Αποστολέας Θέμα: Ευχαριστιες στην gulf  (Αναγνώστηκε 7153 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστιες στην gulf
« στις: Οκτώβριος 27, 2008, 10:03:16 πμ »
Παιδιά,να σας ενημερώσω οτι η εξυπηρέτηση απο την εταιρεία ηταν ΑΨΟΓΗ.
   Ολη η διαδικασία,η οποία ήταν και λίγο μεγάλη λόγω, και του εσωτερικού δρομολογίου Ηρακλ-Αθηνα-Ηρακλ.και του stop over,διεκπεραιώθηκε με την ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ και ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΗ κ.Κατερίνα Μάϊνα.
   Παρακαλώ πολύ σε επόμενη επικοινωνία σας με την εταιρεία να το αναφέρετε εκφράζοντας παράλληλα και μέσω του forum τις ευχαριστίες μου για την ευγενέστατη κυρία. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2008, 19:38:56 μμ από jojo »



Αποσυνδεδεμένος zeng26

  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • ฉันเห็นด้วย
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 12:01:49 μμ »
Δεν είχα κλείσει εισιτήριο μέσω του φόρουμ, αλλά στις 1 Οκτωβρίου ταξίδεψα προς Μπανγκόκ, μέσω Μπαχρείν με την Γκάλφ ΑΙρ, και επίσης στις 31 Οκτωβρίου -1η Νοεμβρίου το ίδιο ταξίδι αντίστροφα.

Η Γκάλφ ήταν λίγο νευρικιά στην αρχή να δεχθή να τεξιδέψω μόνος μου, ο ανάπηρος, έτσι ανεξέλεγκτα. Στην αρχή ζήτησαν να συμπληρώσω ιατρικού τύπου φόρμες, κατόπιν να συνοδεύομαι στο ταξίδι.Τελικά, χάρη και στις προσπάθειες της υπαλλήλου τους εδώ, κυρίας Χριστιάνας Τσιούτη, με δέχθηκαν όπως ήμουν--αφού διεσταύρωσαν κάποια προσωπικά δεδομένα αριθμό διαβατηρίου και τέτοια. Αν και δεν ήταν βέβαιοι ότι θα μου εξασφάλιζαν ξενοδοχείο για τη διανυκτέρευση στο Μπαχρέιν κατά την πτήση της επιστροφής, οπότε αναγκάστηκα και έκλεισα ξενοδοχείο ο ίδιος. Τελικά, με κάλυψαν και σε αυτό, οπότε πλήρωσα αλλά δεν χρησιμοποίησα τη δική μου κράτηση ξενοδοχείου.

Η α'  πτήση ήταν γεμάτη, αλλά οι συνοδοί ευγενείς και εξυπηρετικοί. κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και στην επιστροφή.

Πλην ενός σημείου: Κατά την επιστροφή, κατά την άφιξη στο αεροδρόμιο του Μπαχρέιν, το καρότσι μου δεν ΄μου παρεδόθη εγκαίρως, αλλά κατόπιν εντόνων παραστάσεων. Οι υπάλληλοι φάνηκε να το διασκεδάζουν που περίμενα για το καρότσι και καρότσι δεν ερχόταν, ώσπου τελικά το άδειασαν στον ιμάντα των αποσκευών, τα πράγματα που υπήρχαν στην τσέπη του καροτσιού, οματογυάλια κλπ, σκορπίσανε δεξιά ζερβά, και κάπια εξαρτηματάκια  του καροτσιού ( τα προστατευτικά μαλακά καλύμματα των φρένων)   λείπανε, πέσανε και χαθήκανε, λόγω αδιάφορου και αδέξιου χειρισμού. Μου φάνηκε ότι αυτό σημαίνει άγνοια των ανθρώπων, δηλαδή ότι δεν ταξιδεύουν και πολλοί ανάπηροι με καρότσι με την εταιρία,

Αλλά με διέψευσε ο ευγενέστατος και επαρκέστατος Αραβας συνοδός κατά την πτήση Μπαχρέιν-Αθήνα, που μου είπε ότι πολλοί ανάπηροι ταξιδεύουν συχνά,  και ότι απλώς ενίοτε λείπει ο κοινός νους. Ο ίδιος θαυμάσιος αυτός άνθρωπος φρόντισε να εκδοθή απόδειξη παραλαβής του καροτσιού μου, ώστε να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα, επίσης δε να με οδηγήσουν με το καρότσι μου ώς το κάθισμά μου, που το όρισε κοντά στην έξοδο του αεροσκάφους, για να μη ταλαιπωρούμαι αδίκως.

