Αποστολέας Θέμα: Αθλητικές ειδήσεις  (Αναγνώστηκε 54274 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 11:29:10 πμ »
Μπράβο που τόλμησε και έκανε τη ''τρέλα'' της.Πάντως στο βιολί που είναι ένα από τα δυσκολότερα
μουσικά όργανα,πρόκειται για μιά ιδιοφυία σε κάνει να μην πιστεύεις τι ακούς. Μπράβο της και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 31.0 Firefox 31.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 06, 2014, 17:04:27 μμ »

Η εθνική ομάδα βόλεϊ γυναικών της Ταϊλάνδης πήρε τη νίκη απέναντι στη Σερβία με 3-2 κάνοντας και ανατροπή. Ωστόσο, το highlight του αγώνα ήταν ο εκπληκτικός πόντος που πήρε με το μυαλό το λίμπερο της Ταϊλάνδης.


Στον αγώνα Ταϊλάνδη - Σερβία για το βόλεϊ γυναικών, μια Ταϊλανδή λίμπερο απέδειξε πως παίζει αρκετά (και επιτυχημένα) με το μυαλό της, όταν κατάφερε να πάρει έναν εκπληκτικό πόντο.

Μετά από ένα μικρό ράλι ανάμεσα στις δύο ομάδες που δεν μπορούσαν να πάρουν πόντο, η Ταϊλανδή είδε κενό χώρο και... πυροβόλησε! Ο πόντος σημειώθηκε νωρίς αλλά είναι σίγουρα πόντος ψυχολογίας.

Για την ιστορία, η Ταϊλάνδη κέρδισε με 3-2 (25-19, 18-25, 20-25, 25-19, 15-13).

contra.gr


Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 16:24:03 μμ »
Με τετραετή αποκλεισμό τιμωρήθηκε η Βανέσα Μέι από την Διεθνή Ομοσπονδία του Σκι που έκρινε ότι οι κούρσες στις οποίες είχε πάρει μέρος η περίφημη βιολίστρια ήταν στημένες ώστε να εξασφαλίσει τη συμμετοχή στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Σότσι.

Σύμφωνα με την  ανακοίνωση της ISK η εξεταστική της επιτροπή ανακάλυψε αρκετά ικανοποιητικά στοιχεία αναφορικά με μία σειρά από κούρσες στις οποίες πήρε μέρος η Μέι τον περασμένο Γενάρη στη Σλοβενία τα οποία αποδεικνύουν ότι οι εν λόγω αγώνες ήταν στημένοι  ώστε η σπουδαία οργανοπαίκτης να εξασφαλίσει  τους απαιτούμενους βαθμούς για να πάρει μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες λίγο καιρό αργότερα.


Η Μέι που εκπροσώπησε στην διοργάνωση την Ταϊλάνδη με το όνομα Βανέσα Βάνακορν  πήρε μέρος στο γιγαντιαίο σλάλομ και κατέλαβε την τελευταία θέση ανάμεσα σε 67 σκιέρ.
Οι επίμαχοι αγώνες έχουν στις 18  και 19 του περασμένου Γενάρη στην περιοχή Κρβάνετς της Σλοβενίας  μετά από αίτημα της Ολυμπιακής Επιτροπής της Ταϊλάνδης  αλλά και των ατζέντηδων της Μέι ώστε να μπορέσει   η όμορφη μουσικός να ανταποκριθεί στα ολυμπιακά κριτήρια και  η ομοσπονδία του σκι της ευρωπαϊκής χώρας το προηγούμενο καλοκαίρι τιμώρησε με αποκλεισμό  τέσσερεις κριτές της και ανακοίνωσε τη διεξαγωγή έρευνας  για παρατυπίες αναφορικά με τα αποτελέσματα των εν λόγω αγώνων.


Η Παγκόσμια Ομοσπονδία του σπορ ξεκίνησε τη δική της έρευνα και σε ακροαματική διαδικασία στις 3 του περασμένου μήνα στην πειθαρχική της επιτροπή   κατατέθηκαν στοιχεία που αποδεικνύουν τη  «χειραγώγηση» των  συγκεκριμένων αγώνων.

onsports

Αποσυνδεδεμένος karabε

  • ****
  • Μηνύματα: 799
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
    • www.thai.gr
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 00:21:15 πμ »
Κουιζ αθλητικον
Που ειναι προπονητης ο μποζινταρ μπαντοβιτς (παλιος παικτης και προπονητης του ολυμπιακου) , για τον οποιον ενδιαφερθηκε ο πανθρακικος???

