Αποστολέας Θέμα: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα  (Αναγνώστηκε 119998 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #90 στις: Απρίλιος 15, 2013, 01:51:39 πμ »
Πήρα τηλέφωνο την ελληνική πρεσβεία στο Χονγκ Κονγκ και το προξενείο στη Σιγκαπούρη, κανείς δεν είχε προηγούμενη εμπειρία από κάτι τέτοιο. Λένε μόνο το ότι η φιλιππινεζα υπήκοος πρέπει να διαμένει νόμιμα στη χώρα για να της δώσουν άδεια εισόδου στην Ελλάδα, αλλιώς θα πρέπει να πάει να τη ζητήσει στην πρεσβεία στην Μανίλα. Αυτό εννοείτε στη παρούσα συζήτηση;
Αν είναι έτσι, χρειάζεται να δηλωθεί ο γάμος στα αρχεία στις Φιλιππίνες ή μόνο στην ελληνική πρεσβεία;
πρεπει να δηλωσειs και εκει το γαμο για να ειναι εγκυροs και εκει,το ιδιο εκανα και γω.οτι αλλο θελειs στειλε να σου πω.

 :D  φιλιππινεs..η δευτερη πατριδα μου... ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2013, 07:01:31 πμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος A-musician

  • *
  • Μηνύματα: 2
  • OS:
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Safari 4.0 Safari 4.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #91 στις: Απρίλιος 24, 2013, 22:38:38 μμ »
ΝΕΑ εξοδα γαμου με φιλιππινεζα στις Φιλιππίνες :
(Ο γαμος μου εγινε στις 15 Μαρτίου 2013)
Τα ποσα ειναι σε pessos..... ( εκτός αναφέρεται κατι διαφορετικό)
 Σαν οδηγό μου χρησιμοποιησα το μήνυμα του συμφρουμιτη Geozot στην σελίδα 5 αυτου του θέματος ο οποιος ηταν ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ εκτός ελάχιστων μικροδιαφορων σε καθε περίπτωση αναλογα με το αν θα παντρευτειτε Μανιλα η επαρχια της κοπέλας (δημαρχείο) και το χρονο που θα κανει το πιστοποιητικο γαμου να εκδοθει απο το NSO ....στη δικη μου περίπτωση 10 μερες....σε νορμαλ χρονο 2-3 εβδομάδες και σε αλλες περιπτώσεις μεχρι και 2++++ μήνες !!!
Θελει πολυ σπρώξιμο,  καθημερινά τηλεφωνα στα αρμόδια γραφεία (δημαρχειο τελεσης γαμου, NSO, κλπ) και ισως και καποιο γνωστό στις κατάλληλες θεσεις ή καποιο "λαδωματακι" της ταξης των 2-3 χιλιαδων πεσσος αν θέλετε να ξεμπερδεψετε το συντομότερο δυνατόν!

Έχουμε και λεμε λοιπόν :

Legal capacity Greek embassy :     275
Certificate of no legal impediment: 275
Civil marriage at Maria Aurora municipality: 1711
5 copies marriage certificate nso : 700
Authentication-επικύρωση of marriage cert and birth cert. : 3200
Authentication of documents by Greek Embassy : 540
Nbi clearance 2 copies: 250
Send documents in Greece DHL express: 2640
Επίσημη μετάφραση: 60 ευρώ (express  απο δικηγορο δίπλα στο ειδικο ληξιαρχειο γιατι εκει μου ελεγαν οτι θέλουν 10 με 12 εργάσιμες για να μεταφρασουν τα 2 χαρτιά.....πιστοποιητικο γεννησης κοπελας και πιστοποιητικο γαμου απο NSO, θεωρημενα απο πρεσβεια και απο ενα δικηγορικο γραφειο στις Φιλιππίνες πρωτα για την γνησιότητα τους...... (Το γραφείο αυτο εχει αντικαταστησει το DFA red ribbon που καναμε παλια αλλα με πολυ πιο αυξημένο κοστος που αναφερω παραπάνω 

