Αποστολέας Θέμα: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?  (Αναγνώστηκε 75975 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 28, 2010, 18:10:29 μμ »
παντως περσι που ρωτησα τον τελωνειακο για ενα ipod που ειχα μαζι μου,μου απαντησε οτι μεχρι 300ευρω δεν χρειαζεται να δηλωθει καμια ηλεκτρονικη συσκευη.σας λεω οτι μου απαντησε αν μου ειπε κατι λαθος,ετσι το μεταφερω και εγω

Αποσυνδεδεμένος nostro

  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 28, 2010, 18:41:22 μμ »
παιδια σκεφτομαι να αγορασω laptop η κινητο απο παταγια οταν παω!τι γινεται με τιμες στο περιπου?στο αεροδρομιο θα εχω προβλημα? ευχαριστω
Οι τιμες στα ηλεκτρονικα εκτος Μπανγκοκ ειναι ιδιες με τις εδω Αθηνας.Οτι θελεις θα το παρεις απο τα εμπορικα κεντρα της Μπανγκοκ.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.6 Firefox 3.6.6
    • Thailand

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.6 Firefox 3.6.6
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 06, 2010, 10:56:48 πμ »
ετσι ειναι απλα ειναι πρωτη φορα και προσπαθεις να χωρεσεις οσο πιο πολλα μπορεις στο προγραμμα...εχω αρχισει να διαβαζω στο φορουμ και να ειστε σιγουροι οτι θα σας ζαλισω με τις ερωτησεις μου... κατι τελευταιο προς το παρον ,ασχολουμαι με την φωτογραφια και μου εχουν πει πως στην μπανκονγκ μπορεις να βρεις εξοπλισμο σε πολυ καλες τιμες. Εχει κανεις καποιο σαιτ υποψη του ωστε να παρω μια ιδεα τι παιζει γιατι αν ισχυει αυτο θα ναι μια ευκαιρια να ανανεωσω τον εξοπλισμο μου...
Να πας στο Pantip Plaza. Εκει έχει πολλά καταστήματα ,να πας σε όλα και να κάνεις παζάρια. Πολύ παλιά είχα αγοράσει την Nikon D100 1000 Ευρώ φτηνότερα απο οτι στην Ελλάδα. Το ίδιο φτηνότερα αγόρασα και την D700 πριν 2 χρόνια. Επίσης κάποια καταστήματα έχει και στο MBK, πολύ κοντά στο Pantip.(50-70 baht με το taxi). Για φτηνές φωτ. μηχανές οι διαφορές είναι του επιπέδου των 10-20 ευρώ.Οσο για το τελωνείο δεν νομίζω οτι τους ενδειαφέρει να σε φορολογήσουν για μια φωτογραφική μηχανή. Πολλά καταστήματα δίνουν tax refund, δηλαδή πριν περάσεις τον έλεγχο διαβατηρίων στην επιστροφή σου επιστρέφουν τον ΦΠΑ 7%. Πρέπει να το ζητήσεις απο το κατάστημα να σου δώσει τα απαραίτητα έγγραφα. Και μη ξεχνάς. Πρώτα δείχνεις την μηχανή η οτιδήποτε έχεις αγοράσει με αυτό τον τρόπο και μετά περνάς τον έλεγχο διαβατηρίων. Θα σου δώσουν ένα έγγραφο , με το οποίο παίρνεις τα χρήματα πίσω αφού περάσεις τον έλεγχο των διαβατηρίων.Βέβαια σου δίνουν baht, τα φυλάς για το επόμενο ταξίδι η τα ξοδεύεις στο duty free.
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος xasapogatos

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 13:39:15 μμ »
Γεια σας,παιδια.....τραβηξα αυτο το βιντεο σ'ενα μαγαζι με Σουβενιρ(αγαλματακια,φλυτζανακια και αλλα διαφορα)που νομιζω οτι αξιζουν τον κοπο να αγορασετε και μα θυμαστε αυτη την ΥΠΕΡΟΧΗ ΧΩΡΑ................Το βιντεο ειναι "Τραβηγμενο" στην Ταυλανδη απ'το τελευταιο μου ταξιδι!!!


Αποσυνδεδεμένος stelkon

  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 14:44:54 μμ »
Τα καλύτερα  κατ εμέ , τοπικά παραγόμενα προϊόντα της Ταϊλάνδης στο τομέα ένδυσης είναι τα πολύ καλής ποιότητος πουκάμισα , πουκαμίσες , μπλουζάκια, εσώρουχα, κάλτσες κλπ. με την επωνυμία GREEN COTTON   βρείτε δοκιμάστε και θα με θυμάστε  ;)  :) εγώ τα βρήκα στην ΒΚΚ στο μεγάλο εμπορικό κέντρο ΜΒΚ center  αν θυμάμαι καλά στο όροφο με τα τουριστικά ( 5ος νομίζω ).  :)

Τα βρήκε κανένας κάπου αλλού αν ναι ας το ποστάρει ... :)
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 12:25:42 μμ »
Εχετε δει ολοι τα αστραφτερα μαγαζια που ραβουν κοστουμια ?
Ολα λενε ARMANI EUROPEAN TAILORS , οι πιο καλοι ραφτες , κλπ κλπ κλπ κλπ ....
Ολα λοιπον λενε και πουλανε μοστρα .
Τα ρουχα φτιαχνονται φασον σε βιοτεχνιες (?) σαν και αυτες τις δυο εδω στο Κoh Chang ......
Απο οποιον και να το παραγγειλετε ( στην ιδια περιοχη λεμε παντα ) ο ιδιος μαστορας θα σας το ραψει .
Απλα για ενημερωση ,,,,





