Αποστολέας Θέμα: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines  (Αναγνώστηκε 10661 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron) Linux (Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron)
  • Browser:
  • Firefox 3.0.12 Firefox 3.0.12
η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« στις: Ιούλιος 26, 2009, 19:46:47 μμ »
έκλεισα εισητήριο κανονικό και δεν μου το αλλάζαν. για σινγκαπούρη από μπανγκόκ. μετά έπρεπε όχι μόνο να πληρώσω τη διαφορά ή κάποια διαφορά ή κάποιο πρόστιμο αλλά να βγάλω ένα ολόκληρο εισητήριο από την αρχή στην διπλάσια τιμή!!! Δεν ξαναπετάω με singapore με τίποτα!!!!
Αναλυτικά:
έκλεισα εισητήριο, Μπανγκόκ - Σινγκαπούρη από την Παττάγια, με επιστροφή. Ταξίδεψα όλα ωραία και καλά , αλλά ήθελα να αλλάξω το εισητήριο της επιστροφής. Και μου είπαν ότι δεν αλλάζει και πλήρωσα άλλα τόσα ένα καινούριο εισητήριο ( σαν να ήταν με επιστροφής , διπλάσια τιμή δηλαδή ) για να μπορέσω να πετάξω τότε που ήθελα). Σε μια άλλη παρόμοια περίπτωση με την Air China μου το αλλάξαν σε 1 λεπτό και πέταξα όποτε ήθελα( την τελευταία στιγμή που πήγα στο αεροδρόμιο μου είπαν, όλα ΟΚ πετάς τώρα !!!! χωρίς καμία επιβάρυνση ( άλλη πτήση φυσικά αλλά παρόμοια περίπτωση).
Το φαγητό δεν μου άρεσε , δεν είχαμε καθυστέρηση, οι αερεσυνοδές ωραίες.
Αυτά
 8) 8) 8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2009, 21:23:48 μμ από erasmoshemin »



Αποσυνδεδεμένος frape79

  • **
  • Μηνύματα: 85
  • frape
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.1 Firefox 3.5.1
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 26, 2009, 21:14:49 μμ »
και τωρα νομιζεις πως καταλαβαμε τι εγινε? πες μες καλυτερα το γεγονος και οχι περιληπτικα.....και εν πασει περιπτωση μια εμπειρια με μια αεροπορικη δεν περιλαμβανει μονο το εισητηριο αλλα το σερβις,το φαι,την εξυπηρετηση,τις παροχες .....

Αποσυνδεδεμένος manospanosfani

  • *
  • Μηνύματα: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:16:56 μμ »
ταξειδι μεγαλο,11 ωρες και 30 λεπτα μεχρι την singapore και 2 περιπου ως το phuket , αλλα σε αποζημιωνει το ευγενικο servis και οι εντυπωσιακες σε εμφανιση αεροσυνοδοι και φυσικα το  οτι πετας με μια απο τις πιο ασφαλεις airlines στον κοσμο.Ιδιαιτερη αναφορα στο προσωπικο των γραφειων της αθηνας που ειναι ασυνηθιστα για α ελληνικα δεδομενα ευγενικο !!

Αποσυνδεδεμένος Markos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.2 Firefox 3.5.2
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 14:20:44 μμ »
Η Singapore είναι η αγαπημένη μου εταιρεία.

Αλλά λόγω τιμής και απευθείας πτήσης, κάνουν την ΤΗΑΙ πρώτη μου επιλογή για ΒΚΚ.
Η ζωή δε μετριέται από τις αναπνοές που παίρνουμε, αλλά από τα μέρη και τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος andri

  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 2.0.172.43 Chrome 2.0.172.43
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 17:56:33 μμ »
τελικα υπαρχει καποιος που να εχει ταξιδεψει με την singapure να μας πει εντυπωσεις?το servise πως ειναι κατα την διαρκεια της πτησης?το φαγητο?ποσο ειναι η διαρκεια της πτησης απο αθηνα εως πουκετ?και γενικα καποιος που ταξιδεψε ας μας πει......θα το ξανα εκανε η thai και παλι thai????

Αποσυνδεδεμένος martz

  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 22:54:46 μμ »
Πέταξα τον Αύγουστο με την singapore. Φοβερό service συνέχεια περνάγανε με χυμούς, καφέ, ποτό, νερό. Σέρβιραν 2 γεύματα με 2 διαφορετικά πιάτα διάλεγες όποιο ήθελες, ενδιάμεσα φέρανε και σνακ. Ευγενικό και χαμογελαστό προσωπικό έτρεχαν όλη την ώρα. Μας περίμενε στο κάθισμα μόλις μπήκαμε κουβέρτα και μαξιλάρι και υπήρχε προσωπική οθόνη με ένα σωρό ταινίες, σίριαλς, παιχνίδια κτλ κτλ κτλ. Από phuket για singapore πέταξα με silkair που είναι θυγατρική της το ίδιο σκηνικό. Με thai δεν έχω πετάξει δεν μπορώ να συγκρίνω.

