Αποστολέας Θέμα: Προσφορές Gulf Air  (Αναγνώστηκε 64110 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vsakis

  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 6.0 Firefox 6.0
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 19, 2011, 03:01:08 πμ »

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 13.0.782.112 Chrome 13.0.782.112
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 19, 2011, 22:23:15 μμ »
 Τώρα το κατάλαβα άρα πάω με gulf  ρίχνω και τον ύπνο μου και πάω φρέσκος φρέσκος. πολυ΄ωραία  ευχαριστώ  πολύ

Αποσυνδεδεμένος panos.thess

  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 6.0 Firefox 6.0
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 20, 2011, 00:39:50 πμ »
καλή είναι ρε παιδιά και αρκετά σοβαρή αλλα πάνω από όλα φτηνή...πάντως εμενα και την γυναικα μου μας την κάτσανε φέτος.επιστροφή από bkk στο μπαχρέιν αρνούνταν να μου δώσουν hotel.και ο λόγος τα επεισόδια στο κέντρο τις polhs.me αποτέλεσμα να την βγάλουμε στο αεροδρόμιο 11 ώρες,πολύ κακό πράμα,μεγάλη taleporia.tin έψαξα μπας και πάρουμε καμια επιταγή-αποζημίωση αλλα τίποτα...φέτος thai.ανθρώπινα και πάνω από olla άνετα καθαρά.a!και χωρίς μυρωδιές

Αποσυνδεδεμένος pipinomaniac

  • **
  • Μηνύματα: 115
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 5.0.2 Safari 5.0.2
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 20, 2011, 02:39:58 πμ »
καλή είναι ρε παιδιά και αρκετά σοβαρή αλλα πάνω από όλα φτηνή...πάντως εμενα και την γυναικα μου μας την κάτσανε φέτος.επιστροφή από bkk στο μπαχρέιν αρνούνταν να μου δώσουν hotel.και ο λόγος τα επεισόδια στο κέντρο τις polhs.me αποτέλεσμα να την βγάλουμε στο αεροδρόμιο 11 ώρες,πολύ κακό πράμα,μεγάλη taleporia.tin έψαξα μπας και πάρουμε καμια επιταγή-αποζημίωση αλλα τίποτα...φέτος thai.ανθρώπινα και πάνω από olla άνετα καθαρά.a!και χωρίς μυρωδιές
Υπάρχουν ξενοδοχεία,δίπλα ακριβώς απο το αεροδρόμιο και δε χρειαζόταν να σας πανε στο Κεντρο που είναι στα 6 χιλιόμετρα...
Πιστευω πως δε το πολυψαξατε το θέμα η γενικά δεν είστε άνθρωποι των άκρων...
Αν πήγατε ειρηνικά και πολιτισμενα να συζητησετε το θέμα στο customer service της Gulf,τότε δεν υπήρχε περίπτωση να κερδίσετε τίποτε...Σε ολες τις εταιριες,οι ανθρωποι αυτοι ειίναι εκπαιδευμένοι,ώστε να μπορούν να διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις με το μικρότερο δυνατόν κόστος για την εταιρία...
Αν δε κανείς φασαρία,φωναζωντας και απειλώντας,δε κερδίζεις τίποτα...

