Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM  (Αναγνώστηκε 114795 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος meine_klaus

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 15:37:53 μμ »
Σχετικά με την Probank Visa Gold θα σας πω τι μου είπε ο υπάλληλος της τράπεζας σήμερα ο οποίος τυχαίνει να είναι και φίλος μου.
Τον ρώτησα αν όντως ισχύει ότι η τράπεζα δεν κρατάει τα έξοδα ανάληψης μετρητών από ΑΤΜ τραπεζών στην Ελλάδα και κυρίως στο εξωτερικό και μου απάντησε το εξής:
Όταν κάποιος κάνει ανάληψη μετρητών ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (VISA H MASTERCARD), ΟΧΙ με τις απλές κάρτες ανάληψης μετρητών από κάποιο ΑΤΜ τράπεζας του εξωτερικού η τράπεζα κρατάει κάποια προμήθεια η οποία είναι της τάξεως των 15-20 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα. Από εκεί και πέρα από την στιγμή που θα γίνει η ανάληψη των μετρητών μέχρι την στιγμή που θα πληρώσουμε στην τράπεζα τα χρήματα που κάναμε ανάληψη μπαίνει σε αυτό το ποσό το επιτόκιο που έχει ορίσει η τράπεζα. Αυτό που κάνει η Probank είναι απλός να μην κραταει την προμήθεια των 15-20 ευρω που κάνουν οι άλλες τράπεζες παρά μόνο να μας επιβαρύνει με το επιτόκιο μέχρι να καταθέσουμε τα χρήματα που κάναμε ανάληψη ή να τα πάρουν από τον λογαριασμό μας .
Σχετικά με το αν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε σαν προπληρωμένη αυτό ΔΕΝ ισχύει. Με το να βάλουμε κάποια χρήματα στην κάρτα απλά ΑΥΞΑΝΟΥΜΕ το πιστωτικό όριο, δηλαδή αν έχουμε πιστωτικό όριο 5000 και βάλουμε εμείς 1000 ευρώ το μόνο που κάνουμε είναι να αυξήσουμε το πιστωτικό όριο στις 6000.
Με λίγα λόγια μου είπε ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις μετρητών με τις απλές κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες μας χρεώνουν μόνο με το ποσό της τάξεως των 2,5-5 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα και όχι με τις πιστωτικές κάρτες Visa ή Mastercard στις οποίες εκτός του ότι παίρνουν νταβατζηλίκι 15-20 ευρω μας χρεώνουν με επιτόκια μέχρι να τους καταθέσουμε τα λεφτά που σηκώσαμε.
Θα σας δώσω και ένα παράδειγμα που μου έδωσε ο υπάλληλος :
Έστω ότι κάνουμε μια ανάληψη ένα Α ποσο με μια πιστωτική (μιας οποιασδήποτε τράπεζας, όχι της probank) στης 10 του μήνα και η τράπεζα πρέπει να πληρωθεί για αυτά τα λεφτά στης 21 του μήνα. Το ποσό που θα πληρώσουμε θα είναι το ποσο που κάναμε ανάληψη συν το επιτόκιο για της 11 ημέρες (από την ημέρα που τα σηκώσαμε μέχρι την ημέρα που θα πληρωθούν)  συν τα 15 – 20 ευρώ που χρεώνουν. Ενώ στην Probank είναι το ίδιο απλά δεν χρεώνουν τα 15-20 ευρώ.
Ελπίζω να βοήθησα, αυτά μου είπε ο υπάλληλος ο οποίος με προέτρεψε να αποφεύγω να κάνω αναλήψεις με πιστωτικές. Θα ήταν καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις με κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες παίρνουν τα χρήματα την στιγμή που γίνεται η συναλλαγή
Kill me again or take me as I am, for I shall not change
---------------------------------------------------------------

Αποσυνδεδεμένος akis51

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοσμοπολίτης & αγαπησιάρης
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 15:46:13 μμ »
Συμπληρώνω την επεξήγηση του meine klaus.  Αν από Probank γίνει ανάληψη - με κάρτα μετρητών, όχι με πιστωτική - χρεώνει εντός ευρωζώνης 1,5 € συν 1% επί τού ποσού και εκτός ευρωζώνης 3 € συν 1% επί τού ποσού. Άρα αν τραβήξουμε 100 € θα μάς κρατήσει 4 € επιπλέον.  (Εντός Ελλάδος μηδέν επιβάρυνση ακόμη και μέσω ΔΙΑ, άλλης τράπεζας ΑΤΜ).

