Αποστολέας Θέμα: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα  (Αναγνώστηκε 344777 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Thailander

  • ***
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Άντρας
  • "Ride slower than your guardian angel can fly"
Παντου μπορεις να αγορασεις αγαπη και αποδοχη αρκει να εχεις πολλα λεφτα. Αυτο ομως θα ειναι η μεγαλυτερη κοροιδια που θα μπορεσει να κανει καποιος στον εαυτο του αν νομιζει οτι <<αγοραζοντας>> οτι θελει θα βρει την πραγματικη ευτυχια.
Αυτο που καταλαβα απο τα λεγομενα και απο την εμπειρια του Teosep ειναι οτι φυσικα δεν υπαρχουν κανονες αλλα και οτι η Ταιλανδεζα σαν γυναικα εχει ολα τα εχεγκεια (μπορει και περισσοτερα απο αλλες γυναικες) να σταθει διπλα στον αντρα και να δημιουργηθει μια ευτυχισμενη οικογενεια.
Βεβαια δεν μιλαμε για γυναικες των μπαρ (αλλωστε η κοπελα του γνωστου μου δεν εχει καμια σχεση με μπαρ) αλλα την Ταιλανδεζα σαν γυναικα στο συνολο της.
Οσο αφορα τα κοριτσια που δουλευουν τη νυχτα, μια τετοια κοπελα οντως μπορει καποιος να τη βγαλει απ' το μπαρ.Το μπαρ ομως θα μπορεσει να το βγαλει απο μεσα της?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2008, 09:57:37 πμ από Jello Biafra »
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ χωρις να θελω
θα ΠΕΘΑΝΩ χωρις να θελω
ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ τουλαχιστον
να ζησω οπως θελω

Αποσυνδεδεμένος frape79

  • **
  • Μηνύματα: 85
  • frape
Θα συμφωνησω 100% με το φιλο teosep στα λεγομενα του ,εκεινο δε που εχω να πρσθεσω  ειναι οτι κανονες δεν υπαρχουν εκτος ισως απο το γεγονος οτι η γυναικα ταυλανδεζα η μη, ελκεται απο την ασφαλεια και την σιγουρια που της προσφερεις ποσο μαλλον απο τα χρηματα οταν ειναι πολλα βεβαια παντα εξαρταται απο το ατομο και το τι ζητα ο αλλος απο  το συντροφο του σε γενικες γραμμες....τελικα οντως φιλε teosep ποιοι ειναι οι πελατες..?(ρητορικη ερωτηση δε δεχεται απαντησεως)

Αποσυνδεδεμένος meine_klaus

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
Για την ταϊλανδέζα προτεραιότητα έχει η οικογένεια της και ότι κάνει σκέπτεται πρώτα την οικογένεια της και μετά τον εαυτό της. Εμείς αν είμαστε τυχεροί παίρνουμε την δεύτερη θέση σε αντίθεση με την ελληνίδα η οποία βάζει πρώτα τον εαυτό της, μετά την οικογένεια , τους φίλους και κάπου εκεί ίσως να αχνο-φαινόμαστε και εμείς. Οι ταϊλανδέζες και γενικός οι ασιάτισσες και με τα λίγα είναι ευχαριστημένες και προσαρμόζονται στις καταστάσεις εύκολα, σε αντίθεση με τις ευρωπαίες και ειδικότερα τις ελληνίδες οι οποίες με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένες.
Αυτός που “αγοράζει” αγάπη το κάνει εις γνώση του και δεν έχει κανένα ελαφρυντικό και δικαίωμα να παραπονεθεί αργότερα αν κάτι δεν πάει όπως τα είχε υπολογίσει ή φανταστεί, αλλά ευτυχώς δεν είναι όλοι και όλες ίδιες. Γιατί τις βάζουμε όλες στο ίδιο καλάθι? Η “οικογένεια” η οποία βασίζετε στα χρήματα και στα ψέματα αργά η γρήγορα θα διαλύσει.

