Αποστολέας Θέμα: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη  (Αναγνώστηκε 92567 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Γενική Κουβέντα
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 07:22:50 πμ »
Ιριδα δε ξερω αν εισαι μελος και θα μπορεσεις να διαβασεις τα γραφωμενα μου αλλα θεωρω πως η σελιδα με θεμα¨γενικη κουβεντα ειναι η πλεον καταλληλη για να σου απαντησω πανω στην εμπειρια που αποκομισες απο το ταξιδι σου .θελω να ξερεις εκ των προτερων πως δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου και αυτα που προκειται να γραψω αδιαφορω παντελως αν ενοχλησουν εσενα η τον/την οποιαδηποτε αναγνωστη/ρια του φορουμ.
Παμε λοιπον...
οχι,η επιλογη σου να πας πουκετ δεν ηταν καθολου λαθος,λαθος ειναι η βεβαιοτητα του πρωταρη στις εκτιμησεις και τα συμπερασματα που αποκομιζει,λαθος ειναι η ματια της καθε βλαχοελληνιδας υποκριτριας που τα 1000 ευρο στη τσεπη για ενα μηνα διακοπων μιζεριας στο κατα τ"αλλα εξωτικο ΣΙΑΜ (ΤΑΙΛΑΝΔΗ νομιζω τη λενε...)τη κανουν να βλεπει τους ντοπιους/ες αντικειμενα ευτελους αξιας προς πωληση οπως λες.ΨΙΤ,ΕΣΥ!! ΝΑΙ ΕΣΥ ΕΛΛΗΝΙΔΑ,λευκη θεα που περιτρυγυριζεσαι απο μαυρους απλητους δουλους,δηθεν χειραφετημενη,δηθεν ευημερουσα,δηθεν κουλτουριαρα,δηθεν ανωτερη,δηθεν,δηθεν,δηθεν,δηθεν...σ"ενοχλησε η δουλοπρεπεια του να σε υπηρετουν...μαλλον σ"ενοχλησε η αφοσιωση και η πιστη σ"αυτο που κανουν-αυτο να ξερεις λεγεται επαγγελματισμος και στη πατριδα σου δεν υπαρχει ουτε γεια δειγμα γι"αυτο και σου ειναι ξενο και βεβαια ενοχλητικο γιατι εχεις μαθει στο αυτο προσφερω και αμα γουσταρεις,γιατι κανενας στη πατριδα σου δεν εχει κανει αυτοσκοπο τη προσφορα μεσα απο το επαγγελμα του οποιο και αν ειναι αυτο.Σκεφτηκες ποτε αραγε ποσο πιο καλα θα ζουσαμε ολοι αν εχουμε σαν πρωτη εννοια τη προσφορα και αν τα ωφελη της δουλειας επονταν??
Μιλας για τις πορνες,τις τρανσεξουαλ,τα αγορια που πουλιουνται και φροντισες να μαθεις και τιμες...ελληνιδα (เสือก มาก มาก) που δε χανεις εβδομαδιαια εκδοση του ΟΚ,ΕΣΠΡΕΣΣΟ,ΧΑΙ ΛΑΙΦ,και ολων των συνναφων φυλλαδων βρηκες ευκαιρεια να ετοιμασεις δικια σου εκδοση και να τη πουλησεις στους/ις ομοιες σου γιατι απλα αυτο σ"εξιταρει αυτο πουλαει αναμεσα σας και οχι ο τροπος ζωης,το μερος η οτιδηποτε αλλο γιατι αν ηταν ετσι θα ηταν πολυ ευκολο να το βρεις,να το δεις,να το ζησεις,να το σχολιασεις...ειμαστε οτι επιλεγουμε να ειμαστε κι"εσυ δυστυχως επιλεγεις να εισαι "παραδοσιακη ελληνιδα"
Μιλας για γυναικες επιτηδειες,μετρ της γητευσης και της κολακειας που ψαχνουν απεγνωσμενα θυματα χορηγους...
Ποσο πολυ ταραγμενη θα πρεπει να"σαι απο τη φυγη των χορηγων...οι εν οικο χορηγοι αποδημουν ,οι εν οικο χορηγοι ξυπνησαν,οι εν οικο χορηγοι  εχουν επιλογες.Η ρηση "παπουτσι απο το τοπο σου" δειχνει να ξεθωριαζει...και φταις εσυ ελληνιδα που ξεχασες απο τη μεταπολιτευση και μετα να εισαι γυναικα,ερωμενη,συντροφος και στο βωμο της "ανεξαρτητοποιησεις" σου "υποδουλωθηκες" ηθελημενα στα δυτικα προτυπα , το SEX & THE CITY εγινε τροπος ζωης και ο πριγκιπας του παραμηθιου ειναι το λιγοτερο γονος εφοπλιστη...ενα μονο θα σου πω,η γυναικα μου μετα απο 5 χρονια εγγαμου βιου εξακολουθει καθημερινα να με ντυνει χαμογελωντας...και να ξερεις ελληνιδα, το να γοητευεις ειναι τεχνη (εστω και σαν επαγγελματιας) και συ εχεις μαθει μονο να ζητας, ν"απαιτεις,δεν εχεις διαρκεια,ξεφτιζεις με το που του φορεσεις τη "κουκουλα" γιατι οπως λεει και ενας καλος φιλος το μονο που πηρες προικα απο τη μανα σου ειναι ενα τσουβαλι σ@@@α που προσπαθεις αεναος γαιδουρι (γαμπρο) να το φορτωσεις...
Οσον"αφορα τις "πιτες" που μ"ευκολια μοιραζαται υπαρχουν πλεον αρκετοι αλλοδαποι στα μερη  σου για να τους προσφερεις οι ελληνες "χορτασαν" και δε θα παρουν αλλο...
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdtc

