Αποστολέας Θέμα: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα  (Αναγνώστηκε 46257 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 30, 2010, 21:46:29 μμ »
Εχεις απολυτα δικαιο, και επειδη  δεν μου αρεσει  η επιθετικοτητα....
Παυω  να γραφω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2010, 23:26:20 μμ από Oytopikos »
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος lostre

  • **
  • Μηνύματα: 103
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 30, 2010, 22:17:01 μμ »
δε το είπα για να σε θίξω αλλα ήταν λίγο άκυρο το παράδειγμα

Αποσυνδεδεμένος Auan

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Safari 4.0 Safari 4.0
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 02, 2011, 11:39:37 πμ »
Παρακαλω πολυ αναφερθηκε λιγο πιο πανω οτι μετα το γαμο στο αεροδρομιο ζητανε εισητηριο επιστροφης αλλα υπαρχει κομπινα. Τι εννοειτε με αυτο. Επειδη την αλλη εβδομαδα παντρευομαι τι πρεπει να κανω με το εισητηριο. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 02, 2011, 13:18:32 μμ »
Παρακαλω πολυ αναφερθηκε λιγο πιο πανω οτι μετα το γαμο στο αεροδρομιο ζητανε εισητηριο επιστροφης αλλα υπαρχει κομπινα. Τι εννοειτε με αυτο. Επειδη την αλλη εβδομαδα παντρευομαι τι πρεπει να κανω με το εισητηριο. Ευχαριστω
Απ'ότι θυμάμαι, όταν παντρεύτηκα, επιστρέψαμε στην Ελλάδα με Thai. Στο αεροδρόμιο(Don Muang), ζήτησαν εισητήριο επιστροφής για τη γυναίκα μου. Τους δείξαμε το έγγραφο του γάμου και το ζήτημα έληξε.
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • Thailand
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 03, 2011, 02:06:53 πμ »
Παρακαλω πολυ αναφερθηκε λιγο πιο πανω οτι μετα το γαμο στο αεροδρομιο ζητανε εισητηριο επιστροφης αλλα υπαρχει κομπινα. Τι εννοειτε με αυτο. Επειδη την αλλη εβδομαδα παντρευομαι τι πρεπει να κανω με το εισητηριο. Ευχαριστω

Διάβασε καλά αυτό το τόπικ και αποφάσισε

Αποσυνδεδεμένος koursaros

  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Απ: Γάμος με Ταϊλανδή κοπέλα
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 15, 2011, 13:12:54 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά πάρα πολύ.νιώθω πραγματικά συγκινημένος που τόσο πρόθυμα,όσοι γνωρίζετε προσπαθείτε και με βοηθάτε, ήδη κατατοπίστηκα σε κάποια θέματα.
Κοιτάζωντας μάλιστα το τόπικ.
Ωστόσο επειδή η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και επειδή για κάποια θέματα χρειάζομαι ακόμα μεγαλύτερη βοήθεια αν μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ.
Αρχίζω και πάλι ¨)

Δεδομένου ότι εγώ έχω κλείσει το εισιτήριο να πάω, τώρα δεν με συμφέρει προφανώς να το ακυρώσω και να βγάλω άλλο με επιστροφή έτσι δεν είναι?
Αρα τι μπορώ να κάνω? Να βγάλω απλά της επιστροφής?
Επίσης, η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κοιτάξω τι γίνεται με τα λεφτά, ανάλογα με τις εταιρείες και τις κρατήσεις...Διότι πρέπει οι επιλογές μου να γίνουν ώς πρός το ότι δεν  είμαι και πολύ άνετος οικονομικά...αλλά από την άλλη,μην πάθω και καμιά στραβή εκεί πέρα όπως σωστά μου λέτε.