Αποσυνδεδεμένος karabε

  • ****
  • Μηνύματα: 799
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
    • www.thai.gr
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 17:49:03 μμ »
Τιποτα???
Κανεις???
Θλιβομαι.... :( :( :(




Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Android Android
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 21:26:49 μμ »
Έχεις μείνει πίσω....


Τι και αν αποχώρησε από την πρωταθλήτρια Μπουριμάμ, η Ταϋλάνδη θα είναι ξανά το μέλλον του. Ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς έπειτα από λίγους μήνες απουσίας από το πρωτάθλημα επιστρέφει, αυτή τη φορά στην ομάδα που τερμάτισε 3η, την Τέρο Σασάν. Το βιογραφικό που έχει άλλωστε ο Σέρβος στη συγκεκριμένη χώρα είναι εξαιρετικό και η Σασάν κινήθηκε άμεσα για την απόκτησή του. Τις επόμενες ώρες αναμένεται να ανακοινωθεί και η διάρκεια συμβολαίου του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς.

Αποσυνδεδεμένος karabε

  • ****
  • Μηνύματα: 799
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
    • www.thai.gr
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 23:55:06 μμ »
Δεν εμεινα πισω  ;)
Απλα αντι για  "ηταν" , εγραψα "ειναι"
Αν δεν ηταν ελευθερος , πως θα ενδιαφεροταν ελληνικη ομαδα?

Αποσυνδεδεμένος android

  • ***
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 38.0.2125.104 Chrome 38.0.2125.104
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 15:03:43 μμ »
Πριν λίγες μέρες, αγόρασα από night market της πρωτεύουσας μια εμφάνιση της Bangkok Glass FC.
Ήταν φθηνή και μου άρεσαν τα χρώματα και το σήμα της (ένας γυάλινος λαγός).

Μόλις τώρα είδα, μέσω της wiki, ότι πέρυσι τερμάτισε 10η  :D

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 48.0 Firefox 48.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 07, 2016, 17:14:11 μμ »
 Η Σοπίτα Τανάσαν χάρισε στην Ταϊλάνδη το πρώτο της χρυσό μετάλλιο στους 31ους Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά και πρώτο μετά τους Αγώνες του Πεκίνου το 2008.

Η 24χρονη κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία 48κ. της Αρσης Βαρών με 200 κιλά στο σύνολο (92 αρασέ - 108 ζετέ). Δεύτερη ήταν η Αγκουστιάνι Σρι από την Ινδονησία με 192 (85 - 107) και τρίτη η Χιρόμι Μιγιάκε από την Ιαπωνία με 188 (81 - 107)




Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 48.0 Firefox 48.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 15:51:11 μμ »
Το Κατάρ του Βασίλη Φραγκιά είδε, αλλά… δεν έπαθε απ’ την Ταϊλάνδη (62-64) στην Τεχεράνη κι ελπίζει σε πρόκριση στην 8άδα του Asia Challenge (9-18/9).

Η πρώτη νίκη το ανέβασε στο 1-3 στον στ’ όμιλο κι άφησε και μαθηματικά εκτός συνέχειας την Ταϊλάνδη (0-4), η οποία λίγο έλειψε να κάνει την έκπληξη.

Κι αφού δεν έπεσε το Κατάρ θύμα έκπληξης, πλέον καλείται να την κάνει το ίδιο με την Ιαπωνία (14/9, 18:30) στο δρόμο προς το Asia Cup του 2017 (η πρώτη 5άδα).



 http://www.multi-news.gr/gazzetta-tailandi-katar-62-64/#ixzz4KEZXhfef


Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 10, 2017, 17:09:00 μμ »

Πολύ μεγάλη επιτυχία για την Αρση Βαρών, καθώς στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων που διεξάγεται στην Ταϊλάνδη ο Βαγγέλης Γαλιατσάτος κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια. Ο Ελληνας πρωταθλητής βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα και απέδειξε ότι έχει πλούσιο ταλέντο, φέρνοντας ακόμη μία μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα σε διεθνή διοργάνωση.

