Ψηφοφορία

Οικονομική κρίση και ταξίδια

Θα ταξιδέψω φέτος δεν με επηρεάζει
Δεν θα ταξιδέψω φέτος
Θα ταξιδέψω αλλα θα κάτσω λιγότερες μέρες
Θα ταξιδέψω αλλά θα ξοδέψω λιγότερα χρήματα
Θα στερηθώ άλλα πράγματα αλλα Ταϊλάνδη θα πάω
Δεν το έχω σκεφτεί

Αποστολέας Θέμα: Ταξίδια και οικονομική κρίση  (Αναγνώστηκε 76456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maktilak

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 22
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 08, 2010, 01:09:20 πμ »
Σαν να μην εφταναν τα δικα μας προβληματα, εφτασε και το baht 40 και κατι..... :o
Βοηθεια Βουδα, κανε κατι....

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι!!!
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 26, 2010, 01:06:58 πμ »
όσο πάει και ποιο λίγοι ταξιδεύετε για την χώρα του χαμόγελου γιατί άραγε? Παραθέτω μερικές κατά την γνώμη μου δικαιολογίες. Το μπατ η το ευρό. η οικονομια, ακριβά τα εισιτήρια, Δεν ξέρουμε τη θα γίνει αύριο. Αλλά ποτέ δεν μας επηρεάζει το γεγονός να μην θέλουμε να πάμε κάτω γιατί είναι ακριβά, γιατί βαρεθήκαμε να μας δουλεύουν, γιατί ξυπνήσαμε και τώρα το παίρνουμε χαμπάρι ενώ μας γελάνε μας μαδαναι, κυνός μας τα παίρνουν με το χαμόγελο, δεν παίζει τίποτα από αυτά το καταλαβαίνω. Αχ αυτό το μπατ και η οικονομια και τα ακριβά εισιτήρια  να μην μας επιτρέπει να πηγαίνουμε στην χώρα του χαμόγελου....

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Απ: Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι!!!
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 26, 2010, 01:24:35 πμ »
Νικο,εσυ ποτε με το καλο για κατω?
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι!!!
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 26, 2010, 01:28:03 πμ »
Νικο,εσυ ποτε με το καλο για κατω?

όταν πέσει το μπατ, όταν πέσουν τα εισιτήρια, όταν φτιάξει η οικονομια και όταν το μελών μας δεν είναι αβέβαιο.

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Απ: Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι!!!
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 26, 2010, 01:44:17 πμ »
κατεβα εσυ να σ"εχω παρεα, και μη φοβασαι θα σε φιλοξενησουμε εγω και η  γυναικα μου που σου εχουμε και αδυναμια.Και μη ξεχνας ο βασιλικος στρατος ειναι δικος μας,ξερεις...
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 26, 2010, 08:07:02 πμ »
όσο πάει και ποιο λίγοι ταξιδεύετε για την χώρα του χαμόγελου γιατί άραγε? Παραθέτω μερικές κατά την γνώμη μου δικαιολογίες. Το μπατ η το ευρό. η οικονομια, ακριβά τα εισιτήρια, Δεν ξέρουμε τη θα γίνει αύριο. Αλλά ποτέ δεν μας επηρεάζει το γεγονός να μην θέλουμε να πάμε κάτω γιατί είναι ακριβά, γιατί βαρεθήκαμε να μας δουλεύουν, γιατί ξυπνήσαμε και τώρα το παίρνουμε χαμπάρι ενώ μας γελάνε μας μαδαναι, κυνός μας τα παίρνουν με το χαμόγελο, δεν παίζει τίποτα από αυτά το καταλαβαίνω. Αχ αυτό το μπατ και η οικονομια και τα ακριβά εισιτήρια  να μην μας επιτρέπει να πηγαίνουμε στην χώρα του χαμόγελου....
συμφωνώ . Και δυστυχώς το μάδημα όλο και αυξάνει. όταν κάνει κάποιος ελεημοσύνη σε πιο φτωχούς ανθρώπους νιώθει καλύτερος άνθρωπος. όταν κάνει ελεημοσύνη στον μάστορα του αυτοκινήτου του, στη γυναίκα του, στους γονείς του , σε ανθρώπους που δεν έχουν ανάγκη με την πρώτη ματιά, νιώθει μα*&^ας.
Τώρα που ξυπνήσαν και οι Ταυλανδοί και ανεβάζουν τις τιμές να δούμε πόσοι θα πάνε εκεί για να βοηθήσουν τα φτωχά παιδιά!! Εγώ απάντησα ότι φέτος δεν θα πάω !! στο μέλλον αν ανέβει το ευρώ πολύ τότε βλέπουμε.... 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 26, 2010, 15:52:11 μμ »
Τωρα που ξυπνησαν και οι Ταυλανδοι??
Αυτη ειναι η καραμελα σας νεοελληνες γιαυτο ειμαστε κολλημενοι στα σ@@@α.Ειμαστε εμεις οι μονοι ξυπνιοι ανα τον κοσμο και ολοι οι αλλοι κοιμουνται ορθιοι!!
Εγω θα παω διακοπες φετος στην Κρητη που ειναι παρα πολλυ φθηνα να πιω και τα ρακακια μου και φευγοντας στην επιστροφη θα μου δωσουν και λεφτα πισω ως ενδειξη ευγνωμοσυνης που περασα τον καιρο μου εκει. ;D ;D
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

