Αποστολέας Θέμα: Καιρικες συνθηκες στην ταιλανδη?  (Αναγνώστηκε 113332 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiva

  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 27, 2009, 16:25:56 μμ »
Εχω μεινει Σαμουι αρχες Νοεμβριου με τελη Δεκεμβριου 2006. Στα μεσα Νοεμβριου ειχαμε κατι απογευματινες μπορες αλλα γενικα ο καιρος ηταν καλος. Οσο πλησιαζε ο Νοεμβριος στο τελος του εκανε ολο και περισσοτερη ζεστη, μονο κατι οληγολεπτες μπορες μας απασχολησαν. Γενικα ειναι λιγο περιεργος μηνας (τελος μουσωνων) αλλα τις περισσοτερες φορες ο καιρος ειναι καλος χωρις ομως αυτο να αποτελει κανονα.

Τωρα βεβαια τι να πιστεψει κανενας οταν γραφονται διαφορετικες γνωμες και ποσο μαλλον οταν η μια εχει τη βαρυτητα του χαρακτηριστικου του ειδικου μελους.Ας με συγχωρησει ο φιλος Thailander αλλα η παραπληροφοριση  ειναι μια πραγματικοτητα που ταλαιπωρει χιλιαδες τουριστες που ελαβαν λανθασμενες πληροφοριες...
Προσωπικα εχω μεγαλη συλλογη με δειγματα ξενων αλλα και Ελληνων τουριστων που ηρθαν με αντιηλιακο και εφυγαν με αδιαβροχα.
Και με αφορμη ολο αυτο και μιας και βρισκομαι σε ενα τοπικ που εχει τον τιτλο τουριστικα γραφεια να πω οτι οι περσσοτεροι τουριστικοι πρακτορες στελνουν τους πελατες τους σε μερη που ποτε δεν ειδαν τα ματια τους απο κοντα.
Το θεμα συμετεχουν]θελει συζητηση και θα παρακαλουσα οσους εχουν αποψη να συμετεχουν.
Δηλαδή φίλε μου, το Νοέμβριο και Δεκέμβριο 2006 αποκλείεις  την πιθανότητα αυτές τις ημέρες οι κλιματολογικές συνθήκες να ηταν ετσι οπως τις περιγράφει ,εκτός από τα στατιστικά που μας παραθέτεις και είναι μηνιαία θυμάσε εκείνη ακριβως την περίοδο πιες ημέρες εβρεχε και πιές οχι ώστε με ασφάλεια να πούμε οτι εκείνες ακριβώς τις μέρες που αναφέρεται έβρεχε αρα μας παραπληροφορεί κατα την αποψή σου?
Στο λάθος ...
... ο έξυπνος το παραδέχεται
... ο πονηρός δικαιολογείται
... ο ηλίθιος επιμένει!

Αποσυνδεδεμένος Christos Pan

  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • Tropical Easy
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 27, 2009, 17:20:32 μμ »
Απ οτι φαινεται συμπατριωτη δεν γνωριζεις αλλα τρεχεις...
Δεν αμφιβαλω οτι ο φιλος Thailander ηταν εδω αυτη την περιοδο κι οτι πιθανως να του εχει μεινει μια καλη εντυπωση απο το πως περασε ‘δω. Αλλα ας μας πει ο ιδιος αν χαρηκε τη θαλασσα και τον ηλιο με ενα ποτο στο χερι ,οπως η συντροφισα εγραψε...
Εχεις παντως ενα δικιο οτι δεν θυμαμαι ποιες ωρες και ποιες μερες εβρεχε...
για αυτο ανοιγω το αρχειο μου που συστηματικα ενημερωνω εδω και 3,5 χρονια, γιατι εξυπηρετει τη δουλεια μου.

Η πιο κατω φωτογραφια τραβηχθηκε 26 Νοεμβριου 2006 στην περιοχη Bophut 7.22 το απογευμα...

“ One's destination is never a place but rather a new way of looking at things.”

