Αποστολέας Θέμα: Plaloma cliff resort  (Αναγνώστηκε 3289 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.6 Firefox 3.0.6
    • Thailand
Plaloma cliff resort
« στις: Μάρτιος 02, 2009, 07:20:30 πμ »
Σε αυτό το ξενοδοχείο δεν έμεινα,έχουν όμως μείνει παλαιότερα 3 άλλα μέλη του φόρουμ.Από τι είδα τα δωμάτια του είναι συμπαθητικά.

Ο λόγος που το αναφέρω είναι ο εξής.Όταν κάναμε την έρευνα για τον συνάδελφο zeng ψάχνοντας ξενοδοχεία που θα μπορούσε να έχει εύκολη πρόσβαση πήγαμε και εκεί.Βρήκαμε ένα δωμάτιο που όντως του έκανε.Ρωτήσαμε πολύ ευγενικά στην ρεσεψιόν ¨"αν ερχόταν ένας άνθρωπος με ειδικές ικανότητες,θα μπορούσατε να τον εξυπηρετήσετε?"
Τότε το παιδί μας είπε να περιμένουμε και πήγε να ρωτήσει τον διευθηντή στο πίσω δωματιακι..Σε χρόνο-αστραπή επιστρέφει και μας μεταφέρει την απάντησή του.
"Δεν μπορεί το προσωπικό να ασχολείται με τον κάθε ΑΜΕΑ.Το προσωπικό είναι εδώ για να κάνει άλλες δουλειές¨"


Θεωρήσαμε τουλάχιστον αγενή,ρατσιστική και εξοργιστική όλη την συμπεριφορά τους και για αυτό δεν προτρέπω κανένα μέλος μας να το επισκεπτεί.


http://www.plalomacliff.com/




Αποσυνδεδεμένος zeng26

  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • ฉันเห็นด้วย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: Plaloma cliff resort
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 07, 2009, 14:11:39 μμ »
Σήμερα είδα την καταχώρηση αυτή , που αναφέρεται και σε εμένα.Ευχαριστώ και πάλι τον ουτοπικό και τον κυκλάδες για την ωραί ατους χειρονομία, να ψάξουν ξενοδοχείο για μένα στο Ελεφαντονήσι και λυπάμαι για την αγενή --και απληροφόρητη-- απάντηση του ξενοδόχου! Μου κάνει εντύπωση δε, που είναι Ελβετός, διότι οι Ελβετοί έχουν την μεγαλύτερη παράδοση στη φιλοξενία και τον τουρισμό, και, λογικά , ο άνθρωπος θα έπρεπε να είναι πιο φιλικός!

Κυτάξτε, δεν υπάρχει ένα γκρούπ ανθρώπων που να έχουν όλοι τον ίδιο βαθμό αναπηρίας. Αλλοι χρειάζονται συνεχή βοήθεια-- και έχουν συνήθως κάποιον μαζί τους όταν (και αν) ταξιδεύουν, άλλοι χρειάζονται την βοήθεια των συνανθρώπων τους όσο και όλοι οι άλλοι τουρίστες, αρκεί το κατάλυμμα να είναι προσβάσιμο. Ευτυχώς μέσα στην ατυχία μου, ανήκω στην δεύτερη κατηγορία, ας την πούμε, αναπήρων. Δεν θα μπορούσα αλλοιώς να πηγαίνω μόνος μου τόσο μακρυνά ταξίδια... με βάρκα την ελπίδα, αν δεν ήμουν εις θέσιν να αυτοεξυπηρετούμαι στοιχειωδώς!

Λοιπόν εγώ στο Ελεφαντονήσι θα πάω, και θα σας ενημερώσω κατόπιν για τα καθέκαστα! Αφού κατάφερα να επιβιώσω στη δύσκολη κατάσταση που βρήκα φθάνοντας στη Σαμούη, που, εκτός  που είναι παράδεισος , έχει και πολλά μικρά παραρτήματα της ...κολάσεως, δεν με τρομάζει η αβεβαιότης καταλύμματος πια! Η Ταϋλάνδη είναι γεμάτη καλούς ανθρώπους, και κάποιος θα βρεθή να με καθοδηγήσει  σε κατάλληλο κατάλυμμα,αν δεν είναι ήδη, όταν φθάσω!

Θα το προγραμματίσω από νωρίς, και βλέπουμε!