  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 08:06:04 πμ »
Σχετικα με όσα έγραψε η κοπέλα....οι παρατηρήσεις της ήταν λογικότατες...είχε δίκιο σ αρκετά απ όσα κατάλαβε για εκεί ..όμως χίλιες φορές έχω πει..ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΠΟΥΚΕΤ, ΠΑΤΑΓΙΑ ΚΛΠ δεν αξίζουν τον κόπο και θα διαμορφώσετε μια εντελως μονομερή αντίληψη για τη χώρα.....κι ακόμη κι αν πηγαίνετε στα σωστά μερη π.χ. Μπανγκόκ προσπαθείστε να αποφύγετε τα τουριστικά μέρη.....Ιριδα αν μου τηλεφωνούσες όταν ήρθες θα σου έδειχνα
-πως διασκεδάζουν οι πιτσιρικάδες και οι κοπελίτσες απο τις μεσαίες τάξεις στο Εκαμμάι χωρίς να δίνουν δεκάρα για τους ξένους
-πολυ όμορφους μη τουριστικούς ναούς χωρίς κράχτες απ έξω και τουκ τουκ ντραίβερς που προσπαθούν να εξαπατήσουν
-τεράστια εμπορικά κέντρα χωρίς ούτε έναν ξένο μέσα
-απίστευτα όμορφα πάρκα οπου νοικιάζεις ποδήλατο και τα γυρνάς με 20 μπάτ
-υπαίθριες αγορές όπου μπορείς να βρείς ότι θέλεις φθηνά, χωρίς παζάρια
-γειτονιές με φτωχούς ταιλανδούς που αν σου πεσει ενα χιλιάρικο μπατ κάτω θα σε κυνηγάνε απο πίσω για να στο δώσουν κλπ
αλλά ακόμα κι όταν ο άλλος έρχεται Μπανγκόκ , μια πόλη με 50 'διαμερίσματα' είτε θα κολλήσει στην Καοσάν ρόουντ είτε στη Σουκουμβίτ
, κι άντε μετά να έχει σωστή αντίληψη για το μέρος και τους ανθρώπους...
Κριτικάρω συνέχεια αυτή τη χώρα αλλά δεν θα φτάσω και στο άλλο άκρο να τα ισοπεδώσω όλα.
π.Χ. Η Μπανγκόκ είναι ενα τεράστιο πορνείο?οχι βέβαια! Υπαρχει η Νάνα, η Πατ πονγκ , η σοι Καουμπόι , η Καοσάν ροόυντ, η σοι 33 και μερικοί ακόμη δρόμοι , μερικές εκατοντάδες μασατζίδικα και καραόκε κλάμπς ή τζέντελμαν κλάμπς που απευθύνονται στους Ταιλανδούς  ...αλλά αυτά είναι σταγόνα στον ωκεανό μπροστά στο μέγεθος της πόλης με τα χιλιάδες μέρη και δρόμους..ότι υπάρχει σε γενικές γραμμές δεν είναι περισσότερο ή λιγότερο απ ότι υπαρχει σε οποιαδήποτε άλλη χώρα του κόσμου
Αν πηγαίνετε λοιπόν στα λάθος μέρη, λάθος συμπεράσματα θα βγάζετε!

