Αποστολέας Θέμα: Ακριβά Καταλλύματα  (Αναγνώστηκε 21583 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος surfbeter

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 2
Ακριβά Καταλλύματα
« στις: Μάιος 24, 2008, 02:26:49 πμ »
Θα δώσω και δύο insider tip's από resorts τα οποία όμως δεν είναι φθηνά αλλά μιάς και δεν υπάρχει ανάλογο thread στο forum θα τα περάσω εδώ...

Οποιος θέλει να κάνει παιδί στην Ταυλάνδη με Ταυλανδέζα το μέρος και το resort που ενδείκνυται γιά τον συγκεκριμένο σκοπό αλλά και όχι μόνο είναι το Proud Phu Fah στην Chiang Mai.Eιδυλλιακό τοπίο .απίστευτη χλιδή αλλά και ησυχία με περίπου γύρω στα 120 euro γιά τις σουίτες.... http://www.proudphufah.com/

Στα ίδια περίπου χρήματα και γιά όποιον δεν θέλει να μετακινηθεί μακριά από την κορυφαία πόλη της Μπανγκόκ(κακά τα ψέμματα η Μπανγκόκ είναι όλα τα λεφτά) και στο θέρετρο Ηua Hin όπου είναι και η παραθεριστική κατοικία του Βασιλιά υπάρχει άλλο ένα insider resort το νεότευκτο http://www.letussea.com/hua-hin-resort.html Let Us Sea με εξαιρετικό σέρβις -απίστευτη φιλοξενία και καταπληκτικό φαγητό αλλά και πρωινό.Το προτιμούν επι τω πλείστων ''πακετωμένοι'' Ταυλανδοί και Ιάπωνες αλλά και νεόπαντρα ''πακετωμένα'' ζευγάρια.



vasiliadis1

  • Επισκέπτης
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 02, 2008, 22:55:52 μμ »
Παρακάτω σας αναφέρω τα ξενοδοχεία που θα μείνω στην περίοδο των διακοπών μου. Εντυπώσεις θα σας μεταφέρω με την επιστροφή μου! Αν βεβαίως εχει μείνει κάποιος μπορεί να σχολιάσει!

www.phuketgraceland.com
www.muangsamui.com
http://www.siamhotels.com/sch

Αποσυνδεδεμένος karabε

  • ****
  • Μηνύματα: 799
    • www.thai.gr
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2008, 01:44:00 πμ »
Το graceland ειναι αψογο.Το συνιστω ανεπιφυλακτα.
Το ιδιο,ισως και καλυτερο ειναι το siam city.
http://www.siamhotels.com/sch/
Για το τριτο δεν εχω αποψη.
p.s. πανακριβα joiners

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 1.0.154.36 Chrome 1.0.154.36
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 22:41:00 μμ »
Τώρα ξέρω ότι θα φάω πολύ ξύλο (από τους φίλους που με γνωρίζουν...), αλλά δεν μπορώ να μην βάλω το καλύτερο μακράν (κατά την άποψή μου) ξενοδοχείο στην ΒΚΚ και σίγουρα το αγαπημένο μου (έχω μείνει πολλές φορές...στο παρελθόν που δεν ήμουν τόσο "ψαγμένος").

Το ένα & μοναδικό:

Shangri-La (http://www.shangri-la.com/en/property/bangkok/shangrila/rooms/horizonclubpremierroom)!!!!!!!