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #92 στις: Απρίλιος 24, 2013, 23:32:28 μμ »
ΝΕΑ εξοδα γαμου με φιλιππινεζα στις Φιλιππίνες :
(Ο γαμος μου εγινε στις 15 Μαρτίου 2013)
Τα ποσα ειναι σε pessos..... ( εκτός αναφέρεται κατι διαφορετικό)
 Σαν οδηγό μου χρησιμοποιησα το μήνυμα του συμφρουμιτη Geozot στην σελίδα 5 αυτου του θέματος ο οποιος ηταν ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ εκτός ελάχιστων μικροδιαφορων σε καθε περίπτωση αναλογα με το αν θα παντρευτειτε Μανιλα η επαρχια της κοπέλας (δημαρχείο) και το χρονο που θα κανει το πιστοποιητικο γαμου να εκδοθει απο το NSO ....στη δικη μου περίπτωση 10 μερες....σε νορμαλ χρονο 2-3 εβδομάδες και σε αλλες περιπτώσεις μεχρι και 2++++ μήνες !!!
Θελει πολυ σπρώξιμο,  καθημερινά τηλεφωνα στα αρμόδια γραφεία (δημαρχειο τελεσης γαμου, NSO, κλπ) και ισως και καποιο γνωστό στις κατάλληλες θεσεις ή καποιο "λαδωματακι" της ταξης των 2-3 χιλιαδων πεσσος αν θέλετε να ξεμπερδεψετε το συντομότερο δυνατόν!

Έχουμε και λεμε λοιπόν :

Legal capacity Greek embassy :     275
Certificate of no legal impediment: 275
Civil marriage at Maria Aurora municipality: 1711
5 copies marriage certificate nso : 700
Authentication-επικύρωση of marriage cert and birth cert. : 3200
Authentication of documents by Greek Embassy : 540
Nbi clearance 2 copies: 250
Send documents in Greece DHL express: 2640
Επίσημη μετάφραση: 60 ευρώ (express  απο δικηγορο δίπλα στο ειδικο ληξιαρχειο γιατι εκει μου ελεγαν οτι θέλουν 10 με 12 εργάσιμες για να μεταφρασουν τα 2 χαρτιά.....πιστοποιητικο γεννησης κοπελας και πιστοποιητικο γαμου απο NSO, θεωρημενα απο πρεσβεια και απο ενα δικηγορικο γραφειο στις Φιλιππίνες πρωτα για την γνησιότητα τους...... (Το γραφείο αυτο εχει αντικαταστησει το DFA red ribbon που καναμε παλια αλλα με πολυ πιο αυξημένο κοστος που αναφερω παραπάνω 
   πολυ φασαρια ρε παιδι μου με τα κολωχαρτα,εγω σημερα φευγει η μανα μου για α8ηνα για μεταφραση αλλα ειχα την εντυπωση οτι επρεπε να γινει μεταφραση στο υπουργειο εξωτερικων,ευχαριστω για την ενημερωση,για να την πω να παει σε δικηγορο να κανει μεταφραση,ΥΓ.με το θεμα τηs visas τηs γυναικαs σου,τι εγινε ηρθε ελλαδα?μετα απο ποσο καιρο την αφηνουν να πεταξει?

   πολυ φασαρια ρε παιδι μου με τα κολωχαρτα,εγω σημερα φευγει η μανα μου για α8ηνα για μεταφραση αλλα ειχα την εντυπωση οτι επρεπε να γινει μεταφραση στο υπουργειο εξωτερικων,ευχαριστω για την ενημερωση,για να την πω να παει σε δικηγορο να κανει μεταφραση,ΥΓ.με το θεμα τηs visas τηs γυναικαs σου,τι εγινε ηρθε ελλαδα?μετα απο ποσο καιρο την αφηνουν να πεταξει?
μενω γερμανια και δεν ξερω τι γινετε ελλαδα με τα χαρτια,γι αυτο σε ρωταω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2013, 06:36:17 πμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος fronimitis

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 27, 2013, 12:57:09 μμ »
Έπεισα την φιλιππινέζα μου να παντρευτούμε στο Χονγκ Κονγκ. Θα στείλω τα χαρτιά μας εκεί αυτές τις μέρες. Από ότι κατάλαβα από το site τους και τα email τους, αυτά τα χαρτιά είναι:
-  the authenticated marriage notice (original) (που μου έστειλαν με email)
-  the completed information sheet (original) (που μου έστειλαν με email)
-  the bank draft being the payment of HK$305 payable to "The Government of the Hong Kong Special Administrative Region"  (original) (θα ρωτήσω την τράπεζα την Δευτέρα)
- photocopies of both of the marriage parties' valid travel document(passport)
- For divorced person, the photocopies of divorce document (If the divorce documents are not in Chinese or English, certified translations are required) (για μένα αυτό)

