Αποστολέας Θέμα: Koh Lanta Πληροφορίες  (Αναγνώστηκε 2517 φορές)

Αποσυνδεδεμένος stelkon

• Φύλο: Άντρας
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Koh Lanta Πληροφορίες
« στις: Μάιος 25, 2010, 20:08:35 μμ »
Πληροφορίες  για Koh Lanta

Παρακαλείσθε όποιος δύναται και μπορεί ..οποιαδήποτε πληροφορία  έχει από καταλύματα - φωτογραφίες κλπ. για το συγκεκριμένο νησάκι
να αναφερθεί εδώ,.. ιδιαιτέρως από όσους το έχουν επισκεφτεί ….

Προς διαχειριστές φόρουμ :
Mιά αναδιάταξη τον πληροφοριών ανάκεφαλαιοποίηση ενοτήτων μήπως είναι δυνατών να γίνει ?

Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

thai.gr

Koh Lanta Πληροφορίες
« στις: Μάιος 25, 2010, 20:08:35 μμ »

Αποσυνδεδεμένος lostromos

• Συντονιστής
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Koh Lanta Πληροφορίες
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 25, 2010, 21:03:18 μμ »
για καταλυματα οσοι εχουν πληροφοριες θα πανε στο αντιστοιχο κομματι με καταλυματα που μας αρεσαν η δεν μας αρεσαν.εκει υπαρχει οπως ακριβως και εδω κομματι για krabi/lanta/phiphi οποτε μπορουν να ποσταρουν εκει.

για το πως πας εκει http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=3442.0

ενα βιντεακι απο ψαραδες http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=2334.0

καποιες γενικες πληροφοριες http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=628.0

προφανως μελη ειτε δεν εχουν παει ειτε δεν εχουν καποια φωτογραφια να ποσταρουν.
αν καταλαβα καλα θελεις να μαζευτουν ολα σε ενα θεμα;

thai.gr

« Απάντηση #1 στις: Μάιος 25, 2010, 21:03:18 μμ »

Αποσυνδεδεμένος stelkon

• Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 24, 2010, 15:08:41 μμ »
Ορε αδέλφια δεν θα πάει κανένας Ko Lanta η Ko Lipe εφέτος το καλοκαίρι να μας πει και εμάς ... ::) ...  :-\   ;) :D

Προς διαχειριστές φόρουμ :  :-*
Mιά αναδιάταξη τον πληροφοριών ανάκεφαλαιοποίηση ενοτήτων μήπως είναι δυνατών να γίνει να τα μαζέψουμε όλα για Κο Λάντα εδώ ???  :)
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος antonyh

• Ο παράδεισος έχει διεύθυνση…
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 24, 2010, 15:39:15 μμ »
Θα ειμαι κο λαντα 13 με 15 αυγουστου κατι θα σας φερω .....
Στους γονείς μου οφείλω το "ζην", στον δάσκαλό μου το "ευ ζην", στη
Eurobank 30.000 ευρώ... στην Πειραιως 22.000 ευρώ, στην εφορία 12.000
ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος stelkon

• Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 24, 2010, 16:27:50 μμ »
Θα ειμαι κο λαντα 13 με 15 αυγουστου κατι θα σας φερω .....

:o  :D Θα περιμένω με αγονία  ::) να είσαι καλά  :-*
…..ψάχνομαι για αρκετά μεγάλη διαμονή πέραν των 2 μηνών  ;D κάθε πληροφορία που θα μου στείλεις για καθαρά και σχετικά φτηνά καταλύματα  ;) πλησίον της θάλασσας (κατά προτίμηση   8) Long Beach) θα μου είναι πολύτιμη… κάνε και καμιά εκδρομή αν μπορείς και ψάξε και το Κο Lipe  ;) έχω ακούσει καλά λόγια όπως και για Phi Phi - Long Beach…..

Σε ευχαριστώ .  Στέλιος … :)  :-*

Υ.Γ.
Μέχρι και προμήθεια ταξιδιωτικού πράκτορα διατίθεμαι να προσφέρω.  :) :D

Συνδεδεμένος Oytopikos

• Γενικός συντονιστής
  • สมน้ำหน้า
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
    • Thailand
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 24, 2010, 23:05:34 μμ »
Ορε αδέλφια δεν θα πάει κανένας Ko Lanta η Ko Lipe εφέτος το καλοκαίρι να μας πει και εμάς ... ::) ...  :-\   ;) :D

Προς διαχειριστές φόρουμ :  :-*
Mιά αναδιάταξη τον πληροφοριών ανάκεφαλαιοποίηση ενοτήτων μήπως είναι δυνατών να γίνει να τα μαζέψουμε όλα για Κο Λάντα εδώ ???  :)

Δεν καταλαβαίνω - όλα είναι μαζεμένα σε αυτόν τον πίνακα

Αποσυνδεδεμένος stelkon

• Windows XP Windows XP
  • Browser:
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 25, 2010, 00:02:55 πμ »
Ορε αδέλφια δεν θα πάει κανένας Ko Lanta η Ko Lipe εφέτος το καλοκαίρι να μας πει και εμάς ... ::) ...  :-\   ;) :D

