ΔΙΑΦΟΡΑ > ΧΙΟΥΜΟΡ

ανέκδοτα ....

(1/25) > >>

thailandgr:

thailandgr:
Στο τσίρκο, ο θηριοδαμαστής παίρνει στο χέρι το πουλί του και στη

συνέχεια το βάζει μέσα στο ανοιχτό στόμα του κροκόδειλου !

Ο κροκόδειλος αρχίζει και κλείνει σιγά-σιγά τις μασέλες του και μόλις

πριν του κόψει το πουλί, ο θηριοδαμαστής βαράει "φλάπ" μία καρπαζιά

στο κεφάλι του κροκόδειλου, οπότε ο κροκόδειλος ανοίγει αμέσως τα

σαγόνια του.

Ο θηριοδαμαστής ρωτάει τότε την ομήγυρη (τους "θεατές" ντε..): "Ποιος

μπορεί να το κάνει αυτό;" Νεκρική σιγή φυσικά..!

Τελικά σηκώνει το χέρι της μία ξανθιά:

"Εγώ, αλλά παρακαλώ μη μου βαρέσετε πολύ το κεφάλι".

karabε:
4 ελληνες φοιτητες σπουδαζουν στην γκλασκωβη.
Και ενω την επομενη μερα δινουν καιριο μαθημα, αυτοι ως γνησιοι ελληνες βγαινουν εξω και γυρνουν ξημερωματα αεροπλανα στο μεθυσι.
Χανουν το μαθημα και πηγαινουν στον καθηγητη τους την μεθεπομενη μερα για να δικαιολογηθουν.
Η δικαιολογια ειναι οτι ειχαν πεταχτει ως το εδιμβουργο με το αυτοκινητο τους και τους επιασε λαστιχο τα μεσανυχτα χωρις να εχουν ρεζερβα.
Η δικαιολογια πιανει τοπο και ο καθηγητης αποφασιζει να τους δωσει αλλη μια ευκαιρια.
Κυριοι θα δωσετε το μαθημα αλλα λογω ελλειψεως αμφιθεατρου θα γραψετε σε γραφειο και οχι μαλιστα σε ενα αλλα σε τεσσερα για να μην αντιγραψετε.
Τους χωριζει λοιπον και τους δινει τα θεματα.
Τα θεματα ειναι δυο.
Το πρωτο πιανει το 5% της βαθμολογιας και το δευτερο το 95%.
Η πρωτη ερωτηση ειναι γελοια και την απαντουν και οι τεσσερις.
Η δευτερη ερωτηση ειναι η εξης: ΠΟΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΑΣ ΕΣΚΑΣΕ?
Φλεγματικοι βρετανοι καθηγητες

thailandgr:
Ήταν μια παπαγαλίνα η οποία το μόνο το οποίο ήξερε να λέει ήταν: "Είμαι sexy
θέλεις να το κάνουμε;".
Η νοικοκυρά που την είχε, την πάει στον παπά της ενορίας και του λέει το πρόβλημα.
Τότε εκείνος της λέει:
- "Φέρτην εδώ που έχω δύο παπαγάλους οι οποίοι το μόνο που κάνουν είναι να
διαβάζουν τη βίβλο. Πάει την παπαγαλίνα και όταν μένουν μόνα τους τα πουλιά λέει η
παπαγαλίνα:
- "Eίμαι πολύ sexy θέλεις να το κάνουμε;"
- Λέει ο ένας παπαγάλος στον άλλον:
- "Πέτρο, πέτα τη βίβλο, εισακούστηκαν οι προσευχές μου".

King ed:
Ενας παπάς πηγαίνει σε μια εκκλησία στην Κρήτη, έχει όμως ένα πρόβλημα. Δεν χωνεύει τους Κρητικούς. Την πρώτη Κυριακή, λοιπόν, κατά το κήρυγμα του λέει στους πιστούς:
- "Θα σας μιλήσω σήμερα για την Μαρία τη Μαγδαληνή, η οποία ήταν μια καλη κοπελα από τα Χανιά..."
Αμέσως οι πιστοί αντιδρούν για την προσβολή που δέχθηκαν από τον παπά. Την επόμενη Κυριακή πάλι τα ίδια ο παπάς:
- "Σήμερα θα σας μιλήσω για την παραβολή του ασώτου υιού, ο οποίος ήταν ο γιος ενός βοσκού από το Ηράκλειο..."
Αγανακτούν και πάλι οι πιστοί και κάνουν παράπονα στον Μητροπολίτη. Φωνάζει αυτός τον παπά και του λέει:
- "Κοίτα... ξέρω ότι δεν συμπαθείς τους Κρητικούς, προσπάθησε όμως να είσαι πιο διακριτικός και να μην τους προσβάλλεις..."
Οπότε στην επόμενη κυριακάτικη λειτουργία λέει ο παπάς στους πιστούς:
- "Σήμερα θα μιλήσουμε για το Μυστικό Δείπνο... Μαζεύει ο Χριστός τους μαθητές του και τους λέει "απόψε κάποιος από εσάς θα με προδώσει" και αμέσως του απαντά ο Ιούδας: "Ιντα λες μωρέ σύντεκνε"!"

--------------------------------------------------------------------------------

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση