Αποστολέας Θέμα: Dubai International Airport  (Αναγνώστηκε 24361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος labiko

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 651
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Αναμονη
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 07, 2009, 15:54:28 μμ »
jimi αυτο θα κανω και εγω μαλλον προπληρωμενη , την εβγαλα ηδη... παρε με τηλ ή οταν τα πουμε απο κοντα ....

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Αναμονη
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 07, 2009, 16:03:51 μμ »
Φοβαμαι να δωσω τα στοιχεια της καρτας μου,προτιμω να κανω κουμαντο οταν ειμαι εκει,θα εχει λιγο μεγαλυτερη ταλαιπωρια πιθανον,αλλα τι στο καλο ενα δωματιο μεσα στο αεροδρομιο θα το βρω,εχω περασει και αλλες φορες απο εκει αλλα 10 ωρες αναμονη δεν εχω ξανακανει.

Mηπως να το ξανασκεφτεις..?

Rooms: With 78 deluxe 5 star rooms, 6 junior suites, 2 royal suites, Dubai International Hotel is located on the third level of the Sheikh Rashid Terminal and offers a fantastic view of the runway and the Dubai Duty Free.

Deluxe single room costs as per the time slot are US $ 51/hour from 8:00 pm - 3:00am and US $ 41/hour from 4:00 am - 7:00 pm while Double rooms costs as per the time slot are US $ 62/hour from 8:00 pm - 3:00am and US $ 52/hour from 4:00 am - 7:00 pm.

All rooms are fitted out with TVs, mini Bars, luxurious bathrooms and a safe. Rooms are also available on an hourly basis. Special rooms are available for the disabled. For reservations call: 2164289; Fax: 2245955/56    

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 07, 2009, 19:13:50 μμ »
Αν καποιος φιλος εχει εμπειρια απο emirates θα ηθελα τα 'φωτα΄ του. Πεταω στις 16/7 στις 11 το
βραδυ και φθανω dubai 04.25 τοπικη ωρα , η αναχωρηση για bkk ειναι 09.05, εχω 5 γεματες βραδυνες ωρες στο D/B και οταν πηγαινω και οταν ερχομαι πως μπορει καποιος να σκοτωσει την
ωρα του ?υπαρχουν καφε,εστιατορια  dute free μαγαζια ανοικτα ?ειναι αρκετος ο χρονος να βγω εξω? ευχαριστω εκ των προτερων ,καλα ταξιδια σε ολους
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

Αποσυνδεδεμένος sakis_larisa

  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.11 Firefox 3.0.11
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 08, 2009, 18:40:07 μμ »
mariner κε γω την ίδια απορία έχω αλλά επειδή ταξιδεύω αργότερα ελπίζω να έχω την απάντηση από σένα. ακριβώς τις ίδιες ώρες στην αναχώρηση στις 30 Σεπ και επιστροφή:

Thu    29 Oct 09

   02:25    Suvarnabhumi International Airport (BKK)    6hr 30min
0 Stops    Economy
Boeing 777-300ER

Thu    29 Oct 09

   05:55    Dubai International Airport (DXB)
   
Connection
EK105    

Thu    29 Oct 09

   10:05    Dubai International Airport (DXB)    5hr 15min
0 Stops    Economy
Airbus
Industrie
A330-200

Thu    29 Oct 09

   13:20    Eleftherios Venizelos Airport (ATH)

Εγώ σε ευχαριστώ εκ των προτέρων... 

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 08, 2009, 20:44:25 μμ »
Μολις γυρισω σακης Λαρισα θα σου εχω ενημερωση
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 11, 2009, 19:51:37 μμ »
Αν καποιος φιλος εχει εμπειρια απο emirates θα ηθελα τα 'φωτα΄ του. Πεταω στις 16/7 στις 11 το
βραδυ και φθανω dubai 04.25 τοπικη ωρα , η αναχωρηση για bkk ειναι 09.05, εχω 5 γεματες βραδυνες ωρες στο D/B και οταν πηγαινω και οταν ερχομαι πως μπορει καποιος να σκοτωσει την
ωρα του ?υπαρχουν καφε,εστιατορια  dute free μαγαζια ανοικτα ?ειναι αρκετος ο χρονος να βγω εξω? ευχαριστω εκ των προτερων ,καλα ταξιδια σε ολους

Ο καθαρος χρονος που εχεις ειναι λιγος αν συνυπολογισεις την ωρα που θα φας στις διατυπωσεις.

