Αποστολέας Θέμα: Μεταναστευση στην Ταιλανδη  (Αναγνώστηκε 324168 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

yiannakis

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #330 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 12:32:30 μμ »
σας ευχαριστω για την αποδοχη στη συζητηση καταρχην ειμαι ο Γιαννης κ εγω εχω τις εξης αποριες..ειμαστε νεο ζευγαρι και εδω στην Ελλαδα η ζωη μας ειναι σε τραγικη κατασταση μετα απ ολα οσα εχουν γινει ..τελικα αξιζει να ψαξουμε για ενα νεο ξεκινημα στη χωρα αυτη?..αν εισαι ανειδικευτος(οχι ΑΕΙ κλπ) μπορεις να βρεις εργασια?..εστω λαντζα βρε παιδι μου..η ζωη εκει για ενα ζευγαρι θα ειναι αξιοπρεπης?διαβασα καποια πραγματα στο φορουμ πηρα μια γενικη εικονα αλλα θελω αν υπαρχει δυνατοτητα να μας βοηθησει καποιος λιγο αμεσα..μπορουμε μεσω καποιου γραφειου συλλογου κλπ εδω στην Ελλαδα να βρουμε εργασια?υπαρχει καποιος που μπορουμε να απευθυνθουμε?εστω ενας ανθρωπος που θα μας δωσει ενα μικρο βημα..θα το εκτιμησουμε πολυ σας παρακαλουμε.

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 24.0.1312.57 Chrome 24.0.1312.57
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #331 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 15:39:08 μμ »
σας ευχαριστω για την αποδοχη στη συζητηση καταρχην ειμαι ο Γιαννης κ εγω εχω τις εξης αποριες..ειμαστε νεο ζευγαρι και εδω στην Ελλαδα η ζωη μας ειναι σε τραγικη κατασταση μετα απ ολα οσα εχουν γινει ..τελικα αξιζει να ψαξουμε για ενα νεο ξεκινημα στη χωρα αυτη?..αν εισαι ανειδικευτος(οχι ΑΕΙ κλπ) μπορεις να βρεις εργασια?..εστω λαντζα βρε παιδι μου..η ζωη εκει για ενα ζευγαρι θα ειναι αξιοπρεπης?διαβασα καποια πραγματα στο φορουμ πηρα μια γενικη εικονα αλλα θελω αν υπαρχει δυνατοτητα να μας βοηθησει καποιος λιγο αμεσα..μπορουμε μεσω καποιου γραφειου συλλογου κλπ εδω στην Ελλαδα να βρουμε εργασια?υπαρχει καποιος που μπορουμε να απευθυνθουμε?εστω ενας ανθρωπος που θα μας δωσει ενα μικρο βημα..θα το εκτιμησουμε πολυ σας παρακαλουμε.
Γιάννη καλώς όρισες στο thai.gr. Θα σε απογοητεύσω λίγο αλλά εργασία για τους ξένους δεν είναι εύκολο στην Ταϋλάνδη. Εκτός αν ξέρεις να κάνεις κάποια δουλειά και να την κάνεις καλά. Λάντζα και παρόμοιες δουλειές δεν επιτρέπονται από ξένους(Ευρωπαίους η Αμερικάνους, Αυστραλούς κλπ) Έχουν Βιετναμέζους και Βιρμανούς για αυτές τις δουλειές. Οι ξένοι, με το νόμο, έχουν υψηλότερους μισθούς, για να υπάρχουν κίνητρα για ντόπιους υπαλλήλους.
Παρόλα αυτά, αν υπάρχει υπομονή και οικονομική ευχέρια, υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί δουλειά. Μπορείτε να ψάξετε μέσω διάφορων ιστοσελίδων και να κάνετε αιτήσεις.

https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

  • ***
  • Μηνύματα: 522
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #332 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 23:07:33 μμ »
yiannakis

Φίλε μου Καλή Επιτυχία και μακάρι να μπορέσεις να εγκατασταθείς στην Ταιλάνδη.

Παρακάτω κάνω ενα post απο το σημερινό Der Spiegel ηλεκτρονική εκδοση και το πρόβλημα μετανάστευσης που εχει ανακύψει στην Γερμανία κυρίως απο την southeastern Europe.

http://www.spiegel.de/international/germany/german-cities-worried-about-high-immigration-from-romania-and-bulgaria-a-881409.html
Διπλοκλίκαρε ολες τις κόκκινες παραπομπές της αρθρογραφίας για πιό αναλυτική ενημέρωση.

