Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;  (Αναγνώστηκε 71281 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • *
  • Μηνύματα: 13
ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« στις: Ιούνιος 17, 2008, 17:28:56 μμ »
Παιδιά παω thailand αρχές Ιουλίου.Λέω να κλείσω με GULFAIR αλλά επειδή κατέχω κάποια πράγματα απο αεροπλάνα και αερ.εταιρείες και παρακολουθώντας κάποια ξένα forums,η εταιρεία εχει παρουσιασει κάποια προβληματα προσφατα.(απο το ground staff μεχρι το techical service)
Έχει κανεις πεταξει προσφατα;Τι ειδους πληροφορια μπορει να μας δωσει;Ολα ενταξει με τα αεροπλανα και τις ανταποκρίσεις;
Η βιζα στο μπαχρειν κοστιζει περιπου 15ευρω;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



ผู้เข้าชม

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 17, 2008, 17:56:29 μμ »
αγαπητέ φιλε επειδή παρακολουθούμε στενά τις αεροπορικές εταιρίες λόγο πολλών αναχωρήσεων τον μέλλον μας θα σε καθησυχάσω αρκετά :)
κατά καιρούς πολλά λέγονται για όλες αλλα έχω δει ότι βγαίνουν φήμες πάντα από ανταγωνιστές
μπορώ να σου παραθέσω αρκετά αλλα επιφυλάσσομαι για το προσεχες μέλλον ... επί τις ευκαιρίας θα μιλήσουμε και με τον υπεύθυνο ελλάδος  ;)

υπάρχει στο forum και μηχανικός αεροσκαφών που θα του ζητήσω να μας πει την γνώμη του
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2009, 15:53:45 μμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 17, 2008, 18:14:46 μμ »
ΟΚ Ευχαριστω.Παίζω μεταξυ gulfair,thy kai qatar λογω κοστους.
Εχω πεταξει με THAI,SINGAPORE,ROYAL JORDANIAN,EMIRATES.
Απλως το α320  στο ath-bah ειναι 15ετιας και τα α340 στο bah-bkk  ειναι 12ετιας μεταχειρισμενα απο singapore airlines.
Η GULFAIR σιγουρα χρειαζεται(και αναζητα) εναν καλο επενδυτη για να τα σκασει και να κανει ανανεωση.
Παντως ειμαι ενας απλος επιβατης και καμμια σχεση με ανταγωνιστες!!!!!!
ευχαριστω και παλι.τα λεμε

Tagami

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 17, 2008, 18:20:10 μμ »
Αν μπορεις να κάνεις link την πληροφορία θα το εκτιμούσα και θα μπορούσα να σου πω περισσότερα. Πάντως αν το κόστος είναι το ίδιο, go Thai. Ειναι σαφώς από τις πιο αξιόπιστες γενικά.

Τώρα όσο αφορά την ηλικία των αφών, δεν παίζει ιδαίτερο ρόλο, θα θυμίσω ότι τα Β-52 έχουν κλείσει τα 50 και έχουν ορίζοντα χρήσης άλλα 20 χρόνια. Τα 737 δε τις ΟΑ είναι τις τάξης των 20-30 ετών. Αν έχω τις πληροφορίες που έχεις και εσύ θα μπορέσω να αξιολογήσω καλύτερα αυτές τις φήμες που αναφέρεις.

ผู้เข้าชม

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 17, 2008, 18:24:58 μμ »
Αν μπορεις να κάνεις link την πληροφορία θα το εκτιμούσα και θα μπορούσα να σου πω περισσότερα. Πάντως αν το κόστος είναι το ίδιο, go Thai. Ειναι σαφώς από τις πιο αξιόπιστες γενικά.

Τώρα όσο αφορά την ηλικία των αφών, δεν παίζει ιδαίτερο ρόλο, θα θυμίσω ότι τα Β-52 έχουν κλείσει τα 50 και έχουν ορίζοντα χρήσης άλλα 20 χρόνια. Τα 737 δε τις ΟΑ είναι τις τάξης των 20-30 ετών. Αν έχω τις πληροφορίες που έχεις και εσύ θα μπορέσω να αξιολογήσω καλύτερα αυτές τις φήμες που αναφέρεις.
αν θέλει ο φίλος ( kostas ) να σου στήλη τις πληροφορίες σε προσωπικό μήνυμα θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος γιατί ξέρω ότι έχεις την πειρα να μας διαφώτισης :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2009, 16:06:02 μμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος flynow

  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 17, 2008, 18:44:21 μμ »
Απλως το α320  στο ath-bah ειναι 15ετιας και τα α340 στο bah-bkk  ειναι 12ετιας μεταχειρισμενα απο singapore airlines.
Η GULFAIR σιγουρα χρειαζεται(και αναζητα) εναν καλο επενδυτη για να τα σκασει και να κανει ανανεωση.
Παντως ειμαι ενας απλος επιβατης και καμμια σχεση με ανταγωνιστες!!!!!!
ευχαριστω και παλι.τα λεμε

Συνάδελφε ταξίδεψα μαζί τους τον περασμένο Απρίλη, Α-330 στο Αθήνα-Μπαχρέιν και Α-340 στο Μπαχρέιν-Μπανγκόκ - τα ίδια αεροσκάφη και στην επιστροφή. Μια χαρά το ταξίδι με μια μικρή καθυστέρηση στο σκέλος Μπαχρέιν-Αθήνα. Πάντως το πιο σημαντικό κατά την γνώμη μου είναι το πρόγραμμα συντήρησης που ακολουθεί η κάθε αεροπορική εταιρεία για τον στόλο της.  Βέβαια αν είχαν ολοκαίνουργια αεροσκάφη θα ήταν ακόμη καλύτερα αλλά δεν είναι και το παν. Δεν πληρώνεις βίζα στο Μπαχρέιν περιμένοντας την πτήση σου για Μπανγκόκ. 

