Αποστολέας Θέμα: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?  (Αναγνώστηκε 24409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phohm phuy

  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Happiness is the absence of fear and greed
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« στις: Μάρτιος 25, 2012, 22:29:14 μμ »
αν έχει πετάξει κανείς?  με βολευούν πάρα πολύ οι ώρες τους


still you may find a gem amongst them

Αποσυνδεδεμένος scubapro

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 14.0.1 Firefox 14.0.1
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 19:04:38 μμ »
Ταξίδεψα με turkish πριν μερικές μέρες.
Οι εντυπώσεις μου από την εταιρία άριστες.Το φαγητό από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει σε αεροπορική εταιρία,η εξυπηρέτηση άψογη.Μας έδωσαν ένα set το οποιο περιείχε ωτοασπίδες,οδοντόβουρτσα με οδοντόπαστα μαζί,Κάλυμμα ματιών,κάλτσες με αντιολισθητικές πατούσες και ενυδατικη  κρέμα για τα χείλη.



Μετά τον καφέ και το τσάι που μας πρόσφεραν μας έδωσαν και από ένα μπουκαλάκι νερό..Στην επιστροφή από bangkok για κωνσταντινούπολη φτάσαμε 45 λεπτά νωρίτερα από το αναμενόμενο.
Σε σχέση με τις ευρωπαϊκές εταιρίες που έχω ταξιδέψει τύπου lufthansa,alitalia,air france τη θεωρώ πολύ ανώτερη σε όλα.Ακόμα καλύτερη και από την thai.
Συγκρίσεις με τις αεροπορικες του κόλπου δεν μπορώ να κάνω μιας και δεν έχω ταξιδέψει με καμια.
Μονο μελανό σημείο θα έλεγα είναι το αεροδρόμιο της κωνσταντινούπολης.Ανοργανωσιά και μπάχαλο.Μας ταλαιπώρησαν λίγο.Επίσης πανάκριβο,Ενδεικτικά θα αναφέρω ένας espresso νεροζούμι και μια σπανακόπιτα της κακιας ώρας 9 euro..
Στα duty free ένα κουτί μπακλαβάς κοστίζει 27 euro.


Αποσυνδεδεμένος cagelarios

  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 15.0 Firefox 15.0
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 21:07:14 μμ »
Καλησπέρα, ταξίδεψα και εγώ το καλοκαίρι με turkish airlines, οι άνθρωποι προσπαθούν για το καλύτερο, είναι ευγενικοί και έχουν καλές υπηρεσίες. Πράγματι το αεροδρόμιο της Κων/πολης είναι ακριβό π.χ coca cola 330 ml (2,45 euro), 1 cappuccino και 1 γαλλικός καφές (10,50 euro). Κάποια καταστήματα στα duty free είναι φθηνά π.χ cd. Τέλος όσο αφορά τις καθυστερήσεις σε περίοδο αιχμής, υπάρχουν παντού. Το αεροδρόμιο είναι άπαιχτο και τεράστιο. Σε γενικές γραμμές ήταν καλή εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος XxSMIL3xX

  • **
  • Μηνύματα: 195
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 22:23:08 μμ »
να σε ρωτησω φιλε.
πεταω σε εναν μηνα και ο χρονος που εχω ειναι 1.30 ωρα.λες να γινει καμια λαλακια και να μην προλαβω την 2η πτηση?

Αποσυνδεδεμένος LOUIS640

  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 11:22:58 πμ »
ελπιζω στην επιστροφη να ειναι καλυτερα, απο αθηνα κωνσταντινουπολη το αεροπλανο εκανε πολυ θορυβο ,απο κωνσταντινουπολη μπανγκοκ να ειναι αλλο αεροπλανο γιατι  πρωσοπικο αγελαστω 'η με το ζορι, ζηταγεσ κατι να σου φερουν και μαλλον το ξεχναγαν, μου εριξαν το δισκο με το φαι κατω περνωντας με το καροτσι και ουτε συγνωμη(εφτυχως ειχα τελειωσει με το φα'ι)'.
καθυστεριση στην αθηνα καθυστεριση  1 ωρα και στην κωνσταντινουπολη στο αεροδρομιο περιμενωντας καμια ειδοπειηση και καμια σειρα ολοι μπουλουκη για να παμε στο αεροπλανο. 

