Αποστολέας Θέμα: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη  (Αναγνώστηκε 92404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lakisscorpio(The Butcher)

  • ****
  • Μηνύματα: 737
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.224 Chrome 8.0.552.224
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 20:58:17 μμ »
εγω προθυμοποιουμε στο επομενο ταξιδι να της δειξω λιγο την παταγια. soi6, soi7, club insomnia, βραδυνη βολτα απο την beach road οπου θα δεις ολα τα κοριτσια της παταγιας να αγναντευουν το ηλιοβασιλεμα και μετα μια βολτα απο μερικα δεκαδες go go και beer bars,στο τελος για χαλαρωση στο devils den. οσο πιο φτωχοι τοσο πιο αληθινοι


(πλακα κανω ετσι, μην με σταυρωσετε..)


Ε ρε,Homie!!!Koιτα πρωτα να γυρισεις εσυ πρωτα και μετα γυρνας και την Ιριδα!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος athanasios

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 28, 2011, 09:54:19 πμ »
για τα λεφτα, τα κανουν ολα ,εχω γυρισει ολη την ταιλανδη....

Αποσυνδεδεμένος phohm phuy

  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Happiness is the absence of fear and greed
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #92 στις: Μάρτιος 28, 2011, 13:55:02 μμ »
για τα λεφτα, τα κανουν ολα ,εχω γυρισει ολη την ταιλανδη....
   σε   ποια  μερη  πηγες?    εγω  σε  προαστιο   της  μπανγκοκ   που   μενω   οι  καντινιεριδες   απ    τους   παγκους   με  φρουτα   φαγητα   με   φωναζουν   πισω   να  μου  δωσουν   5-10  μπατ     που   τους   εδωσα   παραπανω
still you may find a gem amongst them

Αποσυνδεδεμένος lost

  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 10.0.648.204 Chrome 10.0.648.204
    • Thailand - Ταϊλάνδη
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #93 στις: Απρίλιος 01, 2011, 18:11:09 μμ »
για τα λεφτα, τα κανουν ολα ,εχω γυρισει ολη την ταιλανδη....

Την ίδια απορία έχω και εγώ με τον phohm phuy!
Βασικά ποιες και πόσες επαρχίες επισκέφτηκες στην Ταϊλάνδη από τις 76 που έχει ?
(γράφεις: εχω γυρισει ολη την ταιλανδη!)

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.16 Firefox 3.6.16
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #94 στις: Απρίλιος 01, 2011, 19:54:20 μμ »
για τα λεφτα, τα κανουν ολα ,εχω γυρισει ολη την ταιλανδη....

ενω στην ελλαδα ρε φιλε πως ειναι τα πραγματα? καλυτερα?
Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος jimi

  • ต้องการให้ฉันช่วยอะไรไหมคะ
  • ΜΕΛΟΣ Δ.Σ
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #95 στις: Απρίλιος 02, 2011, 13:58:51 μμ »
Μαλλον περασες απο δυο με τρια μερη αλλα δεν ακουμπησες.
สวัสดีค่ะ ยินดีที่ได้พบคุณ

Αποσυνδεδεμένος lucky strike

  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Ο Καθενας Ειναι Υπολογος Του Εαυτου Του.....ΤΕΛΟΣ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #96 στις: Απρίλιος 02, 2011, 19:26:04 μμ »
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε για να απαντήστε στις εμπειρίες μου (ω ναι είναι δικές μου εμπειρίες και απόψεις και έχω κάθε δικαίωμα να τις καταγράψω και να τις εκφέρω). Δεν είμαι 19 ετών και έχω ταξιδέψει, σχεδόν, στα 2/3 του κόσμου. Οι εμπειρίες μου από τα ταξίδια και από τη ζωή γενικότερα μου επιτρέπουν να βλέπω και πίσω από τη βιτρίνα και γιαυτό "πλήγωσα" ορισμένους που "σκοτώθηκαν" να κατηγορήσουν τις Ελληνίδες. Δεν πειράζει ας αρκεστούν στις Ταϊλανδές που τους παραμυθιάζουν με τα «ντιλάκ» για να τους φάνε τα χρήματα. Ως πρώτο ταξίδι επισκέφτηκα συγκεκριμένα μέρη και θεώρησα υποχρέωση να καταγράψω κάποια πράγματα σε ένα φόρουμ που με βοήθησε πολύ στην επίσκεψή μου. Οσο για την chinatown φυσικά και πήγα όπου βρήκα όλα τα φο - μπιζού που τα πληρώνουμε χρυσάφι στο Κολωνάκι από 1,5 - 3 ευρώ. Δεν είμαι άνθρωπος που μένω σε ένα μέρος και πήγε σε όσα περισσότερα μπορούσα. Κατέγραψα τι μου άρεσε και τι δε μου άρεσε (sorry αλλά εμένα με ενοχλεί, ακόμα και στην Ελλάδα, όταν βλέπω την πιτσιρίκα με έναν κοιλαρά "μπάρμπα" και τρελαίνομαι όταν η ωραιότερη πράξη στον κόσμο, ο έρωτας, γίνεται αντικείμενο εμπορίου, όπου και εάν γίνεται αυτό). Αυτά και καλά ταξίδια να έχετε!!!!       