Φιλη αεροσυνοδος που πηγαινει συχνα Dubai κανει λογο για απιστευτη κινηση στους δρομους σχεδον ολοκληρο το 24ωρο.

Οποτε κατσε μεσα κι αν βρεις και κανενα internet ξεκινα να στελνεις τις πρωτες..ανταποκρισεις σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος labiko

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 651
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 11, 2009, 20:51:29 μμ »
parathaise εσυ εκλεισες καποιο ξενοδοχειο ? αν ναι ποιο?  ψαχνομαι λιγο...

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 11, 2009, 21:09:31 μμ »

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 26, 2009, 20:12:00 μμ »
εχθες γυρισα απο ταυλανδη μεσω DUBAI με EMIRATES , εμεινα στο αεροδρομιο περιπου 5 ωρες απο τις 4 μεχρι τις 9.30 το πρωι.Μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι ο κοσμος που κυκλοφορουσε στο αεροδρομιο 4 το ξημερωμα ηταν χωρις υπερβολη χιλιαδες, σε σημειο συνωστισμου ,τα μαγαζια ,φαγαδικα ,καφετεριες, εμπορικα ,σουβενιρ ,ρουχα ,ηλεκτρονικα ολα ανοιχτα γεματα κοσμο ,οι τιμες λιγο πιο φθηνες απο ελλαδα.Αγορασα μια φωτογραφικη CASIO 100ε ,σε ενα καφε που κατσαμε για 1 καφε μεγαλο 1 κρουασαν 1γλυκο 1 νερο 10ε.Τωρα το θεμα του υπνου ειναι λιγο δυσκολο ,υπαρχουν πολλα καθισματα αλλα ειναι αβολα,υπαρχει και ενας τυπος καθισματων με προεκταση κατι σαν ξαπλωστρα οπου κοιμασαι σαν αρχοντας το θεμα ειναι οτι τα καθισματα αυτα ειναι σχετικα λιγα .κατι αλλο που θα πρεπει να ξερει καποιος που θα κατσει πολλες ωρες ειναι το θεμα του αιρκοντισιον, ειναι πολυ δυνατο και θελεις μπουφανακι για να κοιμηθεις.Τωρα οσο αφορα την emirates ψιλοαπογοητευση ,σε μια τοσο μεγαλη πτηση ενα φαγητακι και μια πορτοκαλαδα βεβαια αν ζηταγες κατι αλλο στο εφερναν, αλλα επρεπε να το ζητησεις.Το περιφημο airbus α380 δεν προσφερει καμμια ευκολια στον απλο επιβατη της οικονομικης θεσης και αν εισαι στις δικες μου διαστασεις 1.85 116klg περνας δυσκολα
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 26, 2009, 20:15:51 μμ »
εχθες γυρισα απο ταυλανδη μεσω DUBAI με EMIRATES , εμεινα στο αεροδρομιο περιπου 5 ωρες απο τις 4 μεχρι τις 9.30 το πρωι.Μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι ο κοσμος που κυκλοφορουσε στο αεροδρομιο 4 το ξημερωμα ηταν χωρις υπερβολη χιλιαδες, σε σημειο συνωστισμου ,τα μαγαζια ,φαγαδικα ,καφετεριες, εμπορικα ,σουβενιρ ,ρουχα ,ηλεκτρονικα ολα ανοιχτα γεματα κοσμο ,οι τιμες λιγο πιο φθηνες απο ελλαδα.Αγορασα μια φωτογραφικη CASIO 100ε ,σε ενα καφε που κατσαμε για 1 καφε μεγαλο 1 κρουασαν 1γλυκο 1 νερο 10ε.Τωρα το θεμα του υπνου ειναι λιγο δυσκολο ,υπαρχουν πολλα καθισματα αλλα ειναι αβολα,υπαρχει και ενας τυπος καθισματων με προεκταση κατι σαν ξαπλωστρα οπου κοιμασαι σαν αρχοντας το θεμα ειναι οτι τα καθισματα αυτα ειναι σχετικα λιγα .κατι αλλο που θα πρεπει να ξερει καποιος που θα κατσει πολλες ωρες ειναι το θεμα του αιρκοντισιον, ειναι πολυ δυνατο και θελεις μπουφανακι για να κοιμηθεις.Τωρα οσο αφορα την emirates ψιλοαπογοητευση ,σε μια τοσο μεγαλη πτηση ενα φαγητακι και μια πορτοκαλαδα βεβαια αν ζηταγες κατι αλλο στο εφερναν, αλλα επρεπε να το ζητησεις.Το περιφημο airbus α380 δεν προσφερει καμμια ευκολια στον απλο επιβατη της οικονομικης θεσης και αν εισαι στις δικες μου διαστασεις 1.85 116klg περνας δυσκολα