Αποσυνδεδεμένος ELGEO2

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 22.0.1229.79 Chrome 22.0.1229.79
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 21:43:23 μμ »
 ενημερωτικά  τώρα είδα θεσσαλονικη κωνσταντινουπολη μπανγκοκ απο 24-10 έως 4-11 με άμεσες ανταποκρίσεις στα 682 euro  μέσω air tickets .

Αποσυνδεδεμένος mimikos2000

  • *
  • Μηνύματα: 23
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 15.0.1 Firefox 15.0.1
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 28, 2012, 00:12:48 πμ »
Εξαιρετικη εταιρεια, πολυ καλο φαγητό, καλες ανταποκρισεις, συνεπεστατη στα δρομολογια της. Δεν ειναι τυχαια η αλματωδης άνοδός της. Σε αντιθεση με την εταιρεια το αεροδρομιο της Πόλης ειναι καρα-πανακριβο, το δε duty free εχει τιμες διπλασιες από την Doha, πχ ψηφιακη καμερα Sony 16,1 M.Pixels , 5x optical zoom, που πηρα προ ολιγων μηνων απο Doha με 120 δολάρια, έκανε 260 ευρώ !!!! Πηρα μία πίτσα , είχα ρέστα 5,75 τουρκικες λίρες, μου εδωσε ο τυπος μονο 5 λιρες, παρολο οτι τον στραβοκοιταγα. Αλλο κακό με το αεροδρομιο ειναι οτι το μονο cafe με ιντερνετ ειναι στις αναχωρήσεις, στην σειρά Α μπροστά, το Take Off Cafe. Δηλαδη, πρεπει βγεις απο αφιξεις ανεβεις πανω στις αναχωρησεις. Ομως με την πολυ λιγη ωρα αναμονης αυτο δεν ειναι προβλημα για εμας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2012, 00:22:49 πμ από mimikos2000 »

Αποσυνδεδεμένος XxSMIL3xX

  • **
  • Μηνύματα: 195
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 11, 2012, 18:09:56 μμ »
γεια σας και απο μενα.μετα απο απειρες ερωτησεις ηρθε η ωρα να βοηθησω και γω λιγακι.
πεταξα προχθες μαζι με την γυναικα μου με turkish, απο αθηνα αρχικα για κωνσταντινουπολη και στην συνεχεια για bkk.

επεσα πανω στην μερα που ηρθε η μερκελ και ετσι ειχαμε μια ωρα καθυστεριση.
μεχρι κωνσταντινουπολη ηταν μια ωρα και ουτε που καταλαβαμε πως περασε.λογο καθυστερησης τρεχαμε και δεν φταναμε να προλαβουμε την 2η πτηση(1.30 ωρα αναμονη ειχε η μια πτηση απο την αλλη) αλλα ευτυχως περιμεναν.

και στην 1η και στην 2η πτηση ειχαν φαγητο.

η 2η πτηση δεν μας αρεσε καθολου ομως.καταρχας αν και αυτο ειναι υποκειμενικο 100 φορες να σπαει η πτηση σε 4 και 6 ωρες παρα σε 1 και 9.
πολυ κουραστικο και βαρετο το 9ωρο.
επισης οι αεροσυνοδοι ηταν απροθυμες να βοηθησουν σε οτιδηποτε.ξυνες εντελως.με το ζορι να φερουν κανα νερακι και αυτο οποτε το θυμοντουσαν.
οποτε περναγαν μονιμως μας εσπρωχναν με το καροτσακι τους.ειδικα 2 φορες με ξεκαναν.ουτε σημαδι να με ειχαν βαλει.
επισης το προσωπικο μονιτορ(ολοι ειχαμε δικο μας) ενος κυριου δεν δουλευε και μονο που δεν τον πλακωσαν κι ολας.