Στα 94κ. ο Γαλιατσάτος ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στο αρασέ και στο σύνολο, κάνοντας όλους υπερήφανους για τη μεγάλη του επιτυχία.

Στο αρασέ ο ασημένιος παγκόσμιος πρωταθλητής σήκωσε 144κ. στην τρίτη προσπάθεια και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Στο ζετέ στην πρώτη προσπάθεια σήκωσε 172κ, αλλά ήταν άκυρος στις άλλες δύο και ήρθε τέταρτος. Στο σύνολο με 316κ. ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Το χρυσό μετάλλιο στο σύνολο κατέκτησε ο Χριστόφ με 321κ.



sport24
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2017, 17:12:43 μμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 54.0 Firefox 54.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 26, 2017, 19:41:34 μμ »
ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΟΠΤΙΜΙΣΤ

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ στην Ταϊλάνδη το παγκόσμιο πρωτάθλημα Όπτιμιστ, στο οποίο συμμετείχαν 281 σκάφη. Την καλύτερη εμφάνιση από ελληνικής πλευράς  έκαναν  ο Ο. Ε. Σπανάκης, ο οποίος τερμάτισε 21ος με 139 βαθμούς και ο Ι. Βαλιάδης που ήταν 32ος με 161 βαθμούς.

novasports

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 57.0 Firefox 57.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 18:45:56 μμ »
Άννα Σπανού: Από την Χαλκίδα στην Μπαρτσελόνα κι από εκεί στην Ταϋλάνδη (ΦΩΤΟ)


Είναι μόλις 22 χρόνων και αποτελεί ένα από τα μεγάλα ταλέντα του ελληνικού βόλεϊ. Έχει ήδη μια αξιοπρόσεκτη πορεία στο ελληνικό πρωτάθλημα και την Εθνική Ομάδα και φέτος πήρε την απόφαση να κάνει το μεγάλο βήμα και να αγωνιστεί στο εξωτερικό.



-Πες μας λίγα λόγια για την καριέρα σου

Ξεκίνησα να παίζω βόλεϊ στην Χαλκίδα το 2007. Πήρα την πρώτη μου μεταγραφή στον ΖΑΟΝ το 2010, όπου και έπαιξα έως το 2014. Στη συνέχεια μετακινήθηκα στον «γείτονα» Ηρακλή Κηφισιάς για μία σεζόν, που παρόλο που ήταν ομάδα Α2, φτάσαμε ως το final four του κυπέλλου. Την επόμενη χρονιά πήγα στην ΑΕΚ, βγήκαμε δεύτερες και για τη σεζόν που μας πέρασε ήμουν στην Ηλιούπολη, όπου και κατακτήσαμε την 6η θέση στο πρωτάθλημα. Είμαι επίσης μέλος της Εθνικής Ομάδας.

Επί σειρά ετών είχα ασχοληθεί και με το beach volley, με αποκορύφωμα το καλοκαίρι του 2016 που με συμπαίκτρια την Πηγιάννα Μεθενίτη κατακτήσαμε τη 2η θέση στο Βαλκανικό πρωτάθλημα, ως Εθνική Ομάδα.

-Φέτος πήρες μεταγραφή για την Μπαρτσελόνα. Τι συνέβη εκεί;

Τα πράγματα δεν ήταν όπως θα έπρεπε και όπως θα φανταζόταν κάποιος. Έλειπαν πολλά από την ομάδα, φυσικοθεραπευτής, απαραίτητες συσκευές στο σπίτι κτλ. Η ομάδα δεν είχε επίσης στόχους. Μια εβδομάδα πριν από εμένα εγκατέλειψε η Σέρβα που είχαμε και, ουσιαστικά, μου έδειξε κι εμένα τον δρόμο.