Λοιπόν,εσεις με συμβουλεύετε να κάνω κράτηση. Κατ' αρχάς,να σας πώ ότι ήδη η εταιρεία που έβγαλα το να πάω μόνο, είναι η  Aerosvit και΄αυτό γιατί είχε ένα πολύ φθηνό εισιτήριο (205).
Όμως, δεν μπόρεσα έυκολα να επικοινωνήσω ένα τηλέφωνο δίνουν όλο κι όλο και δεν το σήκωναν...Αυτή η προσφορά(φαντάζομαι ότι είναι), εξαντλήθηκε.
Να σας θυμίσω, ότι τα εισιτήρια τα κλείνω από airtickets.gr και ο κανονισμός εκεί λέει,ότι αφού κάνεις κράτηση σε ένα εισιτήριο, πρέπει εντός 10-11 ωρών να καταθέσεις τα χρήματα σε έναν από τους τραπεζ.λογαριασμούς που σου δίνουν αλλιώς ακυρώνεται η κράτηση...
και δεν ξέρω τί γίνεται σε περίπτωση ακύρωσης με αυτούς,(aerosvit) και από αυτά που πολύ καλά κάνετε και μου λέτε-προειδοποιείτε, έχω κάπως πελαγώσει και αγχωθεί αρκετά....

Τι να κάνω? Να αναζητήσω φτηνά εισιτήρια επιστροφής (έχω ήδη το να πάω και νομίζω ότι δε με συμφέρει να το ακυρώσω) στο airtickets(σχεδόν πάντα, σε όλες τις αναζητήσεις,η πιο φτηνή είναι η Aerosvit), και να προσπαθήσω να κάνω τηλεφωνικά κράτηση για 2 είσιτήρια (για μένα και την κοπέλα, δεν είναι καλύτερα να της βγάλω απο δω το δικό της?)?
Δεδομένου ότι έχει διαβατήριο και θα προλάβουμε τις διαδικασίες...Τι πιθανότητες υπάρχουν με τα εισιτήρια? Τι να κάνω,να κάνω κρατήσεις απο δω?ή όπως μου λέει ο κ.thanaposto (και τον ευχαριστώ) να βγάλω την δικιά μου επιστροφή απο δω,και από την Ταυλάνδη της κοπέλας μου με την ίδια εταιρεία? Εαν βγάλω το δικό της και αλλάξω το εισιτήριο της δικής μου επιστροφής(που ήδη θα είναι κλεισμένο), και π.χ. το δικό μου έχει 370 ε, σε τέτοια περίπτωση δλδ θα έχω κόστος 50 ε, δηλαδή θα μου γυρίσουν πίσω 320?

Σας παρακαλώ...βοήθεια και συμβουλές...Γνωρίζω πως κάποια από αυτά βασίζονται στο πώς λειτουργεί η κάθε εταιρεία..αλλά αν από την πείρα σας γνωρίζετε,συνεχίστε σας παρακαλώ να μου λέτε...

Αποσυνδεδεμένος Gerasczman

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 01:19:02 πμ »
Kαλησπέρα και πάλι σε όλους τους φίλους.

Εχοντας επιστρέψει Ελλάδα λόγω δουλειάς, περιμένω τη διαδικασία για την έκδοση βίζας της γυναίκας μου. Στην πρεσβεία θα πάει την επόμενη εβδομάδα και θα ξεκινήσει τη διαδικασία. Από τους πρόσφατα παντρεμένους, πόσο καιρό χρειάστηκε για την έκδοση της βίζας? 4-7 ημέρες ή παραπάνω?

Σχετικά με το κλείσιμο εισιτηρίου round trip στο όνομά της, τι θα μου προτείνατε? Παιδιά θα ήθελα την ακριβή διαδικασία, για να μην κάνω κάποιο λάθος. Οποιος έκανε πρόσφατα ας μου στείλει και προσωπικό μήνυμα.
Αεροπορική την Qatar Airways? Γιατί με αυτή έχω ταξιδέψει στην Ταϋλάνδη.

Επίσης, σχετικά με την ασφάλειά της για τους 3 μήνες? Υπάρχει κάποιο σχετικό έγγραφο που εξυπηρετεί στο κτήριο της πρεσβείας?

Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά όλους τους φίλους.

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 11:28:59 πμ »

Σχετικά με το κλείσιμο εισιτηρίου round trip στο όνομά της, τι θα μου προτείνατε?

Επίσης, σχετικά με την ασφάλειά της για τους 3 μήνες? Υπάρχει κάποιο σχετικό έγγραφο που εξυπηρετεί στο κτήριο της πρεσβείας?