στο μονιτορ ειχες πολλες επιλογες απο ταινιες και παιχνιδια οπως σκακι,ποκερ και τετοια.

ειχαμε παει και 3 ωρες νωριτερα και κλεισαμε θεσεις αλλα οταν μας εδωσαν τα εισητηρια οι θεσεις ηταν αλλες.
οταν το καταλαβαμε οι θεσεις που ειχαμε αρχικα κλεισει ειχαν πιαστει απο αλλους.
τελικα μας εδωσαν θεσεις ξεχωριστες και οχι διπλα διπλα και στο αεροπλανο καναμε παζαρια για να βρουμε τροπο να κατσουμε μαζι.
στην bkk απο καποιους αλλους ελειπαν οι βαλιτσες.

γενικα αρκετα αρνητικα.
το φαγητο ηταν καλουτσικο και μεχρι εκει.αντε και ενα σετακι με μια μασκα υπνου προσωπου και ωτοασπιδες  και καλτσες.

και οπωσδηποτε αν ειστε 2 να κλεισετε νωρις θεσεις σε δυαδες.μην πατε σε 4αδα η 3αδα και εχετε διπλα σας ασχετους.


Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 22.0.1229.79 Chrome 22.0.1229.79
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 11, 2012, 18:28:37 μμ »
αν εχεις κανει check in απο εδω στο pc σου τοτε λογικα θα επρεπε να ειχες εκτυπωσει την κρατηση σου με τις θεσεις.Το ιδιο θα επρεπε να κανεις αν ειχες κανει ολη την ιστορια απο τα γραφεια της εταιριας.
Οταν λοιπον πηγες στο ελ.βενιζελος θα επρεπε να σε ρωτησει η κοπελα στο γκισε και να της δωσεις το χαρτι που εκτυπωσες με τις θεσεις.Πηρες 2 boarding pass εκει θα επρεπε να δεις τις θεσεις σου.Ακομα και αν δεν σου ελεγε τιποτα θα επρεπε να τις πεις εσυ οτι εχεις κλεισει θεσεις.Τα boarding pass μπορει να τα ακυρωσει και να βγαλει καινουρια ακομα και αν καποιος ειχε κανει λαθος και σου ειχαν παρει τις θεσεις,οποτε και η κοπελα θα σε ρωτουσε τι θες και θα σου εδινε καινουριες για να ειστε μαζι.

Προσωπικα παντα το ιδιο κανω και δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε.Φτανει να δωσετε το χαρτι με τις κρατημενες θεσεις στην κοπελα κατα το check in.

Αποσυνδεδεμένος XxSMIL3xX

  • **
  • Μηνύματα: 195
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 10:54:11 πμ »
φιλε ειχα προσπαθησει απο το σπιτι αλλα μου εδινε να επιλεξω θεση μονο στο ελλαδα κωνσταντινουπολη.
στην 2η θεση δεν μου εδινε επιλογη.με εβγαζε κατευθειαν σε 2αδα διπλα σε αλλον και δεν αλλαζε με τιποτα.πηρα τηλεφωνο και τουρκια γιατι εδω εχουν αλλαξει γραφεια και τηλεφωνα και δεν τα εβρησκα και προσπαθουσα να το κανω με την βοηθεια τους αλλα η γραμμη ηταν χαλια.ακουγα 30 φωνες.
δεν μπορουσε ουτε ο τουρκος να μου αλλαξει την θεση τηλεφωνικα αν καταλαβαινα τι ελεγε γιατι πραγματικα δυσκολευομουνα.

ετσι πηγαμε νωρις στο αεροδρομιο.δεν πηγαμε στο check in αλλα στα γραφεια τους.εκει  μας εκλεισαν τις θεσεις που θελαμε.

