Αποστολέας Θέμα: πρόταση για την επόμενη συνάντηση  (Αναγνώστηκε 66904 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.5 Firefox 3.0.5
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 16:07:32 μμ »
Ρε σας εχει σαλεψει τετοια ωρα .
Τι κανετε θελετε να μας τρελανετε ?
Δεν πατε καθολου καλα λεμε


Συγχώνευση : [time]Τρι 13 Ιαν 2009 16:12:44 GMT-2[/time]









Συγχώνευση : [time]Τρι 13 Ιαν 2009 16:14:38 GMT-2[/time]






« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2009, 16:18:37 μμ από thailandgr »
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 16:31:06 μμ »
θα τα μοιράσω τότε.







και μην με ζορίζετε γιατί είναι πολύ η μοναχοί.




και το TILAC με τα δυο χέρια τα μηραζει.




το λοιπόν αφιστεμε στον πόνο μου.


Αποσυνδεδεμένος labiko

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 651
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 17:43:18 μμ »
να δωσω τα συγχαρητηρια για τις φωτογραφιες μμμμμμμμμμμμ  μου ανοιξαν την ορεξη , βεβαια για να λεμε την αληθεια δε θυμαμαι ποτε ειχε κλεισει αλλα οπως και να χει οι φωτο ηταν ζωντανες σχεδον τα μυρισα τα φαγητα.
παω να ψησω γαριδες στη σχαρα να φτιαξω και κανα ρυζι ετσι για να φτιαξω ατμοσφαιρα....

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 20:00:14 μμ »
φιλε doctor αποδεχομαι και εγω την προσκληση και μαλλον θα φερω κανενα γλυκακι για το τελος αρκετα μαλλον πιστευω να μαζευτουμε πολλοι.οντως καλη η ιδεα σου ετσι θα βρεθουμε πιο κοντα και πιστευω να δεθουμε ακομη περισσοτερο.ολα τα παιδια που εχω γνωρισει μεχρι τωρα ειναι καταπληκτικα.

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 21:02:54 μμ »
doctora φανταστικη η προταση σου αλλη ζεστασια εχει ενα σπιτι σαφως.ειναι φανερο οτι αυτη η συναντηση εφερε την επανασταση(δεν καταφερα να ερθω)μονο αν παρατηρησετε τον καταιγισμο τον απαντησεων που δεχτηκε η προταση του doctora μεσα σε μια μερα και τις φωτο που για πρωτη φορα ανεβαινουν στο σαιτ με προσωπα μελων ειναι σιγουρο οτι μπηκαμε σε αλλη φαση.ευγε γιατρε της αγαπης .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2009, 21:04:25 μμ από jimi »
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

lekes

  • Επισκέπτης
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 21:58:00 μμ »
εγω θα φερω κρασια κ τσιπουρο(να ζεσταθουμε ...)

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.20 Firefox 2.0.0.20
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 22:25:37 μμ »
αρχικα να πω σε ολους καλη χωνεψη,φαγαμε με τα ματια αρκετα καλα μπορω να πω..
Δε ξερω αν καταλαβα καλα, και θελω την αποψη σας, αλλα καταλαβα οτι στο σπιτι ο doctor.. θα εχει τα φαγητα που εστειλε στις φωτο για να μας δελεασει...χαχαχαχααα

Οποτε , ναι θα ερθουμε ολοι να φαμε αυτα που απο τωρα ετοιμαζεις γιατι φαινονται πολλα.

εγω θα φερω σοδα παντως, Perrier ή κατι αντιστοιχο!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asiattica

  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Άντρας
  • ฉันต้องมีชีวิตที่กรุงเทพ
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.6 Mac OS X 10.5.6
  • Browser:
  • Safari 3.2.1 Safari 3.2.1
    • Asiattica
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 22:43:22 μμ »
Οχι ακόμα soda ladybirdsstar ακόμα δεν αρχίσαμε.. 



Να φάμε και κανένα  ψάρι...  που από ότι φαινεται .... λείπει επειδη έχει πολυ χοληστερίνη   ;D




... Τώρα μάλιστα!



ฉันต้องมีชีวิตที่กรุงเทพ

Αποσυνδεδεμένος stelkon

  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 13:48:23 μμ »
Πρόταση για μια επόμενη συνάντηση μας... μετά το νέο έτος.... και αφού επιστρέψουμε από της διακοπές μας. ;)
ΑΝΑΒΙΩΣΕ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ  
  :)   :o
 
Τώρα μπορείτε να πάρετε και εσείς σε ένα γοητευτικό και ασυνήθιστο ταξίδι..

