Αποστολέας Θέμα: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη  (Αναγνώστηκε 16636 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
    • Thailand
ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« στις: Μάρτιος 26, 2012, 20:09:58 μμ »
Πριν 7 χρονια ενας φιλος ελληνας ο Γιαννης Τ.  εστησε ενα μπαρακι στο Τσιανγκ Μαϊ με το ευρηματικο ονομα ZOE IN YELLOW.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000392529263

Aφου αντεξε  τα πρωτα χρονια σε μια αρενα αποκλειστικα για ντοπιους και δη reggae επιβιωσε των ραστα και πηγαινε καλα.
Ουσιαστικά το τετράγωνο που βρισκόταν το μπαρ , είχε κατοχή από μπαρ που παίζανε reggae οπότε καταλαβαίνετε  τον κόσμο που μάζευε η περιοχή


Μετα κοντρα στη γυρω λογικη, συνεταιριστηκε μ'εναν Τουρκο και η συνεργασια τους ηταν αψογη .Ανοίχτηκε 2ο μπαρ και εστιατόρειο.Μονο που ο τουρκος εφερε και τη φιλεναδα του μια ευπορη ταυλανδεζα που μπηκε συνεταιρος. Να συνεχισω η υποψιαζεστε τη συνεχεια?

 Σαν απο ταινια που εχουμε ολοι δει και ξαναδει, η ταυλανδεζα εδιωξε πρωτα τον εραστη Τουρκο και επειτα στοχευσε τον Γιαννη. Επειδη ο γιαννης εδειξε να μη μασαει στις απειλες χθες βραδυ 2 αγνωστοι ταυλανδοι του επιτεθηκαν με σπασμενα μπουκαλια χωρις ευτυχως να του κανουν ζημια .Το θεμα θα παει δικαστικα αλλα για τη δικη του ασφαλεια προσπαθούμε να δημοσιοποιήσουμε  το γεγονος οσο  οπου μπορούμε.

 Υ.Γ  εχει ενημερωθει η ελληνικη πρεσβεια αλλα δεν περιμενουμε πολλα πραγματα  Αν καποιος εχει να προτεινει κατι ευπροσδεκτο  

Ευχαριστούμε τον Στράτο Φ για την ενημέρωση

Στο τελευταίο μου ταξίδι γνώρισα τον Γιάννη , ενημερώθηκα για τα προβλήματα , και θέλω να διαβεβαιώσω όλους όσους δεν τον γνωρίζουν οτι πρόκειται για ένα πολύ αξιόλογο άνθρωπο.Το μαγαζί δε έφτασε σε μερικά χρόνια (και αυτό με τον δικό του μόχθο) να είναι ένα από τα πιο δημοφηλή στην όμορφη πόλη του Βορρά

Γιάννη κουράγιο και εύχομαι να δικαιωθείς
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2012, 20:13:50 μμ από Oytopikos »



Αποσυνδεδεμένος sakisde

  • **
  • Μηνύματα: 120
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 26, 2012, 22:12:40 μμ »
ο Γιάννης έχει και μαγαζι στην Σαντορίνη ;

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
    • Thailand
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 27, 2012, 01:40:45 πμ »
ο Γιάννης έχει και μαγαζι στην Σαντορίνη ;

δεν νομίζω

Αποσυνδεδεμένος NikoCafe

  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 27, 2012, 09:15:51 πμ »
έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα και λίγα λέτε,επειδή εγώ μένω ταϊλάνδη και ξέρω τον Γιάννη προσωπικά ο οποιος με έχει βοηθήσει απίστευτα και πραγματικά δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν ακόμα τέτοια παλικαρια στον κόσμο.
Το μονο που μπορώ να πω είναι ότι με τίποτα δεν του αξίζει αυτό που γίνετε. Του κάνουν ένα πόλεμο τρομερό αυτήν την στιγμή όπως να του επιτίθενται (3 ράμματα στο κεφάλι έκανε από την επίθεση με το μπουκάλι)
δεν του δίνουν χρήματα (λες και είναι άσχετος) παρόλο που το έστησε αυτός το όλο σκηνικό και ούτε καν του επιτρέπουν να πάει στο μαγαζί του.
Βεβαια ο Γιάννης δε μασάει (και μπράβο του) και θα το παλέψει όσο μπορεί.

