πας εκει που σημαινει οτι για το Ελληνικο κρατος παυεις να υπαρχεις.Αν τωρα το μονο σου εισοδημα ειναι αυτα τα 200ευρω,στην περιπτωση που παθεις κατι,ατυχημα,αρρωστεια τι γινεται?Και μην μου πει καποιος οτι και δω χαμενος εισαι,το συστημα υγειας κλπ. γιατι δεν υπαρχει συγκριση.Εστω εδω θα ταλαιπωρηθεις,θα χωσεις κανα φακελακι στα λαμογια,αλλα κατι θα γινει.Εκει αν δεν εχεις <<πακετο>> να πας σε ιδιωτικο νοσοκομειο απλα <<τον ηπιες>>για να μην πω κατι πιο βαρυ.Οποτε το συμπερασμα ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη:Ωραια η Ταυλανδη,αλλα να υπαρχει κατι εδω που να τροφοδοτει το εκει,η μια καλη,πετυχημενη επιχειρηση εκει ωστε να ειναι παραδεισος και οταν περασουν τα χρονια και ερθουν και οι στραβες.Αλλιως υπομονη μεχρι τη συνταξη... :-\

Αποσυνδεδεμένος Ivan

  • ***
  • Μηνύματα: 329
  • Φύλο: Άντρας
  • Τοῦ Ἄλμπορ τὸ φανάρι πότε θὰ φανεῖ;
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.5 Mac OS X 10.5.5
  • Browser:
  • Safari 3.1.2 Safari 3.1.2
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 28, 2010, 13:34:31 μμ »
 ;D ;D
"Έχουμε μεγάλη έκταση γης στην Ταιλάνδη, ένα πολύ όμορφο σπίτι και μπορώ να αραξω και να χαλάω μόνο 100-150 Ευρώ το μήνα (ήδη η γη παρέχει σχεδόν τα πάντα από τροφή). Θα πάρω και ένα Ροτβάιλερ που το έχω όνειρο και θα το εκπαιδεύσω.''
Ωραια ακουγονται αυτα.Το θεμα ειναι αλλου και δεν αναφερομαι στο φιλο,αλλα γενικα για ολους εμας που σκεφτομαστε <<να την κανουμε>>.Εστω οτι εχεις σπιτι εκει,τον κηπο σου,τα ζωα σου οι απαιτησεις σου ειναι ελαχιστες και καλυπτονται με 200υρω το μηνα,κατι εφικτο αν ζησεις στο βορρα.Τα 200 αυτα ευρω προφανως θα προερχονται απο καποια πηγη στην Ελλαδα.Μεχρι τωρα καλα.Εχεις παρατησει δουλεια για να πας εκει που σημαινει οτι για το Ελληνικο κρατος παυεις να υπαρχεις.Αν τωρα το μονο σου εισοδημα ειναι αυτα τα 200ευρω,στην περιπτωση που παθεις κατι,ατυχημα,αρρωστεια τι γινεται?Και μην μου πει καποιος οτι και δω χαμενος εισαι,το συστημα υγειας κλπ. γιατι δεν υπαρχει συγκριση.Εστω εδω θα ταλαιπωρηθεις,θα χωσεις κανα φακελακι στα λαμογια,αλλα κατι θα γινει.Εκει αν δεν εχεις <<πακετο>> να πας σε ιδιωτικο νοσοκομειο απλα <<τον ηπιες>>για να μην πω κατι πιο βαρυ.Οποτε το συμπερασμα ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη:Ωραια η Ταυλανδη,αλλα να υπαρχει κατι εδω που να τροφοδοτει το εκει,η μια καλη,πετυχημενη επιχειρηση εκει ωστε να ειναι παραδεισος και οταν περασουν τα χρονια και ερθουν και οι στραβες.Αλλιως υπομονη μεχρι τη συνταξη... :-\