Ρώτησα το προξενεό Φιλιππίνων στο Χονγκ Κονγκ και μου είπαν ότι πρέπει να πάω το πιστοποιητικό γάμου σε αυτούς, και αυτοί θα το στείλουν στο NSO στις Φιλιππίνες. Πράγματι έτσι πρέπει να γίνει; Μου είπαν επίσης ότι μπορεί να χρειαστούν 4 μήνες! Αυτό είναι εξωφρενικό. Θέλουν κι εκεί το λαδωματάκι τους;
Μετά από αυτό, θα πρέπει να περιμένουμε την ελληνική πρεσβεία να εκδόσει την άδεια εισόδου. Δεν έχω ιδέα σε πόσο χρόνο :(
Άραγε, θα προλάβει η κοπέλα το καλοκαίρι ή θα τα καταφέρει κατά το φθινόπωρο; :(

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 28, 2013, 00:29:41 πμ »
Έπεισα την φιλιππινέζα μου να παντρευτούμε στο Χονγκ Κονγκ. Θα στείλω τα χαρτιά μας εκεί αυτές τις μέρες. Από ότι κατάλαβα από το site τους και τα email τους, αυτά τα χαρτιά είναι:
-  the authenticated marriage notice (original) (που μου έστειλαν με email)
-  the completed information sheet (original) (που μου έστειλαν με email)
-  the bank draft being the payment of HK$305 payable to "The Government of the Hong Kong Special Administrative Region"  (original) (θα ρωτήσω την τράπεζα την Δευτέρα)
- photocopies of both of the marriage parties' valid travel document(passport)
- For divorced person, the photocopies of divorce document (If the divorce documents are not in Chinese or English, certified translations are required) (για μένα αυτό)

Ρώτησα το προξενεό Φιλιππίνων στο Χονγκ Κονγκ και μου είπαν ότι πρέπει να πάω το πιστοποιητικό γάμου σε αυτούς, και αυτοί θα το στείλουν στο NSO στις Φιλιππίνες. Πράγματι έτσι πρέπει να γίνει; Μου είπαν επίσης ότι μπορεί να χρειαστούν 4 μήνες! Αυτό είναι εξωφρενικό. Θέλουν κι εκεί το λαδωματάκι τους;
Μετά από αυτό, θα πρέπει να περιμένουμε την ελληνική πρεσβεία να εκδόσει την άδεια εισόδου. Δεν έχω ιδέα σε πόσο χρόνο :(
Άραγε, θα προλάβει η κοπέλα το καλοκαίρι ή θα τα καταφέρει κατά το φθινόπωρο; :(
   αγαπητε φρονιμιτη εγω παντρευτηκα στιs 14-2-2013 στιs φιλιππινεs και τωρα ειμαι στη διαδικασια αποστοληs των εγγραφων [αφου τα μεταφρασα και δηλωσα τον γαμο στο ειδικο ληξειαρχειο] και απο οτι μου λεει η συζυγοs περιπου 20 μαιου θα ειναι ελευθερη να πεταξει για ελλαδα,γνωμη μου ειναι να κανειs τον γαμο φιλιππινεs.. ξεμπερδευειs ποιο γρηγορα..΄[κανε οτι σε φωτισει ο θεουληs]

Αποσυνδεδεμένος fronimitis

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 28, 2013, 01:02:32 πμ »
Ωχ, πρέπει να δηλώσω τον γάμο στην Ελλάδα και να μεταφράσω τα χαρτιά και να τα στείλω στις Φιλιππίνες; (ελληνική πρεσβεία; ) Δεν αρκεί το πιστοποιητικό γάμου και η δήλωση στο NSO;

Επέλεξα το γάμο στο Χονγκ Κονγκ γιατί στις Φιλιππίνες δεν υπάρχει διαζύγιο (αν τυχόν τα πράγματα δεν πάνε καλά...).

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 28, 2013, 01:12:13 πμ »
Ωχ, πρέπει να δηλώσω τον γάμο στην Ελλάδα και να μεταφράσω τα χαρτιά και να τα στείλω στις Φιλιππίνες; (ελληνική πρεσβεία; ) Δεν αρκεί το πιστοποιητικό γάμου και η δήλωση στο NSO;

Επέλεξα το γάμο στο Χονγκ Κονγκ γιατί στις Φιλιππίνες δεν υπάρχει διαζύγιο (αν τυχόν τα πράγματα δεν πάνε καλά...).
  οχι αγαπητε μου δεν αρκει,ο πρεσβυs μασ στη μανιλα σου ζηταει οικογενειακη μεριδα δηλ να δηλωσεισ τη γυναικα σου στο δημο που ανηκεισ και αφου πασ υπουργειο εξωτερικων για μεταφραση και μετα ειδικο ληξειαρχειο και μετα στελνειs τα χαρτια πισω στην πρεσωεια μασ,αλλιωσ δεν γινετε να ερθει ελλαδα..