τς τς τς τς...................
Lucky Strike

Αποσυνδεδεμένος dniki

  • *
  • Μηνύματα: 4
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 04, 2011, 19:52:33 μμ »
πως φαινεται η στερημενη απο ερωτα γυναικα......δυστυχως η πλειοψηφια των ελληνιδων εχει το μυαλο της τουρκαλας και χαιρεται οταν δινει χυλοπιτα γιατι δεν εχει αλλο τροπο επιβεβαιωσης.....ποσες και ποσες δεν τη βρισκουν μονες τους....αλλωστε σχεδον καθε ελληνιδα αρεσκεται να τη πληρωνουν ειτε στο ποτο,ειτε στο φαγητο ειτε στον ερωτα...σε τι διαφερει απο την ταυλανδεζα;ισα-ισα η ταυλανδεζα ειναι και πιο ντομπρα απο την ελληνιδα....μιλαω εγω που δεν εχω παει με καλη κοπελα ποτε για να μη παρεξηγηθω.........
Η ΠΟΥ@@@ΝΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ.......
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2011, 07:06:11 πμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος spessartite

  • *
  • Μηνύματα: 47
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
    • www.cosmogem.blogspot.com
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 05, 2011, 01:54:30 πμ »
Ιριδα δε ξερω αν εισαι μελος και θα μπορεσεις να διαβασεις τα γραφωμενα μου αλλα θεωρω πως η σελιδα με θεμα¨γενικη κουβεντα ειναι η πλεον καταλληλη για να σου απαντησω πανω στην εμπειρια που αποκομισες απο το ταξιδι σου .θελω να ξερεις εκ των προτερων πως δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου και αυτα που προκειται να γραψω αδιαφορω παντελως αν ενοχλησουν εσενα η τον/την οποιαδηποτε αναγνωστη/ρια του φορουμ.
Παμε λοιπον...
οχι,η επιλογη σου να πας πουκετ δεν ηταν καθολου λαθος,λαθος ειναι η βεβαιοτητα του πρωταρη στις εκτιμησεις και τα συμπερασματα που αποκομιζει,λαθος ειναι η ματια της καθε βλαχοελληνιδας υποκριτριας που τα 1000 ευρο στη τσεπη για ενα μηνα διακοπων μιζεριας στο κατα τ"αλλα εξωτικο ΣΙΑΜ (ΤΑΙΛΑΝΔΗ νομιζω τη λενε...)τη κανουν να βλεπει τους ντοπιους/ες αντικειμενα ευτελους αξιας προς πωληση οπως λες.ΨΙΤ,ΕΣΥ!! ΝΑΙ ΕΣΥ ΕΛΛΗΝΙΔΑ,λευκη θεα που περιτρυγυριζεσαι απο μαυρους απλητους δουλους,δηθεν χειραφετημενη,δηθεν ευημερουσα,δηθεν κουλτουριαρα,δηθεν ανωτερη,δηθεν,δηθεν,δηθεν,δηθεν...σ"ενοχλησε η δουλοπρεπεια του να σε υπηρετουν...μαλλον σ"ενοχλησε η αφοσιωση και η πιστη σ"αυτο που κανουν-αυτο να ξερεις λεγεται επαγγελματισμος και στη πατριδα σου δεν υπαρχει ουτε γεια δειγμα γι"αυτο και σου ειναι ξενο και βεβαια ενοχλητικο γιατι εχεις μαθει στο αυτο προσφερω και αμα γουσταρεις,γιατι κανενας στη πατριδα σου δεν εχει κανει αυτοσκοπο τη προσφορα μεσα απο το επαγγελμα του οποιο και αν ειναι αυτο.Σκεφτηκες ποτε αραγε ποσο πιο καλα θα ζουσαμε ολοι αν εχουμε σαν πρωτη εννοια τη προσφορα και αν τα ωφελη της δουλειας επονταν??