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 17, 2008, 18:52:37 μμ »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ.
ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΡΝΩ ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΡ ΑΙΡ ΜΕ 100+ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΟΝΤΩΣ ΤΟ Α330 ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΝΕΟ ΤΟΥς.
ΑΠΛΩς Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΤΑΡ ΚΑΙ ΕΜΙΡΑΤΕς ΚΑΙ ΕΧΕΙ "ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ"ΛΙΓΟ.
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΕΞΗς FORUMS: AIRLINEQUALITY.COM KAI AIRFLEETS.NET(ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ)
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΜΑΙ(ΣΑΜΟΥΙ) ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑΛΥΜΑ(ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1000Β);

σας παρακαλώ πολύ να χρησιμοποιείτε μικρούς χαρακτήρες στα κείμενα σας www.thai.gr Team
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2008, 20:59:22 μμ από kyklades »

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 17, 2008, 23:43:09 μμ »

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΜΑΙ(ΣΑΜΟΥΙ) ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑΛΥΜΑ(ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1000Β);


Η απάντηση στο ερώτημά σου http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=16.0

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 17, 2008, 23:51:27 μμ »
Επίσης τσέκαρε την ανακοίνωση της gulf air για την αγορά 35 νέων αεροσκαφών airbus


http://www.gulfnews.com/business/Aviation/10216737.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2008, 01:30:39 πμ από kyklades »

Αποσυνδεδεμένος lost

  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
    • Thailand - Ταϊλάνδη
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 18, 2008, 06:23:23 πμ »
Εγώ έμεινα ευχαριστημένος πάντος από το catering!
Από σχετική ιστοσελίδα αντιγράφω: Gulf Air a repeat winner of the Best First Class onboard catering Award

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • *
  • Μηνύματα: 13
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 18, 2008, 17:05:46 μμ »
Επίσης τσέκαρε την ανακοίνωση της gulf air για την αγορά 35 νέων αεροσκαφών airbus


http://www.gulfnews.com/business/Aviation/10216737.htm
Ευχαριστω.εκλεισα με την καταρ 4/7 με 3/8.
αν διαβασεις παντως τα archived stories στο ιδιο site μαλλον επιβεβαιωνομαι.mai pen rai.
thanks και  για το magic resort. θα παω huahin ,chumphon,kohtao ,kohsamui.τα λεμε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2008, 18:13:14 μμ από kyklades »

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 11, 2008, 10:48:41 πμ »
Οσοι έχετε κλείσει εισιτήρια με Gulf air ίσως θα πρέπει να τα εκδώσετε.
Απο Σάββατο 16 Αυγούστου τα εισιτήρια ακριβαίνουν.
Τις νέες τιμές θα τις γνωρίζουμε Τετάρτη ή Πέμπτη καθώς θα ανακοινωθούν απο το Μπαχρέιν.

kyklades

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 11, 2008, 18:46:05 μμ »
Ακριβαίνουν και τα αεροπορικά εισιτήρια   :'(  δυστυχώς .... μάλλον αρκετά  :-\

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:21:55 μμ »
Οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν απο Gulf.Στον φθηνό ναύλο που ήταν στα 622 μπαίνει αυξηση +30 ευρώ :-\

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
Απ: ΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ-ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΑΠΟ GULFAIR;
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 22, 2008, 22:18:16 μμ »
κατα το ταξιδι μου κατω δεν μπορω να πω ασχημα λογια.διεθετε αραβισσα,ελληνιδα και ταυλανδη αεροσυνοδο,διαφορετικα φαγητα 2-3 για να διαλεξεις αρκετα κλα αεροπλανα σχεδον καθολου ταρακουνηματα.στον γυρησμο μας εδωσα ξενοδοχειο και μας ρωτησαν αν θελουμε να αλλαξουμε πτηση και να παρουμε μια νωριτερα καθως υπηρχαν θεσεις και ετσι καναμε χωρις πολλες διαδικασιες.εκει ομως εγινε το μπερδεμα με τις βαλιτσες και τελικα ηρθαν με την πρωτη δηλωμενη πτηση.παντως καναμε την αναλογη αιτηση στο αεροδρομιο καθως η gulf συνεργαζετε με την ολυμπιακη και οντως χωρις καμια επιβαρυνση η βαλιτσα ηρθε σπιτι το βραδυ και αφου με πηραν τηλεφωνο να με ενημερωσουν.στα μειον οτ η βαλιτσα ηρθε με σπασμενη βαση καθοτ ομως την ειχα παρει πολυ φθηνα δεν συνεχισα το ολο ζητημα για πολυ λιγα ευρω αν και βεβαια εχουμε δικαιωμα αντικαταστασης