Αποστολέας Θέμα: Απορια  (Αναγνώστηκε 28785 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Απορια
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 29, 2009, 10:50:34 πμ »
Αυτοί είναι το 1% που είπα.

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows 2000 Windows 2000
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
Απ: Απορια
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 29, 2009, 12:38:23 μμ »
Αυτοί είναι το 1% που είπα.




Αυτο ειναι το 1% που ΕΣΥ γνωριζεις.....κρατα λιγο πισινη

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.9 Firefox 3.0.9
Απ: Απορια
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 29, 2009, 13:03:56 μμ »
erasmoshemin: το εμπορικο που λες και εχεις τη φωτο ειναι το Siam Paragon

Τωρα που ειδες τους κροκοδειλους ( παροτι εισαι στο δημοτικο) ηρθε ο καιρος να μαθεις και αλλα ζωα απ τον ζωολογικο κηπο στην Παταγια και μονο ...οποτε θα περιμενουμε κι αλλες φωτο!!! ( δυσκολη δουλεια για αποψε)  ;D  ;D  ;D

:) :) :)Ναι το εμπορικό κέντρο αυτό πρέπει να είναι. Με πήγαν   :-\ :-\, μπήκαμε κατευθείαν από τον υπέργειο μέσα στο εμπορικό  :o :o :o :o :o, και πήγαμε και φάγαμε γιαπωνέζικο τεριάκι φιλέτο ψαριού και πάθαμε ζημιά σου λέω :P :P :P :P :P :P :P :P :P. ίσως το καλύτερο φαγητό που έχω φάει ποτέ. συγκρίνεται με την πρώτη φορά που δοκίμασα φρικασέ ( μικρός 7 χρονών ) και από τότε το έχω ερωτευτεί και μένουμε μαζί .  :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Τώρα που είδα τους κροκόδειλους νομίζω ότι πρέπει να ασχοληθώ με άλλα ζώα σε άλλους ζωολογικούς κήπους. Τα κινέζικα Πάντα είναι πολύ όμορφα ζώα , οι τίγρεις της Βεγγάλης κα.  :) ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος pipinomaniac

  • **
  • Μηνύματα: 115
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 29, 2009, 14:24:13 μμ »
Αυτοί είναι το 1% που είπα.
Δοκτορα μην εισαι και τοσο απολυτος...
Μπορει να ειναι και..2%... ;D

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.9 Firefox 3.0.9
Απ: Απορια
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 29, 2009, 15:44:42 μμ »
Αυτοί είναι το 1% που είπα.
Δοκτορα μην εισαι και τοσο απολυτος...
Μπορει να ειναι και..2%... ;D
  κοιτάχτε τα παραλέτε και και δύο. το ποσοστό είναι 2,0000001 %.   ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Απ: Απορια
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 29, 2009, 19:33:25 μμ »
Αν ο μοναδικος προορισμος του ταξιδιωτη ειναι η Παταγια , τοτε ναι πρεπει να ειναι κοντα στο 1%........


Αποσυνδεδεμένος atas

  • **
  • Μηνύματα: 98
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 29, 2009, 19:37:19 μμ »
Και το πουκετ δεν πάει πίσω δυστυχώς

Αποσυνδεδεμένος pipinomaniac

  • **
  • Μηνύματα: 115
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 29, 2009, 19:58:51 μμ »
Φιλοι Teosep και atas...Ας μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...Η συντριπτικη πλειοψηφια των επισκεπτων της Ταυλανδης,την επισκεπτεται για "τους γνωστους" λογους...Αλλωστε,ειτε το θελουμε ειτε οχι,γι αυτο το πραγμα ειναι γνωστη παγκοσμιως...
Θελω να πιστευω ομως πως σκοπος του συγκεκριμενου φορουμ,ειναι να αναδειξει,"την αλλη" Ταυλανδη...Τη χωρα με τις ατελειωτες ομορφιες,την υπεροχη κουλτουρα και τους χαμογελαστους ανθρωπους,που μπορει να σαγηνευσει το καθε επισκεπτη...
Νομιζω λοιπον πως ειναι χρεος ολων μας...Ολων τουλαχιστον που αγαπανε "την αλλη" Ταυλανδη,να τους δειξουμε,πως υπαρχει και "κατι αλλο",περα απο τα "αμαρτωλα" Soi...Κατι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ....

Αποσυνδεδεμένος atas

  • **
  • Μηνύματα: 98
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 29, 2009, 20:04:07 μμ »
ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ....

