Αποστολέας Θέμα: BILL RESORT KOH SAMUI  (Αναγνώστηκε 7126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
BILL RESORT KOH SAMUI
« στις: Ιανουάριος 27, 2011, 10:22:08 πμ »
καλημερα ταυλανδοπληκτοι.
θα ηθελα σας παρακαλω να φωτα σας.σκεφτομαστε με την αδερφη μου για ενα ταξιδακι ταυλανδη κι επειδη ειναι η πρωτη φορα που βγαινουμε εκτος ευρωπης θα κλεισουμε με πρακτορειο ατομικο βεβαια.
Μας δινει σε καλη τιμη το Lamai BILL RESORT και θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις εαν καποιος εχει μεινει σε αυτο.
Ειναι καλυτερα νομιζω να μεινουμε Λαμαι παρα Chaweng απο οτι εχω διαβασει εδω.Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι διαβασα δεν υπαρχουν τουκ τουκ κο σα μουι ,οποτε οι μετακινησεις και ειδικα βραδυ πως γινονται και ποσο περιπου κοστιζει το ταχι για Chaweng πχ..
Η κοπελα που με ενημερωσε μου ειπε οτι η τοποθεσια του BILL RESORT δεν ειναι καλη και οτι ειναι μακρυα απο το κεντρο της Λαμαι και κατι τετοια..ισχυει???



Αποσυνδεδεμένος tropic@leasy

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 10:56:38 πμ »
καλημερα ταυλανδοπληκτοι.
θα ηθελα σας παρακαλω να φωτα σας.σκεφτομαστε με την αδερφη μου για ενα ταξιδακι ταυλανδη κι επειδη ειναι η πρωτη φορα που βγαινουμε εκτος ευρωπης θα κλεισουμε με πρακτορειο ατομικο βεβαια.
Μας δινει σε καλη τιμη το Lamai BILL RESORT και θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις εαν καποιος εχει μεινει σε αυτο.
Ειναι καλυτερα νομιζω να μεινουμε Λαμαι παρα Chaweng απο οτι εχω διαβασει εδω.Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι διαβασα δεν υπαρχουν τουκ τουκ κο σα μουι ,οποτε οι μετακινησεις και ειδικα βραδυ πως γινονται και ποσο περιπου κοστιζει το ταχι για Chaweng πχ..
Η κοπελα που με ενημερωσε μου ειπε οτι η τοποθεσια του BILL RESORT δεν ειναι καλη και οτι ειναι μακρυα απο το κεντρο της Λαμαι και κατι τετοια..ισχυει???


H τοποθεσία είναι προς το τέλος της παραλίας της Λαμάι.

Το αν ειναι καλή ή όχι είναι υποκειμενικό.

Η μετακίνηση ειδικά το βράδυ είναι ακριβή (για δεδομένα Ταϊλάνδης πάντα).

Αυτά τα 6 χμ. θα σου στοιχίζουν από 300 εώς 500 μπατ.

Κριτική για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν μπορώ να κάνω , αλλά μπορείς να διαβάσεις μόνη σου στο ίντερνετ.

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 11:04:33 πμ »
Διαβασα reviews για το hotel καλες ειναι-δεν εχουμε και ιδιαιτερα προβληματα..μονο αυτο το θεμα της αποστασης---οποτε μηπως θα ητανε καλυτερα να κλεισουμε στην αλλη παραλια ωστε οι μετακινησεις να γινονται πρωι κ μεσημερι για τις αλλες παραλιες και το βραδυ να χρησιμοποιουμε τα ποδαρακια μας αν και θα ηθελα να την αποφυγω λογω της πολυκοσμιας...θα διαβασω κι αλλο.. :) :)
και το ταχι 300 με 500 για 6χλμ δεν ειναι ακριβο μονο για ταυλανδη αλλα γενικα..ειχα την εντυπωση πως ηταν φτηνα..
thanks again

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 11:07:05 πμ »
για σου klaire η καλυτερη λυση για μενα ειναι να επιλεξεις καποιο hotel στη  Chaweng Noi ειναι διπλα απο την Chaweng πιο μικρη βεβαια αλλα πολυ πιο καθαρη  και ομορφη και  με πιο καλα hotel  εχει το πλεονεκτιμα οτι ειναι πιο ηρεμη παραλια και ειναι 5 λεπτα απο το κεντρο  της Chaweng  τα hotel που εμεινα ηταν first bungalow ,to fair house (εχει μεγαλους κηπους  και γκολφ ),και το impiana  σε αυτα η τιμη ξεκινα απο τα 40ε (υπαρχουν και αλλα hotels αλλα δεν εχω παει) θεωρω οτι ειναι και οικονομικοτερα για σενα εαν υπολογισης το ταξι (αγροτικο )που θα περνεις καθε μερα για να πας στο κεντρο εκτος και νοικιασης μοτο (4- 5ε),  καλο θα ηταν να ελεγες και για ποτε θες να πας .δεν το ξερω το hotel που επελεξες αλλα απο οτι φενετε στο χαρτη ειναι προς το τελειωμα της lamai. υπαρχει και ο χρηστος κατω που εχει ταξ. γραφειο που γνωριζει πιο πολλα

