Αποστολέας Θέμα: προσωπική εμπειρία με qatar  (Αναγνώστηκε 50697 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος P-Yai

  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 16.0.912.63 Chrome 16.0.912.63
Απ: Κόβεται το ATH - BKK κλείνει η Thai στην Ελλάδα
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 10:27:12 πμ »
Θα ερθουν τον Γεναρη στο  Πουκετ 2 φιλοι απο Χανια να με δουνε.Ξεκινανε απο Χανια με aegean (Χανιά-Αθηνα) Μετα με  qatar, Αθηνα-Ντοχα κ μετα Ντοχα-Πουκετ χωρις να περασουν απο Μπανγκοκ.Νομιζω οτι ειναι σχετικα καλα ετσι γιατι νομιζα οτι θα ειχε Ντοχα-Μπανγκοκ,Μπανγκοκ-Πουκετ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2011, 13:55:53 μμ από P-Yai »
sabai sabai

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
    • Thailand
Απ: Κόβεται το ATH - BKK κλείνει η Thai στην Ελλάδα
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 11:42:28 πμ »
  η quatar δεν είναι και τόσο σοβαρή εταιρία κάποιος που έχει ξαναταξιδέψει με  quatar του έχει συμβεί κάτι τέτοιο....

Από την Thai πάντως 1000 φορές πιο σοβαρή , και η προσφατη συμπεριφορά της το επιβεβαιώνει

Αποσυνδεδεμένος jackbarontai

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.25 Firefox 3.6.25
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 22:50:30 μμ »
Αστεράτη στην εποχή γύρω απο την αλλαγή χρονιάς 2012. στα 4 αεροπλάνα είχε 4 γεύματα και στα 3 βίντεο κλπ (χειρότερη η επιστροφή στην ελλάδα). συνεχές κέρασμα κλπ και τιμή 1100 γούρα για κλείσιμο τελευταία στιγμή (15 μέρες). Για την εποχή καλά και γεμάτα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 623
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0 Firefox 10.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 27, 2012, 16:06:04 μμ »
Ταξιδεψα με Καταρ Αθηνα - Ντοχα - Μπανγκοκ - Πουκετ (με ΤΗΑΙ στο ιδιο πακετο), και Μπανγκοκ -Ντοχα - Αθηνα με τιμη 736 Ευρω. Το κομματι Πουκετ - Μπανγκοκ το εκανα με Μπανγκόκ αιρ.
 Οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες απο την εταιρεια, σε ολα τα κομματια της διαδρομης ειχαμε εξαιρετικη πτηση και βελουδινες προσγειωσεις, βεβαια ηταν πολυ καλος ο καιρος.
Το προσωπικο πολυ καλο υπολειπετε ομως κατα την γνωμη μου της ΤΗΑΙ σε χαμογελο - ομορφια και συχνοτητα εμφανισεων με κερασματα. Η καθυστερησεις στην αλλαγη αεροπλανου ηταν σχεδον μηδενικες καθως ειχαμε 2.30 ωρες στην Ντοχα αλλαγη και 1.30 ωρες στη Μπανγκοκ για Πουκετ. Στην επιστροφη ειχαμε 1.30 ωρες αναμονη στη Ντοχα.
Γενικα ηταν πολυ καλη η εμπειρια μου και οι σταση στην Ντοχα σε ξεμουδιαζει, κάνεις και το τσιγαρακι σου σε δωματια που δεν μυριζουν και ολα καλα !!!
Να σημειωσω οτι στην επιστροφη απο Ντοχα - Αθηνα το αεροπλανο ηταν σχεδον αδειο, ασχημα μαντατα για το πως θα τα βγαλει περα η Καταρ με τοσο λιγο κοσμο.
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 27, 2012, 17:45:05 μμ »
αντιθετως με εμενα που το ντοχα-αθηνα ηταν γεματο.

η γκαλφ λογω του οτι σταματησε τις πτησεις τις προς αθηνα στον γυρισμο μας πηγε ντοχα και απο εκει με καταρ ηρθαμε αθηνα.