Απο την άλλη βέβαια για να μην ξεχνιόμαστε και για να μην δημιουργώ λάθος εντυπώσεις.....οι άνθρωποι εδώ αλλοτριώνονται γρήγορα και όλο και συχνότερα το πρόσωπο που η Ταιλάνδη δείχνει στα τουριστικά της μέρη τείνει να την αντιπροσωπεύει σε πολλές περιπτώσεις.....διαφωνώ λοιπον με όσους λένε πως π.χ το Πουκέτ δεν είναι η πραγματική Ταιλάνδη..είναι ενα κομματι υπαρκτό που ανήκει στη χώρα και σ ενα ποσοστό την αντιπροσωπεύει..μόνο σ ενα ποσσοστό όμως.
Επίσης -για να ρίξω και τη μπηχτή μου- πολλοί που εδω μέσα φωνασκούνε οτι η πραγματική Ταιλάνδη δεν είναι τα τουριστικά μέρη κλπ όλο γύρω απ τα τουριστικά μέρη τριγυρνάνε αν διαβάσει κανείς τα προγράμματα διακοπών τους!!! Φαίνονται ανίκανοι να ζήσουν εδώ χωρίς την άνεση του τουρίστα και τα προνομιά του, την ευκολία των αγγλικών , τον μικρόκοσμο των επαγελματιών κάθε είδους που ασχολείται μαζί τους κλπ...Κάνω αυτή την παρατήρηση χωρίς κακεντρέχεια και χωρίς να βγάζω ακίβώς τον εαυτό μου έξω απο το χορό....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2011, 09:46:50 πμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 09:08:45 πμ »
Υπηρξα για μια περιοδο της ζωης μου συνοδος εκδρομων Ελληνικων γκρουπ τοσο στο εσωτερικο οσο και στο εξωτερικο .
Θα πω μονο μια κουβεντα γι'αυτη την εμπειρια .....Ο Ελληνας ειναι ο πλεον κομπλεξικος και μιζερος τουριστας ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ . Πηγαιναμε σε πολεις αριστουργηματα οπως η Σιενα ,το Ντουμπροβνικ η το Σαλτσμπουργκ και οι αγαπητοι ταξιδιωτες Ελληνες το μονο που εκαναν αντι να θαυμασουν την ομορφια των πολεων ,χλευαζαν ,εψαχναν για σουβλατζιδικο και αποκαλουσαν τους αλλους ξενερωτους . Ποιοι ; Αυτοι οι γυφτοι με τα βρωμερα χνωτα που επασχαν απο εθνικη μειονεξια . Κανενα ενδιαφερον για τον πολιτισμο και την κουλτουρα ,μονο γκρινια και μικροπρεπεια και ψαξιμο για φτηνα Adidas & Nike.
Πολλοι ταξιδευουνε μονο και μονο για να μειωσουν αλλους λαους και να νιωσουν αυτοι καλυτερα,ενα ειδος ψυχοθεραπειας και απαλλαγης απο το συνδρομο κατωτεροτητας που τους συντροφευει.
Εγω πλεον δεν προτρεπω κανεναν να παει στην Ταιλανδη ,διοτι οι προσεγγισεις που ακουω εινια το λιγοτερο ανοητες και προσβλητικες . Ας πανε στην Σαντορινη η στην Μυκονο να πληρωσουν για ενα καφε 10 ευρω . Το σχολιο δεν αφορουσε την Ιριδα.

