Αποστολέας Θέμα: Ξενάγηση Μπανγκόκ  (Αναγνώστηκε 1061 φορές)

Αποσυνδεδεμένος manmor

• *
  • Windows 8.1/Server 2012 Windows 8.1/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 47.0.2526.106 Chrome 47.0.2526.106
Ξενάγηση Μπανγκόκ
« στις: Ιανουάριος 04, 2016, 00:39:25 πμ »
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου από ένα ταξίδι στην Ταϋλάνδη όσον αφορά την ξενάγηση στην Μπανγκόκ. Ο λόγος που το κάνω είναι για να βοηθήσω τους όσους σκέφτονται να πάνε και θέλουν να δούνε πολλά πράγματα σε λίγο χρόνο. Καταρχήν έκανα αυτό το ταξίδι με την γυναίκα μου χωρίς την μεσολάβηση κάποιου ταξιδιωτικού γραφείου. Αντλώντας πληροφορίες από αυτό το φόρουμ αλλά και από φίλους που έχουν πάει κατέληξα να κάνω αυτό το ταξίδι αφιερώνοντας 2 μέρες στην Μπανγκόκ 4 βόρεια και 4 στο νότο της χώρας. Το έκανα αυτό γιατί στην πλειοψηφία είχα πληροφορίες που έλεγαν ότι η Μπανγκόκ δεν αξίζει, είναι βρώμικη, είναι γεμάτοι απατεώνες που προσπαθούν να σε κοροϊδέψουν κ.α. με αποτέλεσμα να σκέφτομαι να μην μείνω και καθόλου αλλά λόγο ότι θα προσγειωνόταν εκεί το αεροπλάνο το θεώρησα αμαρτία να μην δω την πόλη. Οπότε άρχισα να ψάχνω τη πρέπει να δω εκεί στις 2 μέρες που θα μείνω. Βρήκα αρκετές πληροφορίες αλλά ταυτόχρονα έψαχνα κάποιων να μου κάνει ξενάγηση μιας και δεν είχα πολύ χρόνο έτσι ώστε να τον σπαταλήσω ψάχνοντας. Μέσα από το φόρουμ βρήκα το μέλος  dimitrisdtc . Ο Δημήτρης για τον οποίο είχα επιφυλάξεις(πως να μην έχω για έναν άγνωστο σε ένα άγνωστο μέρος), είναι μόνιμος κάτοικος Μπανγκόκ και προσφέρθηκε να μας βοηθήσει. Αυτό που μου έμεινε είναι ότι γύρισα την πόλη ξένοιαστα, είδα πολλά πράγματα έφαγα και ήπια σε διαφορά μέρη έμπαινα σε ταξί  ξέροντας ότι δεν θα με κάνουν γύρες και απλά μετάνιωσα που έκατσα τόσο λίγο. Με τον Δημήτρη έδωσα ραντεβού και στο μέλλον. Μακάρι να ξανάπαω, σίγουρα θα το επιδιώξω και μακάρι σε κάθε ταξίδι να έβρισκα ένα άτομο σαν τον Δημήτρη.

thai.gr

Ξενάγηση Μπανγκόκ
« στις: Ιανουάριος 04, 2016, 00:39:25 πμ »

Αποσυνδεδεμένος teo

• **
  • Φύλο: Άντρας
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 47.0.2526.106 Chrome 47.0.2526.106
Απ: Ξενάγηση Μπανγκόκ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 23:30:51 μμ »
καλησπερα  να συμπληρωσω κ εγω για τον δημητρη (dimitrisdtc)  σε ενα απο τα πρωτα μου ταξιδια στην ταυλανδη τον ειχα γνωρισει  ειναι ενα πολυ αξιολογο ατομο, ειχα παει απο το γραφειο που εργαζοταν, δεν με ξεναγησε αλλα μου εδωσε πολλες κ χρησιμες πληροφοριες κ με βοηθησε να γνωρισω την μπανκονγ κ τον ευχαριστω για αυτο

thai.gr

« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 23:30:51 μμ »

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdtc

• Φύλο: Άντρας
  • Android 4.4.4 Android 4.4.4
  • Browser:
  • Chrome 47.0.2526.83 Chrome 47.0.2526.83
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 05, 2016, 16:14:41 μμ »
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια παιδιά

Αποσυνδεδεμένος kougis