Αποστολέας Θέμα: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα  (Αναγνώστηκε 46260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 17.0 Firefox 17.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 12:39:12 μμ »
Αν και εκτος θεματος,στα 13 ταξιδια που εχω κανει με καταρ ,μου την εχουν ζητησει στα 12.
Θα προσπαθήσω αύριο να τους πάρω τηλέφωνο....
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος kokkodin

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 13:56:46 μμ »
δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεται με την qatar ,εδω και 1-1,5 χρονο δημηουργη συνεχοσ προβληματα ,ολο και κατι,1 στουσ 3 επιβατεσ εχουν παραπονα μια με την καρτα μια με τα κιλα μια με τα εισητηρια ολο και κατι, απο τοτε δε που αποχωρησαν οι 3 κυριοτερεσ εταιριεσ ακριβηνε υπερβολικα, τα ναυλα τησ ιδια και ακριβοτερα με etihad-emirates πολυ καλιτερεσ εταιριεσ ,η turkish καλη αλλα μεγαλη παραμονη κων/πολη. εγω προσωπηκα παω με egypte air, μεγαλη σχετικα παραμονη στο κα¨ιρο 4.5 ωρεσ αλλα σχετικα πιο φτηνη περιπου 100 ευρ.στο αθηνα-βκκ-αθηνα ,καινουργια αεροπλανα,μεγαλεσ θεσεισ (βολυκα για ψυλουσ) και το κυριοτερο για εμενα εισητηρια με διαρκεια υσχιοσ 1 χρονου.Η qatar αξιζη μονο αν πασ πουκετ παει αθηνα πουκετ αθηνα με 2 ενδειαμεσουσ σταθμουσ βεβεωσ και αλαγη αεροπλανου στο qatar στο οικονομικο τησ δε πολυ μεγαλη παραμονη.Γιαυτο φιλε νυοπαντρε τσεκαρε και etihad και οπου αλλου σου κατση καλα και συγουρα.(καλωσ ηρθεσ στο κλαμπ των παντρεμενων με thai lady)

Αποσυνδεδεμένος Gerasczman

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 14:15:50 μμ »
δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεται με την qatar ,εδω και 1-1,5 χρονο δημηουργη συνεχοσ προβληματα ,ολο και κατι,1 στουσ 3 επιβατεσ εχουν παραπονα μια με την καρτα μια με τα κιλα μια με τα εισητηρια ολο και κατι, απο τοτε δε που αποχωρησαν οι 3 κυριοτερεσ εταιριεσ ακριβηνε υπερβολικα, τα ναυλα τησ ιδια και ακριβοτερα με etihad-emirates πολυ καλιτερεσ εταιριεσ ,η turkish καλη αλλα μεγαλη παραμονη κων/πολη. εγω προσωπηκα παω με egypte air, μεγαλη σχετικα παραμονη στο κα¨ιρο 4.5 ωρεσ αλλα σχετικα πιο φτηνη περιπου 100 ευρ.στο αθηνα-βκκ-αθηνα ,καινουργια αεροπλανα,μεγαλεσ θεσεισ (βολυκα για ψυλουσ) και το κυριοτερο για εμενα εισητηρια με διαρκεια υσχιοσ 1 χρονου.Η qatar αξιζη μονο αν πασ πουκετ παει αθηνα πουκετ αθηνα με 2 ενδειαμεσουσ σταθμουσ βεβεωσ και αλαγη αεροπλανου στο qatar στο οικονομικο τησ δε πολυ μεγαλη παραμονη.Γιαυτο φιλε νυοπαντρε τσεκαρε και etihad και οπου αλλου σου κατση καλα και συγουρα.(καλωσ ηρθεσ στο κλαμπ των παντρεμενων με thai lady)
Φιλε μου δεν εχω κολλημα οπως λες με την qatar. Το οτι εχει λιγοτερη ωρα αναμονης για επομενη πτηση για αθηνα ειναι στα θετικα.
Εκεινο που με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη ειναι πως δεν θα εχει προβλημα η γυναικα μου αν κανω κρατηση με την πιστωτικη μου.
Οι αλλες εταιρειες - εκτος qatar - δημιουργουν το ιδιο προβλημα και πρεπει να επιδειξει την πιστωτικη με την οποια εγινε η κρατηση?
Αυτο θα ηθελα να μαθω. Η αν υπαρχει μια πιο απλη διαδικασια απο αυτην που εγραψαν παραπανω οι φιλοι με την qatar.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2013, 09:44:14 πμ από karabε »

Αποσυνδεδεμένος paris1973

  • **
  • Μηνύματα: 159
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 6.0 Safari 6.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 14:30:24 μμ »
Πάρε τηλ στα γραφεία στην Αθήνα και θα σου πουν τι ακριβώς γίνεται και η εταιρεία από εδώ ενημερώνει τα γραφεία της μπανγκοκ