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • **
  • Μηνύματα: 64
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 19:26:21 μμ »
Σχετικά με την Probank Visa Gold θα σας πω τι μου είπε ο υπάλληλος της τράπεζας σήμερα ο οποίος τυχαίνει να είναι και φίλος μου.
Τον ρώτησα αν όντως ισχύει ότι η τράπεζα δεν κρατάει τα έξοδα ανάληψης μετρητών από ΑΤΜ τραπεζών στην Ελλάδα και κυρίως στο εξωτερικό και μου απάντησε το εξής:
Όταν κάποιος κάνει ανάληψη μετρητών ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (VISA H MASTERCARD), ΟΧΙ με τις απλές κάρτες ανάληψης μετρητών από κάποιο ΑΤΜ τράπεζας του εξωτερικού η τράπεζα κρατάει κάποια προμήθεια η οποία είναι της τάξεως των 15-20 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα. Από εκεί και πέρα από την στιγμή που θα γίνει η ανάληψη των μετρητών μέχρι την στιγμή που θα πληρώσουμε στην τράπεζα τα χρήματα που κάναμε ανάληψη μπαίνει σε αυτό το ποσό το επιτόκιο που έχει ορίσει η τράπεζα. Αυτό που κάνει η Probank είναι απλός να μην κραταει την προμήθεια των 15-20 ευρω που κάνουν οι άλλες τράπεζες παρά μόνο να μας επιβαρύνει με το επιτόκιο μέχρι να καταθέσουμε τα χρήματα που κάναμε ανάληψη ή να τα πάρουν από τον λογαριασμό μας .
Σχετικά με το αν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε σαν προπληρωμένη αυτό ΔΕΝ ισχύει. Με το να βάλουμε κάποια χρήματα στην κάρτα απλά ΑΥΞΑΝΟΥΜΕ το πιστωτικό όριο, δηλαδή αν έχουμε πιστωτικό όριο 5000 και βάλουμε εμείς 1000 ευρώ το μόνο που κάνουμε είναι να αυξήσουμε το πιστωτικό όριο στις 6000.
Με λίγα λόγια μου είπε ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις μετρητών με τις απλές κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες μας χρεώνουν μόνο με το ποσό της τάξεως των 2,5-5 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα και όχι με τις πιστωτικές κάρτες Visa ή Mastercard στις οποίες εκτός του ότι παίρνουν νταβατζηλίκι 15-20 ευρω μας χρεώνουν με επιτόκια μέχρι να τους καταθέσουμε τα λεφτά που σηκώσαμε.
Θα σας δώσω και ένα παράδειγμα που μου έδωσε ο υπάλληλος :
Έστω ότι κάνουμε μια ανάληψη ένα Α ποσο με μια πιστωτική (μιας οποιασδήποτε τράπεζας, όχι της probank) στης 10 του μήνα και η τράπεζα πρέπει να πληρωθεί για αυτά τα λεφτά στης 21 του μήνα. Το ποσό που θα πληρώσουμε θα είναι το ποσο που κάναμε ανάληψη συν το επιτόκιο για της 11 ημέρες (από την ημέρα που τα σηκώσαμε μέχρι την ημέρα που θα πληρωθούν)  συν τα 15 – 20 ευρώ που χρεώνουν. Ενώ στην Probank είναι το ίδιο απλά δεν χρεώνουν τα 15-20 ευρώ.
Ελπίζω να βοήθησα, αυτά μου είπε ο υπάλληλος ο οποίος με προέτρεψε να αποφεύγω να κάνω αναλήψεις με πιστωτικές. Θα ήταν καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις με κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες παίρνουν τα χρήματα την στιγμή που γίνεται η συναλλαγή


πολύ ευγενικά να σου πω οτι δεν ειναι έτσι (ο υπάλληλος δεν ξέρει τι του γίνεται) η κίνηση του λογαριασμου μου θα σας την σκαναρω και θα την βάλω εδώ να μου πειτε που είναι τα έξοδα.

