Αποστολέας Θέμα: Κραμπι - ΠΙΠΙ  (Αναγνώστηκε 3747 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tetelas

  • *
  • Μηνύματα: 14
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 52.0.2743.116 Chrome 52.0.2743.116
Κραμπι - ΠΙΠΙ
« στις: Αύγουστος 08, 2016, 21:46:29 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.

Προγραμματιζω το ταξιδι μας για μια ακομη φορα στην ομορφη Ταυλανδη
Περισυ ειχαμε παει Bangkok , Samui , phi phi , phuket και επειδη μας αρεσε πολυ θελουμε να παμε γα μια ακομη φορα.
Οφειλω να ομολογησω οτι η εμπειρια ηταν αξεχαστη , και απο θεμα ομορφιας τοπιων και περιπετειας αλλα και απο θεμα φαγητου.....

Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας για το που να μεινουμε στο ΚΡΑΜΠΙ μιας και λεμε να παμε μια βολτα στα ΠΙΠΙ αλλα τις 5 τελευταιες ημερες να τις περασουμε στο Κραμπι βλεποντας και γνωριζοντας την εκει περιοχη.
Η ημερα αναχωρησης ειναι 20/10 και λεμε να το παμε μεχρι 5/11 στα πιπι και μετα απο εκει 5/11-10/11 στο κραμπι.

Εχω διαβασει αρκετα εδω μεσα που λετε για το κραμπι , τις παραλιες του κλπ κλπ

Ψαχνω ενα καλο ξενοδοχειο αλλα οχι αυτο που βρισκω με 850€/ ανα νυχτα αλλα κατι ποιο λογικο.... αλλα καλο και σωστο.

Για τα πιπι εχω δει το bayview και το phi phi the beach resort
Ψαχνω ενα συγκεκριμενο στην long beach που ειναι ολο σπιτακια σπιτακια..... στην ακρη τις παραλιας και απο εκει περναει και ο δρομος που σε οδηγει στην πισω μερια του νησιου που εξησου εχει μια καταπληκτικη παραλια.

οποιος γνωριζει κατι......

Τωρα θα ηθελα πληροφοριες για ΔΙΑΜΟΝΗ στο ΚΡΑΜΠΙ.

Το budget μου για Διαμονη + εισιτηρια ειναι 3000€
Αεροπορικα παιζει με τουρκικες αερογραμμες στα 1200€ , δεν εχω κλεισει ακομα τιποτα , περιμενω να βγει καμοια προσφορα.



Οποιος πιστος..... τις γνωσεις του



Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Firefox 47.0 Firefox 47.0
Απ: Κραμπι - ΠΙΠΙ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 25, 2016, 21:01:15 μμ »
Αν σου αρεσει λιγο το χυμα ,δεν εχεις παρα να πας στην ao nang(παραλια στο κραμπι).Ειναι γεματη ξενοδοχεια το ενα διπλα στο αλλο ,τα βλεπεις και ρωτας τιμη και μενεις.Η τουλαχιστον μενεις ενα βραδυ σε ενα μεχρι να βρεις την επομενη κατι που να σου κανει.
Αν παλι θες να εισαι ετοιμος απο εδω,ριξε μια ματια στο φορουμ με τα ξενοδοχεια και εναφερουμε εκει μερικα ή απλα χρησιμοποιησε το booking για να βρεις κατι στα μετρα σου.

Αποψη μου ειναι οτι στα πιπι ειναι πολλες οι μερες που πας εκτος αν θελεις την απολυτη ησυχια ,αλλα και παλι νομιζω οτι ειναι πολλες.Για εμενα 3-4 μερες ειναι υπερ αρκετες.

Αποσυνδεδεμένος tetelas

  • *
  • Μηνύματα: 14
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 52.0.2743.116 Chrome 52.0.2743.116
Απ: Κραμπι - ΠΙΠΙ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2016, 21:59:56 μμ »
θελω να παω με τον ανθρωπο μου , και να μην εχω πουθενα αλλου το μυαλο μου παρα μονο στο φαει και σε εκεινη.

Ξερω οτι δεν εχεις τιποτα να κανεις εκει , αλλα αν εισαι καλα με τον ανθρωπο σου τοτε εισαι καλα.

στο Κραμπι ελεγα να μεινω 5 ημερες για αλλαγη... αλλα τις περισσοτερες θα τις κανω στα ΠΙΠΙ

Γενικα με σκεφτομαι να ειμαι με σαγιοναρα , μαγιο και χυμα στο κυμα.....

μαμ κακα και νανι