Είναι σίγουρα όλα αυτά μέσα στους γενικότερους προβληματισμούς τις μετανάστευσης!! Συμφώνω μαζί σου απόλυτα.
Εγώ πιστεύω οτι για μια "ασφαλή" μετανάστευση πρέπει να πληρούνται κάποιες βασίκες ("ουτοπίκες"  ;D ;D ;D) προυποθέσεις:
1. να μην αποκοπείς απο την μητρόπολη (Ελλάδα) κάλο είναι να αφήσεις πίσω σου ένα πολυ "δικό" σου άτομο και να επισκέπτεσαι την χώρα κατά διαστήματα
2. οσό ειναι δυνατό μεγαλύτερο σταθερό εισόδημα από μητρόπολη
3. άνθρωπο "δικό" σου κάτω
4. εργασία κάτω, πιθανά, απο επιχείρηση (που όμως δεν θα την χρηματοδοτεί το σταθέρο εισόδημα σου από Ελλάδα)
5. κάλη διάθεση, θετικό πνεύμα, όρεξη για δουλειά και πάθος
 το εξιτήριο από την κόλαση δεν σημαίνει, σε καμία περίπτωση, εισιτήριο στον παράδεισο     
Μπροστά σου τρεῖς ἐλέφαντες ντυμένοι στὰ χρυσά,
ὄξω ἀπ᾿ τοῦ Βούδα τὴ σπηλιά, ψηλὰ στὴν Κουρνεβάλα.
Τώρα σκοντάφτεις, Γέροντα, στοῦ δρόμου τὰ μισὰ
καὶ πᾶς γιὰ νὰ λειτουργηθεῖς σὲ γάϊδαρο καβάλα.

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.99 Chrome 5.0.375.99
    • Audiolabs
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 28, 2010, 13:53:56 μμ »
Αν τωρα το μονο σου εισοδημα ειναι αυτα τα 200ευρω,στην περιπτωση που παθεις κατι,ατυχημα,αρρωστεια τι γινεται?Και μην μου πει καποιος οτι και δω χαμενος εισαι,το συστημα υγειας κλπ. γιατι δεν υπαρχει συγκριση.Εστω εδω θα ταλαιπωρηθεις,θα χωσεις κανα φακελακι στα λαμογια,αλλα κατι θα γινει.Εκει αν δεν εχεις <<πακετο>> να πας σε ιδιωτικο νοσοκομειο απλα <<τον ηπιες>>για να μην πω κατι πιο βαρυ.

Αυτο διορθωνεται με μια ασφαλεια ζωης-περιθαλψης στην Ται- το κοστος ειναι αμεληταιο(περιπου στα 7.000 μπατ το χρονο)

Αποσυνδεδεμένος argygr

  • *
  • Μηνύματα: 4
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 01, 2010, 09:10:52 πμ »
Οι περισσοτεροι που εχουν-η νομιζουν οτι εχουν-επιχειρηση στην Ταυλανδη φυτοζωουν,βρισκονται μεταξυ φθορας και αφθαρσιας,εχουν φαει οτι ειχαν στη χωρα τους και δεν τους εχει μεινει τιποτα.Συνηθως η επιχειρηση περιοριζεται σε καποιο παρακμιακο <<κωλομπαρο>> η ενα τελειωμενο cafe-restaurant-bar-free pool,με εσοδα ισα να βγαινει το νοικι και ενα πιατο ρυζι.Υπαρχουν βεβαια αρκετοι φαρανγκ-οχι πολυεθνικες-που πετυχαν στην ταυλανδη περισσοτερα απ'οτι στη χωρα τους.Γνωριζω αρκετους απο αυτους,οι περισσοτεροι Ιταλοι στο Σαμουι,αλλα και Σουηδους στο Πουκετ και το Τσιανγ Μαι.Οι Ιταλοι βεβαια ειναι μακραν απο τους αλλους σε οτι εχει να κανει με την εστιαση.Πατριωτη μας να εχει <<πιασει την καλη>>δεν εχω γνωρισει ακομη.Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι οποιος αποφασισει να κανει το μεγαλο βημα,για να μην φτασει στο σημειο και μισησει οσο τιποτε αλλο την Ταυλανδη ,να εχει εκτος απο το κεφαλαιο που θα επενδυσει εκει και ενα ποσο ωστε να μπορει να καλυψει εξοδα για 6 μηνες τουλαχιστον.Ακομη καλυτερα αν υπαρχει και καποιο εισοδημα απο εδω.Αλλιως με επενδυσεις οριακες,τυπου πουλαω μηχανακι,αυτοκινητο εχω και κατι ψιλα στην τραπεζα,παραιτουμαι απο δουλεια και παω να ζησω το ονειρο μου συνηθως η καταληξη ειναι εφιαλτης. :'(
Απαραδεκτα αυτα που γραφεις !!Οι αγωνιστες στη ζωη ειναι παρα πολοι και ποιος εισαι εσυ που θα τους κατακρινεις και που βγαζεις τα συμπερασματα σου και προσπαθεις να τα δημοσιευσεις με ΒΡΩΜΙΚΟ τροπο??Κρατα τις κακιες σου για τους Ελληνες που βρισκοντε στην Ταυλανδη και Ζησε στον Δικο σου Κοσμο τον τοσο απροσμενο,που σε αναγκαζει να μαζευεις  καποια χρηματα και νατρεχεις στην Ταυλανδη για να τα ξοδευσεις και βγαζοντας ολους τους καυμους σου που κουβαλας μαζι σου και που δεν προκειτε ,απο οτι καταλαβα,δεν προκειτε να γλυτωσεις απο αυτους!Απο γελειους  η Ελλαδα Δυστιχως παρα πολλους μα το κακο ειναι που  -δυστιχως- ανακαλυψαν και τον δρομο για την Ταυλανδη!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2010, 09:30:29 πμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος kwstas