το προσωπικο στην ντοχα εξυπηρετικοτατο,ευγενεστατο και χαμογελαστο πραγματικα μας βοηθησαν στο που θα παμε να μας δωσουν τα boarding pass,να μας δωσουν πληροφοριες και ολα αυτα,εγω δεν ειχα ξαναπαει ντοχα, και τα αεροπλανα τους πολυ καλα και κανενα προβλημα ουτε με καθυστερησεις,ουτε με κατι αλλο.

Yiannis το αεροπλανο ηταν γεματο ισως και το οτι εκκλεισαν αλλες αεροπορικες δωσει την δυνατοτητα στην καταρ να πεταει με γεματα αεροπλανα μην ξεχναμε οτι λογω οικονομικων ποσσοι ειναι αυτοι οι ελληνες που θα πεταξουν και μαλιστα τετοια εποχη για κατω.

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 27, 2012, 20:29:04 μμ »
Στη πτήση Ντόχα- μπανκόγκ 25.12 0.805 πρωί είχε μισή ώρα καθυστέρηση κατά την άφιξη που αν είχα πτήση πχ με thai για Πουκέτ θα ήταν δύσκολο αν υπήρχε κενό 1.30 λεπτά που έχει σε προσφορές.Βέβαια εγώ είχα 6 ώρες αναμονή και δεν με ένοιαξε.Νομίζω πως θα πρέπει να το προσέξει αυτό η quatar

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 623
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 11.0 Firefox 11.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 27, 2012, 21:22:57 μμ »
Πετρο μακαρι να κρατησει η Καταρ γιατι πραγματι ειναι πολυ καλη εταιρεια και τα αεροπλανα της παρα πολυ καλα.

diamantis, η πτηση με ΤΗΑΙ ηταν κλεισμενη μεσω Καταρ και οι βαλιτσες πηγαν απο Αθηνα κατευθειαν Πουκετ, οποτε, λογικα παντα, δεν υπαρχει θεμα με το λιγο της αναμονης. Σε ερωτηση μου παντος για την περιπτωση που υπαρξει καθυστερηση με καθησυχασαν οτι η πτηση Ντοχα - Μπανγκοκ θα ειναι στην ωρα της εστω κι αν χρειαστει να το τρεξει το αεροπλανο λιγο περισσοτερο ο πιλοτος, ετσι μου ειπαν  :D :D :D

Αλλα και το αεροδρομιο στη Ντοχα ειναι σχετικα μικρο και ευκολο οποτε και σε 30 λεπτα προλαβαινεις να βρεις την πτηση σου. Να πω επισης οτι στον ελεγχο διαβατηριων και επειδη ειχε λιγο κοσμο , οι Καταριανοι ανοιξαν αλλους 2 διαδρομους και περασαμε πολυ γρηγορα.
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.83 Chrome 17.0.963.83
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 28, 2012, 12:08:19 μμ »
Οχι η προσφορά ήταν μέσω ίντερνετ τα πράγματα πήγαν μέχρι Μπανκόγκ και μετά εκ νέου τσέκ-ιν.
αν είχα 1-1.30 ώρα αναμονής δεν προλάβαινα.Πρέπει να ρωτάμε πριν το αγοράσουμε αν πάνε κατευθείαν.Εγώ την προσφορά που τρέχει στο ίντερνετ με άλλη εταιρία στη τρίτη πτήση αν είναι λιγότερο από 1.30-2 ώρες δεν την εμπιστεύομαι πλέον.Πρέπει να δίνουμε σωστές πληροφορίες.όπως το τσέν ιν ον λάιν που θα μας γλυτώσει απο πολύ χρόνο στο αεροδρόμιο.

Αποσυνδεδεμένος thanaposto

  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 12.0 Firefox 12.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 30, 2012, 15:12:15 μμ »
φιλε μου οταν εχει καθυστερηση το αεροπλανο και εχεις λιγο χρονο στην αναμονη το αλλο αεροπλανο σε περιμενει,μου εχει τυχει 2 φορες στην ντοχα,μην φανταστεις πολυ ωρα αλλα περιμενει.