Αποσυνδεδεμένος Christos Pan

  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • Tropical Easy
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 27, 2009, 17:25:44 μμ »
Πραγματι το Νοεμβριο του 2006 οι βροχες ηταν λιγοτερες απ οτι το 2007  οπου Η βροχη δεν σταματησε  απο Οκτωβριο μεχρι αρχες Δεκεμβριου , ουτε για μια μερα.
Εσυ θεωρεις οτι δεν ειναι αποπροσανατολισμος καποιου που ρωταει αν μπορει να κανει ηλιολουστες διακοπες αυτη τη περιοδο και της απαντα ο φιλος :
«...Γενικα ειναι λιγο περιεργος μηνας (τελος μουσωνων) αλλα τις περισσοτερες φορες ο καιρος ειναι καλος χωρις ομως αυτο να αποτελει κανονα...»
Αν οχι τοτε τι ειναι ?Παρακαλω απαντησε μας...



παντως και να μη βρεχει η παραλια ειναι καπως ετσι...αρχες Δεκεμβριου
“ One's destination is never a place but rather a new way of looking at things.”

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 27, 2009, 17:28:32 μμ »
Σε ευχαριστουμε Χρηστο για μια ακομη μια φορα

που μας εδωσες τα φωτα σου..

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
    • Thailand
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 27, 2009, 17:30:59 μμ »
Πραγματι το Νοεμβριο του 2006 οι βροχες ηταν λιγοτερες απ οτι το 2007  οπου Η βροχη δεν σταματησε  απο Οκτωβριο μεχρι αρχες Δεκεμβριου

παντως και να μη βρεχει η παραλια ειναι καπως ετσι...αρχες Δεκεμβριου

Προς μεγάλη απογοητευση του Ουτοπικού τότε.

Όλα τα ρυακια του νησιού είχαν κατεβάσει σκουπίδια στις παραλίες και στη θάλασσα...

kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 27, 2009, 17:34:33 μμ »
Πραγματι το Νοεμβριο του 2006 οι βροχες ηταν λιγοτερες απ οτι το 2007  οπου Η βροχη δεν σταματησε  απο Οκτωβριο μεχρι αρχες Δεκεμβριου

παντως και να μη βρεχει η παραλια ειναι καπως ετσι...αρχες Δεκεμβριου

Προς μεγάλη απογοητευση του Ουτοπικού τότε.

Όλα τα ρυακια του νησιού είχαν κατεβάσει σκουπίδια στις παραλίες και στη θάλασσα...


Καλα εσυ πια σε ποσα μερη εχεις παει?

Δε τολμαει να πει καποιος κατι για ενα μερος κ "τσουπ"...... να'σαι! ! ! !

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
    • Thailand
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 27, 2009, 17:36:30 μμ »
Πραγματι το Νοεμβριο του 2006 οι βροχες ηταν λιγοτερες απ οτι το 2007  οπου Η βροχη δεν σταματησε  απο Οκτωβριο μεχρι αρχες Δεκεμβριου

παντως και να μη βρεχει η παραλια ειναι καπως ετσι...αρχες Δεκεμβριου

Προς μεγάλη απογοητευση του Ουτοπικού τότε.

Όλα τα ρυακια του νησιού είχαν κατεβάσει σκουπίδια στις παραλίες και στη θάλασσα...


Καλα εσυ πια σε ποσα μερη εχεις παει?

Δε τολμαει να πει καποιος κατι για ενα μερος κ "τσουπ"...... να'σαι! ! ! !

Σε πολύ λίγα...

Αποσυνδεδεμένος kiva

  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 27, 2009, 18:00:22 μμ »
Φίλε ,Christos Pan Σαμουιγιέζε , δεν τρέχω αλλά ρωτάω και μαθαίνω ,εαν δεν γνωρίζεις εσύ ποιός μπορεί να γνωρίζει καλύτερα ? εαν δεν ρωτούσα δεν θα βλέπαμε αυτές τις υπέροχες φωτό σου , αλλά ούτε και αυτές από τον νότο , εξάλλου οτι εχεις γράψει μπορώ να πω οτι κατα την γνώμη μου, αποτελεί ιστορική προσέγγιση ,  στην ερωτηση σου εαν ¨δεν ειναι αποπροσανατολισμος αυτός ¨θα σου απαντησω μόνο αποκληστικά απο την δική μου εμπειρία , ισως η υπερβολικη αγαπη μου για την Ταιλανδη , ισως επειδη εχω πάει σε αρκετά μερη της δεν μπορώ να πω με σιγουριά για τις κλημ.συνθήκες που επικρατούν καποιο συγκεκρ. μήνα , παρ οτι ενημερώνομαι απο το επίσημο σαιτ καιρού της Ταιλανδης , δεδομένου οτι οι απαντήσεις που δίνουμε δεν εμπεριέχουν κάποιο οφελος , απαντάω απερίφραστα όχι διότι δεν υπάρχει δόλος , φυσικά φίλε μου Χρήστο δεν αμφέβαλα ακομη και οταν σε ρώτησα οτι η δική σου ηταν 1000% η σωστή.
Στο λάθος ...
... ο έξυπνος το παραδέχεται
... ο πονηρός δικαιολογείται
... ο ηλίθιος επιμένει!

