Αποστολέας Θέμα: Ενα παράπονο  (Αναγνώστηκε 13663 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8499
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Ενα παράπονο
« στις: Ιανουάριος 04, 2011, 11:48:47 πμ »
Θελω εδω και αρκετω καιρο να βγαλω απο μεσα μου κατι .
Ενα παραπονο .
Βλεπω στο τοπικ Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι! οτι αρκετα μελη του φορουμ ταξιδευουν στον αγαπημενο μας προορισμο .
Επισεις ειναι αρκετα τα μελη που ρωτανε πραγματα για το ταξιδι τους , χωρις να γραφουν στο τοπικ αυτο ποτε θα πανε κλπ .
Βλεπω λοιπον οτι ρωτανε , βοηθουνται απο αλλα μελη για το ταξιδι τους , πανε και επιστρεφουν .
Απο αυτους που επιστρεφουν λιγοι ειναι αυτοι που κανουν τον κοπο να ενημερωσουν τα αλλα μελη για το που πηγαν - που εμειναν - εαν ηταν καλα να βαλουν μια φωτογραφια βρε αδελφε .

Γιατι αραγε ? ?

Τι φταιει ?
Για πειτε τις αποψεις σας επι του θεματος .



"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • Audiolabs
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 13:10:38 μμ »
Γιατι ρε Γιωργη δεν την ερωτευονται την χωρα! Πηγαν μια φορα εκαναν την δουλεια τους,πηραν τις πληροφοριες που ηθελαν και μαλλον δεν θα ξαναπανε,πανε για αλλα που λεμε,  mai pen rai !! :)

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
    • Thailand
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 13:23:43 μμ »
Γιατι ρε Γιωργη δεν την ερωτευονται την χωρα! Πηγαν μια φορα εκαναν την δουλεια τους,πηραν τις πληροφοριες που ηθελαν και μαλλον δεν θα ξαναπανε,πανε για αλλα που λεμε,  mai pen rai !! :)

Δεν νομίζω,

πολλά παιδιά δεν έχουν διαθεση να βοηθήσουν, απλώς.

Αλλά έτσι είναι η μοίρα του φόρουμ.

Εμείς πάντως θα συνεχίσουμε ν'ανταλλάσουμε πληροφορίες κ απόψεις για την αγαπημένη μας χώρα.

Αποσυνδεδεμένος Tommy Greko Thai

  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • A traveler with a schedule..is not a real traveler
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • http://www.ergoandplan.com
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 14:23:52 μμ »
Ίσως γιατί πολλοί εδώ μέσα να έχουν παρασυρθεί από την μέθη που αφήνει ένα ταξίδι στην Ταυλάνδη και νοιώθουν την ανάγκη ότι ανήκουν κάπου. Προσωπικά γράφοντας, έχοντας γυρίσει το 75% σχεδόν της χώρας, ανακάλυψα το forum πολύ αργότερα από όταν έψαχνα πληροφορίες για το τι πράγματι συμβαίνει εκεί. Συγχωρέστε με !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2011, 14:27:31 μμ από Tommy Greko Thai »
Seize the future...and learn from past.

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 14:24:21 μμ »
υπαρχει και το ενδεχομενο επειδη πηγαν 1 φορα να θεωρουν οτι ειναι ηδη  γνωστα (σε εμας) αυτα που ειδαν και να ειναι περιττο το ποσταρισμα τους και να εξακολουθουν να παρακολουθουν το site  για να μαθουν περισσοτερα για τον επομενο προορισμο
ΦΙΛΕ taxidioti οσοι πανε κατω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΟΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΝΕ
οσον αφορα για το θεμα βοηθειας οταν βλεπουν καποιους να αντιδρουν  και να κραζουν λες και τους τρωνε το φαι επειδη πχ εγω ποσταρω συνεχεια(90% για ΤΗΑΙ) αφιερωνοντας χρονο ισως να φοβουνται να μπουν στην διαδικασια  αυτη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2011, 14:26:37 μμ από giannis »

Αποσυνδεδεμένος Tommy Greko Thai

  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • A traveler with a schedule..is not a real traveler
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
    • http://www.ergoandplan.com
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 14:33:38 μμ »
Σ'αυτό Gianni με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, όταν το καλοκαίρι, αφού επέστρεψα από εκεί, με κάλεσαν να γίνω μάρτυρας της άψογης κατά τα άλλα διαμονής μου σε ξενοδοχείο ελληνικής διαχείρισης στο Πούκετ. Το ελληνικό μίζερο χαρακτηριστικό μας φαίνεται είτε εδώ, είτε εκεί !
Seize the future...and learn from past.