Προς διαχειριστές φόρουμ :  :-*
Mιά αναδιάταξη τον πληροφοριών ανάκεφαλαιοποίηση ενοτήτων μήπως είναι δυνατών να γίνει να τα μαζέψουμε όλα για Κο Λάντα εδώ ???  :)

Δεν καταλαβαίνω - όλα είναι μαζεμένα σε αυτόν τον πίνακα

άσε νάνε καλά ο Γιώργαρος τα συμμάζεψε   :)  xaxaxaxa

Συνδεδεμένος Oytopikos

• Γενικός συντονιστής
  • สมน้ำหน้า
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
    • Thailand
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 25, 2010, 00:04:34 πμ »
[off-topic]Δεν ψαρώνεις ε?  :P[/off-topic]

Αποσυνδεδεμένος groovyka

• *
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 22, 2013, 18:46:15 μμ »
γυρισα πριν μια βδομαδα απο ταυλανδη,πηγα κ κο λαντα.ειναι ενα καταπρασινο νησι,ομορφο αλλα δεν θα ξαναπηγαινα.καταρχην η παλιρροια σε ολες τις παραλιες ειναι προβλημα,το ζητημα ειναι οταν γουσταρεις να κανεις μπανιο να βρισκεις εστω μια παραλια στο νησι,οχι να περιμενεις ποτε θα ερθει ξανα η θαλασσα μπροστα σου,εκτος αυτου οι περισσοτερες εχουν βραχια κ ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα.το μεγαλυτερο μερος του πλυθυσμου ειναι μουσουλμανοι,που δεν εχω τιποτα την θρησκεια αλλα απο τους φανατισμενους που εχουν γεμισει τα χωρια με ηχεια για να ακουγεται ο χοτζας παντου.ενας πιτσιρικας μαλιστα στην αγορα που του εκανα παζαρια στην αγορα μου ειπε οτι δεν πουλαει κ μου ειπε να φυγω γιατι ειμαι γυναικα κ δεν πρεπει να μιλαω ετσι οταν του ειπα οτι στα 1290 μπατ συνολο που ειχαμε κανει δεν κατεβασε τιποτα ενω σε εναν αγγλο πριν εκανε 690 μπατ αγορες του εκοψε τα 90.καλα τωρα μιλαμε για ουτε 3 ευρω ψαλιδι αλλα δεν δεχονται παζαρια ιδιαιτερα,ολοι απαντανε οτι ειναι φτηνοι κ δεν κατεβαζουν.επισης αυτη η απαντηση μου θυμισε τους φανατισμενους αιγυπτιους που οταν εκανα παζαρια στην αγορα,με βριζανε κ λεγανε οτι με γυναικες δεν συναλλαζονται.επειδη πηγα χαμηλη περιοδο τα μαγαζια τους κλεινουνε απο τις 9.αναγκαστηκα να μεινω long beach γιατι μονο εκει ειχε 2 μαγαζια με φαγητο κ 3 μπαρακια μετα τις 9
.εμεινα στο sayang beach resort,απαραδεχτο,βρωμικα μπανγκαλοους,σκοτεινα,κακοδιατηρημενα με κατσαρηδες κ πληρωσα κ 62 ευρω την βραδια.εψαξα για αλλο αλλα ολα ειναι κακοδιατηρημενα οποτε αποφασισα να μεινω σε δωματιο,εμεινα στο dream casa,πολυ καθαρα δωματια,ασφαλη κ ομορφα.30 το δικλινο.τα εχει ενας ιταλος με την ταυλανδη συζυγο του.του ειπα για τους προβληματισμους μου κ μου ειπε οτι για να βγαλουν το μεγαφωνο που ειχαν τοποθετησει απο το τζαμι μπροστα απο τα ξενοδοχεια,φτυσαν αιμα.δεν φαινεται να τους νοιαζει ο τουρισμος κ ειναι τεμπεληδες.μου ειπε οτι απο οταν ανοιξε εχουν περασει δεκαδες υπαλληλοι,ξεκινανε δουλεια κ μετα απο 3-4 μηνες λενε οτι κουραστηκαν,τοσα λεφτα θελανε να μαζεψουν κ φευγουν,αφου αναγκαζεται να καθαριζει αυτος καμια φορα.για αυτο μου εξηγησε πως κ τα resort εχουν προβλημα καθαριοτητας,γιατι δεν εχουν αρκετο προσωπικο.τα φτηνοτερα καταλυματα βρισκονται klong nin,κυριως νεοι κ backpackers.γραφικη η παλια πολη,το χωριο των τσιγγανων τιποτα το ιδιαιτερο.βασικα πηγαμε απο ολες τις παραλιες αλλα δεν μπορω να πω οτι με ξετρελλανε καποια.ομορφα τα γυρω νησια αν θες ηρεμια αλλα μπορω να βρω εξισου ομορφες παραλιες κ για snorkeling απο την αλλη μερια.γενικο συμπερασμα τωρα που εχω παρει μια γενικη εικονα απο τα νησια της ταυλανδης koh phangan κ παλι koh phangan.εκει μπορεις να βρεις τα παντα.κ διασκεδαση κ ηρεμια κ υπεροχες παραλιες.

thai.gr

« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 22, 2013, 18:46:15 μμ »