Αποστολέας Θέμα: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου  (Αναγνώστηκε 6752 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος macgyver

  • *
  • Μηνύματα: 37
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.15 Firefox 3.5.15
Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« στις: Νοέμβριος 07, 2010, 03:24:48 πμ »
Πάιδες καλημέρα,

ξερει κανείς πως μπορώ να να ανοιξω?
την τελευταία φορά που πέρασα απο αρκετες τράπεζες, έφαγα πόρτα, επειδή ζητούσαν work permit.

Έχει ανοιξει κάποιος εκεί? Θα ήθελα βοήθεια....

Παω λίγο καιρό (7-8 μέρες) κάθε φορά.

Ευχαριστώ!!!




Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
    • Thailand
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 07, 2010, 06:15:24 πμ »
Πάιδες καλημέρα,

ξερει κανείς πως μπορώ να να ανοιξω?
την τελευταία φορά που πέρασα απο αρκετες τράπεζες, έφαγα πόρτα, επειδή ζητούσαν work permit.

Έχει ανοιξει κάποιος εκεί? Θα ήθελα βοήθεια....

Παω λίγο καιρό (7-8 μέρες) κάθε φορά.

Ευχαριστώ!!!



http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=5799.30

Αποσυνδεδεμένος Πάνος henry rollins

  • *
  • Μηνύματα: 46
  • OS:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Browser:
  • Firefox 40.0 Firefox 40.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 20:12:15 μμ »
Η συγκεκριμενη παραπομπη ειναι για την KASIKORN που θεωρειται πιο "ευκολη".

Τζιφος η υποθεση για μενα. Δοκιμασα σημερα και εκει και στην Bangkok Bank και αλλου. Μονο με αδεια εργασιας που δεν εχω.
Με double entry μαλλον δεν προκειται να ανοιξω εδω στην Bangkok που βρισκομαι ξανα. Κριμα.


Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 41.0 Firefox 41.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 04, 2015, 13:07:04 μμ »
κατι σε οτι αφορα το ανοιγμα λογαριασμου.
μεχρι τωρα θεωρουσαμε το ανοιγμα λογαριασμου καπως ευκολη υποθεση,χωρις να ρωτανε πολλα,απο την κασικορν και σε συγκεκριμενα υποκαταστηματα.για παραδειγμα στην παταγια και μαλιστα αυτο στην soi buakhao.
πηγα πριν δυο μηνες για να αλλαξω την καρτα μου που ειχε ληξει(εχω να χρησιμοποιησω τον λογαριασμο 2-3 χρονια) και εκει η κοπελα μου ειπε οτι εχει ακυρωθει λογο μη χρησιμοποιησης του.δεκτον μεχρι εδω οποτε ειπα να φτιαξω εναν καινουριο,μεχρι που η κοπελα με πληροφοησε οτι πια δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα ακομα και σε καταστηματα οπως αυτο.
οι τροποι για να ανοιξεις πια εναν λογαριασμο:
1.γνωστος σε ολους να εχεις αδεια εργασιας

2.μου εδωσε ενα χαρτι να παω στην jomtien να μου το υπογραψουν ,ωστε αν χρειαστει να με βρουν,προφανως κατι σαν μονιμη κατοικια,γνωστο και αυτο.το χαρτι ειναι αυτο:


3.δεν χρειαζεστε κατι απο τα παραπανω παρα μονο 30000 μπατ προς δεσμευση.απο οτι καταλαβα σε αφηνουν να ανοιξεις λογαριασμο αν κανεις ενα ειδος προγραμματος.βαζεις 30000 μπατ μεσα σε λογαριασμο και σε καποια χρονια παιρνεις 200000 μπατ,δεν πολυ καταλαβα τους ορους σας παραθετω το αναλογο εγγραφο που μου δωσανε,οποιος μπορει να μεταφρασει ακριβως τι σημβαινει θα ηταν καλο προς ενημερωση ολων.