Δεν θέλει καθόλου μα καθόλου κόπο για να την δεις.. Ο βούδας την έχει δώσει απλόχερα σε αυτή  την χώρα

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Απ: Απορια
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 29, 2009, 20:10:54 μμ »
To θεμα ειναι , γιατι ταξιδευεις . Αν σκοπος ειναι αυτος , τοτε μονο αυτο θα δεις ! Ειναι απλα τα πραγματα, παιδια .

Αναρωτιεμαι αν τα χιλιαδες ζευγαρια που πανε για μηνα του μελιτος , ειναι και αυτα για αυτο το λογο ; Θα μου επιτρεψετε να πω..... οχι βεβαια.
Ας ειναι παντως , εμεις θα προσπαθησουμε να αναδειξουμε την αλλη πλευρα της χωρας και ζητουμε την συνδομη ολων των μελων σε  αυτη την προσπαθεια. Τα υπολοιπα ας τα κρατησει ο καθενας στο μπαουλο με τα προσωπικα του βιωματα.

Doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Απορια
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 29, 2009, 20:28:25 μμ »
teosep όπως βλέπεις εμένα μου σβήνουν συνέχεια τα μηνύματα και έτσι δεν μπορώ να εκφραστώ αλλά στον δημοκρατικό κόσμο το νόμισμα δεν έχει μια όψη. Γιαυτό αυτά που γράφονται για την μια όψη δεν είναι σωστό. Για σκέψου τον εαυτό σου να διάβασης αυτό το forum και να δεις την μια όψη και όταν πας με την γυναίκα σου και τα παιδιά σου να δεις την άλλη όψη. Εγώ την γυναίκα μου και τα παιδιά μου στην pattaya και σε κάποια άλλα μέρη δεν θα τους πηγαινα ποτέ. Και αν είχα πληροφορίες από αυτό το forum της μιας όψεως να είσαι σίγουρος ότι θα έγραφα και θα έβριζα για την μη καλη πληροφόρηση. Και κάτι ακόμα η γυναίκα μου και η οικογένεια της μένουν μπαγλαμουρ που είναι 5 λεπτά από την pattaya και πλέον της απαγόρευσα να ξαναπάμε στην pattaya.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2009, 22:32:10 μμ από Jello Biafra »

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Απ: Απορια
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 29, 2009, 20:39:24 μμ »
Νομιζω Νικο , οτι η εικονα που ειχε ο μεσος Ελληνας για την Ταιλανδη , ηταν μονο Η ΜΙΑ ΟΨΗ(Παταγια) και εμεις αυτο προσπαθουμε να το αναστρεψουμε, χωρις να στρουθοκαμηλιζουμε και να ενοχοποιουμε καποιον.

Λεω λοιπον οτι καλο θα ειναι να ριξουμε εκει το βαρος , ενταξει οποιος εχει αλλες ανησυχιες σιγουρα υπαρχουν αλλες πηγες στο ιντερνετ για να ψαχτει. Τα πραγματα ειναι απλα , ας μην τα κανουμε συνθετα και δυσκολα, βλεπεις οτι προσπαθω να κατεβασω τους τονους . Ας κανουμε ολοι την αυτοκριτικη μας Νικο , γιατι

"ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ"

Αποσυνδεδεμένος pipinomaniac

  • **
  • Μηνύματα: 115
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 29, 2009, 21:59:21 μμ »

"ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ"


Λεων Τολστοι...

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 8.0 Microsoft Internet Explorer 8.0
Απ: Απορια
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 30, 2009, 10:28:57 πμ »
ΣΩΣΤΟΣ Ο Κος ΠΙΠΙΝΟΜΑΝΙΑΚ

ΤΟΛΣΤΟΙ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ !

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Απορια
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 30, 2009, 10:38:46 πμ »
Παντως πιστευω πως οσοι λενε πως πανε ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για σεξοτουρισμο , λενε ψεματα γιατι μπορει να ξεκινανε με αυτη την αποψη αλλα στην πορεια ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ το μερος, το φαγητο και τη νοοτροπια γενικα...
Η Ταιλανδη , για μας τους Ελληνες , δεν παει να ειναι αλλος κοσμος, ειναι αλλη ηπειρος, ειναι ολα διαφορετικα.
Δεν μας κανει την ιδια εντυπωση οπως σε εναν Ασιατη ας πουμε..

Παρ'ολα αυτα χαιρομαι που εχω καταφερει και πειθω κοσμο οτι η χωρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ για σεξοτουρισμο ...τι να πω...μακαρι να καταφερουμε να πεισουμε και αλλο κοσμο και να μεγαλωσει κι αλλο η παρεα μας