Αποσυνδεδεμένος zefwn

  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 27, 2009, 18:28:45 μμ »
Εχω μεινει Σαμουι αρχες Νοεμβριου με τελη Δεκεμβριου 2006. Στα μεσα Νοεμβριου ειχαμε κατι απογευματινες μπορες αλλα γενικα ο καιρος ηταν καλος. Οσο πλησιαζε ο Νοεμβριος στο τελος του εκανε ολο και περισσοτερη ζεστη, μονο κατι οληγολεπτες μπορες μας απασχολησαν. Γενικα ειναι λιγο περιεργος μηνας (τελος μουσωνων) αλλα τις περισσοτερες φορες ο καιρος ειναι καλος χωρις ομως αυτο να αποτελει κανονα.

Τωρα βεβαια τι να πιστεψει κανενας οταν γραφονται διαφορετικες γνωμες και ποσο μαλλον οταν η μια εχει τη βαρυτητα του χαρακτηριστικου του ειδικου μελους.Ας με συγχωρησει ο φιλος Thailander αλλα η παραπληροφοριση  ειναι μια πραγματικοτητα που ταλαιπωρει χιλιαδες τουριστες που ελαβαν λανθασμενες πληροφοριες...
Προσωπικα εχω μεγαλη συλλογη με δειγματα ξενων αλλα και Ελληνων τουριστων που ηρθαν με αντιηλιακο και εφυγαν με αδιαβροχα.
Και με αφορμη ολο αυτο και μιας και βρισκομαι σε ενα τοπικ που εχει τον τιτλο τουριστικα γραφεια να πω οτι οι περσσοτεροι τουριστικοι πρακτορες στελνουν τους πελατες τους σε μερη που ποτε δεν ειδαν τα ματια τους απο κοντα.
Το θεμα θελει συζητηση και θα παρακαλουσα οσους εχουν αποψη να συμετεχουν.

Αγαπητε μου, Οπως ξερεις, ακομη και οι επιστημονες μετερεωλογοι, παρα πολλες φορες πεφτουν εξω στις προβλεψεις τους.. Τα παιδια εδω, ακομη και οι πιο εμπειροι λενε προσωπικες τους εμπειριες. Δεν νομιζω οτι παραπληροφορουν.

Οπως ξερουμε, στη Ταιλανδη υπαρχουν τρεις εποχες, βροχων/ζεστη/ψυχρη. Κανεις ομως δεν μπορει να εγγυηθει οτι δεν θα βρεξει την ζεστη ή την ψυχρη εποχη, ή οτι την ψυχρη εποχη δεν θα κανει ζεστη (εχω βρεθει στην Μπανγκοκ τελος Νοεμβριου και το βραδυ 21:00 να εχει 30 βαθμους Κελσιου). Ασφαλως διαφερει αν θα πας βορεια ή νοτια, στην ενδοχωρα ή σε παραλια/νησι.

ΑΛΛΑ, βρε παιδια, διαβαζω τις σχετικες ερωτησεις και την κουβεντα σχετικα με την βροχη  και κατι δεν μου παει καλα.
ΘΑ ΠΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ / ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ,  και πυροβοληστε με,  δεν πειραζει.

Πιστευω οτι εαν καποιος παει Ταιλανδη και αρχισει να σκεπτεται και να υπολογιζει, πότε θα βρεχει, πότε θα κανει ζεστη, κλπ. κλπ., καλυτερα να μην παει στην χωρα αυτη. Ας παει στην Ευρωπη ή στην Βορεια Αμερικη.
Η χωρα αυτη ειναι τοσο υπεροχη, τοσο μοναδικη,  ωστε ειτε βρεχει(και μιλαμε για shower/ντους) πολλες φορες), ειτε εχει πολλη ζεστη,  ειτε εχει πιο νορμαλ καιρο,  οτι καιρο και να κανει, περνας ιδιαιτερα υπεροχα, το απολαμβανεις.
Και ασφαλως ''μπορεις να λιωσεις κατω απο τον ηλιο με κανα κοκτειλ''(πισινα ή αμμουδια),  όποιο μηνα και να πας.

