Αποστολέας Θέμα: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα  (Αναγνώστηκε 135899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickTh

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« στις: Ιούνιος 04, 2010, 11:34:37 πμ »
Ασχετο με τα παραπάνω αλλα χρειάζομαι μια συμβουλη απο εμπειρους. Γνωρισα μια ταιλανδη απο το ιντερνετ και εχω παει κατω για να τη δω , εγω ειμαι 28 και αυτην 23. Της προτεινα να ερθει εδω μονιμα και μου ειπε πως οι γονεις της δεν την αφηνουν να ερθει αν δεν παντρευτουμε...  Τους εχω γνωρισει τους γονεις της με πηγε στο χωριο της, καλοι ανθρωποι φαινονται.  Την ρωτησα εισαι σιγουρη αν παντρευτουμε οτι θα σου αρεσει στην ελλαδα χωρις να την δεις πρωτα και μου ειπε: το χωριο μου το ειδες? και την πιστευω. Δεν μου εκρυψε πως για να την φερω εδω και να παντρευτουμε θελει 8 χιλιαρικα βατ το μηνα να στελνει επειδη θα αφησει τη δουλεια της. Λογικο μου ακουγεται και δεν ειναι πολλα καθως οικονομικα ειμαι καλα. Εδω να πω πως δεν μου εχει ζητησει τιποτα μεχρι στιγμης ουτε απο το ιντερνετ ουτε κατω που ημουν αν και την τραβουσα στα μαγαζια. Υποπτο αλλα ΤΙΠΟΤΑ. Ενα μαγιο γιατι δεν ειχε  και 1-2 βερμουδες με το ζορι.. Οτι δουλευει ειναι στανταρ γιατι την επαιρνα καθε μερα απο την δουλεια της καθως και μιλουσαμε με καμερα απο κει πριν παμε στο νησι.

Το εχει κανεις απο εδω το βημα γαμου με ταιλανδη και βγηκε καλη κοπελα και εχουν παει ολα καλα? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2010, 12:34:47 μμ από Oytopikos »



Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Thailand
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 04, 2010, 11:42:30 πμ »
Ασχετο με τα παραπάνω αλλα χρειάζομαι μια συμβουλη απο εμπειρους. Γνωρισα μια ταιλανδη απο το ιντερνετ και εχω παει κατω για να τη δω , εγω ειμαι 28 και αυτην 23. Της προτεινα να ερθει εδω μονιμα και μου ειπε πως οι γονεις της δεν την αφηνουν να ερθει αν δεν παντρευτουμε...  Τους εχω γνωρισει τους γονεις της με πηγε στο χωριο της, καλοι ανθρωποι φαινονται.  Την ρωτησα εισαι σιγουρη αν παντρευτουμε οτι θα σου αρεσει στην ελλαδα χωρις να την δεις πρωτα και μου ειπε: το χωριο μου το ειδες? και την πιστευω. Δεν μου εκρυψε πως για να την φερω εδω και να παντρευτουμε θελει 8 χιλιαρικα βατ το μηνα να στελνει επειδη θα αφησει τη δουλεια της. Λογικο μου ακουγεται και δεν ειναι πολλα καθως οικονομικα ειμαι καλα. Εδω να πω πως δεν μου εχει ζητησει τιποτα μεχρι στιγμης ουτε απο το ιντερνετ ουτε κατω που ημουν αν και την τραβουσα στα μαγαζια. Υποπτο αλλα ΤΙΠΟΤΑ. Ενα μαγιο γιατι δεν ειχε  και 1-2 βερμουδες με το ζορι.. Οτι δουλευει ειναι στανταρ γιατι την επαιρνα καθε μερα απο την δουλεια της καθως και μιλουσαμε με καμερα απο κει πριν παμε στο νησι.

Το εχει κανεις απο εδω το βημα γαμου με ταιλανδη και βγηκε καλη κοπελα και εχουν παει ολα καλα? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα.

Πόσο καιρό την γνωρίζεις - πόσο διαστημα έχετε συμβιώσει?