"Μια βδομαδα δουλεια για μια νυχτα γκλαμουρια"

Αποσυνδεδεμένος bestathens1972

  • ***
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 10:25:56 πμ »
Ντάξει τώρα Τάσο με όλο το σεβασμό που σου έχω τουλάχιστον για την συγκεκριμένη περίπτωση της Ίριδας ίσως να είσαι λίγο υπερβολικός... Η κοπέλα είναι 20 χρονών (αν το 1991 αντιστοιχεί στο έτος γέννησής της), κοντεύω να έχω τα διπλά της χρόνια και πλέον είμαι εγκαταστημένος στην Ταϊλάνδη άλλα αν απομονώσουμε την γεύση από Πατονγκ και το λίγο από Sukhumvit ή Khao San, που από ό,τι κατάλαβα πήρε σε αυτές τις 15 μέρες, δεν νομίζω πως θα υπάρξει κανείς από τους δυο μας να διαφωνήσει μαζί της... Ξέρεις και ξέρω πως οι περιοχές αυτές + η Πατάγια είναι στημένες γύρω από το συκεκριμένο πρότυπο. Πιθανόν να έκανε το λάθος και να ήρθε με γραφείο ταξιδίων πολλά μπορεί... Εκείνο που με στεναχώρησε λίγο είναι πως αφού δεν της άρεσε αυτό που ζούσε θα μπορούσε να ψαχτεί λίγο παραπέρα... Όσο για τη νοοτροπία του Έλληνα τουρίστα στο μέγιστο ποσοστό της είναι όπως ακριβώς τα λές... Βέβαια αν ταξιδέψεις προς τα εδώ σε ένα αεροπλάνο γεμάτο άραβες θα πεις αμάν και να ήμουν με τους Έλληνες χίλιες φορές!! ;)
ΟΞΩ ΟΙ ΚΑΦΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΪΛΑΝΔΗ!!!... Τα κάνουμε πουτ@ν@ και μόνοι μας οι expats!!!

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.16 Firefox 3.5.16
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 10:29:08 πμ »
θα σου προτεινα να ξαναπας pattaya και μαλιστα να μεινεις στην soi 6. εκει δεν θα δεις τετοια πραγματα.με τα μερη που διαλεξες φυσικο ητανε.
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος Lakisscorpio(The Butcher)

  • ****
  • Μηνύματα: 737
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 11:24:40 πμ »
θα σου προτεινα να ξαναπας pattaya και μαλιστα να μεινεις στην soi 6. εκει δεν θα δεις τετοια πραγματα.με τα μερη που διαλεξες φυσικο ητανε.

Soi 6????Φτου!!!!!Τζιζ!!!!!Κακα!!!!!!!!

Τωρα περα απ'την πλακα,δεν διαλεξε η Ιριδα και το καλυτερο μερος για να παει(εννοω για γυναικα)........Παλι καλα που δεν πηγε Πατταγια δηλαδη!!!εκει τι επρεπε να γραψει?????
Ετσι ειναι.........η Πατταγια και το Πουκετ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ολη η Ταυλανδη..............αυτα τα μερη ειναι για .........πως να το πω ευγενικα..........για "ανδρικο τουρισμο"(και μιλαω για Πατταγια πιο πολυ γιατι και το Πουκετ αιντε εχει και μια ωραια Θαλλασα να πας,η Πατταγια???)
Μπορει να μην εχει θαλλασα καλη(τι καλη....μαυρα χαλια ειναι!!!) μπορει να ειναι γεματο μπαρακια,ντισκο,κλαμπ και γκογκο αλλα εχει και καποια μερη να πας και να δεις κατι...δεν ειναι μονο για....τρελες!!!
αλλα κακα τα ψεμματα,στην Πατταγια το..........αντε να βαλω το 90%(μξν βαλω το 99.999999999%)πανε για "γουστα"

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 12:48:14 μμ »
Περι οικον ανοχης θελω να αναφερω τουτο που μου κανει και μεγαλη εντυπωση στη χαι και καλα  :Dπεριοχη του κεραμεικου(γκαζι)στην περιοχη γυρω απο την πλατεια βρισκονται 36 μετρημενα studios νομιμοτατα.Μιλαω για την δηθεν χαι περιοχη που παει η νεολαια μας και πινει το ποτο της και τρωει τα γκουρμε πιατα της.
Υποθεση εργασιας κανω και ρωταω,Ποσες γυναικες αραγε δουλευουν μονο σε εκεινο το μικρο κομματι της Αθηνας?