Αποσυνδεδεμένος tropic@leasy

  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 11:46:51 πμ »
για σου klaire η καλυτερη λυση για μενα ειναι να επιλεξεις καποιο hotel στη  Chaweng Noi ειναι διπλα απο την Chaweng πιο μικρη βεβαια αλλα πολυ πιο καθαρη  και ομορφη και  με πιο καλα hotel  εχει το πλεονεκτιμα οτι ειναι πιο ηρεμη παραλια και ειναι 5 λεπτα απο το κεντρο  της Chaweng  τα hotel που εμεινα ηταν first bungalow ,to fair house (εχει μεγαλους κηπους  και γκολφ ),και το impiana  σε αυτα η τιμη ξεκινα απο τα 40ε (υπαρχουν και αλλα hotels αλλα δεν εχω παει) θεωρω οτι ειναι και οικονομικοτερα για σενα εαν υπολογισης το ταξι (αγροτικο )που θα περνεις καθε μερα για να πας στο κεντρο εκτος και νοικιασης μοτο (4- 5ε),  καλο θα ηταν να ελεγες και για ποτε θες να πας .δεν το ξερω το hotel που επελεξες αλλα απο οτι φενετε στο χαρτη ειναι προς το τελειωμα της lamai. υπαρχει και ο χρηστος κατω που εχει ταξ. γραφειο που γνωριζει πιο πολλα

μια διορθωση το ιμπιανα είναι στα 4 χμ. από το κέντρο της Τσαουενγκ και το φερστ στα 2,2 χμ.

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 12:00:42 μμ »
σκεφτομαστε να παμε αρχες μαρτιου...για το ταξιδιωτικο του χρηστου εχω διαβασει πολλα και σιγουρα θα παμε να μας οργανωσει και τις εκδρομες..το κακο ειναι οτι με το ταξιδιωτικο δεν μπορω να επιλεξω εγω Hotel ισως κλεισω μονη μου αεροπορικα κτλ απλα θα μου παει πιο πολλα οπως το υπολογισα...ηθελα να αποφυγω το καθημερινο ταχι το βραδυ αλλα βλεποντας και κανοντας...
σ ευχαριστω παντως

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 12:25:19 μμ »
μια διορθωση το ιμπιανα είναι στα 4 χμ. από το κέντρο της Τσαουενγκ και το φερστ στα 2,2 χμ.
σωστα το first ειναι στην αρχη της noi κοντα στα βραχια  και το impiana στα τελειωματα ειναι πιο μικρη απο την κεντρικη παραλια αλλα μεγαλη
σκεφτομαστε να παμε αρχες μαρτιου...για το ταξιδιωτικο του χρηστου εχω διαβασει πολλα και σιγουρα θα παμε να μας οργανωσει και τις εκδρομες..το κακο ειναι οτι με το ταξιδιωτικο δεν μπορω να επιλεξω εγω Hotel ισως κλεισω μονη μου αεροπορικα κτλ απλα θα μου παει πιο πολλα οπως το υπολογισα...ηθελα να αποφυγω το καθημερινο ταχι το βραδυ αλλα βλεποντας και κανοντας...
σ ευχαριστω παντως
την ημερομηνια που θες οι τιμες στα εισητηρια ειναι καλες  και εαν κλησεις hotel μεσω νετ  agoda κτλ δεν νομιζω να  σου παει πανω απο 17 κατοσταρικα για 10 ημερες εισητηρια και διαμονη για 2 ατομα

Αποσυνδεδεμένος buddharho

  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 15:38:31 μμ »
εαν κλησεις hotel μεσω νετ  agoda κτλδιαμονη για 2 ατομα

εχω κλεισει δωματια μεσω του μπουκιγκ.
to agoda ειναι εμπιστο?το εχει δοκιμασει κανεις?
το λεω επειδη το συγκεκριμενο σου κανει την χρεωσεη αμμεσα,ενω με το μπουκιγκ πληρωνεις κατα την αφιξη ή αναχωρηση σου.

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 16:54:51 μμ »
ο λογος που ηθελα να κλεισω με πρακτορειο εκτος του οικονομικου ηταν το γεγονος οτι δεν εχουμε βγει εκτος Ευρωπης(ειμαστε κ 2 κοριτσια) και ενοιωθα καποια ασφαλεια να εχω εξασφαλισμενες μεταφορες χοτελ αεροδρομιο κτλ..κ στο πρακτορειο το δινει 590(+200) 5 διανυκτερευσεις σαμουι+1 ξεναγηση 2 bkk +ξεναγηση και οι μεταφορες και μου φανηκε οτι θα μου ερχοταν φτηνοτερα με αυτον τον τροπο...Αλλα τωρα ισως κλεισω και μονες μας μιας και τα βρισκω 636...ειδομεν

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 14, 2011, 21:44:58 μμ »
τελικα κλεισαμε μονες μας και ξενοδοχειο στη τσαβενγκ αλλα τωρα που γυρισαμε θα προτιμουσα να ειχαμε μεινει Λαμαι γιατι εχει λιγο λιγοτερο χαμο απο τη τσαβενγκ και καλυτερα μαγαζακια για το βραδυ

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1107
  • Φύλο: Άντρας
  • «Το ψέμα ποτέ δεν ζει για να γεράσει.»
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.16 Firefox 3.6.16
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 15, 2011, 10:46:29 πμ »
τελικα κλεισαμε μονες μας και ξενοδοχειο στη τσαβενγκ αλλα τωρα που γυρισαμε θα προτιμουσα να ειχαμε μεινει Λαμαι γιατι εχει λιγο λιγοτερο χαμο απο τη τσαβενγκ και καλυτερα μαγαζακια για το βραδυ
γιατι δεν κοιταξες στη τσαουινκ νοι?

Αποσυνδεδεμένος klaire

  • *
  • Μηνύματα: 17
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: BILL RESORT KOH SAMUI
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 15, 2011, 17:40:04 μμ »
ξερω γω??? γιατι σκεφτηκα πως επειδη ημασταν 2 κοπελες ηθελα κατι κεντρικο για την επιστροφη το βραδυ...
μια χαρα περασαμε εντελει...οπου προλαβαμε πηγαμε --αλλα ναι σε καποιον αλλον θα προτεινα να μεινει καπου αλλου και εκει που προτεινεις ειναι πολυ καλα