Αποστολέας Θέμα: Visa Ταϊλανδού πολίτη για Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 238862 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jello Biafra

  • Ειδικός
  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Pattaya is the end of the road
    • Thailand
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 15, 2008, 14:50:01 μμ »
Φιλε μου εγω θελω να γινονται τα πραγματα βαση νομου.Πας περνεις τα χαρτια τα συμπληρωνεις-μαζευεις (βλεπεις και τον πρεσβη ???)και αυτο ηταν.
Αλλα τι νοημα εχουν τα χαρτια αμα δεν τα ελεγχει;Δεν το νομιζω αυτο. :-[
Θα ηθελα να ξερω τι δρομο πρεπει ν΄ακολουθησει καποιος εκτος τον νομιμο αν αυτο εννοεις.

Αν ξερεις κατι απο προσωπικη σου εμπειρια μπορεις να το γραψεις.
After 10 years in Thailand, I don't have the spirit anymore to go back.
        Frans Vilenick


Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 17, 2008, 15:05:19 μμ »
δυο φορες ειμουν παρον και το ειδα με τα ματια μου   με την συνοδεια μαλιστα  σχολιων του ιδιου του πρεσβη αν νομιζεις οτι καταθετεις ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα και αν καλυπτεις τις προυποθεσεις περνεις βιζα!!!!σκεψου μονο οτι το να προσπαθησεις δεν μπορει να στο απαγορεψει και αυτος ειναι και ο μονος λογος της ολης διαδικασιας,σιγουρα δεν ειχες πολλα παρε δωσε με την πρεσβεια εξου και το σχολιο σου,οσο για την ερωτηση που μου κανεις σου ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα  πιστευω οτι πρεπει να μιλησεις μαζι του και καλυτερα οχι τηλεφωνικα.εαν δεν σε γνωριζει θα εισαι ενα απο τα δεκαδες αιτηματα που εχει καθημερινα και φυσικα τα αποριπτει.ελα και στη θεση του και σκεψου το τι ακουει και βλεπει και ο ιδιος ο πρεσβυς
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2008, 22:53:36 μμ από jimi »
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος Jello Biafra

  • Ειδικός
  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Pattaya is the end of the road
    • Thailand
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 17, 2008, 18:04:32 μμ »
Τα ιδια πραγματα λεμε φιλε μου αλλα εγω  κανω πως  δεν τα ξερω ;)Εχω παει στην πρεσβεια πολλες φορες και ξερω...Δεν καταδεχομαι φιλε μου να γινονται τετοια σχολια και "παρατυπιες"για τον οποιονδηποτε.Μιλαμε για διακοπες οχι για αδεια εργασιας(βλεπε αλλες φυλες) ;)
Ετσι θελω να γινονται τα πραγματα φιλε μου καταθεση δικαιολογητικων,παιρνεις τη βιζα των διακοπων και αυτο ηταν.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2008, 14:28:22 μμ από kyklades »
After 10 years in Thailand, I don't have the spirit anymore to go back.
        Frans Vilenick


drogba

  • Επισκέπτης
visa απο ταυλανδη για ελλαδα
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 19:23:06 μμ »
Πιστευω πως σιγουρα θα υπαρχει καποιος ο οποιος ειτε να ειναι παντρεμενος με ταυλανδη κοπελα η τελος παντων να εχει φερει καποια στιγμη μια ταυλανδη κοπελα στην ελλαδα.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω ποσο δυσκολο είναι να βγαλει μια κοπελα απο την ταυλανδη βιζα για να ερθει στην ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
Απ: visa απο ταυλανδη για ελλαδα
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 19:28:49 μμ »
φιλε ψαξε λιγακι και θα δεις υπαρχει σχετικο θεμα εδω.οσο για την βιζα ειναι πολυ δυσκολο παντα υπαρχουν ομως τα παραθυρακια.

drogba

  • Επισκέπτης
Απ: visa απο ταυλανδη για ελλαδα
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 19:37:07 μμ »
βρηκα ενα θεμα αλλα ειναι για βιζα απο την ελλαδα στην ταυλανδη.Εχω ψαχνω το αντιστροφο.Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
Απ: visa απο ταυλανδη για ελλαδα
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 19:42:58 μμ »
αν θυμαμε καλααο πιο παλιους που εχουν αναφερθει ειναι πολυ δυσκολο χρειαζεται αρκετα χαρτια,χρημα επικυρωμενα εισητηρια και ξενοδοχεια και αν δεν κανω λαθος και καποια συναντηση με τον υπευθυνο εκει για μια συνεντευξη που κατα 90% τις κοβουν βλεπεις δεν τις αφηνουν γιατι γρηγορα θα μαθευτει και καποιος αλλος τροπος ζωης εκτος απο τον δικο τους.παντως κλα θα ηταν ενας που εχει παει πιοπολλες φορες να σου απαντησει ισως εχω δικιο ισως και οχι.

drogba

  • Επισκέπτης
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 19:57:14 μμ »
Παλικαρια οταν λετε οτι σε περιπτωση γαμου τα πραγματα απλοποιουνται,σχετικα με την βιζα μιλαω,εννοουμε να την παντρευτεις στην ταυλανδη και μετα να προσπαθησει να βγαλει βιζα για να ερθει στην ελλαδα ή εννουμε να βγαλει βιζα για να ερθει στην ελλαδα προκειμενου να την παντρευτεις?