Τον ευχαριστώ και από εδώ.

Αποσυνδεδεμένος akis51

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοσμοπολίτης & αγαπησιάρης
Αποτυχία συμφωνίας με Gulf
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 20:17:42 μμ »
..Βλέπω ΣΙΩΠΗ σχετικά με τους λόγους αποτυχίας τής συμφωνίας με την Gulf !!  Πληροφορίες - ανεπίσημες - αναφέρανε ότι κάποιοι (ΠΟΙΟΙ ;;) αφού αγόρασαν εισιτήριο με την προσφορά πήγανε σε γνωστό τους πράκτορα, έδειξαν την τιμή και φυσικά ο (οι ;;) πράκτορας χάλασε τον κόσμο με την Gulf για αθέμιτη προσφορά, κλπ., κλπ.  Εάν - το τονίζω - εαν έγινε έτσι, προκύπτουν δύο θέματα :

α) Οποιαδήποτε αγορά ή ή κίνηση ή οτιδήποτε αφορά το κοινό συμφέρον Ταυλανδόπληκτων θα γίνεται σε επίπεδο παρέας με pm ή συναντήσεις. 

β) Να τεθεί σε ψηφοφορία εαν πρέπει, αυτοί που έκαναν τόση ζημιά σε όλους μας, να μάθουμε ποιοί είναι και φυσικά να διαγραφούν. 

Παρακαλώ να μάθουμε την άποψη των Συντονιστών καθώς και των πρωτεργατών αυτής τής προσφοράς.

Πα-πα-πα το παπί γιατί ; Είναι το site αυτοδιαχειριζόμενο ή όχι ;;

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 20:22:36 μμ »
Φίλε Ακη καμία σιωπή δεν υπάρχει.Τίποτα δεν θα μείνει αναπάντητο.Δεν υπάρχει ούτε πμ ούτε προσωπικές συναντήσεις.

Ο λόγος που δεν έχει βγει ανακοίνωση ακόμη είναι οτι γινόταν μια προσπάθεια μέχρι τουλάχιστον σήμερα να διασωθεί η συμφωνία.

Κάνε λιγάκι υπομονή ακόμη σε παρακαλώ και σύντομα θα δημοσιευτούν όλες οι λεπτομέρειες

Αποσυνδεδεμένος akis51

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοσμοπολίτης & αγαπησιάρης
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 22:29:27 μμ »
Ευχαριστώ και αναμένω,

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 01:12:07 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Giannis Nikolakis

  • ***
  • Μηνύματα: 461
  • Φύλο: Άντρας
  • ไทย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
    • ยานีส
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 23:50:55 μμ »
Ένα  μεγάλο  ευχαριστώ  στην   αεροπορική  εταιρία   για  τη ν άμεση  αλαλαγή   ημερομηνίας   επιστροφής  μου.. & μου  έδωσαν την  δυνατότητα  στην επιστροφή να ταξιδέψω  Α θέση  για πρώτη φορά στην ζωή μου...

                                        
                                         
                                                         δωματιο που μου παραχωρισαν

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Απ: Ευχαριστιες στην gulf
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 11:33:12 πμ »
αν και οι παροχες της gulf μεσα στο αεροπλανο δεν συγκρινονται με τις αλλες εταιριες(ειναι λιγο πισω) στο παρελθον που ειχα ταξιδεψει 2005 ,2006 και 2007 τα ξενοδοχεια  που προσφεραν για διανυκτερευση ηταν αρκετα καλα. θυμαμαι στο swiss suite ενα δωματιο συγουρα πανω απο 60 τμ με ξεχωριστο σαλονι full extra (42 tv)  μετα χωριστα τερασια κρεβατοκαμαρα με 32τν  lux μπανιο και κουζινα εντοιχιζομενη φανταζομαι οτι αυτο ειναι ο ορισμος της σουιτας