Μιλας για τις πορνες,τις τρανσεξουαλ,τα αγορια που πουλιουνται και φροντισες να μαθεις και τιμες...ελληνιδα (เสือก มาก มาก) που δε χανεις εβδομαδιαια εκδοση του ΟΚ,ΕΣΠΡΕΣΣΟ,ΧΑΙ ΛΑΙΦ,και ολων των συνναφων φυλλαδων βρηκες ευκαιρεια να ετοιμασεις δικια σου εκδοση και να τη πουλησεις στους/ις ομοιες σου γιατι απλα αυτο σ"εξιταρει αυτο πουλαει αναμεσα σας και οχι ο τροπος ζωης,το μερος η οτιδηποτε αλλο γιατι αν ηταν ετσι θα ηταν πολυ ευκολο να το βρεις,να το δεις,να το ζησεις,να το σχολιασεις...ειμαστε οτι επιλεγουμε να ειμαστε κι"εσυ δυστυχως επιλεγεις να εισαι "παραδοσιακη ελληνιδα"
Μιλας για γυναικες επιτηδειες,μετρ της γητευσης και της κολακειας που ψαχνουν απεγνωσμενα θυματα χορηγους...
Ποσο πολυ ταραγμενη θα πρεπει να"σαι απο τη φυγη των χορηγων...οι εν οικο χορηγοι αποδημουν ,οι εν οικο χορηγοι ξυπνησαν,οι εν οικο χορηγοι  εχουν επιλογες.Η ρηση "παπουτσι απο το τοπο σου" δειχνει να ξεθωριαζει...και φταις εσυ ελληνιδα που ξεχασες απο τη μεταπολιτευση και μετα να εισαι γυναικα,ερωμενη,συντροφος και στο βωμο της "ανεξαρτητοποιησεις" σου "υποδουλωθηκες" ηθελημενα στα δυτικα προτυπα , το SEX & THE CITY εγινε τροπος ζωης και ο πριγκιπας του παραμηθιου ειναι το λιγοτερο γονος εφοπλιστη...ενα μονο θα σου πω,η γυναικα μου μετα απο 5 χρονια εγγαμου βιου εξακολουθει καθημερινα να με ντυνει χαμογελωντας...και να ξερεις ελληνιδα, το να γοητευεις ειναι τεχνη (εστω και σαν επαγγελματιας) και συ εχεις μαθει μονο να ζητας, ν"απαιτεις,δεν εχεις διαρκεια,ξεφτιζεις με το που του φορεσεις τη "κουκουλα" γιατι οπως λεει και ενας καλος φιλος το μονο που πηρες προικα απο τη μανα σου ειναι ενα τσουβαλι σ@@@α που προσπαθεις αεναος γαιδουρι (γαμπρο) να το φορτωσεις...
Οσον"αφορα τις "πιτες" που μ"ευκολια μοιραζαται υπαρχουν πλεον αρκετοι αλλοδαποι στα μερη  σου για να τους προσφερεις οι ελληνες "χορτασαν" και δε θα παρουν αλλο...


Και επαυξάνω 

Αποσυνδεδεμένος nostro

  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 05, 2011, 02:06:23 πμ »
 offtopik ....να δω πόσο ακόμα θα ασχολούμαστε με το συγκεκριμένο ποστ.