επιμένω σε αυτό που είπα γιατι την χρησιμοποιώ χρόνια αυτο το σύστημα. η μόνη προμήθεια ειναι από τα ΑΤΜ που είναι στο αεροδρόμιο της ΒΚΚ.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2008, 19:56:02 μμ από nikos »

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 19:59:17 μμ »
Thanks φιλε νικο
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • **
  • Μηνύματα: 64
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 20:04:05 μμ »
στο ανωτερω παραδειγμα κανω αναληψη 4900 βατ στις 25/10.
δειτε ποσο ειχε το βατ εκεινη την μερα και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.
αφου προηγουμενος ειχα κανει καταθεση στην καρτα για να φερω το υπολοιπο αρνητικο.
εξηγείστε μου λοιπόν τι έξοξα πλήρωσα για να το καταλάβω.
ευχαριστώ. οποιος θέλει να πληρώνει λιγότερες προμήθειες ας το ψαξει περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 20:06:21 μμ »
Βλέπεις όμως Νίκο ότι 2 υπάλληλοι σε 2 διαφορετικές πόλεις της Ελλάδας δίνουν λανθασμένες πληροφορίες ή αγνοούν  αυτά που εσύ ισχυρίζεσαι.
Άρα αυτό που είχα πει οτί η τράπεζα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ισχύει ;)

Αποσυνδεδεμένος meine_klaus

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 22:44:57 μμ »
πολύ ευγενικά να σου πω οτι δεν ειναι έτσι (ο υπάλληλος δεν ξέρει τι του γίνεται) η κίνηση του λογαριασμου μου θα σας την σκαναρω και θα την βάλω εδώ να μου πειτε που είναι τα έξοδα.

επιμένω σε αυτό που είπα γιατι την χρησιμοποιώ χρόνια αυτο το σύστημα. η μόνη προμήθεια ειναι από τα ΑΤΜ που είναι στο αεροδρόμιο της ΒΚΚ.

Εγώ απλός έγραψα ότι μου είπε ο υπάλληλος. Για τον λόγο του ότι εσύ όπως λες (και δεν έχω απολύτως κανέναν λόγο να μην σε πιστέψω) δεν υπάρχει κάποια επιβάρυνση, έκανα αίτηση για να μου βγάλουν μια κάρτα να την δοκιμάσω τώρα που θα πάω στην thai. Έχεις συνδέσει την κάρτα με τον λογαριασμό σου στην τράπεζα η έχεις μόνο την κάρτα?
Kill me again or take me as I am, for I shall not change
---------------------------------------------------------------

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 15:08:38 μμ »
δεν μου αρεσει να κουβαλαω πολλα χρηματα στα ταξιδια μου αλλα εχω βαρεθει να πληρωνω τις προμηθειες των τραπεζων στις αναληψεις απο atms.
εχει κανενας να προτεινει καμμια λυση?

Εχω να προτείνω μια λύση.
Λέγεται Probank visa Gold.
Εχω συγγενή που δουλεύει στην τραπεζα. Είναι η μονοδική ελληνική κάρτα που εφόσον την χρησιμοποιήσεις σαν προπληρωμένη. (δηλαδή βάλεις στην κάρτα λεφτά πριν φύγεις για ταξίδι) δεν είχε έξοδα ανάλυψεις μετρητών, δεν έχει έξοδα διναλαγματικής διαφορας (η συναλλαγή γίνεται σε τιμή fix). Το έχω τσεκάρει άπειρες φορές. Και μπορείς να πέρνεις τα λεφτά σου λίγα λίγα χωρίς να φοβάσε για προμήθειες.
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ για λόγους ασφαλείας αναλύψεις μετρητών 1000 ευρω ανα μήνα.
(αύτο που σας λέω ειναι τσεκαρισμένο, ορισμένες φορές ουτε οι υπάλληλοι της τραπεζας δεν το γνωρίζουν)

Nikos,visa ή visa gold????
Ποια να προτιμησω?
Υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ αυτων των 2 ????