Ταξίδι στο χρόνο και τις γεύσεις…Ταξιδέψτε στην Αρχαία Ελλάδα…Ζήστε και απολαύστε το φαγητό, το πολτό και την ενδιαφέρουσα συζήτηση σε ένα αρχαίο ελληνικό συμπόσιο.

Το εστιατόριο «Αρχαίων Γεύσεις» με μεγάλη επιτυχία εδώ και χρόνια αναβιώνει την αρχαία ελληνική κουζίνα.

Αιφνιδιάζει με το επτάκλινο συμπόσιο. Πρόκειται για δείπνο με τον αρχαίο ελληνικό τρόπο.

Σε πολυτελή ανάκλιντρα και ειδικά διαμορφωμένο χώρο δοκιμάζετε νέες υπέροχες γεύσεις της αρχαίας ελληνικής κουζίνας ανταλλάσοντας απόψεις με τους συνδαιτυμόνες σας.

Με αρχαίους ελληνικού χιτώνες και σανδάλια, στεφανωμένοι με κισσό, ξαπλωμένοι στο πολυτελές ατομικό ξύλινο ανάκλιντρό σας, μπορείτε να απολαύσετε και εσείς δείπνο και ποτό για αρκετές ώρες.  Χαλαροί σε μια ειδικά διαμορφωμένη ατμόσφαιρα μπορείτε να χαρείτε τα εδέσματα και τις συζητήσεις με τους συνδαιτυμόνες σας.

Βρίσκεστε στο εστιατόριο Αρχαίων Γεύσεις στο Μεταξουργείο, δηλαδή στον Κεραμεικό της Αρχαίας Αθήνας.  Με την είσοδο σας έχουν σπεύσει να σας υποδεχθούν ο οινοχόος και η αμφίπολος.  Σας οδηγούν στην ιματιοθήκη.  Εκεί η θεραπαινίδα σας δίνει ποδήρη χιτώνα και σανδάλια.  Σας πλένει τα πόδια και τα χέρια με μυρωμένο νερό.  Μαζί με τα ρούχα σας αφήνετε την καθημερινότητα για μια μοναδική εμπειρία

Το δείπνο έχει αρχίσει με άκρατο οινόμελο.  Προσφέρονται τα «προοίμια του δείπνου» (ορεκτικά).  Λάχανα ποικολοτερπή, τάριχος αντακαίος, αστακός αλίπαστο, βολβοί. μέσα σε σπάνια κεραμικά πιάτα παρουσιάζονται απολαυστικά εδέσματα – λαγός, κάπρος που έχουν αφροδίσιες ιδιότητες.  Η διαδικασία της κράσης μίξης του οίνου με νερό ολοκληρώνεται σε κρατήρα  (μεγάλο αγγείο) από τον οινοχόο.  Και τώρα πίνετε σε κύλικες (πλατύχειλα ειδικά ποτήρια κρασιού) απολαμβάνοντας τον δροσερό οίνο.  Τα στεφάνια από κισσό στο κεφάλι των συντρόφων (δηλαδή αυτών που συντρώγουν) δηλώνουν όπως αναφέρει ο Αριστοτέλης τον πλούτο και την αφθονία των εδεσμάτων.

O «συμποσίαρχος», ο βασιλεύς του συμποσίου, έχει ήδη εκλεγεί με τη χρήση «αστραγάλου» ή δια βοής ή δι’ανατάσεως των χειρών!  Αυτός διευθύνει τις συζητήσεις, επιβάλλει ποινές και απονέμει βραβεία.  Γιατί το πνευματικό μέρος του συμποσίου είναι εξίσου σημαντικό.

Όπως λέει και ο Αριστοτέλης, το χάρισμα του λόγου αναπληρώνει ακόμη και την έλλειψη της φυσικής ομορφιάς.  Οι συζητήσεις ποικίλλονται με αινίγματα, γρίφους, ανέκδοτα, αποφθέγματα, «παιδιές» (παιχνίδια) κ.λ.π  Για όλα αυτά σας παρέχονται σχετικά βοηθήματα.