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #97 στις: Απρίλιος 28, 2013, 09:25:01 πμ »
Λες οτι επελεξες τον γαμο στο Χονγκ Κονγκ γιατι στις Φιλλιπινες δεν υπαρχει διαζυγιο.Ε και λοιπον!!!!!!!!Παντελως αδιαφορο.
Εσενα σε ενδιαφερει η Ελλαδα οπως και την Ελλαδα την ενδιαφερει εδω να εισαι παντρεμενος και δηλωμενος παντου αλλιως βιζα γιοκ.Εισαι λιγο εκτος νοηματος και εχεις μπερδευτει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 09:26:38 πμ από jimi »
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:12:25 πμ »
ακριβωs

Αποσυνδεδεμένος fronimitis

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:39:30 πμ »
Ναι, το θέμα του Χονγκ Κονγκ και του διαζυγίου δεν σχετίζεται με την άδεια εισόδου.
Είχα διαβάσει τη συζήτηση από την αρχή, αλλά τα ξέχασα. Τώρα ξαναδιάβασα. Νόμιζα ότι για να βγάλει την άδεια εισόδου η ελληνική πρεσβεία αρκεί να πας το πιστοποιητικό γάμου -οπουδήποτε κι αν πραγματοποιήθηκε- και το χαρτί του NSO. Και ότι μετά, αφού έρθει η κοπέλα, κάνουμε τα χαρτιά για άδεια διαμονής.

Πάντως έχω τρομάξει με αυτά που ακούω για τις φιλιππινέζες, ότι ρουφάνε το χρήμα αφελών ανδρών του εξωτερικού. Έχω δώσει κι εγώ αρκετά λεφτά στα σχεδόν 3 χρόνια που γνωρίζω την κοπέλα μου, και ήδη νιώθω αρκετά βλάκας. Όμως καταλαβαίνω ότι η οικονομική κατάσταση εκεί είναι δύσκολη, και -απ' ότι φαίνεται- αγαπιόμαστε και ελπίζω να τα πάμε καλά. Έχω ξεκαθαρίσει ότι όταν θα έρθει εδώ τέρμα η οικονομική βοήθεια (ιδίως οι διαρροές προς το σόι) και ότι θα πρέπει να δουλέψει κάπου, οπουδήποτε (ναι, φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολο στην κατεστραμμένη Ελλάδα)

Αποσυνδεδεμένος namtok

  • *****
  • Μηνύματα: 1412
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.64 Chrome 26.0.1410.64
    • https://plus.google.com/102898417893836622453
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 28, 2013, 12:09:51 μμ »
Πάντως έχω τρομάξει με αυτά που ακούω για τις φιλιππινέζες, ότι ρουφάνε το χρήμα αφελών ανδρών του εξωτερικού. Έχω δώσει κι εγώ αρκετά λεφτά στα σχεδόν 3 χρόνια που γνωρίζω την κοπέλα μου, και ήδη νιώθω αρκετά βλάκας.
Αυτό είναι ένα θέμα! Όχι μόνο στις Φιλιππίνες αλλά στην Ασία γενικότερα. Το σίγουρο είναι οτι δεν είναι κανόνας!
https://plus.google.com/u/0/102898417893836622453
https://www.facebook.com/catsoulis?ref=tn_tnmn
http://500px.com/catsoulis
I wanted only to try to live in accord with the promptings which came from my true self. Why was that so very difficult?

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 28, 2013, 16:19:32 μμ »
Αυτό είναι ένα θέμα! Όχι μόνο στις Φιλιππίνες αλλά στην Ασία γενικότερα. Το σίγουρο είναι οτι δεν είναι κανόνας!
Ναι, το θέμα του Χονγκ Κονγκ και του διαζυγίου δεν σχετίζεται με την άδεια εισόδου.
Είχα διαβάσει τη συζήτηση από την αρχή, αλλά τα ξέχασα. Τώρα ξαναδιάβασα. Νόμιζα ότι για να βγάλει την άδεια εισόδου η ελληνική πρεσβεία αρκεί να πας το πιστοποιητικό γάμου -οπουδήποτε κι αν πραγματοποιήθηκε- και το χαρτί του NSO. Και ότι μετά, αφού έρθει η κοπέλα, κάνουμε τα χαρτιά για άδεια διαμονής.

Πάντως έχω τρομάξει με αυτά που ακούω για τις φιλιππινέζες, ότι ρουφάνε το χρήμα αφελών ανδρών του εξωτερικού. Έχω δώσει κι εγώ αρκετά λεφτά στα σχεδόν 3 χρόνια που γνωρίζω την κοπέλα μου, και ήδη νιώθω αρκετά βλάκας. Όμως καταλαβαίνω ότι η οικονομική κατάσταση εκεί είναι δύσκολη, και -απ' ότι φαίνεται- αγαπιόμαστε και ελπίζω να τα πάμε καλά. Έχω ξεκαθαρίσει ότι όταν θα έρθει εδώ τέρμα η οικονομική βοήθεια (ιδίως οι διαρροές προς το σόι) και ότι θα πρέπει να δουλέψει κάπου, οπουδήποτε (ναι, φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολο στην κατεστραμμένη Ελλάδα)
  αγαπητε...αν δεν στειλειs απ την ελλαδα τα χαρτια μεταφρασμενα προσ τον πρεσβυ μασ και προσκληση για τη γυναικα σου,visa καπουτ..το ξεχναs τωρα,οσο γι αυτα που λεs εδινεs λεφτα την οικογενεια τηs, εσυ και μονο εσυ εισαι ο μονοs που φταιει..ναι συμφωνω να τουσ παρεισ μικροδωρακια να πατε και για φαγητο καπου κ.λ.π  αλλα μπορουσεσ να πληρωνεσ και το ρευμα ασ πουμε οσο καιρο εμενεσ κατω..περασε τησ το μυνημα οτι τα λεφτα σου τα εχεισ για εκεινη και μονο για εκεινη..και στο ξαναλεω και το τονιζω,εισαι μεγαλοσ μακακασ εαν εδωνεσ λεφτα στο σοι.[φιλικα παντα]κοφτο αυτο μια και εξω,τωρα οσο αναφορα το θεμα που λεσ οτι ειναι οι πινεζεσ απατεωνισεs εχεισ και δικιο και αδικο,να θυμασε παντου υπαρχουν και καλοι και κακοι,πιστευω ολοι εδω μεσα να ειμαστε απο τουσ τυχερουσ που πετυχαμε καλα κοριτσια γι αυτο και τιs παντρευτηκαμε,αυτο δεν σημαινει ομωσ οτι ολεσ οι ασιατισεs ειναι ετσι,ευχομε να εισαι και εσυ και ολοι μαs απο τουs τυχερουs..αυτα προs το παρων..οτι απορια εχειs απλα στειλε..ειμαι προθυμοs να σε βοηθησω οπωs και ολοι μαs εδω μεσα πιστευω..ΥΓ  να θυμασε 8α ζησειs με μια κοπελα πολυ διαφορετικη απο τιs ελληνιδεs,ποτε σου μην προσπαθησειs να την κανειs ελληνιδα....

Αποσυνδεδεμένος fronimitis

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 21.0 Firefox 21.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 05, 2013, 12:56:09 μμ »
Εχμ, κανονίστηκε ο γάμος, είναι στις 15/7. Πετάω για Χονγκ Κονγκ την Κυριακή (7/7).
Μετά, θα πάμε μια βόλτα στις Φιλιππίνες.

Αποσυνδεδεμένος spyros007

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 22.0 Firefox 22.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 06, 2013, 08:04:27 πμ »
Βίον ανθόσπαρτων!

Αποσυνδεδεμένος bulet79

  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 21.0 Firefox 21.0
Απ: Χαρτιά για γαμο με φιλιππινεζα
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 07, 2013, 15:09:29 μμ »
Εχμ, κανονίστηκε ο γάμος, είναι στις 15/7. Πετάω για Χονγκ Κονγκ την Κυριακή (7/7).
Μετά, θα πάμε μια βόλτα στις Φιλιππίνες.
  καλα να περασειs,και ευχομε να ξεμπερδεψειs με τα χαρτια σου...και καλα στεφανα..