Αποσυνδεδεμένος lostre

  • **
  • Μηνύματα: 103
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2010, 11:47:45 πμ »
Φιλε μου κανε αυτό που νιωθεις και που πιστεύεις ότι θα σε κάνει εφτυχησμενο.Απο εκεί και πέρα όλα είναι τυχερά γυναικα είναι ποτε δε ξέρεις.Επίσης πολύ πιθανό είναι να σου ζητήσει και κάποια χρήματα όταν την παντρευτείς σαν προίκα για να δόσεις στην οικογένεια τις έτσι είναι το έθιμο εκεί....

Αποσυνδεδεμένος NickTh

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 04, 2010, 11:49:57 πμ »
μιλαγαμε 3 μηνες online ολη μερα σχεδον και 2 εβδομαδες που την ειδα κατω. Το σχεδιο που ειχαμε μολις εφυγα χθες ηταν να καναπαω τελη ιουλιου για περισοτερο χρονο αυτη την φορα αλλα απο την εμπειρια μου φαινεται καλη κοπελα και σκεφτηκα γιατι να χανω χρονο και να την φερω εδω και της το προτεινα.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.55 Chrome 5.0.375.55
    • Thailand
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:01:39 μμ »
μιλαγαμε 3 μηνες online ολη μερα σχεδον και 2 εβδομαδες που την ειδα κατω. Το σχεδιο που ειχαμε μολις εφυγα χθες ηταν να καναπαω τελη ιουλιου για περισοτερο χρονο αυτη την φορα αλλα απο την εμπειρια μου φαινεται καλη κοπελα και σκεφτηκα γιατι να χανω χρονο και να την φερω εδω και της το προτεινα.

Άρα με λίγα λόγια θες να ρισκάρεις , με μια γυναίκα που γνωρίζεις ουσιαστικά μόνο 15 ημέρες.

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος , ούτε ο τελευταίος.

Για να την φέρεις εδώ θα πρέπει να την παντρευτείς , αφού αυτό σου ζητάει πρώτον και δεύτερον πολύ πιθανόν δεν θα τηρεί τις προυποθέσεις για θεώρηση εισόδου στην χώρα χωρίς γάμο.

Ακολούθησε λοιπόν αυτό που σου λέει η καρδιά σου.

Πολλοί λένε ότι όλα αυτά είναι μια ζαριά.

Καλή τύχη εύχομαι  ;)


Αποσυνδεδεμένος NickTh

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:25:49 μμ »
μιλαγαμε 3 μηνες online ολη μερα σχεδον και 2 εβδομαδες που την ειδα κατω. Το σχεδιο που ειχαμε μολις εφυγα χθες ηταν να καναπαω τελη ιουλιου για περισοτερο χρονο αυτη την φορα αλλα απο την εμπειρια μου φαινεται καλη κοπελα και σκεφτηκα γιατι να χανω χρονο και να την φερω εδω και της το προτεινα.

Άρα με λίγα λόγια θες να ρισκάρεις , με μια γυναίκα που γνωρίζεις ουσιαστικά μόνο 15 ημέρες.

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος , ούτε ο τελευταίος.

Για να την φέρεις εδώ θα πρέπει να την παντρευτείς , αφού αυτό σου ζητάει πρώτον και δεύτερον πολύ πιθανόν δεν θα τηρεί τις προυποθέσεις για θεώρηση εισόδου στην χώρα χωρίς γάμο.

Ακολούθησε λοιπόν αυτό που σου λέει η καρδιά σου.

Πολλοί λένε ότι όλα αυτά είναι μια ζαριά.

Καλή τύχη εύχομαι  ;)


  Της προυποθεσεις της πληρει πιστευω, το βασικο ειναι οτι δουλευει σε νοσοκομειο τα τελευταια 2 χρονια και πληρωνεται μεσω τραπεζας, το προβλημα ειναι οτι μολις πηρε 7 μερες αδεια και δεν μπορει να ξαναπαρει παλι μεγαλη τοσο συντομα για να ερθει. Αλλα τελος παντων αν εχει σκοτεινους σκοπους δεν θα αλλαξει κατι οσες φορες και να παω κατω οποτε γιαυτο σκεφτομαι να την "ριξω την ζαρια" :) Απλα ποσταρα μηπως υπαρχει καποιος η που να ξερει καποιον που πηγαν ολα καλα. Καλη μου τυχη οπως ειπες :)