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 19.0.1084.52 Chrome 19.0.1084.52
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 30, 2012, 15:16:29 μμ »
Tουλάχιστον 10 ταξίδια με την Qatar  τα τελευταία  3 χρόνια.
 Ποτέ δεν άργησε ,πάντα ποιο πριν ήταν σε κάθε αεροδρόμιο,   η στην Ντόχα  η  την Μπανγκόκ.
 Ποτέ  πρόβλημα στο τσεκ ιν,   ούτε σε προσγείωση η απογείωση το αντίθετο μάλλον.
 Πρέπει να ήσουν πολύ άτυχος με αυτά που περιγραφείς.
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 30, 2012, 15:22:26 μμ »
Ποτε προβλημα με Qatar ,ουτε περιεργες προσγειωσεις η απογειωσεις...... Ολα εξαιρετικα !

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 12.0 Firefox 12.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 30, 2012, 15:33:48 μμ »
πω-πω πως το ξέχασα;
να γράψω τα τραγικά που συνέβησαν στο ταξίδι μου με την qatar τον Φεβρουάριο
ξεκίνημα από την Αθήνα όπου μου δίνουν το εισιτήριο για ντόχα και μια κάρτα μετεπιβίβασης ,χωρίς αριθμό θέσης, χρώματος κίτρινη και μου λένε ότι στην ντόχα που θα κάνω τσεκ θα την συμπληρώσουν
πρώτη φορά ήταν ,δεν ξέρω την διαδικασία, οπότε λέω καλά και συνεχίζω...
το αεροπλάνο μια χαρά ήταν, η διαδρομή το ίδιο ,το φαΐ δεν θυμάμαι-δεν με απασχολεί και τόσο
στην προσγείωση δεν ξέρω γιατί αλλά ο τύπος δεν μπορούσε να το ευθυγραμμίσει και το αεροπλάνο 100-200 μέτρα πάνω από το έδαφος,
να κάνει ακόμα δεξιά-αριστερά να το φέρει στην ευθεία, τραγικό
με τα πολλά προσγειώνεται και έρχεται ένα λεωφορείο να μας πάρει
διαδρομή κανά 10-λεπτο σε σημείο που να αναρωτιέμαι αν θα πάμε με το λεωφορείο στην bangkok
κάνει μια στάση ,πάω να βγω,βλέπω ότι δεν κουνιέται κανείς και ξανακάθομαι
στο σημείο αυτό βλέπω στο λεωφορείο κάποιο σχέδιο που μου εξηγεί το κίτρινο χρώμα στην κάρτα μετεπιβίβασης και ησυχάζω
στην επόμενη στάση κατεβαίνω και εκεί αρχίζει το πανηγύρι
έλεγχος για να μπεις στο αεροδρόμιο και να πρέπει να περάσουν πάνω από 500 άτομα
αφού πέρασε κανά τέταρτο και έριξα τα καντήλια μου, συνεχίζω...
βρίσκω που είναι το σημείο για το εισιτήριο και περιμένω
έρχεται η σειρά μου, της λέω τί μου είπαν στο ''Βενιζέλος'' και ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ η γκόμενα;;;;;;;;;;;;
''λυπούμαστε αλλά δεν έχει θέσεις το αεροπλάνο, θα πρέπει να περιμένετε μήπως έχει καμιά ακύρωση''
''πηγαίνετε να φάτε κάτι και ξαναελάτε σε καμιά ώρα''
επιμένω και έρχεται άλλη μία που λέει τα ίδια
η αναμονή ανάμεσα στις πτήσεις ήταν 2 ώρες, αλλά μ'αυτά και με τα άλλα είχε περάσει ήδη η μία και απέμεινε μόνο 1 ώρα μέχρι να αναχωρήσει η πτήση για BKK
τί να κάνω; πάω για καφέ να το φιλοσοφήσω
λέω ένα καφέ, μου λέει το ποσό στο δικό τους νόμισμα,λέω σε ευρώ , μου λέει όχι, της λέει άντε γαμ...σου εσύ, ο καφές, η ντόχα και το κατάρ
ξαναπάω για το εισιτήριο,τίποτα
με τα πολλά αποφασίζω να κάνω κάτι, να ρωτήσω αλλού, γιατί δεν έβλεπα να φεύγω
και ευτυχώς πάω σε ένα κυκλικό γκισέ στην μέση της αίθουσας όπου η κοπέλα με εξυπηρετεί σε 5 λεπτά και μάλιστα όταν της είπα αυτά που μου είπε η άλλη γέλασε και μου είπε: ''αν περιμένατε 1 ώρα θα έφευγε το αεροπλάνο''