Σωστός!!!!
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος thanaposto

  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 13:09:44 μμ »
Η αποψη μιας κλασσικης "ελληναρας" γυναικας που σοκαρετε και καλα με ολα αυτα που ειδε και της φαινετε απιστευτο..πως μπορουν και το κανουν αυτο κτλ.
Καλυτερα στο επομενο ταξιδι να πας στην μυκονο με τις φανταστικες παραλιες που δεν εχει πορνεια(μονο gay και ρωσιδες που ψωνιζονται) η στην σαντορινη που και κει δεν εχει δουλοπρεπεια παρα μονο ποσα λεφτα θα σου παρουν απο την τσεπη σερβιροντας σου σκουπιδια και μπομπες.

Αποσυνδεδεμένος Tommy Greko Thai

  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • A traveler with a schedule..is not a real traveler
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • http://www.ergoandplan.com
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 13:20:46 μμ »
Θα το θέσω από μια άλλη άποψη.
Σε ποια χώρα του κόσμου δεν υπάρχει πορνεία?
Μήπως οι κοπελίτσες που ανοίγουν τα ποδαράκια τους και δέχονται κάθε είδους νηστικό λεχρίτη το κάνουν επειδή τους αρέσει?
Μήπως κάποια ανάγκη επιβίωσης τις έχει ωθήσει σ'αυτό?
Μην ξεχνάτε ότι η Ταιλάνδη πέρασε το 1997 από μια οικονομική κρίση...όμοια μ'αυτήν που ζούμε εδώ τώρα...δηλαδή αν συμβεί το ίδιο με τις Ελληνίδες τι θα λέμε μετά?
Δεν παίρνω το μέρος κανενός...αυτό που με ενοχλεί όμως είναι η επιπόλαιη άποψη των πραγμάτων...χωρίς να υπάρχει μια δεύτερη πιο ενδελεχής ματιά.
Και οι δικές μας αυτού του είδους μπορούν να θεωρηθούν και μάλιστα με τις σύμφωνες γνώμες των μαμάδων τους...χρόνια πάει το βασίλειο λέει μια παροιμία.
Ψάχνοντας και ρωτώντας όμως μαθαίνεις την αλήθεια...η έτοιμη τροφή στο πιάτο (όπως οι πιο δημοφιλείς προορισμοί στην Ταιλάνδη για τους περισσότερους τουρίστες) εγκυμονούν κινδύνους.
Seize the future...and learn from past.

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • Audiolabs
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 13:39:50 μμ »
Η αποψη μιας κλασσικης "ελληναρας" γυναικας που σοκαρετε και καλα με ολα αυτα που ειδε και της φαινετε απιστευτο..πως μπορουν και το κανουν αυτο κτλ.
Καλυτερα στο επομενο ταξιδι να πας στην μυκονο με τις φανταστικες παραλιες που δεν εχει πορνεια(μονο gay και ρωσιδες που ψωνιζονται) η στην σαντορινη που και κει δεν εχει δουλοπρεπεια παρα μονο ποσα λεφτα θα σου παρουν απο την τσεπη σερβιροντας σου σκουπιδια και μπομπες.


Σωστοςςςςς!!! και οχι μονο αλλα και "Ελληναρες"  γυναικες  ψωνια,που οχι οχι δεν πανε να εκπορνευτουν εκει απλα πηγαινουν μηπως πετυχουν κανα Ελληνα -ναι απο την ιδια ρατσα με αυτους στους οποιους ριχνουν  τις πιτες-αλλα με την διαφορα οτι εχει καμια μερσεντες κτλ κτλ ,να τον πλευρισουν μπας και ριχνοντας αδεια πιασουν γεματα!!! Και αυτες το κανουν για τσαντες λουσα,αμαξια,κοσμηματα ...... οι αλλες οι παλιοπ@@@νες της Ται απλα για ενα πιατο φαι δεν ντρεπονται!! Τις χαλαν την πιατσα!!!
Οπως επισης ας ρωτησει την μαμακα της η την γιαγιακα της τι γινονταν κατω στην ,να δεις πως την λεγανε...............,
ΑΑΑΑ ναι  Τρουμπα!! τις δεκαετιες 50,60 οταν κατεβαινε ο 6ος αμερικανικος στολος, και ισως εκπλαγει....