Οσο αφορα τα κοριτσια που δουλευουν τη νυχτα, μια τετοια κοπελα οντως μπορει καποιος να τη βγαλει απ' το μπαρ.Το μπαρ ομως θα μπορεσει να το βγαλει απο μεσα της?

Σχετικά με αυτό Thailander θα σου απαντήσω με σιγουριά ότι μπορεί να το βγάλει το μπαρ από μέσα της αν της φερθείς όπως της αρμόζει καθώς και με τον σεβασμό που της αξίζει και δεν έχεις (όχι ειδικά εσύ, γενικά μιλάω) την γνωστή καραμέλα στο στόμα “εγώ που σε έβγαλα από εκεί που ήσουν, εγώ που σε έσωσα, εγώ το ένα, εγώ το άλλο….”  Με τέτοια λόγια το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το βγάλει, αλλά θα αποκοπεί από εσένα γιατί είναι περήφανοι άνθρωποι και όσο και αν έχουν ανάγκη δεν ανέχονται ότι τους λένε, να τους προσβάλουν και να τους μειώνουν ...
Kill me again or take me as I am, for I shall not change
---------------------------------------------------------------

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
εννοειται οτι συμφωνω με τον teosep αλλωστε φανηκε και απο το προηγουμενο μου μηνυμα.ο meine klaus ειπε την πιο σωστη εκφραση (οτι οποιος αγοραζει αγαπη το κανει εις γνωση του )αρα ειναι και αξιος για ολες τις καταστασεις που θα λουστει αργοτερα.ο καθενας οτι ψαχνει βρισκει. ;)ειμαι βεβαιως οτι η ταυλανδεζα συζυγος ειναι στο πλαι σου και πολυ καλη συζυγος γιατι το βιωνω οπως επισης και την καντιφλα ,την μιζερια και τα ατελειωτα θελω που ζουν τα περισσοτερα απο τα ατομα που συναναστρεφομαι απο τις ελληνιδες συζυγους τους.για αυτο παιδια δεν υπαρχει συνταγη η συνταγη ειναι μονο να ειστε χαλαρα και χυμα ο εαυτος σας και να μην ταζετε διαφορα για να δελεασετε μια γυναικα και δεν εννοω μονο με τα λογια γιατι μπορεις να δελεασεις και να πουλησεις μουρη και με τις πραξεις σου αρα μετα μην γκρινιαζεις.οταν ηγυναικα ειναι διπλα σου γιατι εσυ εμμεσα η αμεσα την νοικιαζεις και εσυ εθελοτυφλεις τοτε σομναμνα :)
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος kokordia

  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • hi
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 31, 2009, 20:15:49 μμ »
Σκέφτομαι να την κάνω από εργένης και να παντρευτώ μια κοπέλα από Ταιλάνδη. Ποιά η γνώμη σας σχετικά με αυτήν την κίνηση? Εσείς που έχετε παντρευτεί κοπέλα από Ταιλάνδη πως είναι η ζωή μαζί της στην χώρα μας? Μήπως αλλάζει ο χαρακτήρας της κοπέλας? Βοήθεια παιδιά ..........
kokordias travel

Αποσυνδεδεμένος mafiaworld87

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 31, 2009, 23:02:02 μμ »
Φιλαράκι πάντως να ξέρεις ότι όσο να είναι θα δυσκολευτεί λίγο η κοπελιά! Τώρα με λίγη καλή θέληση και απο της δύο πλευρές όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει κατανόηση και επικοινωνία! Πάντως καλό θα ήταν να της μιλήσεις για το πώς έχει η ζωή εδώ και τί περίπου να περιμένει ώστε να μήν βρεθεί προ εκπλήξεων!
Επίσης σε πολλές περιοχές της Ελλάδας όπου βρίσκονται κοπέλες απο ΤΗΑΙ έχουν κάνει κάτι σαν μεγάλες παρέες, βγαίνουν για καφέ για φαγητό κα. Αν υπάρχουν και άλλες κοπέλες απο Ταυλάνδη εκεί που μένεις φρόντισε να την φέρεις σε επαφή... να είσαι σίγουρος πως θα την βοηθήσει πολύ!
Ελπίζω να πάνε όλα καλά!
(καλό και το εργενιλίκι αλλά όχι για πολύ)
outopicos ακούει? over? ::)

