Αποστολέας Θέμα: 2 xronia sthn siam!!!  (Αναγνώστηκε 20618 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 06, 2009, 21:26:40 μμ »
πιθανων ζενγκ!οσον αφορα τους προγονους...εχω σπιτι στα γιαννενα και το επισκεπτομαι συχνα!σε βουνο στα 900 υψομετρο και ολα προερχονται απο το χωμα σε συνδυασμο με τη βλαστηση!αλλα μετα την ταιλανδη οταν το επισκεπτηκα μου φανηκε πολυ λιγο...

Αποσυνδεδεμένος zeng26

  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • ฉันเห็นด้วย
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 06, 2009, 21:31:15 μμ »
Ηπειρώτης είμαι κι εγώ, από τον πατέρα μου, ένα χωριό της Β.Ηπείρου που λέγεται Δάρδα, κοντά στην Κορυτσά. Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ στην Ηπειρο!

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 06, 2009, 21:49:44 μμ »
γιαυτο με καταλαβαινεις ρε φιλε!το χωριο μου λεγεται καστρι-κασιδιαρης-30 λεπτα απο την πολη!

Αποσυνδεδεμένος frape79

  • **
  • Μηνύματα: 85
  • frape
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 06, 2009, 22:04:37 μμ »
φιλε dimis απο καθαρα προσωπικο ενδιαφερον αν θελεις μπορεις να πεις τις προυποθεσεις για μονιμη διαμονη στην Ταυλανδη? διοτι και εμεις θα θελαμε μιαν ωραια Κυριακη να σηκωθουμε απο τα κρεββατια μας και να παμε να μεινουμε στην chiang mai ,αλλα  δυστηχως ουτε μεγαλο κομποδεμα υπαρχει ουτε καποια πηγη απο την Ελλαδα η οποια θα μας στελνει εστω ενα μικρο ποσο για τα εξοδο μας,οποτε τι δουλεια θα μπορουσε να κανει καποιος εκει(εκτος απο δασκαλος διοτι ουτε αυτο το κατεχουμε...)???? :D

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 06, 2009, 22:35:14 μμ »
καταρχην δεν νομιζω οτι ειναι η καταλληλη περιοδος να κανεις κατι τωρα στο τσιανγκ μαι!εχει πιασει πατο απο τουρισμο!εξαρταται βεβαια στο τι ζητας!θελεις να κανεις λεφτα?η απλα να ζεις εκει?η απλα να μην κανεις τιποτα?για να κανεις λεφτα πρεπει να κυνηγησεις κατι μεγαλο και αφου θα εχεις γερη τσεπη!τωρα θα μου πεις με τι τσεπη...?μπορεις να παρεις δανεια απο εδω και να την κοπανησεις και 10 τουλαχιστον χρονια να βρισκεσαι εκει!αλλα θα εχεις πετυχει εκει!η οτιδηποτε αλλο που μπορει να σου αποφερει 50.000 ευρω!αν παλι θες απλα να ζεις και συντηρεισαι εκει τοτε με 10.000 ευρω εισαι καλυμενος!κανοντας ενα μαγαζακι με 100 ευρω ενοικιο το μηνα που θα εχεις πρωινο κ.τ.λ!αλλα απλα θα συντηρεισαι και ισως να μην τα βγαλεις και περα!μπορεις βεβαια να παντρευτεις η να δηλωσεις φοιτητης της ταιλανδικης γλωσσας που παιρνεις βιζα για ενα χρονο!η επεισης να γραφτεις στην σχολη μασαζ για χρονικο διαστημα που εσυ επειθυμεις!

Αποσυνδεδεμένος spessartite

  • *
  • Μηνύματα: 47
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.8 Firefox 3.0.8
    • www.cosmogem.blogspot.com
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 06, 2009, 23:41:21 μμ »
Εγώ απο την άλλη πιστεύω πως οι εποχές σαν αυτές είναι ποιο εύκολο να κάνεις λεφτά... και να μένεις εκει τον περισσότερο χρόνο ώστε να κάνεις και save money το γεγονός οτι εκεί τα μεροκάματα και τα κοστολόγια ειναι εξευτελιστικά αυτό και μόνο σου δίνη την πλήρη δυνατότητα για πλουτισμό... και με την προϋπόθεση οτι παίρνεις από εκεί και πουλώντας σε (πλούσιες χώρες) Ευρώπη κ.α και έχοντας και τρόπο ώστε να μην φορολογούνται τα κέρδη σου στην πηγή του εισοδήματος μόνο με αυτόν πιστεύω τον εύκολο τρόπο μπορείς να μένεις οσο καιρό θέλεις εκεί χωρείς να εξαρτάσαι απο διάφορες συγκυρίες   

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 06, 2009, 23:59:06 μμ »
δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ευκολο!ημουν προσφατα εκει και συνολικα 4 χρονια διατηρουσαμε μαγαζι!επεισης πολλα μαγαζια και εργοστασια γνωστων εχουν κλεισει ηδη!

Αποσυνδεδεμένος XxSMIL3xX

  • **
  • Μηνύματα: 195
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 15:18:21 μμ »
πολυ ωραια τα κειμενα σου.
ευχαρηστω.

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 51.0 Firefox 51.0
Απ: 2 xronia sthn siam!!!
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 30, 2017, 23:04:38 μμ »
παρακαλω φιλε μου...μετα απο χρονια και παλι εδω!
 :P