Η πολλη ζεστη εχει περισσοτερες δυσκολιες.  Αλλα ΝΟΜΙΖΩ, στην βροχη δεν εχεις κανενα προβλημα.
Θελεις να βγης το βραδυ, δεν εχεις παρει ειδηση οτι εξω ριχνει ''τουλουμι'', και εχεις φορεσει παντελονι/πουκαμισο/σκαρπινι.  Πας να βγης απο το ξενοδοχειο και βλεπεις οτι εξω ''κανει χαλασμο''.  Απλα,  ανεβαινεις επανω αλλαζεις και φορας σορτσακι/μπλουζακι/πεδιλο(καλυτερα σαγιοναρα για να εισαι ασσορτι με τους ντοπιους)  και ασε την βροχη('τουλουμι') να πεφτει. Δεν υπαρχει πιο μεγαλη απολαυση (ιδιως αν μενεις Αθηνα/Θεσσαλονικι/κλπ, οπου οταν ακους την ΕΜΥ να λεει για αυριο ''πιθανες βροχες'' την αλλη μερα το πρωι, θα παρεις και ομπρελα μαζι).
Στα περισσοτερα μερη που θα πας να μπεις(Ταιλανδη), θα σε υποδεχτουνε με μια πετσετα (αν ειναι λιγοτερο φιλικοι, θα σου δωσουν απλα την πετσετα),  αν ειναι(το πιο πιθανον) περισσοτερο φιλικοι, θα σε σκουπισουν οι ιδιοι).
Αυτα βεβαια, πιο ευκολα στα νησια/παραλιες/επαρχια, καπως πιο δυσκολα στην Μπανγκοκ.

Πιστευω, ετσι πρεπει να αντιμετωπιζει κανεις ενα ταξειδι στην Ταιλανδη.
 By the way, εκανα ενα μικρο τσεκ και ειδα οτι οι μονοι μηνες που δεν εχω παει στην Ταιλανδη ειναι ο Ιανουαριος, ο Φεβρουαριος και ο Οκτωβριος.  Αρα μου επιτρεπεται να εκφρασω καποια αποψη πανω στο θεμα που συζητατε, καποιες σκεψεις που ισως βοηθησουν καποιους να απολαυσουν περισσοτερο το ταξειδι τους στην χωρα αυτη.


kachakohchang

  • Επισκέπτης
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 27, 2009, 19:05:37 μμ »
Σωστα μιλαει το μελος zefwn..η συντριπτικη πλειοψηφια των Ελληνων δεν προκειται ποτε να παρει "μυρωδια"
απο Ταυλανδη..οσοι μπορουν και πανε πρεπει να θεωρουν τον εαυτο τους πολυ τυχερο..
Ο καιρος ειναι το τελευταιο, η διαθεση μετραει.

Αποσυνδεδεμένος Thailander

  • ***
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Άντρας
  • "Ride slower than your guardian angel can fly"
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 27, 2009, 19:59:18 μμ »
Εγραψα προσωπικη εμπειρια για τον χρονο που ειμουνα Σαμουι, χωρις να προτεινω αν πρεπει να κατσει η να παει καπου αλλου, και χωρις να εχω σκοπο να παραπληροφορησω. Οντως στις 7:22 πολλες φορες εβρεχε ασχετα αν 5 ωρες πριν εσκαγα απο τον ηλιο με ενα χυμο στο χερι στην ξαπλωστρα. Βεβαια δεν μπορω να ξερω τη καιρο ειχε τις αλλες χρονιες.
Οποτε ας μη ληφθει υποψην η προσωπικη μου εμπειρια καθως σιγουρα ο Χρηστος ξερει καλυτερα απ' ολους σαν μονιμος κατοικος.
Επηδει πτυχιο μετεωρολογιας ομως δεν εχω ουτε κραταω στατιστικα δεχομαι την κατηγορια της παραπληροφορισης. Γι'αυτο παρακαλω προτεινω να μου αφαιρεθει το χαρακτηριστηκο του ειδικου μελους και να προστεθει σε οποιον θεωρησουν οι συντονιστες οτι πρεπει να προστεθει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2009, 22:00:44 μμ από Jello Biafra »
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ χωρις να θελω
θα ΠΕΘΑΝΩ χωρις να θελω
ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ τουλαχιστον
να ζησω οπως θελω