Σε αφθονία και ποικιλία προσφέρονται «παντοδαπά τραγήματα», ξηροί καρποί δηλαδή, καρύδια, αμύγδαλα, κάστανα, φουντούκια, «μελιτώματα» (γλυκίσματα) και «οπώραι» (φρούτα).  Αναθυμιάσεις από αρωματικά βότανα που καίγονται ευωδιάζουν το περιβάλλον.  Ενίοτε αυλητρίδες και κιθαρωδοί με ήχους της αρχαίας ελληνικής μουσικής δημιουργούν ατμόσφαιρα ακόμα πιο ευχάριστη και χαλαρωτική.

Φεύγοντας παίρνετε μαζί σας τον χιτώνα και τα σανδάλια,   ;D   ::)  αλλά και την ανάμνηση μιας αλησμόνητης βραδιάς.  Ικανοποίησή μας θα είναι αν ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας και σας οδηγήσαμε σωστά σε αυτό το ταξίδι.  Εσείς δοκιμάσετε με νέα πρωτότυπη εμπειρία.  Άλλωστε «εν καινόν εγχείρημα, καν τολμηρόν η, πολλών παλαιών εστι χρησιμώτερον»- μια καινούρια προσπάθεια και αν ακόμη είναι τολμηρή είναι πολύ πιο χρήσιμη από πολλές παλιές..(Αντιφάνης, 4ος αι. π.Χ)        http://www.arxaion.gr
   :)    :D   ;)

 
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
    • Thailand
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 14:24:07 μμ »
To είχα επισκεπτεί στα πρώτα του βηματα 2-3 φορές.

Πράγματι ηταν ενδιαφέρον και καινοτόμο για την εποχή.

Έχω να πάω χρόνια ...

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Mac OS X 10.5.8 Mac OS X 10.5.8
  • Browser:
  • Safari 4.0.3 Safari 4.0.3
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 14:44:54 μμ »
Ενω το ξερω χρονια δεν εχω παει ποτε..
εχω ακουσει αρκετα καλες κριτικες και ειμαι περιεργη να δω πως ειναι..αρα ειμαι θετικη σε μια τετοια προσκληση !

Αποσυνδεδεμένος stelkon

  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 20:30:42 μμ »
Ενω το ξερω χρονια δεν εχω παει ποτε..
εχω ακουσει αρκετα καλες κριτικες και ειμαι περιεργη να δω πως ειναι..αρα ειμαι θετικη σε μια τετοια προσκληση !


:)   :)   :)
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 20:52:50 μμ »
 ο καινουργιος χρονος ειναι γεγονος ,ερχονται και αποκριες μηπως θα πρεπει να κανονισουμε καμια συναντηση να γνωρισουμε και μερικα απο τα καινουργια μελη  που ειναι ηδη παρα πολλα?
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

Αποσυνδεδεμένος Giannis Nikolakis

  • ***
  • Μηνύματα: 461
  • Φύλο: Άντρας
  • ไทย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 6.0 MS Internet Explorer 6.0
    • ยานีส
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 23, 2010, 20:57:56 μμ »
ο καινουργιος χρονος ειναι γεγονος ,ερχονται και αποκριες μηπως θα πρεπει να κανονισουμε καμια συναντηση να γνωρισουμε και μερικα απο τα καινουργια μελη  που ειναι ηδη παρα πολλα?
για την πρώτη συνάντηση του 2010 να κόβαμε  την πίτα μας , σαν σύλλογος είτε σαν φορούμ.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2010, 10:42:24 πμ από karabε »

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: πρόταση για την επόμενη συνάντηση
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 11:47:11 πμ »
σαν συλλογος ακομα περιμενουμε τα χαρτια οποτε καλο θα ηταν σαν φορουμ να καναμε μια συναντηση να δουμε ξανα μελη και να γνωρισουμε καινουρια.ας ξεκινησουμε λοιπον απο το που θα παμε για φαγητο ή για καφε;πειτε την γνωμη σας να βρουμε ενα καταλληλο μερος.να θυμαστε οτι θα πρεπει να ειναι ευκολα προσβασημο απο ολους,να εχει δηλαδη κοντα μετρο,ηλεκτρικο,λεωφορειο....ετσι ωστε οποιο μελος θελει να ερθει να μπορει.πιστευω να μας τιμησουν και καινουρια μελη και να συζητησουμε μαζι τους.