Θυμηθηκα τώρα το εξής περιστατικό...μέσα στο αεροπλάνο...Egypt airways...
Το αεροπλάνο φουλ στην οικονομική θέση και ένας τύπος 2-3 σειρές πιο πίσω απο μένα,ανακαλύπτει ότι είναι καμμενο το λαμπάκι στη θέση απο πάνω του και δε μπορούσε να διαβάσει...
Το 99% πιστευω των ανθρώπων,αν τους συνέβαινε αυτο,δε θα ασχολιονταν ιδιαίτερα με το θέμα και θα προσπαθούσαν να κοιμηθούν αντί να διαβάσουν...
Ο τύπος όμως αρχίζει μια πρώτοφανη φασαρία,όταν του είπαν πως δε μπορει να διορθωθεί...Άρχισε να βρίζει να φωνάζει και να απαιτεί να τον πανε αλλού,σε άλλη θέση...
Το αποτέλεσμα?...επειδή η economy ήταν full,τον μετέφεραν στην A class (η business δεν είδα Καλά),για να γλυτώσουν τη φασαρία και τις φωνές...
Πολυ μάγκας ο τύπος...Γάτα...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.15 Firefox 3.5.15
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 20, 2011, 11:17:56 πμ »
εγω θελω να παω διακοπες και για αυτο το λογο χρησιμοποιω μια αεροποτικη εταιρεια που ειναι συμφωνη με τους διεθνης ορους των αερομεταφορων και οχι να ταξιδεψω ''ανετα'' συμφωνα με το ποσο τσαμπουκας ειμαι. Γι αυτο δεν την κοιτω καθολου τη συγκεκριμενη εταιρεια οσο φτηνη και να ειναι.
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος pipinomaniac

  • **
  • Μηνύματα: 115
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 5.0.2 Safari 5.0.2
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 20, 2011, 12:56:08 μμ »
εγω θελω να παω διακοπες και για αυτο το λογο χρησιμοποιω μια αεροποτικη εταιρεια που ειναι συμφωνη με τους διεθνης ορους των αερομεταφορων και οχι να ταξιδεψω ''ανετα'' συμφωνα με το ποσο τσαμπουκας ειμαι. Γι αυτο δεν την κοιτω καθολου τη συγκεκριμενη εταιρεια οσο φτηνη και να ειναι.
Φίλε μου εύχομαι να μη σου συμβεί ποτε κάποια στραβη και να βρεθείς σε τέτοια θέση,αλλα εχε υπόψιν σου ότι την ΊΔΙΑ ακριβώς πρακτική ακολουθούν ΌΛΕΣ οι εταιρίες τώρα πια...
Μη νομίζεις δηλαδή ότι αν πάς με Thai η Qatar και προκύψει το οποιοδήποτε πρόβλημα θα σκιστουν να σε εξυπηρετήσουν και να "επανορθωσουν" με κάποιο τροπο...
Αν δε φωναξεις δείχνοντας τους ότι έχεις πλήρη γνώση των νομων που διέπουν τις αερομεταφορές και των δικαιωμάτων σου,αποτέλεσμα δεν θα έχεις...
Εκει άλλωστε ποντάρουν όλες οι εταιρίες...Στην άγνοια της συντριπτικής πλειοψηφίας των ταξιδευτων...
Παράδειγμα...
Είσαι στη Μπανγκόκ και πάς το βράδυ στο αεροδρόμιο να πάρεις το αεροπλάνο της επιστροφής,με Thai ας πούμε..
Εκει σου ανακοινώνουν ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα και η πτήση αναβάλλεται για την άλλη μέρα το μεσημέρι...Έρχονται με ένα πλατύ χαμόγελο και σου ζητάνε χιλια συγγνώμη,και με ένα ύφος "άντε μεγαλε σε εφτιαξα",σε πανε σε πολυτελές ξενοδοχείο για να περάσεις το βράδυ σου,ώστε να πεταξεις την άλλη μέρα...Σου δίνουν κι ένα voucher για δωρεάν γεύμα,κι εσυ τσιμπας!
ΛΑΘΟΣ!
Σύμφωνα με το νομο,είναι υποχρεωμένοι,εκτός απο ξενοδοχείο και φαγητό,να σου καταβάλουν και 600 ευρω μετρητά,η ένα εισιτήριο πήγαινε-έλα δωρεάν...Κι αν δε το ζητήσεις εσυ,9 στις 10 περιπτώσεις,αυτοί κάνουν τη πάπια...σε ΌΛΕΣ τις εταιρίες...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.15 Firefox 3.5.15
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 20, 2011, 12:59:50 μμ »
Για μια φορα τρωγεται για συνεχομες ομως ;;; Τελος παντων εγω την εχω διαγραψει σαν εταιρεια και ειναι δικαιωμα μου.