Συγνωμη αν φαινομαι σκληρος αλλα απαντω στο ιδιο υφος που εγραψε η Ιριδα να δουμε αν τις αρεσει η οποια Πηρε μια κρετομηχανη και τα εριξε ολα μεσα...

Και ενα τραγουδακι για την εν λογω Ελληνιδα που περιεγραψα(γενικα οχι την ιριδα) σε χιουμοριστικο τονο -Απολαυστε το!!




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2011, 21:08:04 μμ από Taxidiwtis »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.15 Firefox 3.5.15
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 13:44:11 μμ »
Κατα την ταπεινη αποψη, νομιζω εξαντληθηκε το θεμα. Δεν χριαζεται να σταυρωνουμε την καθε Ιριδα, απλα να ακολουθησει τις προτροπες για την υπολοιπη Ται που γραφτηκαν εδω μεσα, κατι που πρεπει να γινετε για ολες τις χωρες που επισκεπτομαστε.
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος irida1991

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Mac OS X 10.4 Mac OS X 10.4
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 17:57:25 μμ »
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε για να απαντήστε στις εμπειρίες μου (ω ναι είναι δικές μου εμπειρίες και απόψεις και έχω κάθε δικαίωμα να τις καταγράψω και να τις εκφέρω). Δεν είμαι 19 ετών και έχω ταξιδέψει, σχεδόν, στα 2/3 του κόσμου. Οι εμπειρίες μου από τα ταξίδια και από τη ζωή γενικότερα μου επιτρέπουν να βλέπω και πίσω από τη βιτρίνα και γιαυτό "πλήγωσα" ορισμένους που "σκοτώθηκαν" να κατηγορήσουν τις Ελληνίδες. Δεν πειράζει ας αρκεστούν στις Ταϊλανδές που τους παραμυθιάζουν με τα «ντιλάκ» για να τους φάνε τα χρήματα. Ως πρώτο ταξίδι επισκέφτηκα συγκεκριμένα μέρη και θεώρησα υποχρέωση να καταγράψω κάποια πράγματα σε ένα φόρουμ που με βοήθησε πολύ στην επίσκεψή μου. Οσο για την chinatown φυσικά και πήγα όπου βρήκα όλα τα φο - μπιζού που τα πληρώνουμε χρυσάφι στο Κολωνάκι από 1,5 - 3 ευρώ. Δεν είμαι άνθρωπος που μένω σε ένα μέρος και πήγε σε όσα περισσότερα μπορούσα. Κατέγραψα τι μου άρεσε και τι δε μου άρεσε (sorry αλλά εμένα με ενοχλεί, ακόμα και στην Ελλάδα, όταν βλέπω την πιτσιρίκα με έναν κοιλαρά "μπάρμπα" και τρελαίνομαι όταν η ωραιότερη πράξη στον κόσμο, ο έρωτας, γίνεται αντικείμενο εμπορίου, όπου και εάν γίνεται αυτό). Αυτά και καλά ταξίδια να έχετε!!!!       

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • Audiolabs
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 18:31:00 μμ »
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε για να απαντήστε στις εμπειρίες μου (ω ναι είναι δικές μου εμπειρίες και απόψεις και έχω κάθε δικαίωμα να τις καταγράψω και να τις εκφέρω). Δεν είμαι 19 ετών και έχω ταξιδέψει, σχεδόν, στα 2/3 του κόσμου. Οι εμπειρίες μου από τα ταξίδια και από τη ζωή γενικότερα μου επιτρέπουν να βλέπω και πίσω από τη βιτρίνα και γιαυτό "πλήγωσα" ορισμένους που "σκοτώθηκαν" να κατηγορήσουν τις Ελληνίδες. Δεν πειράζει ας αρκεστούν στις Ταϊλανδές που τους παραμυθιάζουν με τα «ντιλάκ» για να τους φάνε τα χρήματα. Ως πρώτο ταξίδι επισκέφτηκα συγκεκριμένα μέρη και θεώρησα υποχρέωση να καταγράψω κάποια πράγματα σε ένα φόρουμ που με βοήθησε πολύ στην επίσκεψή μου. Οσο για την chinatown φυσικά και πήγα όπου βρήκα όλα τα φο - μπιζού που τα πληρώνουμε χρυσάφι στο Κολωνάκι από 1,5 - 3 ευρώ. Δεν είμαι άνθρωπος που μένω σε ένα μέρος και πήγε σε όσα περισσότερα μπορούσα. Κατέγραψα τι μου άρεσε και τι δε μου άρεσε (sorry αλλά εμένα με ενοχλεί, ακόμα και στην Ελλάδα, όταν βλέπω την πιτσιρίκα με έναν κοιλαρά "μπάρμπα" και τρελαίνομαι όταν η ωραιότερη πράξη στον κόσμο, ο έρωτας, γίνεται αντικείμενο εμπορίου, όπου και εάν γίνεται αυτό). Αυτά και καλά ταξίδια να έχετε!!!!      