μετα στο check in με ρωτησε ο υπαλληλος εχετε επιλεξει συγκεκριμενες θεσεις ε?
και του λεω ναι.
ωραια μου λεει σας τις δινω.
εκει εγω εκανα το λαθος που δεν τσεκαρα αμεσως να δω τις θεσεις αλλα το ειδα μετα απο 20 λεπτα που χαζευαμε στο αεροδρομιο.
ειχανε κανει καποιο λαθος αυτοι και κατι ειχαν ακυρωσει χωρις να παλι να πολυκαταλαβω γιατι δεν ελεγαν ξεκαθαρα τι ειχαν κανει.καποιος μεσα απο το συστμα ειχε ακυρωσει την μια θεση και δεν μπορουσαν να καταλαβουν ποιος.
πλεον ομως δεν υπηρχαν θεσεις κολητες.ετσι πηραμε καποιες σχετικα κοντα και βεβαια πανω στο αεροπλανο κατσαμε μαζι.
δυστηχως ομως ενω ειχαμε κλεισει θεσεις σε 2αδα βρηκαμε τελικα να κατσουμε σε 3αδα και ειχαμε μια κοπελα διπλα μας επι 9 ωρες η οποια εκτος του οτι ροχαλιζε ηταν απιστευτα νευρικη.επι 9 ωρες κουνιοτανε ασταματητα.

για την επιστροφη λοστρομε μεσα στην εβδομαδα που ερχεται θα κλεισουμε θεσεις και ελπιζω να τα καταφερουμε αυτη τη φορα.
εντυπωσεις θα γρασω σε αλλο thread.

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 15.0.1 Firefox 15.0.1
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 14:47:02 μμ »
φιλε ειχα προσπαθησει απο το σπιτι αλλα μου εδινε να επιλεξω θεση μονο στο ελλαδα κωνσταντινουπολη.
στην 2η θεση δεν μου εδινε επιλογη.με εβγαζε κατευθειαν σε 2αδα διπλα σε αλλον και δεν αλλαζε με τιποτα.πηρα τηλεφωνο και τουρκια γιατι εδω εχουν αλλαξει γραφεια και τηλεφωνα και δεν τα εβρησκα και προσπαθουσα να το κανω με την βοηθεια τους αλλα η γραμμη ηταν χαλια.ακουγα 30 φωνες.
δεν μπορουσε ουτε ο τουρκος να μου αλλαξει την θεση τηλεφωνικα αν καταλαβαινα τι ελεγε γιατι πραγματικα δυσκολευομουνα.

ετσι πηγαμε νωρις στο αεροδρομιο.δεν πηγαμε στο check in αλλα στα γραφεια τους.εκει  μας εκλεισαν τις θεσεις που θελαμε.

μετα στο check in με ρωτησε ο υπαλληλος εχετε επιλεξει συγκεκριμενες θεσεις ε?
και του λεω ναι.
ωραια μου λεει σας τις δινω.
εκει εγω εκανα το λαθος που δεν τσεκαρα αμεσως να δω τις θεσεις αλλα το ειδα μετα απο 20 λεπτα που χαζευαμε στο αεροδρομιο.
ειχανε κανει καποιο λαθος αυτοι και κατι ειχαν ακυρωσει χωρις να παλι να πολυκαταλαβω γιατι δεν ελεγαν ξεκαθαρα τι ειχαν κανει.καποιος μεσα απο το συστμα ειχε ακυρωσει την μια θεση και δεν μπορουσαν να καταλαβουν ποιος.
πλεον ομως δεν υπηρχαν θεσεις κολητες.ετσι πηραμε καποιες σχετικα κοντα και βεβαια πανω στο αεροπλανο κατσαμε μαζι.
δυστηχως ομως ενω ειχαμε κλεισει θεσεις σε 2αδα βρηκαμε τελικα να κατσουμε σε 3αδα και ειχαμε μια κοπελα διπλα μας επι 9 ωρες η οποια εκτος του οτι ροχαλιζε ηταν απιστευτα νευρικη.επι 9 ωρες κουνιοτανε ασταματητα.

για την επιστροφη λοστρομε μεσα στην εβδομαδα που ερχεται θα κλεισουμε θεσεις και ελπιζω να τα καταφερουμε αυτη τη φορα.
εντυπωσεις θα γρασω σε αλλο thread.

Όταν κάνεις κράτηση θέσεων απο το p.c.  ή απο τα ρεζερβάσιον στο αεροδρόμιο ή στις κρατήσεις της αεροπορικής εταιρείας οι θέσεις σου είναι ο.κ. κατά 99% και όχι 100% διότι στο c/in του αεροδρομίου μπορεί να παρουσιαστεί ένας πελάτης ή και περισσότεροι και να είναι πολύ μεγάλης ηλικίας ή έγκυος ή κυρία με πολύ μικρό παιδί που δεν έχουν κάνει κράτηση θέσεων οπότε η προϊσταμένη του c/in  εάν δεν έχει διαθέσιμες θέσεις (αυτές που πρέπει) τότε είναι αναγκασμένη η προϊσταμένη να ακυρώσει όσες πρέπει που έχουν γίνει απο  τις ρεζερβάσιον και  p.c.  για να εξυπηρετησει αυτούς τους ιδιαίτερους πελάτες, και βέβαια να προσπαθήσει αφού ακυρώνει τις δικές σου να προσπαθήσει να σου βρεί ανάλογες θέσεις και να βάλει μία σημείωση μέσα και να λέει όταν πάς να τσεκάρεις να σου πούνε τί έκαναν και να προσπαθήσουν να σε βοηθήσουν εάν δεν μπορεί η ίδια εκείνη την στιγμή και το οποίον δεν έκαναν.
Επίσης τα boarding pass μπορούν να ακυρωθούν άπειρες φορές kαι να σας βγάλει άλλα με άλλες θέσεις αφού βέβαια σας πάρει τα προηγούμενα και τα σχίσει (όπως σωστά τα λέει και ο Lostromos).
Επίσης οι διθέσιες θέσεις είναι δισεύρετες διότι όλοι αυτές θέλουν, αλλά και οι τριθέσιες και τετραθέσιες είναι αρκετά καλές εάν πάρετε την μία που είναι στον διάδρομο και δίπλα η σύζυγος ή ο φίλος σας και έτσι γνωρίζεστε μεταξύ σας για να βγεί στον διάδρομο για βόλτα ή τουαλέτα.
Ποτέ μα ποτέ μην σας δώσουν ενδιάμεσες θέσεις (στις τετραπλές διότι μπορεί να σας "κάτσει" σαν του Κου XxSMIL3xX) που για να βγείς στον διάδρομο πρέπει να ενοχλήσεις ένα άγνωστο.


Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 22.0.1229.94 Chrome 22.0.1229.94
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 17:54:00 μμ »
παντως XxSMIL3xX θα πρεπει να διαθεσεις αρκετη υπομονη αφου ισως την χρειαστεις κατα την απικοινωνια σου με τις κοπελες στο check in.
Αστιευομαι βεβαια αλλα μια φορα μου ειχε τυχει να μην μπορει να καταλαβει οτι ειχα κλεισει θεσεις και ζητουσα να μου αλλαξει τα boarding pass.
Οπως και να εχει με εξυπηρετησε πολυ καλα αφου για καποιο λογο μου ειχε δωσει καποιες αλλες,αντιστοιχες βεβαια,απλα λιγο πιο πισω.