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 15:21:24 μμ »
Σχετικά με την Probank Visa Gold θα σας πω τι μου είπε ο υπάλληλος της τράπεζας σήμερα ο οποίος τυχαίνει να είναι και φίλος μου.
Τον ρώτησα αν όντως ισχύει ότι η τράπεζα δεν κρατάει τα έξοδα ανάληψης μετρητών από ΑΤΜ τραπεζών στην Ελλάδα και κυρίως στο εξωτερικό και μου απάντησε το εξής:
Όταν κάποιος κάνει ανάληψη μετρητών ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (VISA H MASTERCARD), ΟΧΙ με τις απλές κάρτες ανάληψης μετρητών από κάποιο ΑΤΜ τράπεζας του εξωτερικού η τράπεζα κρατάει κάποια προμήθεια η οποία είναι της τάξεως των 15-20 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα. Από εκεί και πέρα από την στιγμή που θα γίνει η ανάληψη των μετρητών μέχρι την στιγμή που θα πληρώσουμε στην τράπεζα τα χρήματα που κάναμε ανάληψη μπαίνει σε αυτό το ποσό το επιτόκιο που έχει ορίσει η τράπεζα. Αυτό που κάνει η Probank είναι απλός να μην κραταει την προμήθεια των 15-20 ευρω που κάνουν οι άλλες τράπεζες παρά μόνο να μας επιβαρύνει με το επιτόκιο μέχρι να καταθέσουμε τα χρήματα που κάναμε ανάληψη ή να τα πάρουν από τον λογαριασμό μας .
Σχετικά με το αν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε σαν προπληρωμένη αυτό ΔΕΝ ισχύει. Με το να βάλουμε κάποια χρήματα στην κάρτα απλά ΑΥΞΑΝΟΥΜΕ το πιστωτικό όριο, δηλαδή αν έχουμε πιστωτικό όριο 5000 και βάλουμε εμείς 1000 ευρώ το μόνο που κάνουμε είναι να αυξήσουμε το πιστωτικό όριο στις 6000.
Με λίγα λόγια μου είπε ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις μετρητών με τις απλές κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες μας χρεώνουν μόνο με το ποσό της τάξεως των 2,5-5 ευρώ ανάλογα με την τράπεζα και όχι με τις πιστωτικές κάρτες Visa ή Mastercard στις οποίες εκτός του ότι παίρνουν νταβατζηλίκι 15-20 ευρω μας χρεώνουν με επιτόκια μέχρι να τους καταθέσουμε τα λεφτά που σηκώσαμε.
Θα σας δώσω και ένα παράδειγμα που μου έδωσε ο υπάλληλος :
Έστω ότι κάνουμε μια ανάληψη ένα Α ποσο με μια πιστωτική (μιας οποιασδήποτε τράπεζας, όχι της probank) στης 10 του μήνα και η τράπεζα πρέπει να πληρωθεί για αυτά τα λεφτά στης 21 του μήνα. Το ποσό που θα πληρώσουμε θα είναι το ποσο που κάναμε ανάληψη συν το επιτόκιο για της 11 ημέρες (από την ημέρα που τα σηκώσαμε μέχρι την ημέρα που θα πληρωθούν)  συν τα 15 – 20 ευρώ που χρεώνουν. Ενώ στην Probank είναι το ίδιο απλά δεν χρεώνουν τα 15-20 ευρώ.
Ελπίζω να βοήθησα, αυτά μου είπε ο υπάλληλος ο οποίος με προέτρεψε να αποφεύγω να κάνω αναλήψεις με πιστωτικές. Θα ήταν καλύτερο να κάνουμε αναλήψεις με κάρτες αναλήψεως μετρητών στις οποίες οι τράπεζες παίρνουν τα χρήματα την στιγμή που γίνεται η συναλλαγή


πολύ ευγενικά να σου πω οτι δεν ειναι έτσι (ο υπάλληλος δεν ξέρει τι του γίνεται) η κίνηση του λογαριασμου μου θα σας την σκαναρω και θα την βάλω εδώ να μου πειτε που είναι τα έξοδα.