1.Large number of newcomers : Germany is experiencing a well-documented boom in immigrants from countries hard-hit by the euro crisis. Less visible, however, are their children. They rarely have any knowledge of German, and schools are struggling to meet their needs.
http://www.spiegel.de/international/germany/german-schools-struggle-to-cope-with-boom-in-immigrant-students-a-880457.html

2.Financialy instable backgrounds :
Are immigrants from EU states entitled to claim welfare benefits in Germany? Chancellor Merkel’s government has tried to prevent this from happening,
Ενώ απο την αλλη και η Μεγάλη Βρετανία εχει εξαπολύσει campaign και spot απο την Κυβέρνηση προκειμένου να αποθαρρύνει : convince potential immigrants not to come.

http://www.guardian.co.uk/uk/2013/jan/27/uk-immigration-romania-bulgaria-ministers

Please don't come to Britain – it rains and the jobs are scarce and low-paid. Ministers are considering launching a negative advertising campaign in Bulgaria and Romania to persuade potential immigrants to stay away from the UK.
Λόγοι διπλωματίας αναγκάσαν τον αρθρογράφο να περιοριστεί για Βούλγαρους και Ρουμάνους Απο την αλλη η Ρουμάνικη διπλωματία εγκαλεί τους Βρετανούς αφου ειμαστε φθηνοί για τα εισοδήματά σας γιατί δεν ερχόσαστε εσείς οι Βρετανοί για διαμονή στην χώρα μας και να μας βοηθήσετε να ανακάμψουμε.( Romania, meanwhile, took a more humorous approach : The tagline on the poster reads: "We may not like Britain, but you will love Romania. Why don't you come over?" αναφέρουν στο συγκεκριμένο post).

Τεράστιο το πρόβλημα της μετανάστευσης στις μέρες και προσωπικά πιστεύω οτι οι χώρες υποδοχής εχουν το πάνω χέρι και με το δίκιο τους προκειμένου να προστατέψουν τους πολίτες τους.

Απο την αλλη μεριά και εσύ εχεις απόλυτο δίκιο γιατί οπως  πρόσφατα με ενημέρωσε μια φίλη συγκυβερνήτης σε μια αεροπορική εταιρεία πληρώνετε τον μήνα  1.300 euros με 12 ωρες πτήσης την εβδομάδα ενώ αλλοι φίλοι κυβερνήτες με 2.000 euros  τον μήνα  αμφότεροι στην Ελλάδα.(δεν αναφέρω τις αεροπορικές εταιρείες).

Την ιδια στιγμή που με τα ιδια προσόντα  φίλοι πιλότοι των Αραβικών εταιρειών πληρώνονται σαν Κυβερνήτες με 15.000 euros τον μήνα και σαν  Συγκυβερνήτες  με 8.000 euros.

Εγινε χαμός και γίνετε για τις προσλήψεις πιλότων στις Αραβικές αεροπορικές εταιρείες οπου προσήλθαν πιλότοι κυρίως απο την euro-dollar area και λόγω τεράστιας προσέλευσης κόπηκε παρα πολλύ κόσμος στην personal conference συνέντευξη.(Πιλότοι και Τεχνικοί α/φ).

Αν μου επιτραπεί θα το κάνω post στο αντίστοιχο τμήμα του site γιατί οι Αραβικές αεροπορικές εταιρείες ειναι αξιες συγχαρητηρίων για την ασφάλεια πτήσεων των επιβατών.
Κυβερνήτες και Συγκυβερνήτες αεροσκαφών με τεράστια –τεράστια εμπειρία που εχουν προσληφθεί πριν απο 1-1,5 χρόνο ας μου επιτραπεί η εκφραση «πέφτει σκίσιμο» οπως χαρακτηριστικά μου εχουν πεί απο τις Αραβικές αεροπορικές εταιρείες μετά απο κάθε πτήση.
Μετά απο κάθε πτήση : Download την πτήση απο τον flight recorder του αεροσκάφους και αναλυτικότατη εξέταση –ανάλυση απο τους Αρχιχειριστές προισταμένους τόσο τα «στοιχεία» πτήσης οσο και στις ενέργειες του πληρώματος.(very high standard).

Ευχομαι τα καλύτερα σε ολους.






« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2013, 20:11:05 μμ από ΠΑΡΗΣ »
Youtube :Sensual Kim Basinger Striptease in 9 1/2 Weeks Movie

Αποσυνδεδεμένος KHWAMYUTITAM

  • *
  • Μηνύματα: 32
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #333 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 23:37:04 μμ »
σας ευχαριστω για την αποδοχη στη συζητηση καταρχην ειμαι ο Γιαννης κ εγω εχω τις εξης αποριες..ειμαστε νεο ζευγαρι και εδω στην Ελλαδα η ζωη μας ειναι σε τραγικη κατασταση μετα απ ολα οσα εχουν γινει ..τελικα αξιζει να ψαξουμε για ενα νεο ξεκινημα στη χωρα αυτη?..αν εισαι ανειδικευτος(οχι ΑΕΙ κλπ) μπορεις να βρεις εργασια?..εστω λαντζα βρε παιδι μου..η ζωη εκει για ενα ζευγαρι θα ειναι αξιοπρεπης?διαβασα καποια πραγματα στο φορουμ πηρα μια γενικη εικονα αλλα θελω αν υπαρχει δυνατοτητα να μας βοηθησει καποιος λιγο αμεσα..μπορουμε μεσω καποιου γραφειου συλλογου κλπ εδω στην Ελλαδα να βρουμε εργασια?υπαρχει καποιος που μπορουμε να απευθυνθουμε?εστω ενας ανθρωπος που θα μας δωσει ενα μικρο βημα..θα το εκτιμησουμε πολυ σας παρακαλουμε.
βιετναμ λαοσ καμποτζη φιλιπινεσ ινδονησια  ειναι πιο  οικονομικεσ χωρεσ για οποιαδηποτε επενδυση  εστω και κοτετσι
για υπαλληλοσ κατσε καλυτερα εδω

yiannakis

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #334 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:14:09 πμ »
για υπαλληλος θεωρω οτι σε λιγο καιρο ισως να ναι πολυ χειροτερα εδω κι απο την  Ουγκαντα..ελπιζω και μακαρι να αποδειχθω λαθος.ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και τις απαντησεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2013, 02:16:41 πμ από yiannakis »

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 24.0.1312.57 Chrome 24.0.1312.57
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #335 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 09:46:28 πμ »
Για υπαλληλος δεν εχεις καμμια ελπιδα ......Σε περιμενει φτωχεια και μιζερια . Εδω δεν μπορουν να βρουν δουλεια ανθρωποι ειδικευμενοι ,με γυναικες Ταιλανδες κλπ. Ουτε να το σκεπτεσαι  κατα την γνωμη μου.

Μονο η Ευρωπη αξιζει για τετοιου ειδους μεταναστευση, δηλαδη του ανιδεικευτου εργατη και αυτο παλι με μεγαλη προσοχη .

Αποσυνδεδεμένος KHWAMYUTITAM

  • *
  • Μηνύματα: 32
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #336 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 13:04:07 μμ »
θελει χρονο   ψαξε και θα βρεισ
 πχ στο τουριστικο σαμουι   ενοικιο 10000 ε το χρονο απο ταυλανδο για 7 μπανγαλοου και ενα μπιτσ μπαρ αλλα οχι γνωστη παραλια  νοτια του νησιου

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 24.0.1312.57 Chrome 24.0.1312.57
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #337 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 19:55:33 μμ »
Για υπαλληλος δεν εχεις καμμια ελπιδα ......Σε περιμενει φτωχεια και μιζερια . Εδω δεν μπορουν να βρουν δουλεια ανθρωποι ειδικευμενοι ,με γυναικες Ταιλανδες κλπ. Ουτε να το σκεπτεσαι  κατα την γνωμη μου.

Μονο η Ευρωπη αξιζει για τετοιου ειδους μεταναστευση, δηλαδη του ανιδεικευτου εργατη και αυτο παλι με μεγαλη προσοχη .
Ετσι ειναι ,δεν κανεις λαθος και εγω πιστευω οτι η Ελλαδα εχει τελειωσει οριστικα για παρα πολλα χρονια αλλα μην μπερδευσε,το θεμα ειναι οτι στην Ταυλανδη ο νομος προστατευει τους ντοπιους και δουλεια σαν εργατης δεν θα βρεις γιατι απλα δεν υπαρχει για εσενα.Εχεις χρηματα να επενδυσεις,εισαι καλοδεχουμενος,εχεις καποια εξειδικευση που μπορουμε να παρουμε τεχνογνωσια απο εσενα,επισης,γενικα το να ερθεις απο την ευρωπη και να παρεις το μεροκαματο του εργατη απαγορευεται δια νομου,αρα το ξεχνας.Υπαρχουν καποιες(οχι πολλες)χωρες στην ευρωπη που εχουν αναγκη εργατικα χερια και μονο εκει εχεις τυχη,συμφωνω απολυτα με τον teosep.
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