Όταν παντρεύτηκα και φύγαμε μαζί με τη γυναίκα μου για Ελλάδα, βγάλαμε πολύ λογικά one way ticket.Πράγματι, στο αεροδρόμιο μας ρώτησαν (Thai) γιατί απλό εισητήριο, τους δείξαμε τα έγγραφα του γάμου και δεν υπήρξε συνέχεια. Αυτό 10 χρόνια πριν.
Όσο για την ασφάλεια ταξιδιού, νομίζω περιλαμβάνεται στο εισητήριο>
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος Gerasczman

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 19:31:47 μμ »
H ελληνική πρεσβεία στην Μπανγκόκ θα σου πεί πως δεν χρειάζεται εισιτήριο επιστροφής μιας και η γυναίκα σου θα έχει τρίμηνη βίζα και μόλις έρθει στην Ελλάδα θα λάβει προσωρινή αδείας παραμονής.

Οι εταιρίες όμως το απαιτούν , ΝΤΑΒΑΝΤΖΙΛΙΚΙ ΛΕΩ ΕΓΩ , μπορείς να το διαπιστώσεις κάνοντας ένα τηλεφώνημα σε οποιαδηποτε αεροπορική.

Παραθέτω 3 παραδείγματα.

1.Γυναίκα μέλους του φόρουμ πάει με την τρίμηνη βίζα της να πετάξει από Σουβαρναμπούμ με Royal Jordanian.Είχε μονό εισιτήριο για Αθήνα.Δεν την άφησαν να επιβιβαστεί...

2.Γυναίκα μέλους του φόρουμ πηγαίνει πάλι με μονό εισιτήριο , δεν της ζητηθηκε επιστροφή κατα το τσεκ-ιν και πέταξε κανονικά

3.Γυναίκα μέλους του φόρουμ πηγαίνει με μονό εισιτήριο αλλά και με τυπωμένη την κράτηση της για εισιτήριο επιστροφής.Πέταξε κανονικά


Από τις εμπειρίες μελών του φόρουμ ξέρω οτι οι περισσότεροι εκδίδουν εισιτήριο επιστροφής για να μην έχουν κανένα πρόβλημα κατα το τσεκ-ιν και το ακυρώνουν στην Αθήνα... Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος και σου κοστίζει 60-70 ευρώ ανάλογα με την εταιρία , όταν το ακυρώσεις.Αυτόν τον τρόπο προτείνω και εγώ.


* Αν βγάλεις εισιτήριο να το εκδώσεις απο Ελλάδα γιατί είναι πιο ευκολη η ακύρωση ... μέσω ιντερνετ ή Ταϊλάνδης μπλέκεις... μιας και το εισιτηριο δεν ειναι στο όνομά σου  ;)


Σε αυτό εννοείς μέσω ταξιδιωτικού γραφείου ή να πληρώσεις μετρητά? Αρα στην τελευταία περίπτωση(μετρητά) κανείς θα πρέπει οπωσδήποτε να πάει ο ίδιος να το βγάλει στο αεροδρόμιο στην Αθήνα ή να στείλει κάποιον εφόσον δεν ζει Αθήνα? Και το λέω γιατί αν βγάλω εισιτήριο μετ'επιστροφής στη γυναίκα μου μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής μου, φοβάμαι ότι θα της ζητήσουν να έχει την κάρτα, ειδικά η Qatar Airways.

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 17.0 Firefox 17.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 19:58:26 μμ »
Για έκδοση βίζας άμα έχει τα δικαιολογητικά και άμα τους πιέσει λίγο π.χ. το εισιτήριο είναι σε κοντινή ημερομηνία , σε 4 μέρες την έχει.
 Προσοχή το εισιτήριο άμα πληρωθεί με κάρτα χρεωστική ή πιστωτική δική σου (ειδικά στη Qatar) απαιτεί να έχει η κοπέλα την συγκεκριμένη κάρτα κατά την επιβίβαση. Θα πρέπει πάλι για να είσαι σίγουρος ότι κάποιος γραφειοκράτης υπάλληλος δεν θα της δημιουργήσει πρόβλημα να ειδοποιήσεις την Qatar.