joedoe

  • Επισκέπτης
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 26, 2010, 16:41:14 μμ »
Εγω την στιγμη αυτή διανύω το τελευταιο μου ταξίδι στην Ταυλάνδη, Δυστυχώς, το κόστος παραμονης μου έχει ανέβει κατά πολύ από τα 100 ευρώ την μερα, συν τα εισιτηρια, ειναι πλεον οικονομικη αιμορραγια. 100 Ευρω= 3900 μπατ.
Μονο 50 Ευρω ειναι για αξιοπρεπες δωματιο και όμορφο κορίτσι. Τα άλλα 50 δν φθανουν για καλο πρωινο και βραδυνό, ποτα στα μπαρ και κερασματα, ντίσκο, δωράκια κλπ. Εγω να παω στο μπαρ και να την βγαλω με μια μπυρα ολο το βραδυ δεν γινεται, απομoνωμενος σε μία γωνιά του μπαρ, διοτι κανενα κορίτσι δεν σου δινει σημασια για λιγο χαβαλε, εάν δεν κερνάς. Μπαρακι χωρις χαβαλε δε γινεται.
Ουτε βεβαια θα στερηθω τα παντα στην Ελλάδα για να τα σπρωξω στους Ταυλανδους. Οταν και αφου θα μου ξαναπερισσευουν απο την Ελλαδα θα επιστρεψω, διοτι εδω περνώ καλύτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2010, 16:45:04 μμ από joedoe »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 623
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 26, 2010, 20:29:49 μμ »
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2010, 20:31:34 μμ από Yiannis »
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος cocos

  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγαπώ και εγώ την Τα'ι'λάνδη!!!
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
    • Ag. Paraskevi
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2010, 22:04:41 μμ »
αχαχαχα!!μακαρι να ειχα κ εγω την λογικη αυτη κ να περναγα εδω καλυτερα!!!η πραγματικοτητα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι οντως εχουν ξυπνησει οι ταιλανδοι κ ζητανε περισσοτερα απο αλλες χρινιες,συμφωνα με αυτα που ακουω!παντου ετσι ειαι ο τουρισμος κ ακομα ετσι ειναι το εμπορειο.ο πελατης εχει παντα δικιο κ τα σχετικα.καπου ειχα εκνεωριστει κ εγω για τι χαλαγα πολλα.αλλα τα ιδια πραγματα στην ελλαδα τα κανεις με πολυ περισσοτερα χρηματα απο οτι εκει!συν το κλιμα,συν τα μερη,τις παραλιες,...αχ!!!ποιος παει για δουλεια αυριο?????

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
    • Thailand
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 27, 2010, 23:17:39 μμ »

Εγω θα παω διακοπες φετος στην Κρητη που ειναι παρα πολλυ φθηνα να πιω και τα ρακακια μου και φευγοντας στην επιστροφη θα μου δωσουν και λεφτα πισω ως ενδειξη ευγνωμοσυνης που περασα τον καιρο μου εκει. ;D ;D

Έλα εσύ και ξα μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος LERIS77

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.0.19 Firefox 3.0.19
ΚΡΙΣΗ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 05, 2010, 01:58:39 πμ »
Το ονειρο οσο παει κ γινετε ολλο κ μη προσητο!!!!!!!
Περικοπες απο μεροκαματα ακριβεια σε ολλα τα καθημερινα μας εξοδα κ σαν να μην εχουμε ολλα αυτα
το μπατ παει απ το κακο προς το χειροτερο τα εισητηρια ανεβηκαν κ αρχησαν οι προβληματισμοι!!!!!!!!
Ποτε θα ξαναπαμε???? Αν ξαναπαμε????
Ελπιζω οτι καλητερο για ολλους μας  γιατι ολο αυτο που κανουν  καπιοι ανιθηκοι εγκληματιες  που μας τα περνουν τοσα χρονια
αρχησαν να μας περνουν κ τα ονειρα............     
Αγανακτησμενος θελω να φωναξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Στο δυαλο κ οι 600....   Το ξερω οτι ειναι 300......  Κ οι επομενοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος ΠΕΤΡΟΣ

  • *
  • Μηνύματα: 14
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 21:30:38 μμ »
παιδια τα εισιτηρια τα χτυπάνε στην Ελλάδα για Ταυλάνδη οι αεροπορικές εταιρείες. Συγκεκριμένα στο site της Καταρ σημερα η τιμή ηταν απο Αθήνα - Bangkok  620 ευρώ απο 580 που ηταν ενω απο Αγγλια φίλος μου εκλεισε με 440 ευρω με αλλη εταιρεία ενω η Καταρ το εχει London -Bangkok 530 ευρώ που ειναι και πιο μακριά και κατευθείαν πτήση............

Αποσυνδεδεμένος bestathens1972

  • ***
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 21:44:46 μμ »
Πές κι άλλα πες κι άλλα να ξυπνάει ο κόσμος και γω όταν σπούδαζα Αγγλία είχα πάει Κούβα με 500 € (σημερινά) για τσέκαρε τις τιμές εδώ...
ΟΞΩ ΟΙ ΚΑΦΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΪΛΑΝΔΗ!!!... Τα κάνουμε πουτ@ν@ και μόνοι μας οι expats!!!

Αποσυνδεδεμένος nikma222

  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ταξίδια και οικονομική κρίση
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:43:50 πμ »
Καλημέρα εγώ πετάω μεθαύριο Σάβατο 5/9 με 600 τελική από Θεσσαλονίκη  με το πρακτορείο που κλείνω πάντα από Αθήνα.
Θεσ/νικη -Αθήνα Aegean (100 ευρώ)
Και Αθήνα Βκκ με thai (500ευρώ).
Τα εισητήρια (με επιστροφή φυσικά) τα έκλεισα πριν λίγες μέρες.
Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας δώσω στοιχεία του πρακτορείου.