Αποσυνδεδεμένος stelkon

  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:32:47 μμ »
συγκεντρώσουuuuuuu............ :) :)
Η Στάση μας στα καθημερινά πεπραγμένα η ανοχή μας ή όχι σε αυτά η κουλτούρα μας γενικότερα η πολιτική συνείδηση (όχι η κομματική ) είναι αυτή που μας κατατάσσει ιδεολογικά και τελικά αυτή που ένας λαός επιλέγει τις κυβερνήσεις του  μην κλαιγόμαστε άξιοι των πεπραγμένων μας είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Thailand
Απ: Τα υπεροχα κοριτσια της ταιλανδης...
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:32:55 μμ »
Υπάρχουν αρκετοί που έχουν δοκιμάσει , σε μερικούς βγήκε σε άλλους όχι.

Μην εισαι σίγουρος ότι πληρεί τις προυποθέσεις για βίζα και ας δουλεύει σε νοσοκομείο.

Chok dee na kap !

Αποσυνδεδεμένος NickTh

  • Warned
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:50:14 μμ »
συγκεντρώσουuuuuuu............ :) :)


Ξερω πως ειναι πολυ ακραιο αλλα οσες φορες και να παω κατω, αν με κοροιδευει θα συνεχισει να με κοροιδευει ειδικα τωρα που συζητηθηκε ο γαμος σιγα μην κανει πισω... Στην χειροτερη τι θα γινει θα χασω καποια λεφτα και χαμενο χρονο, υγεια να εχουμε :)

Αποσυνδεδεμένος brainlaugh

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • LiquidNet
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 04, 2010, 13:07:10 μμ »
Ότι και να σου πούμε εμείς, εσύ προφανώς θα κάνεις αυτο που ποθείς...
Απλά εγω στη θέση σου πριν την έφερνα μόνιμα Ελλάδα και είχα και την οικονομικη άνεση, χρόνο θα προσπαθούσα να της έβγαζα τουριστική visa και να ερχόταν 2 βδομαδούλες ελλάδα.
Οκ δε μπορεί να πάρει άδεια τώρα, αλλά καποια στιγμή θα μπορεί. Έτσι και αλλιώς τηρεί δε τηρεί τις προϋποθέσεις θέλει αρκετό χρόνο η διαδικασία για έκδοση τουριστικής visas.
Σε κάποιους βγήκε ok ο γάμος, σε άλλους η κοπέλα δε τη πάλεψε (καιρός, φαγητό, έλλειψη οικογενειας κτλ).
Good luck anyway...

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 04, 2010, 15:08:08 μμ »
Follow your heart ....
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος Yiannis

  • ****
  • Μηνύματα: 625
  • Φύλο: Άντρας
  • Yiannis... Ταξιδευειν…:)
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.5.9 Firefox 3.5.9
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 04, 2010, 15:32:05 μμ »
Βαλε μια φοτο της κοπελλας για να μην και την εχουν ''χορηγησει'' καμια 500αρια, πρωτα και μετα το σκεφτεσαι το γαμο.

Ποτέ δεν είναι αργά !!!!

Αποσυνδεδεμένος erasmoshemin

  • @
  • *
  • Μηνύματα: 189
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 04, 2010, 16:08:40 μμ »
Βαλε μια φοτο της κοπελλας για να μην και την εχουν ''χορηγησει'' καμια 500αρια, πρωτα και μετα το σκεφτεσαι το γαμο.