"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος jame1926

  • *
  • Μηνύματα: 23
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #67 στις: Μάιος 17, 2012, 18:06:05 μμ »
Σκεφτομαι να παρω ενα κοστουμι απο Μπανγκονκ. Εχει κανενας να προτεινει καποιο μαγαζι;
Ή καποιο δρομο με πολλα μαγαζια τετοιου ειδους;
Ολα τα μαγαζια τα ιδια εχουν;
Απο τιμες ποσο πανε τωρα;(σακακι παντελονι πουκαμισο).
Ειμαι παντελως ασχετος, το πρωτο μου κοστουμι θα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος jame1926

  • *
  • Μηνύματα: 23
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #68 στις: Μάιος 17, 2012, 18:44:16 μμ »
Ολοι με 2 προβες τα πουλανε; Οι προβες με ποσες μερες διαφορα γινοντε;
Στη Μπανκογκ θα παω για 2 μερες μονο και θα ξαναπαω μετα απο 15 μερες για αλλες 2.
Εχει κανενα μαγαζι με ετοιμα κοστουμια;(δοκιμαζεις περνεις φευγεις)
Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως.

Αποσυνδεδεμένος jame1926

  • *
  • Μηνύματα: 23
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #69 στις: Μάιος 17, 2012, 18:56:15 μμ »
Κατι ακομα, τη τιμη που σου λενε την παζαρευουν οπως παντου;
Ποια ειναι μια καλη τιμη για αγορα; (δε θελω κατι ξεχωριστο σε κασμιρ και τετοια κατι απλο.)

Αποσυνδεδεμένος jame1926

  • *
  • Μηνύματα: 23
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 17, 2012, 19:03:11 μμ »
Ευχαριστω για το χρονο σου.
Αν εχει κανενας αλλος να προσθεσει κατι στο θεμα χαρη θα μου κανει.

Αποσυνδεδεμένος renosteo

  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 12.0 Firefox 12.0
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 17, 2012, 21:29:10 μμ »
Στο κατάστημα James που είπε ο φίλος παραπάνω, είχα ψωνίσει και εγώ πριν 4 χρόνια, 4 κουστούμια (με πουκάμισο), 12 πουκάμισα εξτρα, 2 παντελόνια έξτρα, 8 γραβάτες, όλα ραμμένα πάνω μου, πλήρωσα 750 € (με ισοτιμία γύρω στο 0,52 τότε), με πηραν από το ξενοδοχείο και κάναμε την διαλογή και τα παζάρια (πέρνει πολύ παζάρι αναλόγως της ποσότητας που θα παρεις κυρίως) καθώς και την πρώτη πρόβα, με αφήσαν στο εμπορικό MBK που το ζήτησα εγώ, ήρθαν και με πήραν μετά από 4 ώρες για 2η πρόβα, με πήγαν στο ξενοδοχείο και την επόμενη μέρα τα είχα στο δωμάτιο έτοιμα. ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ, μερικοί θα προσπαθήσουν να σου πουλήσουν αυτό που θέλουν εκείνοι και αυτό θα πρέπει να προσέξεις. Πάρτα λίγο μεγαλύτερα τα ρούχα, διότι τα υφάσματα δεν είναι πλυμένα όσο πρέπει με αποτέλεσμα οταν τα πλύνεις στο πλυντήριο να μπούν. Με είχαν ειδοποιήσει γι αυτό και την γλύτωσα. Από ποιότητες έχει διάφορες τις οποίες και σου τις λένε, μερικές φαίνονται κιόλας. Πήρα καλή ποιότητα υφάσματος, τα πουκάμισα που τα έχω 4 χρόνια τώρα φόρεμα - πλύσιμο, δεν έχουν χάσει τη γραμμή τους ούτε το χρώμα τους. Και μιλάω για χρώματα όπως μαύρο, μωβ, μπορντό που είναι δύσκολα στην αντοχή στα πλυσίματα. Τα δε κουστούμια και αυτά σαν καινούργια, τα παντελόνια δεν έχουν κάνει "γόνατα" κλπ.
Αν ξαναβρεθώ θα ξαναπάω στο ίδιο, άσε που σου κρατάνε αρχείο με τα μέτρα σου όπου μπορείς αργότερα να παραγγείλεις και να στα στείλουν. Μπορείς ακόμη να ζητήσεις και δειγματολόγιο υφασμάτων με κωδικούς ώστε να κάνεις ακριβώς την παραγγελία σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2012, 22:34:12 μμ από renosteo »

Αποσυνδεδεμένος Mikeviii

  • *
  • Μηνύματα: 5
  • OS:
  • iOS 7.1.1 iOS 7.1.1
  • Browser:
  • Safari 7.0 Safari 7.0
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:37:21 πμ »
Πολυ ενδιαφέρον θεμα!βλεπω η τελευταία απάντηση ειναι 2 χρονια πισω...εχει κανείς να προτείνει κατι διαφορετικό;μιας και σε λιγο καιρό θα παω  ;)

Αποσυνδεδεμένος YanniF

  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • iOS 10.3.3 iOS 10.3.3
  • Browser:
  • Safari 10.0 Safari 10.0
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 29, 2019, 16:18:55 μμ »
Χαχαχα...το κόψαμε?...δεν πάμε για κουστούμια τώρα?
Life is too short to be living somebody else's dream

Αποσυνδεδεμένος kleos

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Opera 58.0.3135.79 Opera 58.0.3135.79
Απ: Τι αξιζει να αγορασει κανεις στην ταυλανδη?
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 29, 2019, 20:04:19 μμ »
Για κοστούμι γάμου με βλέπω εμένα  :P έχει απο αυτά ; Αχαχαχα