Αποσυνδεδεμένος billias13

  • *
  • Μηνύματα: 8
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.16 Firefox 3.5.16
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 14:48:36 μμ »
Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν πρόσεξα την ύπαρξη του topic ενώ το χω ψάξει πολύ το iste κι εχω μπει σε πάρα πολλά topic. Στραβωμάτα....  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Linux Linux
  • Browser:
  • Chrome 7.0.517.41 Chrome 7.0.517.41
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 19:47:15 μμ »
Θελω εδω και αρκετω καιρο να βγαλω απο μεσα μου κατι .
Ενα παραπονο .
Βλεπω στο τοπικ Αφιξεις Μελων Στην Ταυλανδη - Επόμενο ταξίδι! οτι αρκετα μελη του φορουμ ταξιδευουν στον αγαπημενο μας προορισμο .
Επισεις ειναι αρκετα τα μελη που ρωτανε πραγματα για το ταξιδι τους , χωρις να γραφουν στο τοπικ αυτο ποτε θα πανε κλπ .
Βλεπω λοιπον οτι ρωτανε , βοηθουνται απο αλλα μελη για το ταξιδι τους , πανε και επιστρεφουν .
Απο αυτους που επιστρεφουν λιγοι ειναι αυτοι που κανουν τον κοπο να ενημερωσουν τα αλλα μελη για το που πηγαν - που εμειναν - εαν ηταν καλα να βαλουν μια φωτογραφια βρε αδελφε .

Γιατι αραγε ? ?

Τι φταιει ?
Για πειτε τις αποψεις σας επι του θεματος .


Πως δεν ενημερωνουν?Τους φιλους και γνωστους με καθε λεπτομερεια απο το ταξιδι τους και τη γνωριμια με τη χωρα.Οτι το 5στερο ξενοδοχειο που εμειναν ειχε ωραιους κηπους που τους φροντιζαν καθημερινα κατι μαυριδεροι,τα δωματια ηταν μεγαλα και η τηλεοραση επιανε πολλα καναλια,ειχε 3 πισινες και η μια ειχε και μπαρ μεσα(ακου τωρα τσ τσ τσ...),ειχε 4 εστιατορια,ενα ιταλικο,ενα γαλλικο,ενα ισπανικο και ενα δικο τους αλλα δεν πηγαιναμε γιατι αυτοι τρωνε φιδια-πεθαναμε στις μακαροναδες και στις σπαλομπριζολες-ειχε και ενα κλαμπ μεσα στο ξενοδοχειο και αυτο, οπου πηγαιναμε καθε βραδυ μετα απο το μπαρ που και αυτο ηταν μεσα στο ξενοδοχειο και περνουσαμε πολυ ωραια.Εξω δε βγαιναμε παρα μονο μια μερα για ψωνια που μας πηγε το πουλμανακι του ξενοδοχειου.Καβαλησαμε ενα ελεφαντα,ειδαμε κατι σοου με φιδια και γενικα περασαμε πολυ ωραια,αλλα πολυ ζεστη βρε παιδι μου.Του χρονου θα παμε ντουμπαι που ειναι πιο ουαου,πανε και οι celebrities εκει κατω,να κανουμε και τιποτα ψωνια της προκοπης,γιατι καλος ο ελεφαντας,αλλα σε ψηλοτακουνη μποτα καλυτερος...

Αποσυνδεδεμένος martz

  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 22:10:48 μμ »
πολλές φορές δεν ταιριάζουν και οι επιλογές μας. πχ έμεινα το καλοκαίρι στη πατόνγκ στο seeka πολύ ωραίο καθαρό μεγάλα δωμάτια κτλ. αλλά ήταν στην αρχή της nanai 20 λεπτά περπάτημα για παραλία, είχε joiner fee 500bath (το δωμάτιο είχε 600 ) και το ανσανσερ τότε το βάζαν. που να το πω χωρίς να με πάρουν για παλαβή?


Δεν πειραζει βαλε μια φωτο εσυ πες μας τις εντυπωσεις σου και απο εκει και περα ο καθενας ας διαλεξει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2011, 22:12:43 μμ από lostromos »

Αποσυνδεδεμένος Lakisscorpio(The Butcher)

  • ****
  • Μηνύματα: 737
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 11:28:29 πμ »
Εγω νομιζω οτι πληροφορια δινετε ειναι σημαντικη....για αλλους μπορει να μην ειναι για αλλους μπορει να ειναι..........ο καθενας οπως "την βλεπει"

Αποσυνδεδεμένος juliep

  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 11:51:22 πμ »
θα ηθελα πολυ να βαλω φωτογραφιες και να βοηθησω σε οτι απορια υπαρχει .
Δεν εχω χρονο ομως να ασχοληθω και βοηθαω οσο μπορω με οτι μηνυματα μου στελνουν , επισης υπαρχουν παιδια που πηγαν πανω απο 5 φορεσ,δλδ ξερουν πολλα περισσοτερα απο εμενα που πηγα 1 φορα!