[off-topic]Πιπινο για λεγε τη γνωμη σου εδω http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=191.msg55944;topicseen#msg55944[/off-topic]
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2011, 16:21:19 μμ από Oytopikos »
Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 20, 2011, 13:08:07 μμ »
Μέσα στο αεροπλάνο απόλυτος άρχων είναι ο καπετάνιος, το λές στη αεροσυνοδό και αυτή στον καπετάνιο και αμέσως    λύνει το πρόβλημα ( λύνει τα πάντα ο καπετάνιος).-
Τώρα κάτω στα κάουντερς, εκεί έχουν κάνει συμβάσεις με ξενοδοχεία (τριών -τεσσάρων αστέρων στις καλύτερες τιμές)  και δέν μπορούν να σε στείλουν όπου θέλεις εσύ, παρά μόνο εάν γεμίσουν τα ξενοδοχεία τις σύμβασης σε στέλνουν όπου έχει διαθέσιμο ξενοδοχείο, αυτές τις εντολές έχουν, και εννοείτε προσπαθούν εάν δεν πεί κάτι ο πελάτης να γλυτώσουν το ξενοδοχείο.

Φίλε μου εύχομαι να μη σου συμβεί ποτε κάποια στραβη και να βρεθείς σε τέτοια θέση,αλλα εχε υπόψιν σου ότι την ΊΔΙΑ ακριβώς πρακτική ακολουθούν ΌΛΕΣ οι εταιρίες τώρα πια...
Μη νομίζεις δηλαδή ότι αν πάς με Thai η Qatar και προκύψει το οποιοδήποτε πρόβλημα θα σκιστουν να σε εξυπηρετήσουν και να "επανορθωσουν" με κάποιο τροπο...
Αν δε φωναξεις δείχνοντας τους ότι έχεις πλήρη γνώση των νομων που διέπουν τις αερομεταφορές και των δικαιωμάτων σου,αποτέλεσμα δεν θα έχεις...
Εκει άλλωστε ποντάρουν όλες οι εταιρίες...Στην άγνοια της συντριπτικής πλειοψηφίας των ταξιδευτων...
Παράδειγμα...
Είσαι στη Μπανγκόκ και πάς το βράδυ στο αεροδρόμιο να πάρεις το αεροπλάνο της επιστροφής,με Thai ας πούμε..
Εκει σου ανακοινώνουν ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα και η πτήση αναβάλλεται για την άλλη μέρα το μεσημέρι...Έρχονται με ένα πλατύ χαμόγελο και σου ζητάνε χιλια συγγνώμη,και με ένα ύφος "άντε μεγαλε σε εφτιαξα",σε πανε σε πολυτελές ξενοδοχείο για να περάσεις το βράδυ σου,ώστε να πεταξεις την άλλη μέρα...Σου δίνουν κι ένα voucher για δωρεάν γεύμα,κι εσυ τσιμπας!
ΛΑΘΟΣ!
Σύμφωνα με το νομο,είναι υποχρεωμένοι,εκτός απο ξενοδοχείο και φαγητό,να σου καταβάλουν και 600 ευρω μετρητά,η ένα εισιτήριο πήγαινε-έλα δωρεάν...Κι αν δε το ζητήσεις εσυ,9 στις 10 περιπτώσεις,αυτοί κάνουν τη πάπια...σε ΌΛΕΣ τις εταιρίες...
Βάσει  του Ευρωπαΐκού κανονισμού παράγραφος 261/2004 δικαιούσαι  στο τεχνικό πρόβλημα μόνο ξενοδοχείο  και  φαγητό και  κράτηση με την επόμενη διαθέσιμη πτήση. Χρήματα δεν δικαιούσε διότι η εταιρεία δεν μπορούσε να προβλέψη ότι θα χαλάσει το αεροπλάνο...Δικαιούσε π.χ. εάν δεν έχει διαθέσιμο πλήρωμα, ή ήρθε μικρότερο αεροπλάνο και έμεινες απο έξω, τότε  ναι.   (Εδώ όμως  μιλάμε για τρίτη χώρα,Ταυλάνδη) και δεν ξέρω τι γίνεται...Τι ισχύει από κανονισμούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2011, 16:21:04 μμ από Oytopikos »
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 6.0 Firefox 6.0
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 20, 2011, 21:54:34 μμ »
καλο ειναι ολοι να ξερουμε τα δικαιωματα μας αλλα με αυτην την εταιρια εχουν ακουστει πολλα.προσωπικα ποτε δεν μου εχει συμβει κατι και οσες φορες χρειαστηκα ξενοδοχειο ποτε δεν μου εφεραν αντιρρηση και μαλιστα τα ξενοδοχεια ηταν αρκετα καλα+φαγητο.συνηθως το μπαχρειν εχει καποιες καθυστερησεις και εδω παλι δεν ειχα τρελλες αναμονες οποτε δεν μπορω να πω κατι κακο.υπαρχουν παιδια που οντως τους εχουν συμβει διαφορα αλλα υπαρχει εταιρια που δεν μπορει να συμβει κατι;ειναι νομιζω θεμα καθαρα τυχης.
πανω απο ολα νομιζω οτι θα πρεπει να κοιταμε την ασφαλεια των αεροσκαφων και μετα ολα τα αλλα.ειναι ενα μεγαλο ταξιδι και τουλαχιστον πρωτα απο ολα πρεπει να διασφαλισουμε την ασφαλεια μας και μετα την ανεση μας.
απλως η γκαλφ τουλαχιστον απο τις εταιριες που γνωριζουμε που πανε κατω δεν εχει την ποιοτητα αν θελετε να το πειτε που εχουν καποιες αλλες.