Χωρις να εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου Ιριδα,

1)Αυτοι που σκοτωθηκαν να κατηγορησουν τις Ελληνιδες σκεφτηκες οτι αντεδρασαν γιατι "καποια" απο αυτες  (εσυ) πρωτα τους εβαλες ολους σε μια κρεατομηχανη , τους αλεσες και τους κατηγορησες με "στολιδια"χαρακτηρισμους ?

2)Φυσικα και ειναι δικες σου οι εμπειριες σου και οι αποψεις σου οπως ομως εχουμε και εμεις τις εμπειριες και τις αποψεις μας.
απο την στιγμη που κρινεις τους Ελληνες που πανε εκει μην σου κακοφαινεται που σε κρινουν και αυτοι

3)Νομιζω αυτο το "Δουλοπρεπεις" ειναι πολυ βαρυς χαρακτηρισμος για τους εν λογω ανθρωπους(φυσικα ειναι η αποψη σου)

4)Ειναι ηλικιακο το θεμα? Αν δεις δηλαδη στην Ελλαδα ενα κοριτσακι με ενα αγορακι που παει μαζι του για τα χρηματα δεν υπαρχει προβλημα? Απλα εκει δεν φαινεται ε και δεν χτυπαει τοσο στο ματι......

Η αποψη μου ειναι οτι ησουν πολυ ρηχη στην προσεγγιση σου, εισαι απολυτη(μεγα λαθος κατα την αποψη μου)
Δεν ειναι ολα μαυρο η ασπρο ........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2011, 21:10:14 μμ από Taxidiwtis »

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 18:45:34 μμ »
Το θεμα αδελφε ταξιδιωτη δεν ειναι ηλικιακο ειναι αισθητικο...και οπως καλαβαινεις στο κοσμο της εν λογω κυριας δικαιωμα στην ωραιοτερη πραξη στο κοσμο εχουν μονο τα μοντελα που φορουν πανακριβα φο-μπιζου της τσακαλωφ...και οχι εσυ παλιοκοιλαρα ξιπασμενε δρακουλα που απεταξες την ελληνιδα!!

Υ.Γ μεινε στα υπολοιπα 2/3 του κοσμου η ταιλανδη σε χαλαει,και πολυ περισσοτερο οι γυναικες της...
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

Αποσυνδεδεμένος teo

  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 18:49:42 μμ »
Ηθελα να 'ξερα πως κατάφερες από ολόκληρο πουκετ και ολόκληρη μπανγκοκ να δεις μόνο π@@@@@@ς. Λίγο πιο κει αν πήγαινες από τη μπαγκλα θα έβλεπες μια άλλη ταιλάνδη αλλά που να τρέχεις τώρα. Και για πια δουλοπρέπεια μιλάς ακριβώς εκτός αν εννοείς το χαμόγελο την ηρεμία και την ευγένια και δεν σε υπηρετούν δεν είναι σκλάβοι σε εξυπηρετούν.

Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που θα προσπαθήσουν να σε εξαπατήσουν όπως υπάρχουν και κλεφτρόνια κακώς αφησες τα πραγματά σου.
Επίσης η μπανγκοκ εκτός από ποντίκια έχει και κατσαρίδες η αθήνα μας ευτυχώς δεν έχει τίποτα από αυτά.

Δεν σε βλέπω να ξαναπατας αλλά αν ξαναπάς μίλα με κανένα ντόπιο ιδιαίτερα με καποια από αυτές τις κοπέλες μπορεί να σε κάνουν να ρίξεις νερό στο κρασί σου.


κ εγω μαζι σου ...... σωστη !!!!!