Αποστολέας Θέμα: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές  (Αναγνώστηκε 27175 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 00:14:48 πμ »
για γόπες στον δρόμο το πρόστιμο είναι 2000 μπατ και οποίος κάνει τον έξυπνο ας πεταξη γόπα στον δρόμο μπροστά σε αστυνομικό. Για τα τσιγάρα δεν τους ψάχνουν όλους αλλά πολλές φορές όταν βγεις σου περνάνε της αποσκευές από το μηχάνημα. στο 9 χρόνια που πηγαίνω με έχουν ψάξει 3 φορές μόνο. αλλά αυτό δεν συμενη τίποτα αν σου φέξη την πλήρωσες.

Αποσυνδεδεμένος CERASTES

  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 12:12:26 μμ »
Το προστιμο ειναι πολυ μεγαλο,και ασε την ταλαιπωρια που σε τραβανε στο πλησιεστερο αστυν.τμημα και μενεις εκει μεχρι να πληρωσειςκαι αν δεν εχεις πας μεχρι και φυλακη... >:(


εγω θα παρω 500γρ καπνο και ελπιζω να μην με ψαξουνε, ρε παιδια εδω προσγειωθηκα στη Νεα Υορκη και δεν ανοιξανε βαλιτσα!!(τουλαχιστον μπροστα μου...)
THE WEST IS DEAD LET'S JUST MOVE TO THE EAST!!

Αποσυνδεδεμένος kikiv

  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 20:38:38 μμ »
ξερει καποιος να μου πει αν πωλειται καπνος DRUM ,σας παρακαλω;

Υποθετω οτι χαρτακια και φιλτρα θα πωλουνται. Ετσι δε ειναι;   

Αποσυνδεδεμένος ios

  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 22:28:56 μμ »
Στα 7/11 βρίσκεις συνήθως Golden Virginia. Τις άλλες μάρκες είναι ποιο σπάνιο να τις βρεις. Τουλάχιστον από τα μέρη που πήγα εγώ. Στο Samui μπορείς να βρεις Drum στο saver mart στον παραλιακό δρόμο της chaweng. Χαρτάκια και φιλτράκια βρίσκεις εύκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2008, 22:37:55 μμ από ios »

Αποσυνδεδεμένος orbitech

  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.5 Firefox 3.0.5
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 13:53:08 μμ »
Στα 7/11 βρίσκεις συνήθως Golden Virginia. Τις άλλες μάρκες είναι ποιο σπάνιο να τις βρεις. Τουλάχιστον από τα μέρη που πήγα εγώ. Στο Samui μπορείς να βρεις Drum στο saver mart στον παραλιακό δρόμο της chaweng. Χαρτάκια και φιλτράκια βρίσκεις εύκολα.

Με Golden Virginia την εβγαζα και εγω επειδη ειχα ξεμεινει και Old Holborn ουτε με κυαλι.. Χαρτακια εχουν παντου , φιλτρακια δυσκολευτηκα να βρω Phuket..

Παντως δεν το ηξερα και εγω για την ποσοτητα υποπτευομουν οτι θα υπαρχει οριο αλλα δεν ηξερα ποσο.. Good to know..

Αποσυνδεδεμένος elefteria

  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
    • Thai Massage
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 15:53:01 μμ »
Παιδια δοκιμαστε τα χαρτακια απο μπανανοφυλλα  ;D Πολυ καλα!

Αποσυνδεδεμένος CERASTES

  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.5 Firefox 3.0.5
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 13:14:28 μμ »
Το προστιμο ειναι πολυ μεγαλο,και ασε την ταλαιπωρια που σε τραβανε στο πλησιεστερο αστυν.τμημα και μενεις εκει μεχρι να πληρωσειςκαι αν δεν εχεις πας μεχρι και φυλακη... >:(

Παιδια 2 φορες που πηγα εγω παντος ειχα μαζι μου καπνο 500 γραμμαρια και την σκαπουλαρισα δεν μου ανοιξανε καμια βαλιτσα.
THE WEST IS DEAD LET'S JUST MOVE TO THE EAST!!

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.5 Firefox 3.0.5
    • Thailand
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 14:13:16 μμ »
Παιδια 2 φορες που πηγα εγω παντος ειχα μαζι μου καπνο 500 γραμμαρια και την σκαπουλαρισα δεν μου ανοιξανε καμια βαλιτσα.

H εξαίρεση επιβεβαι'ωνει τον κανόνα.

Υ.Σ. Περίμενα τηλέφωνο σου....

Αποσυνδεδεμένος saintis

  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 14:19:42 μμ »
BANKONG Νοεμβριοs 2008 εξω απο το ΜΒΚ επειτα απο κανενα τριωρο περπατηματοs βγηκα εξω για ενα τσιγαρο
χωριs να ξερω τιποτα με ειχαν παρει καταποδαs 2 αστυνομικοι οταν τελειωσε το τσιγαρο δεν ειχαν πουθενα
σταχτοδοχειο και αναγκαστικα το πεταξα κατω.Ξαφνικα μου την πεφτουν μου ζητανε το διαβατηριο και μου βγαζουν
ενα βιβλιο που εγραφε ονοματα και χωρεs και 2000Β το προστιμο. Σε λιγο ειναι διπλα μου αλλοι 5 απο αυτουs και
τελικα τουs πληρωνω παιρνω το διαβατηριο και φευγω.Το εχουν συστημα με τουs τουριστεs.
Tην επομενη μερα το ιδιο τουs ειχα δει που με ακολουθουσαν. Εκανα τρια τσιγαρα το ενα πισω απο το αλλο οταν
τελειωναν τα κραταγα στο χερι μετα απο κανα μισαωρο βολτα τουs κοιταξα το καταλαβαν χαμογελασαν και εφυγαν.
Προσοχη

Αποσυνδεδεμένος djzan

  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.18 Firefox 3.0.18
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 16:13:31 μμ »
να ρωτησω κατι.
αν εχω στην βαλιτσα μου 7-8 καπνους αγορασμενα απο εδω και οχι απο τα αφορολογητα, μπορουν να μου κανουν κατι?

