Αποστολέας Θέμα: Grand Riverside Hotel Phitsanulok  (Αναγνώστηκε 1658 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lakisscorpio(The Butcher)

  • ****
  • Μηνύματα: 737
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 80.0.3987.116 Chrome 80.0.3987.116
Grand Riverside Hotel Phitsanulok
« στις: Φεβρουάριος 20, 2020, 09:25:08 πμ »
Εμεινα στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο 5 μερες.....Ενα πολυ καλο ξενοδοχειο διπλα στις οχθες του ποταμου Ναν(στο Πιτσανουλοκ)....Πολυ κοντα στο Σιδ.Σταθμο του Πιτσανουλοκ και με ευκολη προσβαση...το κτιριο μεγαλο οπως επισης το Λομπι και η ρεσεψιον....ομορφος περιβαλλοντας χωρος....μεγαλο παρκινγκ για αυτοκινητα και μηχανακια...διαθετει και εστιατοριο(για πρωινο και βραδυνο...με εξωτερικο και εσωτερικο χωρο....ο εξωτερικος χωρος του εστιατοριου εχει θεα προς το ποταμι).
το δωματιο πολυ καλο...απο θεμα μεγεθους θα ελεγα νορμλ προς το μεγαλο...μεγαλο διπλο κρεβατι με μαλακο στρωμα και μαλακα μαξιλαρια....το δωματιο διαθετει μινι-μπαρ(εκτος του νερου οτι αλλο πιεις χρεωνεται),ενα μικρο γραφειακι,χρηματοκιβωτιο,ντουλαπα,τηλεοραση...η τουαλετα εχει μπανιερα μεσα....δεν εχει μπαλκονι αλλα ενα μεγαλο παραθυρο που εχει θεα το ποταμι(ημουνα στον τελευταιο οροφο)....ζεστο νερο 24 ωρες το 24ωρα με πολυ καλη πιεση.....καθαρισμα δωματιου καθε μερα....ειχαμε και πρωινα(μπουφε....οχι τιποτα εκπληκτικο αλλα πολυ ικανοποιητικο...καθε μερα ειχαν ακριβως τα ιδια πραγματα)....καλο wifi.....ξυλινο πατωμα...αιρκοντισιον δυνατο.

αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το "χειριστηριο" διπλα στο κρεββατι...τι εννοω???διπλα στο κρεββατι στο τραπεζακι ειχαι ενα "πινακα ελεγχου" οπου απο εκει ανοιγες και εκλεινες το αιρ-κοντισιον και τα φωτα...μονο η τηλεοραση ειχε δικο της χειριστηριο(βεβαια μπορουσες και απο το "χειριστηριο" διπλα στο κρεββατι να κανεις δουλεια)....να πω την αληθεια δεν το εχω δει πολλες φορες αυτο στην ζωη μου στα ξενοδοχεια που ταξιδεψα και μου εκανε εντυπωση...καποιες φορες τα κουμπια του "χειριστηριου" δεν υπακουαν στις εντολες ,απλα επρεπε να πατησω πιο δυνατα....επισης να πω οτι ειναι πολυ ησυχο ξενοδοχειο(σημαντικο για μενα)..Το ξενοδοχειο "κλειστηκε" μεσω booking

διπλα στο ξενοδοχειο εχει 7-11 μαρκετ(πολυ βολικο)και μεσα στο περιβαλλοντα χωρου του ξενοδοχειου εχει 2-3 πολυ καλα εστιατορια...σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ και θα το επισκεφτω παλι οταν ξαναπαω Πιτσανουλοκ...

παρακατω σας επισυνναπτω και καποιες φωτοφραφιες που τραβηξα απο το δωματιο

για οτιδηποτε θελετε να ρωτησετε παρακαλω ελευθερα(αν μπορω να σας απαντησω)