συνεχίζεται... 
Έπρεπε η υπάλληλος της Αθήνας να σου πεί ότι το αεροπλάνο απο Ντόχα για Μπανκοκ ήταν over (δηλαδή γεμάτο και με το παραπάνω,  και βέβαια είναι νόμιμο.(Μπορώ εάν θέλει κάποιος να το εξηγήσω,) και να σου εξηγήσει ότι φθάνοντας στην Ντόχα να πάς αμέσως στην  προϊσταμένη (εσύ την βρήκες κατα λάθος) και θα σου δώσει αμέσως την θέση διότι εσύ έρχεσαι απο ανταπόκριση, και εννοείται κάποιος ντόποιος ενδέχεται να  εμεινε απέξω απο το αεροπλάνο.
Η υπάλληλος της Αθήνας δεν μπορούσε να σου δώσει την θέση ακόμα και εάν ήταν προϊσταμένη διότι δεν υπακούει το σύστημα, μπορεί μόνο η προϊσταμένη της Ντόχας.
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 12.0 Firefox 12.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 30, 2012, 15:43:26 μμ »
επιβίβαση στο 777
μια χαρά η πτήση, ώσπου φτάνουμε στο BKK
πάλι τα ίδια
να μην μπορεί ο πιλότος να το ευθυγραμμίσει και να κάνει ελιγμούς πάνω από το έδαφος
δεύτερη φορά

ο γυρισμός τώρα

επειδή είχε καθυστέρηση το αεροπλάνο από phuket έφτασα στο παρά 5 στο γκισέ της qatar και ψιλοέκλειναν
η κοπέλα με το που είδε το εισιτήριό μου, αμέσως ακύρωσε ένα άλλο που είχε βγάλει πριν, προφανώς ένα από εκείνα που βγαίνουν όταν υπάρχουν καθυστερήσεις ή ακυρώσεις και έβγαλε το δικό μου
επιβίβαση στο αεροπλάνο
μια χαρά και πάλι
ΟΜΩΣ στην προσγείωση πάλι τα ίδια
μονο που αυτή την φορά δεν μπόρεσε να το ευθυγραμίσει και του έδωσε ώθηση και το ξαναπογείωσε
μοναδική αίσθηση να παίρνει εκείνο το ''τέρας'' ώθηση και να παίρνει ύψος, αλλά ταυτόχρονα και προβληματισμός
τρίτη συνεχόμενη φορά με την ίδια εταιρία, δεν είναι και λίγο

αναμονή στην ντόχα για Αθήνα
η πτήση είχε καθυστέρηση περίπου 45'
από Αθήνα έπρεπε να πάρω και άλλο αεροπλάνο,με χρόνο αναμονής 1 ώρα, οπότε όταν στην διάρκεια της πτήσης συνειδητοποίησα ότι με το που θα προσγειωθούμε έχω μόνο ένα τέταρτο περιθώριο, πήγα και μίλησα στις αεροσυνοδούς
μέχρι να βγάλω άκρη είδα και έπαθα
εγώ να λέω ότι έχω και άλλη πτήση καπάκι και δεν προλαβαίνω λόγω της καθυστέρησης και να ειδοποιήσουν το έδαφος για να με περιμένουν και αυτές να λένε ότι η καθυστέρηση είναι μέσα στα προβλεπόμενα όρια και δεν φέρουν ευθύνη
βρε κούκλα μου, να της λέω, χέσε την ευθύνη, απλά ειδοποίησε για την καθυστέρηση και ότι έχετε έναν επιβάτη που έχει μετεπιβίβαση σε ένα τέταρτο και δεν ζητάω κάτι άλλο
αφού με τα πολλά έγινε η συνεννόηση, ο πιλότος απ'ότι κατάλαβα αύξησε λίγο ταχύτητα και κέρδισα 5' λεπτά
στο ''ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ'' με περίμενε ένα παλικάρι της ''OLYMPIC'' με το εισιτήριό μου στο χέρι και με πήγε σε 5' λεπτά στο σημείο αναχώρησης
με τον ασύρματο ειδοποίησε για την βαλίτσα μου και χάρη σ'αυτόν πρόλαβα
σημείωση ότι στο ''ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ'' έχω πάει 50 φορές, αλλά μόνος μου δεν νομίζω να προλάβαινα
βέβαια για κάθε ενδεχόμενο μου είχαν βγάλει και άλλο εισιτήριο με την επόμενη πτήση
business παρακαλώ...