-Και τώρα;

Άρπαξα την ευκαιρία να μεταφερθώ στην Ταϋλάνδη και να αγωνιστώ για την Bangkok Glass, με στόχο την προσωπική μου βελτίωση και την κατάκτηση του Πρωταθλήματος. Όλα είναι καλά εδώ, η ομάδα οργανωμένη, οι προπονήσεις σε πολύ καλό επίπεδο και δε μου λείπει απολύτως τίποτα. Μου αρέσει πολύ και η χώρα!

-Με τι ασχολείσαι πέραν του βόλεϊ; Ποια είναι η σχέση σου με τα υπόλοιπα σπορ;

Μου αρέσει το μπάσκετ και παρακολουθώ όποτε μπορώ. Αλλά ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος, λόγω και των υποχρεώσεών μου με την Εθνική Ομάδα, που προσπαθώ να τον ξοδεύω μαζί με τους φίλους μου και να κάνω όσα περισσότερα ταξίδια μπορώ.

-Ποια είναι τα σχέδιά σου για το μέλλον;

Ως αθλήτρια θα ήθελα πολύ να εξελιχτώ και να συνεχίσω την καριέρα μου όσο μπορώ. Επίσης θέλω να τελειώσω και τη σχολή μου, το ΤΕΙ Νοσηλευτικής στη Λαμία.




http://sportdog.gr/hot-dog/gynaikes/article/422764/anna-spanoy-apo-thn-xalkida-sthn-mpartselona-ki-apo-ekei-sthn-ta-landh-fwto

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Android 11 Android 11
  • Browser:
  • Firefox 90.0 Firefox 90.0
    • Thailand
Απ: Αθλητικές ειδήσεις
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 24, 2021, 19:45:42 μμ »
Η Ταϊλανδέζα Πανιπάκ Γουονγκπατανακίτ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 49 κιλών του ταεκβοντό, καθώς επικράτησε μετά από έναν συναρπαστικό τελικό της Ισπανίδας (και μεγάλης έκπληξης της κατηγορίας) Αντριάνα Θερέθο με 11-10 στο «Makuhari Messe Hall A».

Οι γύροι: 2-4, 7-2, 2-4

Η 17χρονη Ισπανίδα, που απέκλεισε στα προημιτελικά την 34χρονη Κινέζα και κάτοχο δύο χρυσών Ολυμπιακών μεταλλίων, Γου Τζινγκιού, ξεκίνησε πολύ δυνατά στον πρώτο γύρο, παίρνοντας προβάδισμα με 4-2. Στο δεύτερο γύρο «μίλησε» η μεγαλύτερη εμπειρία της Ταϊλανδέζας, που ανέτρεψε το σκορ με επί μέρους 7-2, μπαίνοντας στον τελευταίο γύρο ούσα προηγούμενη με 9-6.

Η Θερέθο δεν τα παράτησε και με δύο χτυπήματα στο σώμα (από 2 πόντους) ανέκτησε το προβάδισμα, όμως στα 7 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα, η Γουονγκπατανακίτ με ένα χτύπημα στο σώμα της αντιπάλου της, πήρε άλλους δύο βαθμούς και το χρυσό μετάλλιο με οριακή νίκη.

Τα δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν η Ισραηλινή Αμπισάγκ Σέμπεργκ που επικράτησε της Ρουντιγέ Γιλντιρίμ από την Τουρκία με 27-22 και η Σέρβα Τιάνα Μπογκντάνοβιτς που νίκησε τη Μιγιού Γιαμάντα από την Ιαπωνία με 20-6.

Η οκτάδα του τελικού:
1. Πανιπάκ Γουονγκπατανακίτ (Ταϊλάνδη) –ΧΡΥΣΟ –
2. Αντριάνα Θερέθο (Ισπανία) –ΑΣΗΜΕΝΙΟ–
3. Αμπισάγκ Σέμπεργκ (Ισραήλ) –ΧΑΛΚΙΝΟ—
3. Τιάνα Μπογκντάνοβιτς (Σερβία) –ΧΑΛΚΙΝΟ—
5. Μιγιού Γιαμάντα (Ιαπωνία)
5. Ρουντιγέ Γιλντιρίμ (Τουρκία)
7. Γου Τζινγκιού (Κίνα)
8. Τάι Κιμ Τουγέν Τρουόνγκ (Βιετνάμ)