επιμένω σε αυτό που είπα γιατι την χρησιμοποιώ χρόνια αυτο το σύστημα. η μόνη προμήθεια ειναι από τα ΑΤΜ που είναι στο αεροδρόμιο της ΒΚΚ.






Νίκο,αν δεν σου είναι κόπος,μιας και είναι λίγο δυσδιάκριτο στο σκαναρισμένο,τα 4900bht,πόσα euro σου έχουν χρεώσει??
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • **
  • Μηνύματα: 64
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 30, 2008, 23:13:05 μμ »
visa και visa gold εχει ακριβως την ιδια λειτουργια. αρκει να τους πειτε οτι θελετε να κανει και αναλυψεις μετρητων.

οσο για το ποσο μου χρεωσανε μου χρεωσανε την τιμη fix της ημερας.

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 11:13:46 πμ »
visa και visa gold εχει ακριβως την ιδια λειτουργια. αρκει να τους πειτε οτι θελετε να κανει και αναλυψεις μετρητων.

οσο για το ποσο μου χρεωσανε μου χρεωσανε την τιμη fix της ημερας.

Ευχαριστώ για την 1η απάντηση,,όσο για το 2η αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου πεις το ακριβές ποσό σε euro?
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 01, 2008, 17:24:15 μμ »
Ισχύει το ίδιο,τιμή fix, και κατά στην χρήση της κάρτας για αγορές???Τ Το έχεις checkαρει αυτό???

Αποσυνδεδεμένος jojo

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 2.0.0.18 Firefox 2.0.0.18
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 09, 2008, 17:34:41 μμ »
Νεώτερα από Pro Bank.Χθες πήγα στην τράπεζα και ζήτησα απο τον υπάλληλο να κάνω αίτηση για έκδοση Visas.Μου ζητάει εκκαθαριστικό και ταυτότητα,τα δίνω και ετοιμάζει την αίτηση.Του λέω λοιπόν:"Θέλω να μπορώ να κάνω και ανάληψη μετρητών.Υπάρχει κάτι που πρέπει να γράψεις στην αίτηση???" Δεν γίνεται,μου απαντάει.Πρέπει να υπάρχει λογαριασμός ταμιευτηρίου...  Αφού του εξηγώ τι ακριβώς θέλω μου λέει:Αυτό εξαρτάται από τα κεντρικά στην Αθήνα που θα εγκρίνουν την αίτηση αν θα σου δώσουν εκτός από πιστωτικό όριο,και όριο αναλήψεων...!!!
Αύριο θα έχω απάντηση από την τράπεζα και θα σας ενημερώσω ανάλογα.

Αποσυνδεδεμένος petroso

  • **
  • Μηνύματα: 96
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.0.7 Firefox 3.0.7
Απ: ΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟ ATM
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 20, 2009, 03:01:10 πμ »
Τελικά τι γίνετε με το συγκεκριμένο θέμα, καταλήξαμε κάπου;

Αποσυνδεδεμένος ios

  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Microsoft Internet Explorer 7.0 Microsoft Internet Explorer 7.0
Απ: BANKING IN THAILAND
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 19, 2009, 22:10:52 μμ »
Και το θέμα είναι ότι τώρα για αναλήψεις από atm με ελληνική κάρτα εκτός από τα 3, 4 ή 5 ευρώ που χρεώνει η ελληνική τράπεζα, χρεώνουν και οι περισσότερες ταυλανδικές άλλα 150 μπατ ανά ανάληψη.