Αποσυνδεδεμένος ladybirdsstar

  • *****
  • Μηνύματα: 1158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: ταξιδιωτικα γραφεια
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 28, 2009, 01:16:46 πμ »
Συμφωνω σε μερικα απο αυτα που λετε περι καιρου...
Ναι...αν εισαι Μπανγκοκ δεν σε νοιαζει απολυτα αν βρεχει αλλα αν εχεις παει για να χαρεις ηλιο,θαλασσα και τα υπεροχα χρωματα της φυσης η βροχη και κυριως η συννεφια ειναιι κακος αντιπαλος.
Δε μιλαω για τη βροχη το απογευμα ή το βραδυ αλλα τη μερα που θες να την εκμεταλλευτεις με το να βουτας και να βλεπεις τα πολυχρωμα ψαρια και τα κοραλια.Οι αντανακλασεις των πρασινων βραχων στη θαλασσα ειναι κατι μοναδικο...
Επειδη εχω πετυχει βροχερο καιρο στο Πουκετ μπορω να πω οτι δεν το ευχαριστηθηκα γιατι τα νερα ηταν θολα και σκουρα, καμια σχεση με τα καταγαλανα δηλαδη και επισης οι φωτογραφιες μου βγηκαν καπως...καταθλιπτικες.
Επιπλεον πως μπορεις να κανεις εκδρομες με high speed boats στα γυρω νησια οταν εχει αερα και βροχη?


Για μενα ο καιρος δεν ειναι το τελευταιο θεμα οταν προκειται για διακοπες , ειδικα σε τετοια μακρινα μερη και οχι για κατι κοντινο.


Αποσυνδεδεμένος Christos Pan

  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • Tropical Easy
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 28, 2009, 06:41:49 πμ »
Δεν ηθελα – ειλικρινα- να δωθει συνεχεια στο θεμα , αλλα δεν μπορω να μεινω αμετοχος μετα την απαντηση του «συμπολεμιστη» Thailander....
Λυπαμαι πολυ δεν ειχα αυτη την προθεση. Χθες την ωρα που εγραφα το post
εστελνες εσυ ηδη το δικο σου και ετσι οταν μπηκα για να δω αν δημοσιευθηκε ειδα το δικο σου που ηταν αντιθετο με οτι εγραφα. Δεν ενοιωσα καλα γιατι ηξερα οτι η κοπελα που ρωτησε για τον καιρο οταν τα διαβαζε θα ειχε πληρη συγχιση ,κριμα.
Ειχα δυο επιλογες να σβησω το  post μου η  να το αφησω αλλα σε αυτη την περιπτωση επρεπε να σχολιασω το δικο σου...
Αν ημουνα στο σχολιασμο μου λιγο υπερβαλλων μη μου κρατας κακια γιατι ειμουνα αληθινος ....  και σε περμενω για μπιρες.
Συγνωμη απ το forum για την καταναλωση χωρου για ενα θεμα που δεν αφορα ολους....
“ One's destination is never a place but rather a new way of looking at things.”

Αποσυνδεδεμένος kiva

  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.10 Firefox 3.0.10
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 28, 2009, 07:01:51 πμ »
Για μένα προσωπικά αποτελείς μια σταθερή αξία για το φόρουμ και το Koh Samui πατριώτη .
Στο λάθος ...
... ο έξυπνος το παραδέχεται
... ο πονηρός δικαιολογείται
... ο ηλίθιος επιμένει!

Αποσυνδεδεμένος Christos Pan

  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 Microsoft Internet Explorer 6.0
    • Tropical Easy
Απ: Ερώτηση για καιρικές συνθήκες
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 28, 2009, 07:24:39 πμ »
Σ ευχαριστω πολυ μου δινεις κουραγιο και η εμπιστοσυνη σου με κανει πιο υπευθυνο.
Να σαι καλα και καλη ανταμωση !
“ One's destination is never a place but rather a new way of looking at things.”