Αποστολέας Θέμα: Πούκετ - επικαιρότητα  (Αναγνώστηκε 5301 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

• Φύλο: Άντρας
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 85.0.4183.102 Chrome 85.0.4183.102
Απ: Πούκετ - επικαιρότητα
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 13, 2020, 22:45:07 μμ »
Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση κυρίως στους "παλιούς" Patong beach αν εχετε δεί τα τελευταία χρόνια τον "παλιό" Σπύρο Γκ..........λος απο την Αυτραλία.
Τον εχω χάσει απο το 2018  αν και "κατέβαινε"  και στην Bangkok.
Ειμαι πολλύ καλός του φίλος απο το 2012 μετα ξαναειδωθήκαμε το 2014 και 2016 (ζυγά χρόνια  ;)) και απο το 2018 ....παντελώς και ρώτησα στην Patong την Ασφάλεια Αστυνομικούς που τον ξέρανε και δεν τον ειχαν δεί.
Εχω το τηλέφωνό του που μου εδωσε 0420404...... τον εχω πάρει και ειναι απενεργοποιημένο.

Αν ξέρει κανένας αν ζει ο ανθρωπος ειναι καλά;

Δεν θέλω να σας κάνω την καρδιά .......sorry για το video (ψυχοπλακώθηκα) αν και στην Bangkok δούλευα πριν απο τον κοροιδοιό στο γραφείο που ειχε ενας Ολλανδός που τυχαία τον ειχα γνωρίσει το 2015-2016 αρχές (τον ειχα ρωτήσει πως πάνε στην Pattaya σε ενα caffee στο Asok πιο κάτω απο το Terminal 21 Mall που επινα τον coffee μου) οπου τελικά πήγα Pattaya και εκατσα μια ωρα και εφυγα (μεσημέρι).
Αυτός εργάζεται "μαύρα" σε μια Ολλανδική παρακλάδι πολλυεθνικής και "κόλλησε" μαζί μου και αλλον εναν που ειχα μαζί και μας "εχωσε" στην δουλειά του στο γραφείο.
Παντρεμένος με Thailand-έζα μια πολλύ καλή κυρία που εγαζόταν Υγειονομικός και "την εφτιαξε" και αυτήν με τον πιτσιρικά της και τον γιό του που πήγαινεσε College στην Bangkok και πλήρωνε επειδή ηταν ιδιωτικό Αμερικάνικο στα €2,600 /εξάμηνο.
Εχει πάρει permanent visa μόνιμα συν το 2017 "τσίμπησε" και την υπηκοότητα γιατι μάθαινε Thai γλώσσα και αγόρασε απο το 2012 σπίτι στην Bangkok κέντρο το ειχε πάρει στα €60,000.
(δεν μπορώ να δώσω αλλα στοιχεία γιατι εχουμε την Gestapo  ;) την Α.Α.Δ.Ε  >:( μην μας τσιμπήσει γιατι εδω και τρια (3) χρόνια πάω 6/μηνο και εργάζομαι εκεί στο γραφείο του και μετα φεύγω ερχομαι Ελλάδα απο τον υπολογιστή συνδέομαι και δουλεύω).
Εφυγα τον Μάρτιο απο Bangkok και δεν πήγα Phuket /Patong ουτε πουθενά αλλού γιατί μου εληγε και το Διαβατήριο!

PATONG BEACH Phuket July 2020 - pretty devastated (εφιάλτης δεν το πιστεύω Tiger -Illussion κλπ και παραπάνω στην Kathu)

https://www.youtube.com/watch?v=6Wa9O16iWPU

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2020, 22:56:46 μμ από ΠΑΡΗΣ »

Αποσυνδεδεμένος teo

• **
  • Browser:
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 14, 2020, 08:37:54 πμ »
τον ξερω τον Σπυρο ..μιλησαμε πριν 2μηνες περιπου κ ηταν μια χαρα ...ψαξτον στο φατσοβιβλιο ....εχει λογαριασμο

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

• Browser:
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 14, 2020, 23:37:55 μμ »
εστειλα pm και σε χιλιο -ευχαριστώ νασαι καλα γιατι "με ετρωγε" τι να κάνει "ο γίγαντας" που με "ξεψαρωσε" στην Patong το 2010 πρώτη φορά που πήγα και δεν εβρισκα ξενοδοχείο παιδια. (τίνγκα ολα και τα "καθαρά" και τα "βρώμικα".......).
Εμεινα τρείς (3) μέρες σε ..........+ συν ενα βραδυ "παραλία" η μάλλον soi........ Bangkla με μια ζέστη Φεβρουάριο μήνα "πρώτη φορά Thailand" απο χιόνια που ειχα φύγει απο εδω "σάλταρα" στην κυριολεξία.
Καλά να πάθω και το ξαναγράφω καλά να πάθω ημουνα αρχι........ολοι μπορουν να συγχωρεθούν εγω οχι καλά να πάθω.
Μου ειχε κάνει μαθήματα μια γκόμενα φιλη στην Aegean που εχω μέχρι αεροφωτογραφίες της Patong τους δρόμους (αυτή πήγαινε καθε χρόνο) και μέχρι που μου ειχε πει βάλε μια φορμα και αλλαξε ρούχα στο αεροπλάνο και βάλε σορτς γιατι εχει φοβερη ζέστη.
Οταν φθάσεις μου ειπε το πρώτο πράγμα που θα κάνει ειναι ενα foot massage να "ξεμπλοκάρει" το πιάσιμο απο το αεροπλάνο κλπ (να ειναι καλά).

Ο "γιγαντας" Σπύρος κορυφη μια βόλτα με πήγε απο Tiger -Taipan .......Hollywood Patong Discotheque με τον Αστυνομικό Διευθυντή και απο τότε "περναγα" free ουτε ουρα στην πόρτα ουτε και face control και "τετοια" συν τα εστιατόρια τα γνήσια Thai.

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Ποτε δεν εχω καταλάβει αυτήν την ανεξήγητη σταση των Αρχών στην Thailand με τον κοροιδοιό με μόλις 58 νεκρούς απο τον.....Νοέμβριο κάνουν λές και εγιναν Italy -Ukraine .......

Το σχέδιο της κυβέρνησης να ανοίξει εκ νέου παραθεριστικό νησί του Πουκέτ ως μοντέλο υποδοχής ξένων επισκεπτών σταμάτησε, καθώς η χώρα την περασμένη εβδομάδα καταγράφει την πρώτη περίπτωση τοπικής μόλυνσης Covid-19 περισσότερες από 100 ημέρες.
 :( :( :( :( :( :(
Ο υπουργός Τουρισμού και Αθλητισμού, Phiphat Ratchakitprakarn, ταξίδεψε στο Phuket για να ζητήσει απόψεις και προτάσεις από κατοίκους της περιοχής σχετικά με τα σχέδια επανέναρξης της επαρχίας σε ξένους τουρίστες.
Η συνεισφορά τους θα υποβληθεί προς εξέταση στον Πρωθυπουργό και τον Υπουργό Άμυνας, Gen. Prayut Chan-o-cha,

Tourism and Sports Minister seeks views on Phuket reopening plan

https://www.youtube.com/watch?v=jnkCMPl9qZQ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2020, 23:42:09 μμ από ΠΑΡΗΣ »