Αποστολέας Θέμα: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...  (Αναγνώστηκε 33126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« στις: Ιανουάριος 09, 2009, 17:34:21 μμ »
Πουκετ 2006...βρισκομαστε σε ενα gogo bar στην patong μαζι με τον ανδρα μου...Πινουμε τη μπυρα μας,θαυμαζουμε τα κοριτσια και ξαφνικα βλεπω μπροστα μου τη Νοι...Πολυ ομορφο κοριτσι σκεφτομαι κ κανω περα τον γυναικειο εγωισμο που πιανει τις Ελληνιδες κ βλεπουν ολες τις αλλες γυναικες τουλαχιστον τερατα.
Η Noi λοιπον,μια πολυ ομορφη ταιλανδη με ενα εξισου αφοπλιστικο γελιο καταλαβαινει οτι της χαμογελαω κ μου ανταποδιδει.Η επομενη κινηση βεβαια δικη μου...εκανα το ελαχιστο που θα μπορουσα,της κανω νοημα να κατεβει κ την κερναω μπυρα...(Δε ξερω,αλλα αυτες οι κοπελες,το μονο πραγμα που δε γνωριζουν,ειναι το κομπλεξ και μου το εχουν δειξει με σειρα απο γεγονοτα,που με εχουν αφησει αφωνη!) Πιανουμε κουβεντα..Μου εξιστορει τις "εμπειριες" της με αστειο τροπο που μας κανει να γελαμε συνεχως.Της ξεκαθαριζω οτι βρισκομαστε στο μαγαζι μονο για μπυρα κ τιποτε αλλο.Ξαναπηγαμε στο μαγαζι μετα απο 2 μερες..Αυτο που εγινε δε θα το ξεχασω ποτε..Ηθελε να μας κερασει εκεινη μπυρες(!) Μια κοπελα που δουλευε για μπορεσει στην κυριολεξια να ζησει η ιδια κ τα παιδια της κ που βεβαια επερνε ποσοστα απο τα κερασματα των πελατων.Αυτο βεβαια δεν θα μπορουσα να το επιτρεψω ποτε αν κ επεμενε παρα πολυ...Α ρε συ Noi....Να εισαι καλα οπου κ να εισαι..Οταν σε σκεφτομαι με κανεις κ χαμογελαω!!!!!!!!



argostolian

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 18:14:06 μμ »
ΓΕΙΑ, ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΝΤΟΣ ΣΤΗΝ ΤΑΙΛΑΝΔΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ, ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΝΑ ΛΥΠΑΤΕ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ, ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ, ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ.
ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΧΩΡΑ  ( ΠΟΥ ΠΡΗΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΤΟΡΑ ΓΙΝΑΜΕ ΑΓΓΛΙΑ, ΕΝΧΡΩΜΗ TV ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ!) ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ  ΕΙΔΑ ΣΕ ΤΟΙΧΟ. 
ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ (41ΕΤΩΝ) ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.
ΓΝΩΡΙΖΕ ΠΑΝΤΟΣ ΟΤΙ ,(ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΓΕΚΡΗΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑ), ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΣΑΝ ΤΟ ΚΟΝΙΑΚ ΜΠΟΜΠΑ ΠΟΥ ΚΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ.
ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΕΛΑΣΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΕΚΤΙΚΟΣ ΘΑ ΑΓΑΠΗΘΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΤΟΠΙΟΥΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΛΟΥΣΙΟΣ 'ΞΕΝΟΣ'. ΠΟΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΑΥΛΑΝΔΟΣ 'ΤΑ ΧΕΙ'' ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΥΛΑΓΕΣΕ,ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ, (ΠΧ. Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ), ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΚΥΛΕΣ.
ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΕ ΟΠOIAΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΧΗΡΗΣΗ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, ΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΛΗΨΕΙ ΤΟ 'ΛΕΦΤΟ' ΕΜΕΙΝΕΣ ΝΥΣΤΙΚΟΣ.
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠEΣΕΙΣ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΚΑΙ ΙΚΕΤΕΥΣΗΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΣΤΗΝ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚ 1995,ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ. 
ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΑΖΙ, ARGOSTOLIAN.

συγνωμη,ειδες καμια φορα....λαθη γινονται.