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 31, 2009, 23:32:29 μμ »
Σκέφτομαι να την κάνω από εργένης και να παντρευτώ μια κοπέλα από Ταιλάνδη. Ποιά η γνώμη σας σχετικά με αυτήν την κίνηση? Εσείς που έχετε παντρευτεί κοπέλα από Ταιλάνδη πως είναι η ζωή μαζί της στην χώρα μας? Μήπως αλλάζει ο χαρακτήρας της κοπέλας? Βοήθεια παιδιά ..........


Νομιζω , οτι πηρες τις απαντησεις σου αν διαβασεις προσεκτικα τα προηγουμενα ποστ. Εγω ειμαι 10 χρονια παντρεμενος και απολυτα ευχαριστημενος. Βεβαια το κλειδι ειναι "ποιος" παντρευεται "ποια" ! Εσυ θα εισαι τα παντα για κεινη και κοιτα μην την απογοητευσεις και πανω απ'ολα μην προσπαθησεις να την κανεις με το ζορι Ελληνιδα !

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.7 Firefox 3.0.7
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 03, 2009, 10:24:55 πμ »
μην προσπαθησεις να την κανεις με το ζορι Ελληνιδα !

Πολυ σοφη κουβεντα .
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος kokordia

  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • hi
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 03, 2009, 14:56:32 μμ »
και βέβαια δεν θα την αλλάξω, αλλά μάλλον θα κολήσει η υπόθεση γιατί ήταν παντρεμένη και εχει χωρίσει αλλά μαλλον δεν έχει πάρει διαζύγιο
kokordias travel

Αποσυνδεδεμένος zeng26

  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • ฉันเห็นด้วย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 03, 2009, 15:23:55 μμ »
Γιατί άραγε να προσπαθήσει να την κάνει Ελληνίδα; Αν ήθελε Ελληνίδα δεν θα ήταν πιο εύκολο να βρει, ο Ελληνας;

Συνήθως λέγεται ότι παντρεύονται οι άνθρωποι αλλοδαπούς, για να ***μην*** τους θυμίζει Ελληνίδα, και μάλιστα πρόσωπα οικεία.

Ο γάμος είναι μυστήριο, με την έννοια ότι δεν νογάμε πώς και γιατί όλα αυτά...

Αλλοι ερωτεύονται συχνά, σαν τον Καζανόβα ας πούμε, άλλοι παντρεύονται συχνά, όπως οι θρήσκοι Αμερικανοί, που δεν εγκρίνουν τις εξωσυζυγικές σχέσεις μεν, αλλά δεν τους είναι τίποτε να έχουν μερικές ...δεκάδες τέως συζύγους στο ιστορικό τους! Μερικοί παντρεύονται πολλές ταυτοχρόνως, οι Μορμόνοι της Γιούτα πχ., ή οι παραδοσιακοί μουσουλμάνοι, αν έχουν και παράδες βέβαια...

Και ο Σωκράτης λέγεται ότι είχε και δεύτερη σύζυγο, εκτός της Ξανθίππης, όταν επετράπη στους Αθηναίους η πολυγαμία, λόγω αποδεκατισμού του πληθυσμού από την αρρώστεια...

Και άλλων δεν το δέχεται ο οργανισμός τους το ζευγάρωμα και καλογερεύουν, με ή χωρίς εισαγωγικά...

Πάντως λέγεται ότι, αν δεν πάρεις την απόφαση εγκαίρως, είναι δύσκολο να συνταιριάσεις με "σύζυγο"--Και η ίδια η λέξη θυμίζει σκλαβιά, αλλά η αγάπη, ο έρως, είναι φαίνεται η μόνη, ή, έστω, η κύρια περίπτωση που απαρνιόμαστε την ελευθερία μας εκουσίως!

Καλή τύχη στους νιόπαντρους!