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.16 Firefox 3.5.16
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 11:57:20 πμ »
ισως γιατι οταν ποσταρουν κατι οι νεοτεροι και απειροι ταξιδευτες το μονο που ακουνε απο παλαιοτερους και εμπειρους ειναι οτι δεν ξερουν την ταυλανδη σαν και αυτους και ολες οι επιλογες τους ητανε λαθος.
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisdtc

  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 12:11:22 μμ »
εγω πάλι πιστεύω πως υπάρχουν άτομα που κρατάνε κάθε πληροφορία για τον εαυτό τους και απλώς φροντίζουν να μαθαίνουν ότι μπορουν απο άλλους χωρίς να δίνουν τίποτε οι ίδιοι. Υπάρχουν πάλι άλλοι που δίνουν πρόθυμα σωρούς πληροφοριών στον οποιονδήποτε χωρίς να παίρνουν κάτι ως αντάλλαγμα εκτός απο -μερικές φορές κι αυτό  -ενα ευχαριστώ.
Εγω γενικά παρότι δίνω πληροφορίες συχνά και έχω ανοιχτά τ αυτιά μου για να μαθαίνω απο άλλους  οτι δεν ξερω και αξίζει τον κόπο, δεν είμαι και τόσο υπερ της εντελώς ανοιχτής πληροφόρησης.
ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ....δεν μπορεί να δίνεται στον καθένα, ούτε μπορεί κάποιος που έχει κοπιάσει καιρό να μαθει 5-10 πράγματα για οποιοδήποτε ζήτημα, να τα δίνει στο πιάτο στον οποιονδήποτε τυχόντα για να εισπράξει ενίοτε αγνωμοσύνη.
Στα περισσότερα φορουμς που ξέρω υπάρχουν σταθερά αυτοί οι δυο τύποι συμμετεχόντων ..αυτοί που ρωτάνε συνέχεια χωρίς ποτέ να επιστρέψουν μετά να πληροφορήσουν οι ίδιοι τους αρχάριους και αυτοί που απαντάνε συνέχεια...τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις των νέων που βαριούνται να ψαξουν πισω στο φόρουμ και έχουν την εύκολη λύση.
Εγω δίνω πληροφορίες λοιπόν σε ήδη γνώστες σε κατι εξειδικευμένο που ρωτάνε και τυχαίνει να ξέρω , τύπους που βοηθάνε γενικώς και συμμετέχουν ή σε συμπαθείς ανθρώπους που ρωτανε σωστά και ευγενικά και που αξίζουν την πληροφορία.
αυτά.

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 12:12:21 μμ »
ισως γιατι οταν ποσταρουν κατι οι νεοτεροι και απειροι ταξιδευτες το μονο που ακουνε απο παλαιοτερους και εμπειρους ειναι οτι δεν ξερουν την ταυλανδη σαν και αυτους και ολες οι επιλογες τους ητανε λαθος.
απολυτος  σωστοτατος εισαι !!!!!!!!!!

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Ενα παράπονο
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 05, 2011, 13:26:47 μμ »
Καθόσαστε και αναρωτιέστε γιατί δεν γράφουν κάτι αυτοί που πάνε κάτω και γυρίζουν. Ο άνθρωπος που το ξεκίνησε και έχει ένα παράπονο το έκανε για να μας πικάρει. Και εξηγούμε για να μην έχετε και εσείς κανένα παράπονο και ο καλός ο φίλος που έχει το παράπονο να του φύγει ΑΝ και το ξέρη. Το παράδειγμα θα το γράψω με μικρούς αριθμούς για να καταλαβαινόμαστε. 100 άτομα μπαίνουν και διαβάζουν εδώ (είπαμε με μικρούς αριθμούς) Τα 90 πάνε για σεξοτουρισμο η να βρουν μια για να παντρευτούν. Τι να γράψουν αυτά τα άτομα, πρώτον δεν πληροφορήθηκαν τίποτα για σεξοτουρισμο και δεύτερον αν γράψουν θα τους σβήσουν. 3 με 4 άτομα πάνε για πλαστικές δεν έχει πουθενά να γράψουν και ούτε τους πληροφορήσαμε για τις πλαστικές. 2 με 3 άτομα πάνε για μπατιροτουρισμο κυνός ένα σάκο στον ώμο και ψάχνουν για καλύβες με 100 μπατ να μένουν τι να γράψουν και αυτοί να τους πάρουμε με τα λεμόνια. Και απομένουν 3 με 4 άτομα που είναι οικογενειάρχες και πάνε κάτω με της οικογένειες τους και που διαβασανε το FORUM ενημερώθηκαν πήγανε και γυρισαναι ευτυχισμένοι. Αυτά τα άτομα τη να γράψουν που τα έχουμε γράψει όλα. Το λοιπόν δεν ασχολούνται και δεν υπάρχει κανένα παράπονο από κανέναν. Το μόνο καινούργιο που έγινε στην Ταϊλάνδη αν και το έχουμε γράψει και αυτό είναι το ρεστοράν του Outopikou και του  Doctortilac.