Φιλε θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γραμματα Τα μεγαλα ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ

thai.gr team
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2009, 18:44:49 μμ από argostolian »

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 1.0.154.36 Chrome 1.0.154.36
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 18:39:30 μμ »
Όλοι όσοι έχουμε ταξιδέψει πολλές φορές Ταϊλάνδη έχουμε δει πολλές διαφορετικές συμπεριφορές από τους ντόπιους.
Και βέβαια είμαστε οι "πλούσιοι" ξένοι, αλλά σε πάρα πολλές περιπτώσεις έχουμε ενθουσιαστεί από την θετική και χωρίς συμφέρον φιλικότητα των απλών ταϊλανδων.  Κάτι που είναι είδος προς εξαφάνιση στην χώρα μας πλέον...
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 20:26:54 μμ »
Εγω εχω ΜΟΝΟ καλες στιγμες να θυμαμαι απο την επαφη με τους απλους Ταυλανδους, η φιλικοτητα που τους διακρινει καθε φορα με αφηνει αναυδη.Φιλικοτητα, χαμογελο και καλη αυρα.
Κατι που μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση ειναι μια εμπειρια που εζησα περσι στο ξενοδοχειο Κaron sea sands resort στην karon beach. Τελευταια μερα που θα εμενα με τον φιλο μου Phucket , η πτηση για BKK ηταν για αργα το απογευμα και ειπαμε να παμε μια ημερισια εκδρομη στο James Bond νησι. Καναμε λοιπον το πρωι check out, αφησαμε τις βαλιτσες στη reception και ενημερωσαμε οτι θα γυρισουμε απογευμα να τις παρουμε.Γυριζουμε μετα απο μια καλα οργανωμενη εκδρομη, με αλατι πανω μας απ τα μπανια που καναμε και ζητησαμε τις κοινοχρηστες τουαλετες του ξενοδοχειου για να αλλαξουμε ρουχα , καθοτι Ελλαδα ηταν χειμωνας. Το παιδι στη Reception μας ειπε αν θελουμε να μας δωσει ενα δωματιο να κανουμε ενα ντουζακι με καθαρες πετσετες, γιατι καταλαβε οτι πηγαμε εκδρομη.Για να ειμαι ειλικρινης το αρνηθηκα αμεσως γιατι το χαζο ελληνικο μυαλο μου σκεφτηκε οτι θα ειναι με χρεωση αυτη η υπηρεσια.Τελικα με τον φιλο μου συμφωνησαμε να παρουμε το δωματιο,μας εδωσαν ενα καθαρο δωματιο με πετσετες, σαπουνια κτλ,καναμε απλα ενα μπανιο και ολη αυτη η εξυπηρετηση ΧΩΡΙΣ καμια επιβαρυνση.Μου εκανε τρομερη εντυπωση γιατι δεν ηταν στα standards Που ειχαμε και γιατι στην Ελλαδα ή καπου αλλου δεν μου εχει ξανατυχει.Δε ξερω αν μας ειδε "πλουσιους ξενους" οταν φτασαμε με απλο ντυσιμο και μαγιω αλλα πιστευω οτι για κατι αντιστοιχο στην Ελλαδα θα μας επαιρναν λεφτα.Ασε που σε λιγα χρονια στην Ελλαδα θα αρχισουν να χρεωνουν και την εξυπηρετηση να αφηνεις τις βαλιτσες σου στη reception!!!

lekes

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 14:13:13 μμ »


τωρα που το ξαναβλεπω..-οντως ειναι υπεροχα ;D

sotirios22

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 21, 2009, 21:29:11 μμ »
Φιλε μου εχεις πραγματι δικιο ,εχω μια εμπειρία στα 2 χρόνια μου στη ΤΑΙΛΑΝΔΗ , εμπειρία από  ΕΛΛΗΝΑΡΑ που μένη στη Τ περίπου 10 χρόνια
Θέλησα να τον βοηθήσω, για να με βοηθήσει και αυτός επαγγελματικά , το αποτέλεσμα ήταν να με στήλη φυλακή –τώρα κρατήσου και άκου - αφού με παράτησε στη μοίρα μου….το αποτέλεσμα το ta lak η ΤΑΙΛΑΝΔΗ έβαλε υποθήκη το σπίτι της για 100.000 β   να με βγάλει έξω το ίδιο βραδύ γιατί δεν δέχτηκαν  χρήματα για εγγύηση και άντε βρέστε !!!!!!!!!!!!!δεν θέλω να πω που…όνο…το μονό που έχω να πω είναι αυτά δεν συμβαίνουν στη ΕΛΛΑΔΑ αλλά στη ΤΑΙΛΑΝΔΗ ( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) παιδία δεν είναι παραμύθι  τα παιδία του φόρουμ η περισσότερη γνωρίζουν και ο jims με bun το είδαν με τα μάτια τους !!!πως να μην αγαπάς την ΤΑΙΛΑΝΔΗ λυπάμαι που δεν την γνώρισα από παιδί . Να μην το ξεχάσω η απάντηση σε καταγγελία μου από την ελληνική πρεσβεία για το φέρσιμο του πατριώτη μας ( κύριε να προσέχετε της παρέες σας )

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 05, 2010, 01:41:11 πμ »
( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) Μπράβο φίλε μου να προσέχεις μόνο τους Ελληνες μην σε ξαναβάλουν στην φυλακή. Άσε τους Ταϊλανδους μην τους προσέχεις αυτοί δεν σε βάζουν φυλακή μόνο σε κάνουν να αυτοκτονήσεις σαν τον David Carradine.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2010, 11:38:35 πμ από karabε »

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 06, 2010, 01:53:57 πμ »
Και εδώ σας παρουσιάζω την καλύτερη Ταϊλανδέζα...