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows 2000 Windows 2000
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 03, 2009, 15:56:07 μμ »
Kαλε μου zeng26 ,η φραση μου "μην προσπαθησεις να την κανεις Ελληνιδα" εμπεριεχει πολλαπαλα νοηματα και οχι την πρακτικη πλευρα του θεματος , ναι πραγματι αν ηθελε Ελληνιδα θα εβρισκε μια .

Εννοω το γεγονος να σεβαστουμε την κουλτουρα της κοπελλας , της συνηθειες της , τον τροπο που σκεπτεται κλπ.
Εχω δει συζηγους να απαγορευουν την μαγειρικη Ταιλανδικων φαγητων στο σπιτι , την με το ζορι βαπτιση τους σε Χριστιανη λες και ειναι "αμαρτωλη" Βουδιστρια , την με το ζορι επιβολη Ελληνικου ονοματος (τι κομπλεξ θεε μου) και πολλα αλλα .

Ολα αυτα συνιστουν την μετατροπη ενος χαρουμενου πλασματος σε μια νευρωτικη με χαμενη ταυτοτητα γυναικα. Εξαλλου ειναι λογικο με το χρονο να παρει καποιες συνηθειες του τοπου που μενει , ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟ , ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ".

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
    • Thailand
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 03, 2009, 17:10:33 μμ »
και βέβαια δεν θα την αλλάξω, αλλά μάλλον θα κολήσει η υπόθεση γιατί ήταν παντρεμένη και εχει χωρίσει αλλά μαλλον δεν έχει πάρει διαζύγιο

Δεν ξέρω αν γνωρίζεις οτι πολλοί γάμοι στην Ταϊλάνδοι δεν δηλώνονται επίσημα,άρα δεν υπάρχει και διαζύγιο.

Αποσυνδεδεμένος kokordia

  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • hi
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 03, 2009, 22:44:23 μμ »
Παράθεση
Kαλε μου zeng26 ,η φραση μου "μην προσπαθησεις να την κανεις Ελληνιδα" εμπεριεχει πολλαπαλα νοηματα και οχι την πρακτικη πλευρα του θεματος , ναι πραγματι αν ηθελε Ελληνιδα θα εβρισκε μια .

Εννοω το γεγονος να σεβαστουμε την κουλτουρα της κοπελλας , της συνηθειες της , τον τροπο που σκεπτεται κλπ.
Εχω δει συζηγους να απαγορευουν την μαγειρικη Ταιλανδικων φαγητων στο σπιτι , την με το ζορι βαπτιση τους σε Χριστιανη λες και ειναι "αμαρτωλη" Βουδιστρια , την με το ζορι επιβολη Ελληνικου ονοματος (τι κομπλεξ θεε μου) και πολλα αλλα .

Ολα αυτα συνιστουν την μετατροπη ενος χαρουμενου πλασματος σε μια νευρωτικη με χαμενη ταυτοτητα γυναικα. Εξαλλου ειναι λογικο με το χρονο να παρει καποιες συνηθειες του τοπου που μενει , ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟ , ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ".






οχι ρε παιδιά ευτυχώς δεν ειμαι ετσι. μακάρι να μην έχει δηλωθει ο γάμος
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2009, 00:13:38 πμ από Oytopikos »
kokordias travel

Αποσυνδεδεμένος zeng26

  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • ฉันเห็นด้วย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: Γάμος με Ταιλανδή κοπέλα
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 03, 2009, 22:51:04 μμ »
Συμφωνώ!

Αποσυνδεδεμένος giannisnokia

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
ΤΑΙΛΑΝΔΕΖΑ Η ΕΥΡΩΠΑΙΑ????
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 16, 2010, 10:24:21 πμ »
Καλή σας μέρα.Ήρθα στο phuket και θα μείνω αρκετό καιρό.όμως συναινεί κάτι που δεν το περίμενα.ενώ μου αρέσει η χωρα ο πολιτισμός ο τρόπος ζωής δεν μου αρέσουνε η ταϊλανδέζες?προτιμώ τις δυτικές.και ιδιαιτερα τις ellinides.tis βρίσκω πιο sexy.είναι normal η φταίνε οι υψηλές θερμοκρασίες??