Αποσυνδεδεμένος kokkodin

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 16:51:36 μμ »
Aγαπητε φιλε δεν υπα οτι εσυ η καπηοσ αλοσ εχει κολλημα με την qatar η οτιδηποτε συμφερον απλα οτι ενω παλαιοτερα ηταν ποιο οικονομικη απο τισ αλεσ εταιρειεσ τωρα ποια που ακριβηνε ο ανταγωνισμοσ με τισ αλλεσ εταιριεσ των εμιρατων την φερνουν σε δυσμενεστερη θεση (παντα κατα την αποψη μου) ο δε χρονοσ παραμονησ μπορη αναλογα με την τιμη που θα πληροσησ να ειναι πολυ μεγαλοσ.Συγκεκριμενα εχτεσ σαββατο 5/1 βγηκα με τον διαμαντη που επηκηνονησε μαζι μου (βρησκετε πατονγκ) και πανω στην κουβεντα μου ειπε οτι φευγη δευτερα 7/1 με qatar απο πουκετ για αθηνα και οτι ειχε στην ντοχα παρα πολυ μεγαλη αναμονη, του λεω καλα δεν σασ πανε ξενοδοχειο βαση νομου Ι Α Τ Α και μου λεη οχι διωτη εχει αλλη ανταποκριση για αθηνα νωριτερα αλλα το εισητηριο ηταν αρκετα ακριβωτερο. Παλεωτερα περιπου 2 χρονια η egypte air ειχε αναμονη πανω απο 6 ωρεσ και μασ πηγενε ξενοδοχειο η βολτα στο και¨ρο και επειδη ηταν φενεται ασυμφορο ερηξε την αναμονη κατω απο τισ 6 ωρεσ νομου ι α τ α (αν κανω λαθοσ σορυ και καπιοσ ασ με διωρθοση) αυτα τα λεω επιδη ολοι εχουμε περαση με το γαμο καποιο λουκι να μην ταλεπωρηθητε η χασετε χρηματα ανευ λογου ειναι κριμα.Εχω την εντυποση οτι ο ποιο καταληλοσ γεια να σε πληροφορηση ειναι ο κυριοσ ΜΑΙΚΟΑ  πιστευω οτι θα σου πανε ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος sakisde

  • **
  • Μηνύματα: 120
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 19:07:43 μμ »
Kαι κάτι τελευταίο σχετικά με την ασφάλεια της κοπέλας για τους 3 πρώτους μήνες. Γνωρίζει κάποιο από τα παιδιά που παντρεύτηκε πρόσφατα πόσο κοστίζει? Είναι περίπου 3-3500 ΤΒΗ?

πριν ενάμιση χρόνο ήταν περίπου 3.000 μπατ. Με το εισητήριο τώρα αν κλείσεις μέσω ιντερνετ σε εταιρία που βγάζει εισητήρια μέσω ιντερνετ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα γιατί εσύ πληρώνεις αυτούς με πιστωτική κάρτα  και αυτοί την αεροπορική εταιρία μετά.Υπάρχει και η λήση με κατάθεση σε τραπεζικό λογαργιασμό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2013, 20:58:00 μμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 17.0 Firefox 17.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 06, 2013, 22:10:03 μμ »
πριν ενάμιση χρόνο ήταν περίπου 3.000 μπατ. Με το εισητήριο τώρα αν κλείσεις μέσω ιντερνετ σε εταιρία που βγάζει εισητήρια μέσω ιντερνετ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα γιατί εσύ πληρώνεις αυτούς με πιστωτική κάρτα  και αυτοί την αεροπορική εταιρία μετά.Υπάρχει και η λήση με κατάθεση σε τραπεζικό λογαργιασμό
Ποιά εταιρεία;  Εάν εννοείς το airtickets.gr  και τα παρόμοια τότε χρεώνεσαι απευθείας εσύ και εάν είναι το εισιτήριο σε άλλο όνομα τότε είναι υπεύθυνη η τράπεζα να σε πάρει τηλέφωνο προτού δώσει την έγκριση (μερικές τράπεζες δεν το κάνουν, αλλά μετά πληρώνουν εάν είναι κλεμένη).
Εάν εννοείς μεγάλα πρακτορεία που πουλάνε θέσεις μέσω internet όπως το Pamediakopes ή το travelplanet24  και τα παρόμοια τότε πάνε στον λογαριασμό του πράκτορα και ο υπάλληλος του πράκτορα βλέπει εάν πήρε έγκριση απο την τράπεζα η κάρτα και μετά απο ένα διάστημα (περίπου δεκαπέντε μέρες)δίνει τα χρήματα σε ένα "κοινό" ταμείο που είναι για όλα τα πρακτορεία και λέγεται B.S.P. και απο αυτό τα παίρνει η αεροπορική εταιρεία, και γιαυτό είπα σε προηγούμενο άθρο ότι μου κάνει εντύπωση που ζητάνε την πιστωτική κάρτα στο c/in.
Εν πάσει περιπτώσει, αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο και πιστεύω να βρώ κάποιον προϊστάμενο να μιλήσω να το διευκρινήσω διότι μου κάνει εντύπωση.
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος paris1973