Αποσυνδεδεμένος groovyka

  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 23, 2013, 13:06:32 μμ »
πεταξα με turkish απο θεσσαλονικη.στην επιστροφη ειχα 8 ωρες αναμονη κ στα κεντρικα της turkish στην αθηνα μου ειπαν πως δικαιουμε ξενοδοχειο,αυτος ηταν κ ο λογος που την επελεξα.οταν εβγαλα εισητηριο ειχα κ κρατημενες θεσεις.δεν φαινοταν στο εισητηριο.πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι ειναι περασμενο στο συστημα κ να μην ανησυχω.οταν ρωτησα για το ξενοδοχειο μου ειπαν πως θα παω στο tyrkish hotel desk,διπλα απο τα starbucks κ με το εισητηριο μου θα με πανε στο ξενοδοχειο.οταν πηγα λοιπον μου απαντησαν and what do you want now?με αγενεστατο τροπο κ οταν τους εξηγησα μου ειπαν οτι δωματιο δινουν μετα απο 10 ωρες αναμονη κ αν εχω προβλημα να παρω την turkish στην ελλαδα,μονο που ηταν 5 η ωρα το πρωι!τους εξηγησα με ευγενικο τροπο οτι ειναι το επισημο τους γραφειο στην ελλαδα κ αυτοι μου ειπαν που να ερθω,ο υπαλληλος πεταξε το εισητηριο μου στο γραφειο περιφρονητικα κ μου ειπε οτι αν μπω στην επισημη σελιδα της εταιρειας γραφει οτι ειναι μετα απο 10 ωρες.η αληθεια ειναι πως δεν το ειχα ελεγξει γιατι ειχα μιλησει με τα κεντρικα της αθηνας.οταν πηρα στην αθηνα,μετα απο 5 ωρες βεβαια μου απαντησαν οτι αυτο τους ειχαν πει κ δεν μου ειπαν ουτε ενα συγνωμη.τα αεροπλανα δεν μπορω να πω οτι ειναι ευρυχωρα,το φαγητο ειναι οντως καλο αλλα οι αεροσυνοδοι ειναι ειναι κρυοι.στον γυρισμο επισης ενω ειχα κρατημενες θεσεις αλλα δεν τις εβρισκε στο συστημα,βεβαια εγω φταιω που δεν τις ειχα κ τυπωμενες κ δεν μπορουσα να βρω το δικιο μου.το αεροπλανο ερχοταν απο αλλο προορισμο κ ηταν γεματο.πρωτη φορα ταξιδευω απο ταυλανδη με εντελως γεματη πτηση,το τι ροχαλητο ακουσα δεν λεγεται,εριξα πολυ γελιο.οταν προσπαθησα να διαλεξω αγγλικη γλωσσα στις ταινιες ειδα οτι εμπαινε τουρκικη,το δοκιμασα κ σε αλλη αλλα παλι τα ιδια.φωναξα την αεροσυνοδο αλλα δεν μπορεσε να κανει τιποτα κ ειπε οτι θα το πει στον ανωτερο της.δεν εμφανιστηκε ποτε,τελικα βρηκα μια ταινια κ αφου τελειωσε μου ειπαν οι γυρω οτι ετσι ειναι σε ολο το αεροπλανο.καλη φαση,να μην μπορεις να κοιμηθεις,να εχεις πτηση 10 ωρες κ οι ταινιες που μπορεις να δεις να ειναι μονο στα τουρκικα.α!κ πληροφοριακα οσοι πετανε για θεσσαλονικη να ξερουνε οτι πλεον στο αεροδρομιο της παιζει τρελος ελεγχος εδω κ μια βδομαδα γιατι οι ρωσοι λεει φερνανε πολλα λαθραια.οποτε ουτε δευτερη κουτα τσιγαρα επιτρεπεται ,θα σας την κατασχεσουν,τους περνανε ολων τις αποσκευες απο ακτινες κ οποιος εχει ηλεκτρονικες συσκευες πληρωνει τελωνειο,λυπηθηκα την μπροστινη μου που τις ειπαν οτι θα πληρωσει για μια μπαταρια λαπτοπ!ελεος!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 23, 2013, 14:00:51 μμ »