Οποιος θέλει μπορεί να βοηθήσει με οποιον τρόπο θέλει και μπορεί,ο ποιο απλός είναι να του ευχηθεί μέσο FACEBOOK μπορείτε να ψάξετε για Zoe in Yellow
Εστιατόριο/Καφετέρια · Muang Chiang Mai, Chiang Mai, Thailand

Αποσυνδεδεμένος yiannis taf

  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 27, 2012, 10:00:00 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη!

Το θέμα είναι αρκετά σοβαρό και ελπίζω, λόγο ότι ακόμα έχω όλα τα απαραίτητα έγγραφα που αποδεικνύουν ότι μου ανήκει η κυριότητα της εταιρίας και του μαγαζιού, να μπορέσω να βρω νομικά μια λύση.

Διαμένω 7 χρονια στο Chiangmai αλλα το μαγαζί το έχω 5.

Στο facebook υπάρχουν 2 σελίδες με το όνομα zoeinyellobarchiangmai.
Η πρώτη, όπου έχει την φωτογραφία μου(στο προφίλ και timeline)έξω από το μαγαζί (με 4 κοπέλες) είναι η original, όπου έχει 2800 περίπου φίλους. Η δεύτερη είναι αντιγραφή από την συνεταίρο μου (όπου έχω τις διαφορες) έχει ένα DJ set (2 cdj'σ και ένα mixer) και μονο 700 φίλους. Αν μπορείτε να κάνετε report θα ήταν πολύ σημαντικό.
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την υποστήριξη.

Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 27, 2012, 11:41:01 πμ »
Ελπίζω να καταφέρεις να δικαιωθείς...

Αυτή είναι η σελίδα στο facebook του Γιάννη: http://www.facebook.com/profile.php?id=100000392529263
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdtc

  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 27, 2012, 16:51:37 μμ »
Γιαννη δεν σε ξέρω, εχω ακουσει όμως ολα αυτά τα χρονια απο διάφορους πως είσαι πολύ καλό παιδι και πως με πολυ δουλεια που έριξες το μαγαζί σου πάει πολυ καλά.
Την Ταιλάνδη την ξέρεις πιθανόν καλύτερα κι απο μένα. ΠΑΊΡΝΩ ΌΜΩΣ ΤΟ ΘΆΡΡΟς ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ.
Η συντριπτική πιθανότητα αν κινηθείς δικαστικά είναι να σου τα φάνε οι δικηγόροι και να μην κερδίσεις τίποτε ειδικά αν η αντιπαλός σου είναι εύπορη Ταιλανδή. Αυτό δεν χρειάζεται να το αναλύσω περετέρω , δεν είναι αστικός μύθος οτι ετσι συμβαίνει εδω και δεν εχει μόνο να κανει με το οτι εισαι φαράνγκ...ούτως η άλλως το μεγαλύτερο ψάρι εδω και το πιο διαπλεκόμενο, πάντοτε τρώει το μικρό.
Ακόμη όμως κι αν συμβεί κάποιο θάυμα και βρεις το δίκιο σου ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. Θα σε κάνουν για αντεκδίκηση να το πληρώσεις πολύ ακριβά, εδώ τώρα και παραλίγο να σε σκοτώσουν.
Εχουν πολλούς τρόπους να το κάνουν και χωρίς μάλιστα να ανυσηχήσουν οτι θα υποστούν συνέπειες.
Συμπερασμα: το να πεις οτι η σωματική σου ακεραιότητα , ψυχικη υγεία κλπ δεν σε ενδιαφέρουν...προτιμάς να τα ρισκάρεις όλα διοτι δεν ανέχεσαι τον κάθε αλήτη και μαφιόζο να σε ληστεύει ετσι ευκολα..είναι δική σου απόφαση, σεβαστή  και κατανοητή και μαγκιά σου. ΟΜΩΣ σκεψου με καθαρό μυαλό και συνειδητοποιησε σε τι πας να μπλεχτείς.
Στη θέση σου, και δεν είναι θέμα δειλίας , είναι ρεαλισμού και γνώσης, για το πως διεκπεραιόνονται τα πράγματα εδω  , θα προσπαθούσα να διαπραγματευτώ με τους μαφιόζους....να πάρω΄ότι μπορώ μισοτιμής εστω , για να μην φύγω με αδεια τα χέρια και για να μην παίξω με τη φωτιά.
Ακόμα κι αν βγείς απο όλο αυτό νικητής, δεν ξέρω αν θα έπρεπε να σου πεί κανείς μπράβο: ρισκάρεις πολλά  φίλε μου και μην ξεχνάς πως απ την περιουσία μας υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα..πχ όσοι μας αγαπάνε .
Φυσικά εσυ σε κάθε περίπτωση ξέρεις καλύτερα...εχω ομως φρέσκιες τόσες ανάλογες περιπτώσεις με άσχημο τέλος..πχ..ενα Ολλάνδο που του πήραν μεσα απ τα χέρια δυο guesthouses στην Καμπότζη- με δικαστικό συστημα ανάλογο της Ταιλάνδης- και οταν κίνησε νομικές διαδικασίες 'συνελλήφθη' σε χρόνο μηδεν με ποσότητα ναρκωτικών στην κατοχή του και τον χώσανε μέσα.
Πρόσεχε λοιπόν...κι αν το μηνημα μου σου ρίχνει την ψυχολογία ή σου φαίνεται ηττοπαθές ζητάω συγνωμη , το έγραψα γιατί ισως να σε βοηθήσει στην τελική...μετα απο πολλά χρόνια και πολλές εμπειριές εδω δικαιούμαι να λέω οτι η γνώμη μου έχει καποια βαρύτητα και μαλιστα είναι και πιο καθαρή μιας και βλεπω τα πράγματα απο αποσταση.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 27, 2012, 17:56:52 μμ »
νομιζω οτι  δημητρης εχει δικιο,αν ξεκινησαν τα παρατραγουδα καλο θα ηταν να σωσεις οτι μπορεις και να φυγεις,ομορφα,ωραια και απλα πηγαινε καπου αλλου και ξεκινα απο την αρχη αυτην την φορα ομως με περισσοτερες γνωσεις.μερικες φορες πεφτουμε για να μπορεσουμε να ξανασταθουμε πιο γερα στα ποδια μας και οπως ειπε ο δημητρης μερικα πραγματα στην ζωη εχουν περισσοτερο σημασια.

οτι και να κανεις δεν εχουμε παρα να σου εκφρασουμε την συμπαρασταση μας και να πουμε καλη τυχη.

Αποσυνδεδεμένος Andreas Tsolakidis

  • *
  • Μηνύματα: 3
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 27, 2012, 20:48:07 μμ »
Γιανναρα φιλε τα εμαθα τα νεα ...λοιπον φιλε αφου εκανες το λαθος(και εβαλες ταιλανδεζα συνεταιρο)τωρα κοιτα να βρεις την πιο συμφερουσα λυση και αυτη νομιζω οτι ειναι να δεις πως θα μπορεσεις να πουλησεις το μεριδιο σου σε κανενα αλανι ταιλανδο.....και εσυ να βγεις κερδισμενος και να στησεις οτι αλλο μαγαζι θες οπου θες,εμπειρια μεγαλη εχεις αποκτησει τωρα,και η ταιλανδεζα να βρει το μπελα της και να χασει τον υπνο της με τον καινουριο συνεταιρο

δεν ξερω βεβαια τι χαρτια και πως τα εχετε κανει για το εαν μπορει να ειναι εφικτο κατι τετοιο ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ εαν ειναι εφικτο καντο φιλε.