αυτά με την εμπειρία μου από την qatar
είναι μόνο τα γεγονότα που συνέβησαν και καμία δική μου άποψη ή κριτική

το μόνο που θέλω να πω εγώ είναι ότι όταν έχει κάποιος μετεπιβίβαση, καλό θα ήταν ο ελάχιστος χρόνος μεταξύ των 2 πτήσεων να είναι τουλάχιστον 3 ώρες για κάθε ενδεχόμενο
ειδικά αν δεν υπάρχει γνώση του αεροδρομίου
Η πρώτη κίνηση που κάνει η προϊσταμένη όταν περιμένει ένα αεροπλάνο είναι να κοιτάξει τις ανταποκρίσεις  όπως π.χ. εσένα και έτσι ξέρει ότι συνεχίζεις μετά με άλλο αεροπλάνο.
Είδε λοιπόν ότι είσαι στο όριο και έτσι έστειλε τον υπάλληλο να σε περιμένει, εάν είχες περισότερη καθυστέρηση και ήσασταν τρείς τέσσερις το αεροπλάνο δεν περιμένει, εάν είναι γκρούπ περιμένει αλλά όχι πάντα διότι εξαρτάται τις ώρες του πληρώματος μήπως τις συμπληρώσουν περιμένοντας...Εξαρτάται απο πολλούς λόγους.
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 623
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0 Firefox 10.0
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 30, 2012, 16:06:26 μμ »
Συμπερασμα: Οταν ταξιδευεις φιλε balitsas, ειδοποιησε να παρουμε αλλη πτηση......  :D :D :D
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 19.0.1084.52 Chrome 19.0.1084.52
Απ: προσωπική εμπειρία με qatar
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 30, 2012, 21:05:08 μμ »
 :D :D :D :D :D :D :D :D απιστευτος ο yiannis

φιλε balitsas πραγματικα πρεπει να ησουν πολυ ατυχος ειδικα στο τι συ ετυχε στις προσγειωσεις,δεν βρισκω κανεναν αλλον λογο περαν του δυνατου αερα γιατι στα τελευταια μετρα το πηδαλιο το παιρνει ο πιλοτος οσο για την ξανα απαγειωση που ειχες προφανως δεν το κατεβασε εγκαιρως και ειδε οτι ο διαδρμος δεν του εφτανε και ξαναεδωσε ωθηση.

στα χρονια που πεταω μονο μια φορα μου εχει συμβει κατι τετοιο.τεσπα η δικη μου εμπειρια με την καταρ τουλαχιστον στο κομματι ντοχα αθηνα που ειχα.λογω προβληματος με την γκαλφ,ηταν ολα εξαιρετικα  και δεν υπηρχε προβλημα.συνηθως τα αεροπλανα φτανουν πιο πριν απο την ωρα που λενε εξαιτιας των στατιστικων που γυροφερνουν μεταξυ των εταιριων για καθυστερησεις.για αυτο συνηθως φτανουν 10-15 λεπτα πιο νωρις,συνηθως βεβαια κατι που δεν ειναι νομος.

καλο ταξιδι και σου ευχομαι να μην εχεις αλλες ατυχιες