Ως μέλος του Horizon Club τους, είχα πραγματικά ιδιαίτερη μεταχείριση...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2009, 22:43:25 μμ από Markos »
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 23:09:43 μμ »
Τελειο το ξενοδοχειο...
Εγω απο ακριβο ξενοδοχειο προτεινω το Lebua at state tower.. http://bangkok.lebua.com/
Απλη διακοσμιση, διακριτικη πολυτελεια, εχει μονο σουιτες,την καλυτερη θεα στην πολη απ το bar στον τελευταιο οροφο, εννοειται ευγενεστατο προσωπικο. Εμεινα με τον φιλο μου 3 βραδια και μπορω να πω πως ηταν απ τις καλυτερες εμπειριες στην αγαπημενη μας πολη. Ειχαμε βρει μεσω Internet μια πολυ καλη προσφορα 3βραδια,πρωινο, χρηση πισινας μεχρι αργα το βραδυ, χρηση του γυμναστηριου , Free internet στο δωματιο , καθημερινη ενημερωση για τον καιρο της επομενης μερας, bbq ενα βραδυ διπλα στην πισινα με εκπληκτικο μενου, ποτα στο sky bar , bvlgari σαπουνακια στο μπανιο...200e το ατομο.Διαλεγεις αν θες να εχεις θεα στην πολη ή στην πισινα και τον οροφο που θες να μεινεις, εμεις μεναμε στον 56o με θεα την πολη και το ποταμι....το τελειο στην υποθεση ειναι οτι εχεις και μπαλκονι και χαζευεις την πολη με καθε λεπτομερεια, τα αυτοκινητα, τα σπιτια, τα γηπεδα τενις στις απεναντι ταρατσες ξενοδοχειων και την εκπληκτικη πολυκατοικια που χτιζεται διπλα στο ποταμι με την ονομασια the river.
θα σας στειλω φωτογραφιες να καταλαβετε τι εννοω...μακαρι να ημασταν εκει και οχι εδω στο κρυο που εχει αποψε!
Στο bar του τελευταιου οροφου μαθαμε οτι γιορταζει ο Βασιλιας τα γενεθλια του γιου του!
Αξιζει να πατε απλα και για ενα ποτο, o barman φτιαχνει εξαιτερικα ποτα, η θεα της πολης ειναι μαγεια κατω απ τον χρυσο τρουλο που εχει στην κορυφη...

dimitrafan

  • Επισκέπτης
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 12, 2009, 10:11:15 πμ »
Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος γνωρίζει για το le Meridien spa resort Krabi να ενημέρωσει αν ξέρει κάτι! Το βρίσκω λίγο δύσκολο να συνενοηθώ μαζί τους στα αγγλικά πόσο μάλλον να στείλω την πιστωτική μου κάρτα!
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος klim

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 12, 2009, 23:52:10 μμ »
Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος γνωρίζει για το le Meridien spa resort Krabi να ενημέρωσει αν ξέρει κάτι! Το βρίσκω λίγο δύσκολο να συνενοηθώ μαζί τους στα αγγλικά πόσο μάλλον να στείλω την πιστωτική μου κάρτα!
ευχαριστώ
Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος γνωρίζει για το le Meridien spa resort Krabi να ενημέρωσει αν ξέρει κάτι! Το βρίσκω λίγο δύσκολο να συνενοηθώ μαζί τους στα αγγλικά πόσο μάλλον να στείλω την πιστωτική μου κάρτα!
ευχαριστώ
φιλε νομιζω Μεριντιεν στο κραμπι δεν υπαρχει .μηπως ενοεις το Σοφιτελ η το Σερατον

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 13, 2009, 08:01:13 πμ »
100% δεν υπαρχει Le Meridien στο Κραμπι..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2009, 08:06:27 πμ από ParaTHAIse »

Αποσυνδεδεμένος mtsan7

  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 12:26:38 μμ »
Αναφορικά με το Lebua, θα ήθελα και ‘γω να ενημερώσω ότι όντως είναι καλό, περιποιημένο και προσεγμένο ξενοδοχείο. Το συνιστώ.
Επίσης αυτό που συνιστώ στη πόλη Sakon Nakhon είναι το Chuanthanapanya Resort http://www.chuan-resort.com/about-us.html (1.200THB/day)
Αυτό που δεν συνιστώ –όχι γιατί δεν είναι καλό αλλά ως value/money- είναι το siam@siam

Αποσυνδεδεμένος mtsan7

  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 13:31:51 μμ »
μετά την τελευταία μου επίσεψη στην Bangkok, θα ήθελα να προσθέσω στη λίστα των προτεινόμεων (από εμένα) ξενοδοχείων και το President Solitaire http://www.presidentsolitaire.com/rooms.html.

Αποσυνδεδεμένος grarxon

  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • SeaMonkey 2.0.4 SeaMonkey 2.0.4
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 26, 2010, 14:34:59 μμ »
τελικά φιλε βασιλειάδης1 πηγες στο
www.muangsamui.com
το είχα δει και εγώ και σκέφτομαι αλλα δεν έχω αποφασίσει..
οποτε τι λες? εγκρίνεις? μονο για 3 νύχτες λέω μονο..