Είναι λάθος 100% αυτό απο την Qatar και εξηγώ γιατί.
Εάν εγώ μπώ στον υπολογιστή και πληρώσω με την δική μου πιστωτική κάρτα ένα εισιτήριο για κάποιον φίλο μου απο οποιαδήποτε μέρος για κάπου και γίνει η κράτηση και αγορά του εισιτηρίου υπεύθυνη για το άν η κάρτα είναι κλεμένη είναι η τράπεζα διότι οφείλει να πάρει αμέσως τηλέφωνο στον κάτοχο της κάρτας δηλαδή σε μένα και να με ρωτήσει εάν έκανα εγώ την αγορά εισιτηρίου σε άλλο όνομα, τότε δίνει την έγκριση. Εννοείται βέβαια ότι δεν σε παίρνει τηλέφωνο η τράπεζα εάν το εισιτήριο ανήκει σε σένα δηλαδή ταξιδεύεις εσύ. Προσωπικά αυτόν τον καιρό αγόρασα εισιτήρια για τις δύο ανηψιές μου (άλλο επίθετο) και με πήρε τηλέφωνο η τράπεζα.
Εάν πάς τώρα είτε στον πράκτορα είτε στην αεροπορική εταιρεία και αγοράσεις το εισιτήριο, υπεύθυνος είναι ο υπάλληλος του πρακτορείου ή ο υπάλληλος της αεροπορικής εταιρείας διότι αυτός πρέπει να σου ζητήσει την ταυτότητά σου (ή διαβατήριο ακόμη και άδεια οδηγήσεως αυτοκινήτου ή βιβλιάριο ασθενείας διότι θεωρούνται  δημόσια έγραφα) για να διαπιστώσει ότι εγώ που πληρώνω με την πιστωτική μου κάρτα είμαι πράγματι εγώ με το να δείξω  ένα απο τα παραπάνω. Εάν δεν έχεις ένα απο τα παραπάνω δεν μπορείς να αγοράσεις το εισιτήριο και εννοείται εάν ξεχαστεί και την δεχτεί ο υπάλληλος χωρίς να διαπιστώσει ότι είναι ο ίδιος και βρεθεί κλεμένη η κάρτα, τότε πληρώνει ο υπάλληλος που έβγαλε το εισιτήριο.

H μόνη λύση εκτός ότι κάποιος πρέπει να τους βάλει "χέρι" είναι,  αφού κάνει την αγορά εισιτηρίου απο οπουδήποτε τότε να πάρεις την αεροπορική εταιρεία και να τους πείς ότι με την πιστωτική μου κάρτα πλήρωσα του τάδε το εισιτήριο και να το επιβεβαιώσει ο υπάλληλος μέσω τραπέζης ότι είναι Ο.Κ. η πιστωτική (δεν είναι κλεμένη) ή να πάς στην αεροπορική με την ταυτότητά σου ή να του την στείλεις με fax  και να το γράψει μέσα στον υπολογιστή και να του τονίζεται να φαίνεται στο c/in για να μην την ζητήσουν την κάρτα (διότι εάν γράψει κάτι ο υπάλληλος υπάρχει "τύπος" που φαίνεται μόνο στα ρεζερβάσιον ότι γράψει  και υπάρχει "τύπος" που φαίνεται και στο c/in).

Πάντος μου κάνει εντύπωση ( ας τους ρωτήσει κάποιος όταν ταξιδεύει) τί κάνουν αν κάποιος αγοράσει ένα εισιτήριο με πιστωτική κάρτα απο Ελλάδα για να έρθει κάποιος άλλος (άλλο επίθετο) απο άλλο μέρος αφού την κάρτα θα την έχω εγώ και την χρειάζομαι εδώ!!!  Δηλαδή να την στείλω στο άλλο μέρος με κούριερ;  Και εάν ταξιδεύει την άλλη μέρα;

Πρέπει να αλλάξουν τακτική οι υπάλληλοι  μάλλον ένα δύο υπάλληλοι διότι μάλλον δεν κατάλαβαν καλά τι πρέπει να κάνουν!!!


Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 17.0 Firefox 17.0
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 20:13:36 μμ »
Σε αυτό εννοείς μέσω ταξιδιωτικού γραφείου ή να πληρώσεις μετρητά? Αρα στην τελευταία περίπτωση(μετρητά) κανείς θα πρέπει οπωσδήποτε να πάει ο ίδιος να το βγάλει στο αεροδρόμιο στην Αθήνα ή να στείλει κάποιον εφόσον δεν ζει Αθήνα? Και το λέω γιατί αν βγάλω εισιτήριο μετ'επιστροφής στη γυναίκα μου μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής μου, φοβάμαι ότι θα της ζητήσουν να έχει την κάρτα, ειδικά η Qatar Airways.
Άν το πληρώσεις μετρητά μπορεί να στο πληρώσει όποιον στείλεις (με κάποιο δημόσιο έγγραφο με φωτογραφία για να γράψει σωστά το όνομα πάνω στο εισιτήριο ο υπάλληλος, έτσι είναι ο κανονισμός, ) αλλά μετά για να πάρεις  τα χρήματα (εάν χρειαστεί για οποιδήποτε λόγω)  τότε πρέπει η ίδια να πάει να πάρει τα χρήματα απο εκεί που πληρώθηκε με οποιαδήποτε δημόσιο έγραφο με φωτογραφία επάνω διότι το εισιτήριο είναι στο όνομά της.




Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος skorpios4

  • *
  • Μηνύματα: 49
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 01:53:40 πμ »
Σε αυτό εννοείς μέσω ταξιδιωτικού γραφείου ή να πληρώσεις μετρητά? Αρα στην τελευταία περίπτωση(μετρητά) κανείς θα πρέπει οπωσδήποτε να πάει ο ίδιος να το βγάλει στο αεροδρόμιο στην Αθήνα ή να στείλει κάποιον εφόσον δεν ζει Αθήνα? Και το λέω γιατί αν βγάλω εισιτήριο μετ'επιστροφής στη γυναίκα μου μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής μου, φοβάμαι ότι θα της ζητήσουν να έχει την κάρτα, ειδικά η Qatar Airways.

Το πληρώνεις με κάρτα στην qatar. Αν θέλεις γίνεσαι μέλος της qatar airways και βάζεις στα στοιχεία σου το όνομα και τα στοιχεία της γυναίκας σου ως συζύγου σου. Εχεις το δικαίωμα αυτό. Στη συνέχεια κάνεις την κράτηση με τον αριθμό μέλους της qatar και με την κάρτα σου και ενημερώνεις την qatar ότι εσύ έχεις κάνει την κράτηση για λογαριασμό της συζύγου σου. Θα σου πρότεινα να στείλεις φωτοτυπία του διαβατηρίου σου άντίγραφο της κίνησης του λογαριασμού σου αν έχεις e-banking και ένα αντίγραφο του e-ticket που ήρθε στο e-mail σου. Όλα αυτά καλό θα είναι η δικιά σου να τα προσκομίσει στα γραφεία της Κατάρ στη Μπανγκοκ τουλάχιστον 3-4 μέρες πριν πετάξει ώστε να προλάβουν να ενημερώσουν τα κεντρικά της Κατάρ και να πάρουν έγκριση. Η κατάρ Ελλάδος δεν είναι καθόλου εξυπηρετική και θα απαιτήσει να πας ο ίδιος στα γραφεία στην Αθήνα να τους δείξεις την κάρτα (δεν δέχονται φαξ ή email). Λογικά θα πάρει την έγκριση και όταν έρθει η ώρα να ακυρώσεις την επιστροφή θα γίνει άνετα γιατί η κράτηση θα έχει γίνει με το όνομα σου! Και επειδή μάλλον για Κατάρ είσαι , λίγο προσοχή στους όρους κράτησης με τη συγκεκριμένη εταιρία γιατί βαφτίζει προσφορές 700-750 ευρώ εισιτήρια με αποτέλεσμα όταν πας να πάρεις την επιστροφή του δευτέρου εισιτηρίου να σου επιστρέφουν μόνο τους φόρους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2013, 02:03:39 πμ από skorpios4 »

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 02:28:56 πμ »
Επικοινωνησε με την εταιρεια και κανε την ερωτηση,πιθανον να παρεις συγκεκριμενη και ξεκαθαρη οδηγια και να μην σπας το κεφαλι σου τζαμπα.
Υσ.Το εχω κλαψει αυτο το 500ρικο και εγω :'(

สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Safari 4.0 Safari 4.0
    • Thailand
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 06:23:15 πμ »
Αν και εκτος θεματος,στα 13 ταξιδια που εχω κανει με καταρ ,μου την εχουν ζητησει στα 12.

Αποσυνδεδεμένος Gerasczman

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 10:33:17 πμ »
Παιδιά, με όλα αυτά, μήπως είναι καλύτερα να κλείσω με Turkish Airlines ή με Etihad Airways για να αποφύγω όλη αυτήν την ταλαιπωρία; Kι ας έχουν λίγο μεγαλύτερη ανταπόκριση-αναμονή..
Tι λέτε? Eχει κάποιος εμπειρία μετ'επιστροφής εισιτηρίου της γυναίκας του με αυτές?