Αποσυνδεδεμένος jackbarontai

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.17 Firefox 3.6.17
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 31, 2011, 01:23:03 πμ »
Οι νοοτροπίες των λαών αλλάζουν μόνο απο τους ίδιους. Η θρησκεία των Ται τους κάνει ανεκτικούς και ως προς εμάς έχουν 1002 ιδιαιτερότητες που όμως μιας και το πολιτιστικό επίπεδο είναι γενικά χαμηλό (δηλαδή οι αντιθέσεις μεγάλες και οι ευκαιρίες λίγες) είναι έντονες.
Δεν φτιάξανε οι έλληνες το σκηνικό απλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι για όλο αυτό που δεν το κάνουν οι ντόπιοι που είναι πολύ πιο δραστήριοι απο τους γραικούς και εξάλλου ζουν σε έναν πάμπλουτο τόπο που είναι σε πολλά σημεία μια συνέχεια ενός ασιατικού προτύπου για τους λευκούς. Ας μην πούμε τι εντύπωση είχαν επί χούντας στη γλυφάδα για τους αμερικανούς ναύτες.
Εξαλλου μιλάμε για μια χώρα που έχει προστριβές τόσο θρησκευτικές όσο και άλλες διασυνοριακών σχέσεων (λέμε τώρα) αλλά και πολιτικές, κα ιόπου η ανθρώπινη ζωή έχει τελείως άλλο μέτρο απο την ελληνική. Τίποτα άλλο.
Η υποκρισία μπορεί να λείπει. Δεν χρειάζεται μάστερ ανθρωπολογιας για να πεις μια μαmακία.

ΥΓ. 1) Για τις Ιριδες αυτού του κόσμου
2) και οι επαναστάτες του κόσμου αυτού είναι και αυτοι άνθρωποι, όταν ξεκουράζονται.
3) Δουλοπρεπείς έχει παντού.Τους Έλληνες πρέπει να βλεπες γύρω στο 80. Σαν πιτσιρίκια στο κέντρο της Κωνσταντινούπολης που περιμένανε 3-4 να εξυπηρετήσουν ένα ζευγαράκι μπατιροτουριστών όπως φαινόμαστε για ένα φιλοδώρημα της ξεφτίλας σε ένα άδειο εστιατόριο σε τουριστικό μέρος. Κρίση το λέγανε και τότε.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2011, 19:56:32 μμ από Oytopikos »

Αποσυνδεδεμένος Marakious

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.78 Chrome 17.0.963.78
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #101 στις: Μάρτιος 11, 2012, 17:55:38 μμ »
Την καλησπέρα μου!!

Εγώ πήγα πρώτη φορά στην πανέμορφη Ταϊλάνδη τον Σεπτέμβριο του 09 μετά από πολύ ψάξιμο στο forum σχετικά με της περιοχές.
Λίγο πολύ το θέμα της πορνείας είναι γενικό σε όλες της χώρες το έχω δει στην Ολλανδία, στην Ταΐλάνδη και σε πολλές άλλες χώρες και το μόνο που αλλάζει είναι η κορδέλα τίποτα άλλο μιας και ο σκοπός είναι ο ίδιος.
Αν σε σοκάρει κάτι τέτοιο δεν πηγαίνεις απλά..
Εγώ έκλεισα ταξίδι 10 ημερών μαζί με τον σύζυγό στο koh samui και έχω να θυμάμαι μόνο τα καλύτερα, το θέμα της δουλοπρέπειας δεν με ενόχλησε καθόλου μιας και έχω συνηθίσει τον Έλληνα τον ταβερνιάρη να με κλέβει στα νησιά ( 5 ευρώ την δήθεν χωριάτικη) και μη σχολιάσω και την άθλια συμπεριφορά του.
Το φαγητό τους απλά δεν υπάρχει!!! αν και εγκυμονούσα στο ταξίδι του έδωσα και κατάλαβε !!
Περιμένω πως και πως να στρώσουν τα οικονομικά μπας και μπορέσουμε να ξανά πάμε στον παράδεισο !!!

Τους χαιρετισμούς μου σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος phohm phuy

  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Happiness is the absence of fear and greed
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.78 Chrome 17.0.963.78
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 12, 2012, 14:24:31 μμ »
η εικονα που εχουν για μας στο εξωτερικο πλεον εχει προβληματισει αραγε ολους αυτους που πιστεουν οτι ειμαστε ο περιουσιος λαος? και βλεπουμε ολους τους αλλους κατωτερους!  το "στιγμα" που μας φωρτοσαν με ευθηνη των πολιτικων μας πρωτα απ ολα θα κανει  δεκαετιες να φυγει! οχι μονο στις αναπτυγμενες χωρες η στις ασιατικες  αλλα και στην αφρικη ακομα τα δελτια ειδησεων δειχνουν επεισοδια αστεγους και ουρες για συσιτια απ την αθηνα! ανθρωπους που απειλουν να αυτοκτονησουν η περνουν ομηρους! και εκτος αυτου τα βορειοευρωπαικα τεμπεληδες μας ανεβαζουν και μας κατεβαζουν! εμεις το ξερουμε πολυ καλα οτι τα πραγματα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ! και οι περισσοτεροι ελληνες ειναι σκληρα εργαζομενοι!   αλλα τελικα ειμαστε σαν χωρα θυμα της εικονας που δημιουργησαν τα ξενα μιντια για μας!   
still you may find a gem amongst them