yiannakis

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #338 στις: Φεβρουάριος 09, 2013, 00:17:07 πμ »
Για υπαλληλος δεν εχεις καμμια ελπιδα ......Σε περιμενει φτωχεια και μιζερια . Εδω δεν μπορουν να βρουν δουλεια ανθρωποι ειδικευμενοι ,με γυναικες Ταιλανδες κλπ. Ουτε να το σκεπτεσαι  κατα την γνωμη μου.

Μονο η Ευρωπη αξιζει για τετοιου ειδους μεταναστευση, δηλαδη του ανιδεικευτου εργατη και αυτο παλι με μεγαλη προσοχη .
οι ειδικευμενοι δεν βρισκουν δουλεια γιατι ζητουν ειδικευμενα πραγματα..εδω οσοι ειναι Ελλαδα κ εχουν πτυχια καταδεχονται να κανουν εστω μεροκαματα?αν δειτε πλεον ολα τα οικοδομικα  τα εχουν Αλβανοι κ.λ.π αλλα τελος παντων

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

  • ***
  • Μηνύματα: 522
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #339 στις: Μάρτιος 17, 2013, 23:54:42 μμ »
Tα επίσημα στοιχεία απο τον  Οργανισμό Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης για την μετανάστευση στην Ταυλάνδη ανα κράτος.
Βάλτε Thailand  και inflows of foreign population by nationality αν δεν βγαίνει το link και για genter φύλλο γυναικών κλπ.
(να ζητήσω ενα συγνώμη απο τον φίλο που τον στεναχώρησα στο προηγούμενο post. Λάθος δικό μου)

http://stats.oecd.org/Index.aspx?DatasetCode=MIG#

 
Youtube :Sensual Kim Basinger Striptease in 9 1/2 Weeks Movie

Αποσυνδεδεμένος salokin2001

  • *
  • Μηνύματα: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 32.0.1700.102 Chrome 32.0.1700.102
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #340 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 10:25:49 πμ »
Καλημέρα σε όλες και όλους. Είμαι ο Νίκος, παντρεμένος, με ένα παιδί ηλικίας 4 ετών.

Δουλεύω στην Ελλάδα αλλά ψάχνοντας εδώ και καιρό μου έγινε μια πρόταση απο Αμερικάνικη εταιρία να πάω να δουλέψω στη Μπανγκοκ ως expatriot. Ο μισθός θα είναι περίπου 4.5εκατ μπατ το χρόνο μικτά.
Πριν δεκτό λοιπόν οτιδήποτε χρειάζομαι να μαζέψω όσες πληροφορίες μπορώ μιας και η απόφαση επηρεάζει και την οικογένεια μου.
Ξέρω ότι τα international σχολεία είναι πανάκριβα το κόστος ζωής φθηνότερο αλλά αυτό που δεν ξέρω καθόλου και είναι μάλλον το σημαντικότερο είναι το τι γίνεται με τη 2πλη φορολόγηση. Η Ταυλάνδη δεν είναι απο τις χώρες που έχουν συμφωνία με την Ελλάδα για την αποφυγή διπλής φορολόγησης. Απο όσο έχω καταλάβει δεν είναι και απο τις χώρες με τις οποίες υπάρχει υποχρεωτική 2πλη φορολόγηση πχ. Μονακό, Cayman κλπ.

οπότε τι ακριβώς γίνεται?

Το συμβόλαιο μου θα είναι για το πρώτα 2 χρόνια International contract και μετά θα γίνει 100% local. Τι ακριβώς επιφέρει αυτό?

Παρακαλώ για ότι πληροφορίες έχετε σε σχέση με τη φορολόγηση, τη ζωή, τα έξοδα κλπ

ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις



Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Chrome 32.0.1700.102 Chrome 32.0.1700.102
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #341 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:54:11 μμ »
Καλημέρα σε όλες και όλους. Είμαι ο Νίκος, παντρεμένος, με ένα παιδί ηλικίας 4 ετών.