Αποσυνδεδεμένος jag

  • *
  • Μηνύματα: 33
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 21:18:18 μμ »
Μακράν η καλύτερη αεροπορική που έχω πετάξει, παιζούν μαζί στην 1η θέση με την Cathay

Αποσυνδεδεμένος AsprosGatos

  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 10, 2010, 21:47:14 μμ »
Έχει καλύτερο service μέσα στο αεροπλάνο από την Thai. Έχεις τη δυνατότητα να πιεις ότι ποτό θέλεις μπύρα ουίσκι κτλ όσο θέλεις όποτε θέλεις, και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω περνούν συνεχώς με δίσκους και δίνουν νερό και χυμούς. Το ταξίδι Αθήνα Σιγκαπούρη διαρκεί 10 ώρες και 15 λεπτά μία ώρα δηλαδή περισσότερο από το Αθήνα Μπανγκόκ με την Thai. Το ταξίδι Σιγκαπούρη Πούκετ διαρκεί 1 ώρα και 30 λεπτά και γίνετε από την Silk Air. Το αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης εκπληκτικό καλύτερο από της Μπανγκόκ.
Η άποψη σου για την πραγματικότητα δεν αλλάζει την πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 16, 2010, 21:59:08 μμ »
Κατα τη γνωμη μου η καλυτερη αεροπορικη εταιρεια,με δευτερη την Catahy Pacific ισως και την Emirates μια και τα τελευταια 2 χρονια εχει αναβαθμιστει πολυ.Η Singapore παντα ηταν ενα βημα μπροστα απο τις αλλες,ειδικα στα αεροσκαφη και τις ανεσεις τους.Καινουργια και full εξοπλισμενα.Οταν πριν 4-5 χρονια η Thai πετουσε απο εδω με Β747 δεκαετιας-η καποιες φορες με ενα αρχαιο MD11-κεντρικες οθονες,ταλαιπωρα καθισματα,η Singapore ειχε ηδη βαλει Β777,ατομικες οθονες,καινουργιες ταινιες να επιλεξεις,παιχνιδια,παροχες για pc, κλπ ευκολιες που οι αλλες αεροπορικες διαφημιζουν τωρα.Συμφωνω και με το φιλο παραπανω οσον αφορα το service κατα τη διαρκεια της πτησης.Συνεχεια το πληρωμα ειναι στους διαδρομους με ενα δισκο στο χερι.Και το αεροδρομιο καταπληκτικο.Απο τα παλαιοτερα στη νοτιοανατολικη Ασια,αλλα οταν κατασκευαστηκε ηταν ηδη χρονια μπροστα.Κριμα που το καλοκαιρι ειναι high season στο Bali,τα αεροπλανα της ειναι γεματα και δεν κανει προσφορες.

Αποσυνδεδεμένος giannisnokia

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 08, 2010, 12:22:33 μμ »
καλημέρα.εγώ πετάω αύριο από zurich για phuket με A-380 με σίγκαπουρ.μεθύριο θα σας ενημερώσω σχετικά






Σε παρακαλώ να γράφεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες σύμφωνα με τους Κανόνες Συμμετοχής του forum
Αυτό το μήνυμα διορθώθηκε τυχόν επόμενα θα διαγράφονται

thai.gr team
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2010, 12:26:42 μμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος Yannis

  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Good things happen when you pay attention.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 08, 2010, 17:16:06 μμ »
καλημέρα.εγώ πετάω αύριο από zurich για phuket με A-380 με σίγκαπουρ.μεθύριο θα σας ενημερώσω σχετικά




Σε παρακαλώ να γράφεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες σύμφωνα με τους Κανόνες Συμμετοχής του forum
Αυτό το μήνυμα διορθώθηκε τυχόν επόμενα θα διαγράφονται

thai.gr team

καταπλικτικό το Α380, πέταξα με την Εμιρέιτς τον Νοέμβριο από Ντουμπάι για ΒΚΚ, σούπερ η οικονομική θέση και ένα ολόκληρο βίντεο κλαμπ στην οθόνη σου... καλό ταξίδι να έχεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2010, 17:41:26 μμ από thailandgr »
Good things happen when you pay attention.

Αποσυνδεδεμένος giannisnokia

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 09, 2010, 11:27:20 πμ »
Καλημέρα σε όλους από zurixi.to A-380 φορτώνει και σε 90 λεπτά αναχωρώ για phuket.χαιρετίσματα σε όλοus

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2010, 11:32:22 πμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος giannisnokia

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 11, 2010, 07:39:12 πμ »
Καλημέρα από phuket.τελικά το όνειρο έγινε pragmatikotita.to ταξίδι με AIRBUS A-380 και με singaporairlines.exo κάνει χιλιάδες ταξίδια αλλα εδώ είναι η διαφορα.ΑΡΙΣΤΑ-ΤΕΛΕΙΑ.καλύτερα δεν θα μπορούσε να ήτανε.service σαν hotel 5 asteron.sas την συνιστώ ανεπιφύλακτα

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 11, 2010, 22:26:09 μμ »
Η singapore και μετα οι αλλες ;D

Αποσυνδεδεμένος alitakos_demis

  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.23 Firefox 3.6.23
Απ: η προσωπική μου εντύπωση από singapore airlines
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 07:18:12 πμ »
γεια σας παιδιά από hua hua hin...καιρός τελεios!!   singapore πολύ καλή θα έλεγα αλλα αυτήν την κωνσταντινούπολη τι την ήθελε???  ταλαιπωρία και παρα μα παρα πολλές ώρες....  αλλα είναι πολύ καλή εταιρία και με πολύ καλο service...
that's the way it has to be...
then that's the way it is....