με πολυ αγαπη president of chiang mai  ;)


Σε παρακαλω να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους κανονες του φορουμ,υπαρχει μετατροπεας greeklish-ελληνικα.Ευχαριστω.
thai.gr team
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 20:58:00 μμ από lostromos »

Αποσυνδεδεμένος Ivan

  • ***
  • Μηνύματα: 329
  • Φύλο: Άντρας
  • Τοῦ Ἄλμπορ τὸ φανάρι πότε θὰ φανεῖ;
  • OS:
  • Mac OS X 10.6.8 Mac OS X 10.6.8
  • Browser:
  • Safari 5.1.4 Safari 5.1.4
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 27, 2012, 20:57:40 μμ »
Βρε παιδιά μια ερώτηση: η ελληνική πρεσβεία δεν μπορεί να βοηθήσει, δεν έχει διασυνδέσεις? δεν έχει νομικό τμήμα? Τι ρόλο χτυπά εκεί αν δεν προσπίζεται τα συμφέροντα των υπηκόων της, ειδικά τώρα που όπως λέτε κινδυνεύει όχι μόνο η περιουσία του ανθρώπου αλλά και η ζωή του?

Μήπως και εμείς σαν Σύνδεσμος Φίλων, μπορούσαμε το λιγότερο να στείλουμε μια διαμαρτηρία στο Υπ. Εξωτ. ή στην Ταϊλανδική Πρεσβεία? Στο Υπ. Εξωτ. υπάρχει νομικό τμήμα που ασχολείται με περιουσιακά το γνωρίζω καλά... μήπως να ενοχλήσουμε και εμείς κανέναν? 
Μπροστά σου τρεῖς ἐλέφαντες ντυμένοι στὰ χρυσά,
ὄξω ἀπ᾿ τοῦ Βούδα τὴ σπηλιά, ψηλὰ στὴν Κουρνεβάλα.
Τώρα σκοντάφτεις, Γέροντα, στοῦ δρόμου τὰ μισὰ
καὶ πᾶς γιὰ νὰ λειτουργηθεῖς σὲ γάϊδαρο καβάλα.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 27, 2012, 21:01:41 μμ »
απο την στιγμη που δεν ξερουμε ολες τις λεπτομεριες πως μπορουμε να επεμβουμε; χωρις αυτο να σημαινει οτι το παλικαρι δεν εχει απολυτα δικιο.

οταν ομως μπλεξουν τα δικαστηρια αυτο δεν ειναι και υπερ των ξενων κυριως στην ταιλανδη εκτος αν υπαρχουν στοιχεια που δεν μπορουν να αλαλξουν την αποφαση του.

οσο για την πρεσβεια μας κατω δεν πιστευω οτι θα πολυασχοληθει με το θεμα.αποψη μου παντα.

Αποσυνδεδεμένος ntinos20

  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Take chances, give everything, forget the past
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 28, 2012, 01:33:38 πμ »
Δεν θα πω κατι παραπάνω μιας και οι προλαλησαντες με εχουν καλύψει απόλυτα, απλά το όλο σκηνικο χρειαζεται καθαρο μυαλό πριν προβείς σε κινήσεις οι οποίες μπορει να σου γυρισουν boomerang, δοξω το θεό τόσα χρονια εισαι κάτω σιγουρα αποκόμησες μια χ εμπειρια. Απλά πρόσεξε γιατι όπως σε βλέπω εσύ απλά δεν πας να παίξεις με την φωτιά αλλά πάς να βάλεις και τα σπίρτα μέσα.  Δεν μπορω παρά να ευχηθω να έχεις ένα αίσιο τέλος μέσα από αυτην την περιπετεια και να βγείς ακόμα πιο δυνατος. Απλά να θυμάσαι δεν ειναι κακό να σκοντάψεις και να πέσεις γιατι αυτό μπορεί να συμβει στον καθένα, η μαγκία όμως ειναι να έχεις το θάρρος να ξανασηκωθεις. !