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 21, 2011, 10:37:45 πμ »
Εδώ στην Ελλάδα μαθαίνεις τα δικαιώματά σου αν πάς σε οποιαδήποτε αεροπορική εταιρεία και τα ζητάς, (υπάρχει εντολή να μας δίδουν τον ευρωπαΐκό κανονισμό),   στην περίπτωση που δεν τον "βρίσκει" πας στο  Airport Authority και στο δίνει.-
Τώρα  για την Ταυλάνδη,  όποιος βρίσκεται κάτω  ή πρόκειται να πάει , ας ρωτήσει στο Αεροδρόμιο  στις πληροφορίες, που βρίσκεται  το  civil aviation, μάλλον αυτοί θα έχουν τα δικαιώματά μας, εάν δεν υπάρχει,  οι πληροφορίες να ρωτήσουν  (κάνοντας εσωτερικά τηλέφωνα) ποιός τα έχει...
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 16.0 Firefox 16.0
    • Thailand
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 14, 2012, 09:19:55 πμ »
Για τους παλιούς φανατικούς της εταιρίας .... που τους συντροφευε στα πρωτα τους ταξιδια ...

Βαζουμε multi city Αθηνα - μπαχρειν , μπαχρειν - ΒΚΚ και στο αποτελεσμα σου βγαζει μεσω Λαρνακας οπου εκτελουν την πτηση σε συνεργασία με cyprus airways



Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 30.0 Firefox 30.0
    • Thailand
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #116 στις: Ιούνιος 18, 2014, 21:13:49 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 37.0.2062.120 Chrome 37.0.2062.120
    • Audiolabs

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 32.0 Firefox 32.0
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 17:22:09 μμ »
ειναι μονο για σημερα μεχρι τα μεσανυχτα οποτε οποιος προλαβει







Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 32.0 Firefox 32.0
    • Thailand
Απ: Προσφορές Gulf Air
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 27, 2014, 19:00:26 μμ »