Αποσυνδεδεμένος phohm phuy

  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Happiness is the absence of fear and greed
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 4.1.249.1045 Chrome 4.1.249.1045
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 06, 2010, 02:14:51 πμ »
( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) Μπράβο φίλε μου να προσέχεις μόνο τους Ελληνες μην σε ξαναβάλουν στην φυλακή. Άσε τους Ταϊλανδους μην τους προσέχεις αυτοί δεν σε βάζουν φυλακή μόνο σε κάνουν να αυτοκτονήσεις σαν τον David Carradine.
  doctor τι επαθες? και τα "πηρες στο κρανιο" με τη δευτερη πατριδα μας???
still you may find a gem amongst them

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 06, 2010, 11:56:41 πμ »
( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) Μπράβο φίλε μου να προσέχεις μόνο τους Ελληνες μην σε ξαναβάλουν στην φυλακή. Άσε τους Ταϊλανδους μην τους προσέχεις αυτοί δεν σε βάζουν φυλακή μόνο σε κάνουν να αυτοκτονήσεις σαν τον David Carradine.
  doctor τι επαθες? και τα "πηρες στο κρανιο" με τη δευτερη πατριδα μας???

δεν τα έχω πάρει στο κρανίο απλά λέω την γνώμη μου δημοκρατικά. Και όσο για δεύτερη πατρίδα άστο καλύτερά μην το αναλύσουμε γιατί θα βγεις χρεωμένος.

sotirios22

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 06, 2010, 17:51:55 μμ »
Και εδώ σας παρουσιάζω την καλύτερη Ταϊλανδέζα...


( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) Μπράβο φίλε μου να προσέχεις μόνο τους Ελληνες μην σε ξαναβάλουν στην φυλακή. Άσε τους Ταϊλανδους μην τους προσέχεις αυτοί δεν σε βάζουν φυλακή μόνο σε κάνουν να αυτοκτονήσεις σαν τον David Carradine.
Νικολάκη χρόνια πολλά …. Να είσαι καλά και ……. Να έχεις υγεία ……. γιατη τώρα  όλα αυτά !!!!!!! πέρασες καλά !!!!!!!!!! έτσι δεν είναι !!!!!!!! αυτό δεν ήθελες …..σκεψου να ειχες αγοράσει αυτή την βηλαρα …… ποσα εκατομιρια θα πετούσες  ……. Πάντως πιστεύω την επόμενη φορά θα είναι πιο καλά ….βέβαια εξαρτάτε τη θέλεις ……… Φιλιά…

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 06, 2010, 19:45:01 μμ »
 τι εγινε ρε νικολαε ? τι επαθεσ εχω καιρο να εχω νεα σου
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 06, 2010, 21:29:17 μμ »
Και εδώ σας παρουσιάζω την καλύτερη Ταϊλανδέζα...


( SUPATTRA το ta lak είμαι ευτυχισμένος και προσέχω πολλή όχι πάντως ΤΑΙΛΑΝΔΟΥΣ !!!!!!!!!!!!!) Μπράβο φίλε μου να προσέχεις μόνο τους Ελληνες μην σε ξαναβάλουν στην φυλακή. Άσε τους Ταϊλανδους μην τους προσέχεις αυτοί δεν σε βάζουν φυλακή μόνο σε κάνουν να αυτοκτονήσεις σαν τον David Carradine.
Νικολάκη χρόνια πολλά …. Να είσαι καλά και ……. Να έχεις υγεία ……. γιατη τώρα  όλα αυτά !!!!!!! πέρασες καλά !!!!!!!!!! έτσι δεν είναι !!!!!!!! αυτό δεν ήθελες …..σκεψου να ειχες αγοράσει αυτή την βηλαρα …… ποσα εκατομιρια θα πετούσες  ……. Πάντως πιστεύω την επόμενη φορά θα είναι πιο καλά ….βέβαια εξαρτάτε τη θέλεις ……… Φιλιά…

φίλε μου αν είχα πάρει αυτήν την Βηλαρά τώρα θα ήμουνα παρέα με τον David Carradine.

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 12, 2010, 13:48:15 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2010, 14:07:50 μμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 12, 2010, 15:47:18 μμ »
μου ανοιξες την ορεξη και κανουμε και διαιτα ρε δασκαλε. παω σπιτι να φαω την μαρουλοσαλατα μου...
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.