Φιλικα Κωσταντινος : )
Nobody is perfect until you fall in love with them

Αποσυνδεδεμένος XxSMIL3xX

  • **
  • Μηνύματα: 195
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:03:21 πμ »
καλα ξεμπερδεματα να εχεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Tommy Greko Thai

  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • A traveler with a schedule..is not a real traveler
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
    • http://www.ergoandplan.com
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 28, 2012, 11:39:14 πμ »
Έχω γνωρίσει κι εγώ με τη σειρά μου τον Γιάννη, τον Τούρκο και την γεματούλα εκείνη Ταυλανδέζα που κυκλοφορούσε με ένα θηριώδες 4x4. Όσο και αν σε σέβομαι φίλε Γιάννη λόγω της άψογης συμπεριφοράς σου σε μένα, θα πρέπει να συμφωνήσω με τον dimitrisdtc. Ίσως βέβαια να προχωρήσω ένα βήμα παραπάνω και να σου πω να το κάψεις όπως είναι και μετά να αποχωρήσεις. Έτσι δεν θα καρπωθεί κάποιος άλλος τον κόπο σου. Όπως και να έχει εύχομαι καλή λύση και καλά ξεμπερδέματα. Το σημαντικότερο είναι να έχεις ψυχική ηρεμία και από αυτή τη θέση να αποφασίζεις.
Seize the future...and learn from past.

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: ΖοeinYellow - H περιπέτεια του Γιάννη
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 28, 2012, 12:10:33 μμ »
Έχω γνωρίσει κι εγώ με τη σειρά μου τον Γιάννη, τον Τούρκο και την γεματούλα εκείνη Ταυλανδέζα που κυκλοφορούσε με ένα θηριώδες 4x4. Όσο και αν σε σέβομαι φίλε Γιάννη λόγω της άψογης συμπεριφοράς σου σε μένα, θα πρέπει να συμφωνήσω με τον dimitrisdtc. Ίσως βέβαια να προχωρήσω ένα βήμα παραπάνω και να σου πω να το κάψεις όπως είναι και μετά να αποχωρήσεις. Έτσι δεν θα καρπωθεί κάποιος άλλος τον κόπο σου. Όπως και να έχει εύχομαι καλή λύση και καλά ξεμπερδέματα. Το σημαντικότερο είναι να έχεις ψυχική ηρεμία και από αυτή τη θέση να αποφασίζεις.



Έχω επισημάνει και στο παρελθόν ότι κάποια πράγματα  στο φόρουμ και στον σύλλογο  με έχουν ενοχλήσει για να μην πω την λέξη πικράνει,
 μια  και αυτά με έκαναν να απομακρυνθώ.
Όταν λοιπόν στο χώρο ενός φόρουμ που εκφράζεται δημόσια η άποψη του συλλόγου και των μελών του 
 γίνεται παρότρυνση σε έκνομες ενέργειες με  βρίσκει φοβερά αντίθετο όσο δίκαιο  και αν έχει ο φίλος Γιάννης.
  Θα παρακαλέσω λοιπόν τον φίλο  να ανασκευάσει το μήνυμα του και να μην  προτρέπει τον φίλο Γιάννη σε ενέργειες
 που μόνο σε μεγαλύτερες περιπέτειες μπορεί να τον βάλουν.
Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ρωμαίοι: «Verba volant, scripta manent. Οι λέξεις πετούν, τα γραπτά μένουν.»
Λίγη προσοχή δεν  βλάπτει
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/