  • **
  • Μηνύματα: 159
  • OS:
  • Mac OS X Mac OS X
  • Browser:
  • Safari 6.0 Safari 6.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 07, 2013, 02:51:36 πμ »
Για τα γραφεία της καταρ λέω εγώ να παει από εκεί να βγάλει το εισιτήριο

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 17.0 Firefox 17.0
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 07, 2013, 13:06:12 μμ »
Μίλησα με την Κα  Καλύβα της Qatar  και μου είπε ότι μπορούμε να βγάλουμε εισιτήρια με την δική μας πιστωτική κάρτα για άλλο άτομο (διαφορετικό επίθετο) απο παντού (πρακτορεία εισιτηρίων διότι υπάρχει η ταυτοπροσωπία, ή πρακτορεία που είναι μέσα στο internet δηλαδή το Pamediakopes ή το travelplanet24 κ.λ.π,  airtickets.gr  και τα παρόμοια διότι υπάρχει το on line με την τράπεζα και βλέπει η τράπεζα ότι δεν είναι κλεμένη.
Μπορούμε επίσης να βγάλουμε εισιτήρια απευθείας απο τα γραφεία της Qatar διότι και εκεί υπάρχει ο έλεγχος της ταυτοπροσωπίας.
 
Δεν μπορούμε να βγάλουμε εισιτήρια μέσω κομπιούτερ απο το σπίτι μας απευθείας με την Qatar διότι δεν είναι on line με την τράπεζα, (έτσι κατάλαβα διότι δεν μου απαντούσε τον λόγο, μου έλεγε την λέξη: για λόγους ασφαλείας),  και αμέσως κατάλαβα ότι δεν είναι on line με την τράπεζα όταν βγάζει κάποιος απο το κομπιούτερ του απευθείας με την Qatar.

Άρα ζητάνε την πιστωτική στο αεροδρόμιο το c/in όταν είναι σε άλλο όνομα και είναι αγορασμένο απο το κομπιούτερ μας απευθείας με την Qatar, για λόγους ασφαλείας.(Δεν είναι on line το σύστημά τους με την τράπεζα και έτσι ελέγχουν την κάρτα στο αεροδρόμιο).

Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος Gerasczman

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.97 Chrome 23.0.1271.97
Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 07, 2013, 22:34:06 μμ »
Eπιβεβαιώνω τα λεγόμενα του φίλου ΜΑΙΚΟΑ. Ευτυχώς, τα πράγματα ήταν απλούστερα από ό,τι νομίζαμε. Εγώ έκανα κράτηση εισιτηρίου round trip στο όνομα της γυναίκας μου τηλεφωνικώς και αύριο θα καταθέσω τα χρήματα σε λογαριασμό που μου έδωσε η Qatar. Δεν υπάρχει πρόβλημα να βγάλεις και με πιστωτική από άλλα πρακτορεία, αλλά όχι απευθείας από το pc σου από την Qatar.

Αποσυνδεδεμένος paris1973

  • **
  • Μηνύματα: 159
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 30.0.1599.101 Chrome 30.0.1599.101
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 19:54:45 μμ »
η γυναικα μου εχει προσ το παρον την βεβαιωση οτι εχει καταθεσει τα χαρτια για την πενταετη  βιζα, ηθελα να ρωτησω για  να παμε βελγιο για διακοπες  πρεπει να παει στην πρεσβεια του βελγιου για βιζα?

Αποσυνδεδεμένος teosep

  • ****
  • Μηνύματα: 606
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 31.0.1650.48 Chrome 31.0.1650.48
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 13:46:45 μμ »

Αν θυμαμαι καλα ,με την βεβαιωση μπορει να παει μονο στη Ταιλανδη .
Δυστυχως θα πρεπει να περιμενετε να βγει η αδεια παραμονης .

Αυτο συνεβαινε πριν 2 χρονια τουλαχιστον .
 Παρε και την πρεσβεια του Βελγιου για σιγουρια ......

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 25.0 Firefox 25.0
Απ: Εισιτήριο round trip για παντρεμένη Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 21:12:18 μμ »
Αν θυμαμαι καλα ,με την βεβαιωση μπορει να παει μονο στη Ταιλανδη .
Δυστυχως θα πρεπει να περιμενετε να βγει η αδεια παραμονης .

Αυτο συνεβαινε πριν 2 χρονια τουλαχιστον .
 Παρε και την πρεσβεια του Βελγιου για σιγουρια ......

Ετσι ακριβως ηταν αλλα νομιζω οτι με τα χαρτια του γαμου αμα πας στην πρεσβεια του Βελγιου θα παρεις βιζα εισοδου στην χωρα.
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