Ειχες καποια καθυστερηση στις πτησεις, τα αεροπλανα ηταν γεματα?

Αποσυνδεδεμένος MARINER

  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 27, 2009, 00:46:32 πμ »
δεν ειχα καμμια καθυστερηση ,ολα τα δρομολογια εγιναν στην ωρα τους και οταν πηγα και οταν γυρισα ,τα αεροπλανα ηταν γεματα ειδικα το dubai -bkk εγινε με airbus A380 που ειναι τερας ηταν γεματο μεχρι και την τελευταια θεση
εμπειρια ειναι η ονομασια που δινουμε στα λαθη μας

Αποσυνδεδεμένος atas

  • **
  • Μηνύματα: 98
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.11 Firefox 3.0.11
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:16:51 πμ »
σε ενα καφε που κατσαμε

Κάπως έτσι , άντε καμιά βόλτα και άραγμα για καφεδάκι.
Είχε wifi ;; Να κάτσουμε με το laptop για να περάσει ευχάριστα η ώρα;

Αποσυνδεδεμένος sakis_larisa

  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.12 Firefox 3.0.12
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:07:14 πμ »
'Οντως, παρατήρησες μήπως αν παίζει wi-fi; Θα ήταν καλή εναλλακτική για να περάσει λίγη ώρα. Επίσης, υπάρχει κάποια υπηρεσία για να αφήσεις τις αποσκευές; Μιας και όλα τα καταστήματα είναι ανοιχτά, θα μου άρεσε να γυρίσω το αεροδρόμιο χαζεύοντας αλλά με τις αποσκευές δεν νομίζω...

Pascal

  • Επισκέπτης
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:40:09 πμ »
Το wi-fi παιζει στο αεροδρομιο και ειναι και γρηγορο. Υπηρεσια αποσκευων υπαρχει διπλα απο τις σκαλες που ανεβαινεις για το σαλονι της 1ης θεσης και της bussines.

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.1 Firefox 3.5.1
Απ: Dubai International Airport
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:37:57 πμ »
'Οντως, παρατήρησες μήπως αν παίζει wi-fi; Θα ήταν καλή εναλλακτική για να περάσει λίγη ώρα. Επίσης, υπάρχει κάποια υπηρεσία για να αφήσεις τις αποσκευές; Μιας και όλα τα καταστήματα είναι ανοιχτά, θα μου άρεσε να γυρίσω το αεροδρόμιο χαζεύοντας αλλά με τις αποσκευές δεν νομίζω...

Τις βαλίτσες που θα έχεις δώσει στο check in, θα τις παραλάβεις στην ΒΚΚ, τις χειραποσκευές σου θα έχεις μόνο μαζί σου.

Αλλά ακόμη και τις χειραποσκευές μπορείς να τις βάλεις στα μικρά βολικά καροτσάκια που θα βρεις σε αφθονία στο αεροδρόμιο του Dubai.
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!