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 21:01:36 μμ »
Παλικαρια οταν λετε οτι σε περιπτωση γαμου τα πραγματα απλοποιουνται,σχετικα με την βιζα μιλαω,εννοουμε να την παντρευτεις στην ταυλανδη και μετα να προσπαθησει να βγαλει βιζα για να ερθει στην ελλαδα ή εννουμε να βγαλει βιζα για να ερθει στην ελλαδα προκειμενου να την παντρευτεις?

Την κουρτίνα νούμερο 1

Αποσυνδεδεμένος kosa

  • ****
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
    • Ταϋλάνδη ένα ταξίδι που κρατάει χρόνια
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 21:17:54 μμ »
 ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΕΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΣΤΑ    ΜΗΝ ΤΑ ΡΩΤΑΣ
Ο ταξιδιώτης βλέπει ότι βλέπει. Ο τουρίστας βλέπει ότι έχει έρθει να δει.
G.K. Ghesterton

http://thailandmymemories.wordpress.com/

drogba

  • Επισκέπτης
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 21:28:10 μμ »
Στην περίπτωση που υπάρχει γάμος με την κοπέλα κατά πόσο οι προϋποθέσεις αλλάζουν?
Αλλαζουν κατα πολυ και απλοποιουνται. Δε χρειαζεται ουτε προκληση, ουτε σταθερη δουλεια απο την κοπελλα ουτε τραπεζικο χαρτι λογαριασμου της. Δε χρειαζεται καν ασφαλεια υγειας/ταξιδιου...και μαλιστα η βιζα βγαινει και δωρεαν σε αντιθεση με την τουριστικη βιζα που αν θυμαμαι καλα κοστιζει 2000Β τα οποια μαλιστα δεν επιστρεφονται αν απορριψουν την αιτηση σου. Βεβαια ζητανε αλλα χαρτια απο εσενα αυτην τη φορα οπως αδεια γαμου απο το δημο.
προφανως εννοεις να βγαλει η κοπελα βιζα προκειμενου να ερθει στην ελλαδα για να την παντρευτεις.Τι γινεται στην περιπτωση που την παντρευτεις στην ταυλανδη?Τα πραγματα ειναι πιο ευκολα ή πιο δυσκολα?

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
    • Thailand
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 22:27:50 μμ »
Δεν κατάλαβες.Μιλάμε για γάμο που θα λάβει χώρα στην Ταιλάνδη

Αποσυνδεδεμένος Louis de Funès

  • ***
  • Μηνύματα: 322
  • Φύλο: Άντρας
  • TIT - This is Thailand
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 08:50:46 πμ »
Στην περίπτωση που υπάρχει γάμος με την κοπέλα κατά πόσο οι προϋποθέσεις αλλάζουν?
Αλλαζουν κατα πολυ και απλοποιουνται. Δε χρειαζεται ουτε προκληση, ουτε σταθερη δουλεια απο την κοπελλα ουτε τραπεζικο χαρτι λογαριασμου της. Δε χρειαζεται καν ασφαλεια υγειας/ταξιδιου...και μαλιστα η βιζα βγαινει και δωρεαν σε αντιθεση με την τουριστικη βιζα που αν θυμαμαι καλα κοστιζει 2000Β τα οποια μαλιστα δεν επιστρεφονται αν απορριψουν την αιτηση σου. Βεβαια ζητανε αλλα χαρτια απο εσενα αυτην τη φορα οπως αδεια γαμου απο το δημο.
προφανως εννοεις να βγαλει η κοπελα βιζα προκειμενου να ερθει στην ελλαδα για να την παντρευτεις.Τι γινεται στην περιπτωση που την παντρευτεις στην ταυλανδη?Τα πραγματα ειναι πιο ευκολα ή πιο δυσκολα?
Εννοειται πιο ευκολα αν γινει ο γαμος Ταυλανδη γιατι με την τελεση του γαμου θα εχεις και τα απαραιτητα χαρτια.  Αλλα το να παρει βιζα για Ελλαδα με την υποσχεση οτι θα την παντρευτεις ειναι πιο δυσκολο να γινει.

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 23:09:44 μμ »
στην ταυλανδη θα την παντρευτεις οχι στην ελλαδα δεν γινεται αλλιως.οσο για το φιλο που λεει για πολιτικο βυσμα δεν ισχυει αν θελεις οντως να την παντρευτεις και δεν ειναι αποφαση βιαστικη κατω απο πιεση τοτε ειναι ευκολο σχετικα αν εχεις λιγο χρονο και πεισμα και δεν χρειαζεται κανενα μα κανενα απολυτως μεσο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2008, 18:45:28 μμ από George31 »
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος allo allo

  • *
  • Μηνύματα: 14
Απ: Επίσκεψη Ταϊλανδής στην Ελλάδα
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 18:22:44 μμ »
Για χαρά ..

Πέρα από τα τυπικά δυστυχώς είναι σχεδόν απαραίτητο και σίγουρα αποτελεσματικότατο, ένα τηλέφωνο από βουλευτικό γραφείο.

Εγώ θεώρησα πιο απλό  να παντρευτώ …