Αποσυνδεδεμένος kikawi

  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Φοβαμαι να παω...μην τυχον και ξεμεινω εκει!!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 16, 2010, 13:20:36 μμ »
Τώρα ξέρω ότι θα φάω πολύ ξύλο (από τους φίλους που με γνωρίζουν...), αλλά δεν μπορώ να μην βάλω το καλύτερο μακράν (κατά την άποψή μου) ξενοδοχείο στην ΒΚΚ και σίγουρα το αγαπημένο μου (έχω μείνει πολλές φορές...στο παρελθόν που δεν ήμουν τόσο "ψαγμένος").

Το ένα & μοναδικό:

Shangri-La (http://www.shangri-la.com/en/property/bangkok/shangrila/rooms/horizonclubpremierroom)!!!!!!!

Ως μέλος του Horizon Club τους, είχα πραγματικά ιδιαίτερη μεταχείριση...

αψογο κοπελια....αψογο!
αλλα ποσο κοστιζει αυτο τη νυχτα σε standard room?κουφανε μας τωραααα!!
εσυ το εκλεισες μονη σου η μεσω γραφειου?

Αποσυνδεδεμένος nikoathan

  • *
  • Μηνύματα: 39
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 16, 2010, 13:29:13 μμ »
Για οποιον ενδιαφερομενο  Kirikayan Luxury Pool Villas & Spa στο σαμουι μαεναμ 120 τμ με τζακουζι περιπου 85 ευρω την βραδυα μεσω booking.com ιδανικο για ζευγαρια

Αποσυνδεδεμένος stelkon

  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 16, 2010, 14:26:27 μμ »
Τώρα ξέρω ότι θα φάω πολύ ξύλο (από τους φίλους που με γνωρίζουν...), αλλά δεν μπορώ να μην βάλω το καλύτερο μακράν (κατά την άποψή μου) ξενοδοχείο στην ΒΚΚ και σίγουρα το αγαπημένο μου (έχω μείνει πολλές φορές...στο παρελθόν που δεν ήμουν τόσο "ψαγμένος").

Το ένα & μοναδικό:

Shangri-La (http://www.shangri-la.com/en/property/bangkok/shangrila/rooms/horizonclubpremierroom)!!!!!!!

Ως μέλος του Horizon Club τους, είχα πραγματικά ιδιαίτερη μεταχείριση...

αψογο κοπελια....αψογο!
αλλα ποσο κοστιζει αυτο τη νυχτα σε standard room?κουφανε μας τωραααα!!
εσυ το εκλεισες μονη σου η μεσω γραφειου?

χα χα χα... 5.000+ .... :o άμα είχα τόσα λεφτά για χάλασμα θα πήγαινα στα Bora-bora  ;D :D ;) :):)
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος tropic@leasy

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Ακριβά Καταλλύματα
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 16, 2010, 15:40:41 μμ »
Για οποιον ενδιαφερομενο Για οποιον ενδιαφερομενο  Kirikayan Luxury Pool Villas & Spa στο σαμουι μαεναμ 120 τμ με τζακουζι περιπου 85 ευρω την βραδυα μεσω booking.com ιδανικο για ζευγαρια


 Το  Kirikayan Luxury Pool Villas & Spa είναι ένα ξενοδοχειακό συγκρότημα στο Μενάμ του Σαμούι.Η τοποθεσία του είναι στο 1 χμ. από την παραλία,σε περιοχή μη τουριστική ,στην μέση του πουθενά.
Για τους γνώστες της περιοχής είναι στο σόι 1 , κοντά στο μέρος που γίνονται βουβαλομαχίες.

 Η τιμή που δινει το booking είναι 91 ευρώ και όχι 85, αυτή την περίοδο ,για την σουίτα.
 Το tropicaleasy εχει την δυνατότητα και προσφέρει πάντα καλύτερες τιμές από τα διαδικτυακα πρακτορεία.

 Εξάλλου μην  ξεχνάτε οτι η booking.com δεν έχει προσωπο,δεν μπορεί να σας δώσει έξτρα πληροφορίες για μέρη τουριστικού ενδιαφέροντος,εκδρομές, εστιατόρεια κ.τ.λ.


 Για το  ξενοδοχείο αυτό ,η τιμή που μπορουμε να δωσουμε για το συγκεκριμενο τυπου δωματιου είναι στα 85 ευρώ και εφόσων κλείσετε μέσω του πρακτορείου μας κερδίζετε περαίτερω εκπτώσεις σε όλες τις εκδρομές και σε όλα τα θεάματα που διοργανώνονται στην ευρύτερη περιοχή του Σαμούι.