πεταξα με turkish απο θεσσαλονικη.στην επιστροφη ειχα 8 ωρες αναμονη κ στα κεντρικα της turkish στην αθηνα μου ειπαν πως δικαιουμε ξενοδοχειο,αυτος ηταν κ ο λογος που την επελεξα.οταν εβγαλα εισητηριο ειχα κ κρατημενες θεσεις.δεν φαινοταν στο εισητηριο.πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι ειναι περασμενο στο συστημα κ να μην ανησυχω.οταν ρωτησα για το ξενοδοχειο μου ειπαν πως θα παω στο tyrkish hotel desk,διπλα απο τα starbucks κ με το εισητηριο μου θα με πανε στο ξενοδοχειο.οταν πηγα λοιπον μου απαντησαν and what do you want now?με αγενεστατο τροπο κ οταν τους εξηγησα μου ειπαν οτι δωματιο δινουν μετα απο 10 ωρες αναμονη κ αν εχω προβλημα να παρω την turkish στην ελλαδα,μονο που ηταν 5 η ωρα το πρωι!τους εξηγησα με ευγενικο τροπο οτι ειναι το επισημο τους γραφειο στην ελλαδα κ αυτοι μου ειπαν που να ερθω,ο υπαλληλος πεταξε το εισητηριο μου στο γραφειο περιφρονητικα κ μου ειπε οτι αν μπω στην επισημη σελιδα της εταιρειας γραφει οτι ειναι μετα απο 10 ωρες.η αληθεια ειναι πως δεν το ειχα ελεγξει γιατι ειχα μιλησει με τα κεντρικα της αθηνας.οταν πηρα στην αθηνα,μετα απο 5 ωρες βεβαια μου απαντησαν οτι αυτο τους ειχαν πει κ δεν μου ειπαν ουτε ενα συγνωμη.τα αεροπλανα δεν μπορω να πω οτι ειναι ευρυχωρα,το φαγητο ειναι οντως καλο αλλα οι αεροσυνοδοι ειναι ειναι κρυοι.στον γυρισμο επισης ενω ειχα κρατημενες θεσεις αλλα δεν τις εβρισκε στο συστημα,βεβαια εγω φταιω που δεν τις ειχα κ τυπωμενες κ δεν μπορουσα να βρω το δικιο μου.το αεροπλανο ερχοταν απο αλλο προορισμο κ ηταν γεματο.πρωτη φορα ταξιδευω απο ταυλανδη με εντελως γεματη πτηση,το τι ροχαλητο ακουσα δεν λεγεται,εριξα πολυ γελιο.οταν προσπαθησα να διαλεξω αγγλικη γλωσσα στις ταινιες ειδα οτι εμπαινε τουρκικη,το δοκιμασα κ σε αλλη αλλα παλι τα ιδια.φωναξα την αεροσυνοδο αλλα δεν μπορεσε να κανει τιποτα κ ειπε οτι θα το πει στον ανωτερο της.δεν εμφανιστηκε ποτε,τελικα βρηκα μια ταινια κ αφου τελειωσε μου ειπαν οι γυρω οτι ετσι ειναι σε ολο το αεροπλανο.καλη φαση,να μην μπορεις να κοιμηθεις,να εχεις πτηση 10 ωρες κ οι ταινιες που μπορεις να δεις να ειναι μονο στα τουρκικα.α!κ πληροφοριακα οσοι πετανε για θεσσαλονικη να ξερουνε οτι πλεον στο αεροδρομιο της παιζει τρελος ελεγχος εδω κ μια βδομαδα γιατι οι ρωσοι λεει φερνανε πολλα λαθραια.οποτε ουτε δευτερη κουτα τσιγαρα επιτρεπεται ,θα σας την κατασχεσουν,τους περνανε ολων τις αποσκευες απο ακτινες κ οποιος εχει ηλεκτρονικες συσκευες πληρωνει τελωνειο,λυπηθηκα την μπροστινη μου που τις ειπαν οτι θα πληρωσει για μια μπαταρια λαπτοπ!ελεος!
Πράγματι οι θέσεις φαίνονται  πάντα μέσα στο σύστημα.