Αποσυνδεδεμένος Vangelakis

  • *
  • Μηνύματα: 18
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 14, 2015, 09:04:27 πμ »
κατι σε οτι αφορα το ανοιγμα λογαριασμου.
μεχρι τωρα θεωρουσαμε το ανοιγμα λογαριασμου καπως ευκολη υποθεση,χωρις να ρωτανε πολλα,απο την κασικορν και σε συγκεκριμενα υποκαταστηματα.για παραδειγμα στην παταγια και μαλιστα αυτο στην soi buakhao.
πηγα πριν δυο μηνες για να αλλαξω την καρτα μου που ειχε ληξει(εχω να χρησιμοποιησω τον λογαριασμο 2-3 χρονια) και εκει η κοπελα μου ειπε οτι εχει ακυρωθει λογο μη χρησιμοποιησης του.δεκτον μεχρι εδω οποτε ειπα να φτιαξω εναν καινουριο,μεχρι που η κοπελα με πληροφοησε οτι πια δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα ακομα και σε καταστηματα οπως αυτο.
οι τροποι για να ανοιξεις πια εναν λογαριασμο:
1.γνωστος σε ολους να εχεις αδεια εργασιας

2.μου εδωσε ενα χαρτι να παω στην jomtien να μου το υπογραψουν ,ωστε αν χρειαστει να με βρουν,προφανως κατι σαν μονιμη κατοικια,γνωστο και αυτο.το χαρτι ειναι αυτο:


3.δεν χρειαζεστε κατι απο τα παραπανω παρα μονο 30000 μπατ προς δεσμευση.απο οτι καταλαβα σε αφηνουν να ανοιξεις λογαριασμο αν κανεις ενα ειδος προγραμματος.βαζεις 30000 μπατ μεσα σε λογαριασμο και σε καποια χρονια παιρνεις 200000 μπατ,δεν πολυ καταλαβα τους ορους σας παραθετω το αναλογο εγγραφο που μου δωσανε,οποιος μπορει να μεταφρασει ακριβως τι σημβαινει θα ηταν καλο προς ενημερωση ολων.



Σου κλεισανε τον λογαριασμο ενω ειχες χρηματα μεσα? Το υπολοιπο που ειχες χαθηκε?

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 14, 2015, 23:14:02 μμ »
οχι δεν υπηρχαν χρηματα μεσα ηταν ενας ανενεργος λογαριασμος για περιπου 3-4 χρονια.

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 15, 2015, 14:30:23 μμ »
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ 500 ΜΠΑΤ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΡΑΓΕ???

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 15, 2015, 16:41:29 μμ »
χαχαχαχαχχα πανε .........

Αποσυνδεδεμένος skorpios4

  • *
  • Μηνύματα: 49
  • OS:
  • Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 15, 2015, 21:24:36 μμ »

3.δεν χρειαζεστε κατι απο τα παραπανω παρα μονο 30000 μπατ προς δεσμευση.απο οτι καταλαβα σε αφηνουν να ανοιξεις λογαριασμο αν κανεις ενα ειδος προγραμματος.βαζεις 30000 μπατ μεσα σε λογαριασμο και σε καποια χρονια παιρνεις 200000 μπατ,δεν πολυ καταλαβα τους ορους σας παραθετω το αναλογο εγγραφο που μου δωσανε,οποιος μπορει να μεταφρασει ακριβως τι σημβαινει θα ηταν καλο προς ενημερωση ολων.




Πρόκειται για ασφάλεια ζωής τα 288.000 για την ακρίβεια θα τα πάρεις όταν γίνεις 80 χρονών και φυσικά άμα προσέξεις θα πρέπει να επενδύσεις 117.512 μπατ (τα καταβάλεις σε 4 χρόνια). Είναι στην ουσία ασφαλιστικό πρόγραμμα που το προτείνουν και στους Ταϊλανδούς όταν ανοίγουν λογ/σμό. Οι παντρεμένοι με Ταϊλανδούς πολίτες δεν μπορούν να ανοίξουν λογαριασμό με το πιστοποιητικό του γάμου;

Αποσυνδεδεμένος Vangelakis

  • *
  • Μηνύματα: 18
  • OS:
  • Android 5.1.1 Android 5.1.1
  • Browser:
  • Chrome 47.0.2526.83 Chrome 47.0.2526.83
Απ: Ανοιγμα τραπεζικού λογ/σμου
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 18, 2015, 19:02:04 μμ »
οχι δεν υπηρχαν χρηματα μεσα ηταν ενας ανενεργος λογαριασμος για περιπου 3-4 χρονια.

Εγω κινω τον λογαριασμο καθε 6 μηνες με καταθεση μικροποσων. Ελπιζω να μην εχω θεμα και εγω και μου τον κλεισουν.