ή να μας πει σε ποια πόλη την γνώρισε. Αν τη γνώρισε εκεί που νομίζω και είναι δασκάλα που μόλις έφτασε στην πόλη, ή ξέρω γω κάτι νέο τότε να ξέρει ότι την έχω ακούσει την ιστορία αυτή πάρα πολλές φορές

joedoe

  • Επισκέπτης
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 04, 2010, 16:28:01 μμ »
Η κοπέλα δεν έχει να χάσει τίποτε, μόνο να κερδίσει. Μόλις βγάλει την 5χρονη άδεια διαμονής θα κρίνει τι την συμφέρει καλύτερα, να μείνει μαζί σου με μισθό 8000 , αν περνά καλά ή να βρεί την τύχη της σε άλλη ευρωπαική χώρα με τα ελληνικά χαρτιά της. Εάν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα, επί της ουσίας δεν έχεις να χάσεις και εσύ τίποτε, πάρε την ελλάδα και όσο αντέξει.
Απλά να είσαι συγκρατημένος στις προσδοκίες σου, να το δεις σαν μια περιπετεια.

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Συμβουλή για σχέση με Ταϊλανδέζα
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 04, 2010, 16:28:59 μμ »
Ασχετο με τα παραπάνω αλλα χρειάζομαι μια συμβουλη απο εμπειρους. Γνωρισα μια ταιλανδη απο το ιντερνετ και εχω παει κατω για να τη δω , εγω ειμαι 28 και αυτην 23. Της προτεινα να ερθει εδω μονιμα και μου ειπε πως οι γονεις της δεν την αφηνουν να ερθει αν δεν παντρευτουμε...  Τους εχω γνωρισει τους γονεις της με πηγε στο χωριο της, καλοι ανθρωποι φαινονται.  Την ρωτησα εισαι σιγουρη αν παντρευτουμε οτι θα σου αρεσει στην ελλαδα χωρις να την δεις πρωτα και μου ειπε: το χωριο μου το ειδες? και την πιστευω. Δεν μου εκρυψε πως για να την φερω εδω και να παντρευτουμε θελει 8 χιλιαρικα βατ το μηνα να στελνει επειδη θα αφησει τη δουλεια της. Λογικο μου ακουγεται και δεν ειναι πολλα καθως οικονομικα ειμαι καλα. Εδω να πω πως δεν μου εχει ζητησει τιποτα μεχρι στιγμης ουτε απο το ιντερνετ ουτε κατω που ημουν αν και την τραβουσα στα μαγαζια. Υποπτο αλλα ΤΙΠΟΤΑ. Ενα μαγιο γιατι δεν ειχε  και 1-2 βερμουδες με το ζορι.. Οτι δουλευει ειναι στανταρ γιατι την επαιρνα καθε μερα απο την δουλεια της καθως και μιλουσαμε με καμερα απο κει πριν παμε στο νησι.

Το εχει κανεις απο εδω το βημα γαμου με ταιλανδη και βγηκε καλη κοπελα και εχουν παει ολα καλα? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα.

Φίλε μου για να μάθεις την ωμή αλήθεια για της Ταϊλανδέζες , για τον γάμο και για τα διαζύγια διάβασε χωρίς φόβο και με πάθος το   το site μου/  είναι στα εγγλέζικα αλλά έχει και μετάφραση στα Ελληνικά πατώντας στην σημαία την Ελληνική.

Και όσο το αν  έχει κάνει  κανείς το βήμα του γάμου τώρα ήμαστε στο βήμα του διαζυγίου. Εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις. Το μόνο που σε σώνει  διάβασε    το site μου/   

Συγχώνευση : Ιούνιος 04, 2010, 16:37:45 μμ
μιλαγαμε 3 μηνες online ολη μερα σχεδον και 2 εβδομαδες που την ειδα κατω. Το σχεδιο που ειχαμε μολις εφυγα χθες ηταν να καναπαω τελη ιουλιου για περισοτερο χρονο αυτη την φορα αλλα απο την εμπειρια μου φαινεται καλη κοπελα και σκεφτηκα γιατι να χανω χρονο και να την φερω εδω και της το προτεινα.

Μιλάγαμε για 2 χρόνια και όλη μέρα (όχι σχεδόν ) επί 24 ορού βάσεως από το OOVOO αν το γνωρίζεις αν όχι είναι σαν το MSN με εικόνα και ήχο 24 όρου βάσεως μεχρη στο μπάνιο και που κοιμόνταν  την έβλεπα αν σε καλύπτει αυτό....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2010, 16:37:45 μμ από doctortilac »