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 16:17:16 μμ »
να ρωτησω κατι.
αν εχω στην βαλιτσα μου 7-8 καπνους αγορασμενα απο εδω και οχι απο τα αφορολογητα, μπορουν να μου κανουν κατι?

Εαν τα δουν    Ν Α Ι
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος djzan

  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.18 Firefox 3.0.18
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 19:59:12 μμ »
δηλαδη για να καταλαβω, 250γραμ. ειναι 5 πακετα των 50γρμ. οποτε δεν θα εχω καποιο προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
    • Thailand
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 20:09:14 μμ »
δηλαδη για να καταλαβω, 250γραμ. ειναι 5 πακετα των 50γρμ. οποτε δεν θα εχω καποιο προβλημα?

Ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

  • ***
  • Μηνύματα: 522
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.6 Firefox 3.6.6
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 13, 2010, 12:10:49 μμ »
Σχετικά με το κάπνισμα στην Ταυλάνδη να προσθέσω οτι και εγώ ετυχε να πληρώσω 2000 Baht οχι γιατί πέταξα και εσβηασ το τσιγάρο μου στον δρόμο αλλά γαιτί δεν σημάδεψα καλα τον υπόνομο να μπεί μέσα.
Περπατάγαμε με τον φίλο μου στην οδό Sukhumvit at soi 1-2 και κάπνιζε ο φίλος μου. Περνώνατς απο τα σταυροδρόμια της Sukhumvit κάθε τρίτπ -τέταρο σταυροδρόμι υπάρχει Αστυνομικό φυλάκιο με 2 Αστυνομικούς και 1 της Ασφάλειας που ελέγχουν με κάμερες την περιοχή ευθύνης τους.
Συνεχίζω οταν τελείωσα το τσιγάρο μου αν και δεν συνηθίζω ουτε στην χώρα μας να πετάω την γόπα στον δρόμο στην Bangkok δεν υπάρχουν υπάρχει κάπου για τον πεζό να σβήσει το τσιγάρο του εντούτοις λόκαρα ενα υπόνομο στα πλαγια του δρόμου και πέταξα το τσιγάρο μου μεσα αλλά ημουνα ατυχος .....γιατί δεν σημάδεωα καλά και βρήκε που λέμε κράσπεδο.
Ετσι λοιπόν ο συνεπής Αστυνομοκός ηρθε πρός το μέρος μας απο πίσω και με μάγκωσε και αρχισε να μιλάει εντονα.
Προφανώς μας ειχαν δεί που περνάγαμε και περίμεναν την ευκαιρία για να εισπράξουν το πρόστιμο.
Ν πώ την αλήθεια λιγο ελειψε να πέσει ξύλο γιατι φοβήθηκα απο την ξαφνική και ανάρμοστη επέμβαση του και τον στριμώξαμε σε εναν τηλεφωνικό θάλαμο γιατι δεν γνώριζα τις επίσημες στολές της Αστυνομίας του κρατους και Αστυνομικός ηταν της Τουριστικής Αστυνομίας με καφε ανοιχτο στολή (παιδιά μιλάμε ουτε γκρι που λέμε για Αγγλικά να ξέρει)
Τέλος πάντων ηρθαν και οι υπόλοιποι Αστυνομικοί του φυλακιου και μας οδήγησαν στο υπερυψωμένο φυλάκιο για να πληρώσουμε το πρόστιμο των 2000Baht
Συμπληρώσαμε ενα χαρτί που αργότερα το εσκισε ο αδιάφθορος Αστυνομικός και εβαλε τα χρήματ στην τσέπη του.
Ετσι λοιπόν εάν βρεθείτε στην Ταυλάνδη μην πετάτε τα τσιγάρα σας κατω ΑΛΛΑ -ΑΛΛΑ  επειδή αργότερα διάβασ την νομοθεσία ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ που σημαίνει αμ βρεθείτε στη ανάγκη και εχετε τελειώσει το τσιγάρο σας ΑΠΛΑ ΠΕΤΑΤΕ ΤΗΝ ΚΆΦΤΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΒΗΝΕΤΕ και κρατάτε την γόπα στο χέρι σας. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ  ΠΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΤΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΣΤΗΝ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΦΙΛΗΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ. ΚΑΘΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑς ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ
Κλείνω γατί ανοιξα μεγάλο κεφάλαιο γαι την διαφθορά της Αστυνομίας στην ομορφη αυτη χώρα που βλέπουν ολους τους Δυτικούς σαν πορτοφόλια γαι να αυξήσουν παράνομα τα εισοδήματά τους σε βάρος της χώρας τους που υπηρετούν.
Youtube :Sensual Kim Basinger Striptease in 9 1/2 Weeks Movie

Αποσυνδεδεμένος giorgos241

  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.6 Firefox 3.6.6
Απ: Κάτι που πρέπει να προσέχουν οι καπνιστές
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 13, 2010, 15:13:35 μμ »
έτσι απλά ρωτάω αν πάρω 10 πακέτα των 25 γραμμαρίων δηλαδή 250 γραμμάρια καπνό θα υπάρχει πρόβλημα?????????