Αποσυνδεδεμένος xhamster

  • *
  • Μηνύματα: 28
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 15.0.1 Firefox 15.0.1
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 23:42:18 μμ »
Επίσης -για να ρίξω και τη μπηχτή μου- πολλοί που εδω μέσα φωνασκούνε οτι η πραγματική Ταιλάνδη δεν είναι τα τουριστικά μέρη κλπ όλο γύρω απ τα τουριστικά μέρη τριγυρνάνε αν διαβάσει κανείς τα προγράμματα διακοπών τους!!! Φαίνονται ανίκανοι να ζήσουν εδώ χωρίς την άνεση του τουρίστα και τα προνομιά του, την ευκολία των αγγλικών , τον μικρόκοσμο των επαγελματιών κάθε είδους που ασχολείται μαζί τους κλπ...Κάνω αυτή την παρατήρηση χωρίς κακεντρέχεια και χωρίς να βγάζω ακίβώς τον εαυτό μου έξω απο το χορό....
αν φιλε πιστεύεις αυτά που γραφής σου βγάζω το καπέλο, ίσος δεν έχω γνωρίσει ακόμα έλληνα που να μην τρέχει πίσω από τα φουστάνια μια ταϊλανδέζας στο μικρό ταξίδι του
όλη λένε για τις ομορφιές τις thai όμως το 90% το περνάνε ψάχνοντας τον ερωτα που τους λίπη εδώ στην μικρή ελλάδα

ตอนนี้คุณสามารถฟอง ตามที่คุณต้องการ แต่สิ่งที่ต้องการนี้เป็น
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2012, 00:25:07 πμ από xhamster »

Αποσυνδεδεμένος PutMakRuMak

  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Απ: Η εμπειρία της iridas από την Ταϊλάνδη
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 00:37:18 πμ »
Και το φουστανι στην Πατταγια και το φουστανι στο Τσιανγκ Μαι καθως και στη Σουκχουμβιτ της Μπανγκοκ φουστανι παντα ειναι.
Η αληθεια ειναι ομως μια οσο και εαν ενοχλει ανεξαρτητος επαγγελματος.
Με ολο το σεβασμο στον τροπο σκεψης τους. Δεν μας πανε.
Στα ματια των περισσοτερων ειμαστε ολοι ενα (στη χειροτερη σαν Αγγλοι η Αυστραλοι που στο ενα χερι κραταμε Tiger, με το αλλο κανουμε give me 5 ενω βλεπουμε Λιβερπουλ - Μαντζεστερ και στην καλυτερη ο θειος απο την Αμερικη ο οποιος εχει τα σχετικα αισθηματα του ως φαρανγκ και συνεπως επιρεπης στην ενδεχομενη υποκριτικη απο τριτους).
Τωρα το γιατι ειναι μια αλλη ιστορια ........... παντως δεν μας πανε, Ετσι απλα.
Παντα θα προσπαθω να τους εξηγω οτι ειμαι Ελληνας και οχι φαρανγκ.
Παντα θα προσπαθω να τους εξηγω οτι σεβομαι τις διαφορετικες κουλτουρες μας αλλα στην τελικη το φαναρι το περναμε και οι 2 με πρασινο....
Στα ματια τους ποτε δεν θα ειμαστε ισα και ομοια σαν τους συμπατριωτες τους ως ανθρωποι οχι ως εθνικοτητα.
Εγω παντως θα τους αγαπω οσο και εαν ξερω οτι ποτε δεν προκειται να με αγαπησουν σαν λαος οπως καταφερα να τους αγαπησω εγω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2012, 01:39:49 πμ από PutMakRuMak »
Phak Rak Thai