Δουλεύω στην Ελλάδα αλλά ψάχνοντας εδώ και καιρό μου έγινε μια πρόταση απο Αμερικάνικη εταιρία να πάω να δουλέψω στη Μπανγκοκ ως expatriot. Ο μισθός θα είναι περίπου 4.5εκατ μπατ το χρόνο μικτά.
Πριν δεκτό λοιπόν οτιδήποτε χρειάζομαι να μαζέψω όσες πληροφορίες μπορώ μιας και η απόφαση επηρεάζει και την οικογένεια μου.
Ξέρω ότι τα international σχολεία είναι πανάκριβα το κόστος ζωής φθηνότερο αλλά αυτό που δεν ξέρω καθόλου και είναι μάλλον το σημαντικότερο είναι το τι γίνεται με τη 2πλη φορολόγηση. Η Ταυλάνδη δεν είναι απο τις χώρες που έχουν συμφωνία με την Ελλάδα για την αποφυγή διπλής φορολόγησης. Απο όσο έχω καταλάβει δεν είναι και απο τις χώρες με τις οποίες υπάρχει υποχρεωτική 2πλη φορολόγηση πχ. Μονακό, Cayman κλπ.

οπότε τι ακριβώς γίνεται?

Το συμβόλαιο μου θα είναι για το πρώτα 2 χρόνια International contract και μετά θα γίνει 100% local. Τι ακριβώς επιφέρει αυτό?

Παρακαλώ για ότι πληροφορίες έχετε σε σχέση με τη φορολόγηση, τη ζωή, τα έξοδα κλπ

ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις




Αυτό για την διπλή φορολόγηση μάλλον στην Ελλάδα, στην εφορία, θα πρέπει να το ψάξεις. Για τα international σχολεία, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, το κόστος ανέρχεται στις 340000 μπατ το χρόνο περίπου. Κατά τα άλλα, τα χρήματα που σου δίνουν είναι πολύ καλά για να έχεις μια σούπερ καλή ζωή εδώ, στην Ταϋλάνδη!
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Browser:
  • Firefox 26.0 Firefox 26.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #342 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 18:03:04 μμ »
Πρεπει να επικοινωνησεις με την Δ.Ο.Υ κατοικων εξωτερικου και να σου εξηγησουν ακριβως τι ισχυει
Μετσόβου 4, Αθήνα - Μουσειο 2108204602

Επισης μελετησε αυτο το Pdf :


"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος AIRPORT

  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 35.0.1916.153 Chrome 35.0.1916.153
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 08, 2014, 15:53:45 μμ »
Καλησπέρα σας
Είμαστε ένα ζευγάρι συνταξιούχοι ( 55 ΕΤΩΝ ) με μηνιαία συνολική σύνταξη 2.200 euro πιστεύεται με το εν λόγο ποσό ζεις καλά ..???  ότι αξίζει να νοικιάσουμε ένα διαμέρισμα επιπλωμένο  και να ζήσουμε στην Ταϊλάνδη ...??? Πιο είναι το βιοτικό και κοινωνικό επίπεδο αυτής της χώρας ...????

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 35.0.1916.153 Chrome 35.0.1916.153
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Μεταναστευση στην Ταιλανδη
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 08, 2014, 17:03:30 μμ »
Καλησπέρα σας
Είμαστε ένα ζευγάρι συνταξιούχοι ( 55 ΕΤΩΝ ) με μηνιαία συνολική σύνταξη 2.200 euro πιστεύεται με το εν λόγο ποσό ζεις καλά ..???  ότι αξίζει να νοικιάσουμε ένα διαμέρισμα επιπλωμένο  και να ζήσουμε στην Ταϊλάνδη ...??? Πιο είναι το βιοτικό και κοινωνικό επίπεδο αυτής της χώρας ...????

Καλησπέρα και καλώς ορίσατε στο thai.gr. Πιστεύω οτι με τα χρήματα αυτά μπορείτε να έχετε μία αξιοπρεπή διαβίωση στην Ταϋλάνδη! Το καλύτερο θα ήταν να έρθετε μία βόλτα να δέιτε αν σας κάνει και αν σας καλύπτει τα standards που έχετε. Διότι για κάθε έναν οι αξίες έχουν διαφορετικά νούμερα! Πάντως η Ταϋλάνδη είναι μία φιλική χώρα και, πιστεύω, περισσότερο ασφαλής από πολλές Ευρωπαϊκές και Αμερικανικές χώρες!
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?