  • *
  • Μηνύματα: 30
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.8 Mac OS X 10.5.8
  • Browser:
  • Safari 5.0 Safari 5.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 01, 2010, 13:57:25 μμ »
Εχει απολυτο δικιο ο αργυρηs :)!!!!   και το λεει ενα ατομο που ειναι απο τουs ποιο παλιουs   στην ταιλανδη!!!!!    μην λεμε και οτι θελουμε και μην τα ισοπεδονουμε ολα!!!!!! :-[

Αποσυνδεδεμένος Αρίσταρχος

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Super ~ Sonic Jet
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 01, 2010, 14:30:21 μμ »
Μετανάστευση στην Ταιλάνδη?

ΑΑααααχχχχ....!!!

Ας κλειδωθεί αυτό το θέμα
Men of vision designed this wonderful machine,men of passion built her.And i hope that it will be said,men of skill and daring flew her

Capt.Adrian Thompson Concorde pilot
                 
                ........................

Last flight            Heathrow-New York

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 01, 2010, 14:31:22 μμ »
Εχει απολυτο δικιο ο αργυρηs :)!!!!   και το λεει ενα ατομο που ειναι απο τουs ποιο παλιουs   στην ταιλανδη!!!!!    μην λεμε και οτι θελουμε και μην τα ισοπεδονουμε ολα!!!!!! :-[
συγνώμη, αλλά από ιδέες είμαστε όλο αυτιά. Για πείτε μας μια καλή επένδυση στην Ταυλάνδη να βγάζεις 1000 ευρώ το μήνα δηλαδή 42000 μπατ και έχω φύγει. Δεν είμαστε ρατσιστές απλά δεν είμαστε τόσο έξυπνοι που να μπορούμε να στήσουμε επιχείρηση στην ΤΑυλάνδη.
Και κάτι άλλο: Δεν μπορείς να μεταναστεύσεις στην Ελληνική ύπαιθρο;; Τα ενοίκια στην Ελληνική ύπαιθρο συγκρίνονται με αυτά της Ταυλάνδης!!! Και μαγαζί στα Ελληνικά χωριά είναι πανεύκολο να ανοίξεις εφόσον υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλά χωριά που τους λείπουν πολλά είδη μαγαζιών . Εδώ στα Καλύβια Θορικού Αττικής δεν έχει κλειδαράδικο!!! ΚΑι θα πας στην Ταυλάνδη;; Γιατί η ζωή στην Ελληνική επαρχία είναι λιγότερο ξέγνοιαστη;; Είναι πιο γρήγορη ;;
Και κάτι άλλο: Στην μπανγκοκ δεν γύρισε μια κοπέλα να με κοιτάξει. Κάθησα δυο μέρες και έφυγα πολύ γρήγορα. Μετά όταν έμαθα τι παίζεται , μου λύθηκαν πολλές απορίες μου.  (πρόλαβα πριν κλειδωθεί το θέμα ;D ;D ;D ;D)

Αποσυνδεδεμένος kwstas

  • *
  • Μηνύματα: 30
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.8 Mac OS X 10.5.8
  • Browser:
  • Safari 5.0 Safari 5.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 01, 2010, 16:54:30 μμ »
Μια χαρα σταματαω να ασχολουμε με ταιλανδη !!!!    θα παω στα καλυβια να ανοιξω κλειδαραδικο τελεια!!!! ευτηχωs που ειμαι ταυλανδη τωρα γιατι δεν μπορω να ακουω ασχετα !!!!!  καλο μηνα και υπομονη στουs ταξιδιωτεs   που θα αναχωρησουνε για την χωρα του χαμογελου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος conan

  • ***
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 01, 2010, 19:25:21 μμ »
Συνεταίρο για το κλειδαράδικο θέλεις?