Όταν σου είπαν ότι δικαιούσε ξενοδοχείο πάντα μα πάντα να τους λές να γράψουν το όνομά τους μέσα ότι δικαιούσε ξενοδοχείο και έτσι και ακόμα να κάνει λάθος ο υπάλληλος τότε τον χρεώνουν αυτόν το ξενοδοχείο διότι ο υπάλληλος αντιπροσωπεύει την εταιρεία και επίσης εάν κάποιος υπάλληλος είναι αγενέστατος ζήτα το όνοματεπώνημό του και ότι θα του κάνεις αναφορά (για την συμπεριφορά του) και ότι θα γράψεις για την αγένειά του και ότι δεν ξαναταξιδεύεις μαζί τους και ότι  θα την στείλεις παντού ακόμα και στην  Υ.Π.Α. και να δείς πώς αλλάζει συμπεριφορά.

Τις θέσεις δεν στις βρίσκανε για δύο λόγους.
1ος) Δεν ήταν on line το σύστημα στην επιστροφή διότι είχαν άλλο είδος κομπιούτερ και εσύ τις ζητούσες αυτές τις θέσεις και έπρεπε ο υπάλληλος της αεροποτικής εταιρείας να το δεί (εμείς το λέγαμε να μπούμε στην  Q) και να τις έδεινε. Αυτός ο υπάλληλος δεν το έκανε.

2ος λόγος) Την χρειάστηκε την θέσει η προϊσταμένη της βάρδιας για κάποιον λόγο και στην πήρε, πληροφοριακά όταν κάνεις κράτηση θέσεων είναι ο.κ. κατά 99% και όχι 100% διότι στο αεροδρόμιο παρουσιάζονται άτομα όπως μεγάλοι στην ηλικία ή έγκυες ή με μικρά παιδιά και δεν είναι κρατημένες οι θέσεις τους και έτσι η προϊσταμένη ακυρώνει την δική σου που είναι καλή θέση και την δίνει εκεί που χρειάζεται.
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος groovyka

  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ TURKISH AIRLINES?
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 24, 2013, 21:57:53 μμ »
η πτηση ερχοταν απο αλλου,οποτε υποθετω πως την ειχαν δωσει,παλι καλα που πηγα πολυ νωρις κ βρηκαμε 2 θεσεις μαζι με τον φιλο μου.οσο για το ξενοδοχειο,ναι μου εξηγησαν οτι επρεπε να το γραφει στο εισητηριο.οταν πηρα στην turkish της ελλαδος μιλησα με τον διευθυντη ο οποιος ειπε οτι ετσι τους εχουν πει να λενε για την συγκεκριμενη πτηση αλλα δεν βγαινει εγραφως η επιβεβαιωση του ξενοδοχειου.καλα δεν τους εχει ξανασυμβει;η πρωτη ειμαι που εχει κλεισει εισητηριο απο αυτους;κ για την συμπεριφορα τωρα του υπαλληλου,3 καθοταν την ωρα που το ειπα,το ιδιο υφος ειχαν κ να σου πω την αληθεια δεν ενιωσα εκπληξη γιατι οι τουρκοι δεν πολυφημιζονται για την συμπεριφορα τους.χρονια τωρα παω στην τουρκια κ εχω συνηθισει.τι αναφορα να κανω εξαλλου,ο τυπος ηταν καλυμενος απο την εταιρεια,δεν ειναι οτι δικαιουμουν δωματιο κ δεν το εδωσε,να πω οτι ηταν αγενης;ασε που εκεινη την ωρα,μετα απο 10 ωρες ταξιδι κ αυπνη δεν ειχα καθολου διαθεση να ζηταω ονοματα κ να δημιουργω φασαριες.παντως αναφορα εχω κανει σε ελλαδα κ φιλη στην ιταλια κ μας ειπαν κ στις 2 οτι μονο για πολυ σημαντικο λογο τα παιρνουνε υποψη.μεγαλο βαρος εχω δει οτι δινουν στην σιγκαπουρη κ εμιρατα.