Αποστολέας Θέμα: Εγινε κι αυτο...!!  (Αναγνώστηκε 10768 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 9.0.597.107 Chrome 9.0.597.107
    • Audiolabs
Εγινε κι αυτο...!!
« στις: Μάρτιος 04, 2011, 15:12:53 μμ »
Παταγια 23/01/2011 Βρισκομαστε 3 φιλοι κοντα στο Καρφουρ σε μια Ται φιλη που εχει Κομμωτηριο οπου εχουμε παει για καθαρισμο-καλλωπισμο προσωπου.(παρακαλω να μην σχολιαστει.... ;D ;D ;D . Φευγοντας απο εκει και ψαχνοντας μεσο για να φυγουμε,πεφτουμε πανω σε 2 ταξι-μηχανακια οπου μας προτεινουν να μας μεταφερουν στον προορισμο μας. Ο ενας θα επερνρ τον ενα απο εμας και ο αλλος τους αλλους δυο μας(τριαδα δηλαδη) Συμφωνουμε και παμε να ξεκινησουμε. Αυτος που θα επερνε τους 2 μας προσεξαμε οτι δεν ειχε κρανος ,ουτε εδωσε σε εμας.Του το επισημαναμε αλλα μας λεει "οκ οκ mai pen rai no problem" Ε λεμε κι εμεις οκ. Στο δρομο μας προτεινει "μαριχουανα"?? (συνηθισμενο θα μου πειτε)) οχι οχι λεμε εμεις. Μετα απο λιγο μας ξαναπροτεινει: κοκαινη?? οχι του ξανα απανταμε ενω τρεχει γαμ@@ντας! 3η αποπειρα να μας πουλησει παλι την πραματια του... Νευριασμενα του απαντω: οχι!! πηγαινε μας εκει που ειπαμε και μην μιλας αλλο!! ετσι και εγινε!

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση μετα απο αυτο ηταν το οτι στον δρομο μας πεφτουμε σε μπλοκο της τροχαιας και ενω περναμε απο διπλα τους χωρις κρανη ,δεν μας αγγιζει ουδεις!

Φτανουμε εν τελει στον προορισμο μας -Μονο που στο τελος μας περιμενε μια εκλπηξη!!

Με το που φτανουμε και κατεβαινουμε μας κοιταει -ανοιγει το γιλεκο του και μας δειχνει....

Καρτουλα με το σημα του-πιο κατω ζωνη με πιστολι,ασυρματο,χειροπαιδες κτλ κτλ  ενω γελωντας μας λεει "look- policeman , 50 bahts please!!!"

Εχουμε παθει ενα ψιλοσοκ! εγω του λεω γελωντας: "η αστυνομια κανονικα δεν περνει λεφτα απο πολιτες"

Ο μυστικος μου απαντα: δεν σας μετεφερα οπως το ταξι? πρεπει να πληρωθω!  ;D ;D ;D

Φυσικα τον πληρωσαμε και πηγε στην ευχη του βουδα....

Αναλογιζομασταν τι 8α γινονταν αν ειμασταν τιποτα μερακληδες και συμφωνουσαμε να μας πουλησει τιποτα κερατα....

Προς γνωση και συμμορφωση των "θεριακληδων"......  ;D ;D ;D



Αποσυνδεδεμένος nostro

  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 04, 2011, 19:27:44 μμ »
Παταγια 23/01/2011 Βρισκομαστε 3 φιλοι κοντα στο Καρφουρ σε μια Ται φιλη που εχει Κομμωτηριο οπου εχουμε παει για καθαρισμο-καλλωπισμο προσωπου.(παρακαλω να μην σχολιαστει.... ;D ;D ;D . Φευγοντας απο εκει και ψαχνοντας μεσο για να φυγουμε,πεφτουμε πανω σε 2 ταξι-μηχανακια οπου μας προτεινουν να μας μεταφερουν στον προορισμο μας. Ο ενας θα επερνρ τον ενα απο εμας και ο αλλος τους αλλους δυο μας(τριαδα δηλαδη) Συμφωνουμε και παμε να ξεκινησουμε. Αυτος που θα επερνε τους 2 μας προσεξαμε οτι δεν ειχε κρανος ,ουτε εδωσε σε εμας.Του το επισημαναμε αλλα μας λεει "οκ οκ mai pen rai no problem" Ε λεμε κι εμεις οκ. Στο δρομο μας προτεινει "μαριχουανα"?? (συνηθισμενο θα μου πειτε)) οχι οχι λεμε εμεις. Μετα απο λιγο μας ξαναπροτεινει: κοκαινη?? οχι του ξανα απανταμε ενω τρεχει γαμ@@ντας! 3η αποπειρα να μας πουλησει παλι την πραματια του... Νευριασμενα του απαντω: οχι!! πηγαινε μας εκει που ειπαμε και μην μιλας αλλο!! ετσι και εγινε!

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση μετα απο αυτο ηταν το οτι στον δρομο μας πεφτουμε σε μπλοκο της τροχαιας και ενω περναμε απο διπλα τους χωρις κρανη ,δεν μας αγγιζει ουδεις!

Φτανουμε εν τελει στον προορισμο μας -Μονο που στο τελος μας περιμενε μια εκλπηξη!!

Με το που φτανουμε και κατεβαινουμε μας κοιταει -ανοιγει το γιλεκο του και μας δειχνει....

Καρτουλα με το σημα του-πιο κατω ζωνη με πιστολι,ασυρματο,χειροπαιδες κτλ κτλ  ενω γελωντας μας λεει "look- policeman , 50 bahts please!!!"

Εχουμε παθει ενα ψιλοσοκ! εγω του λεω γελωντας: "η αστυνομια κανονικα δεν περνει λεφτα απο πολιτες"

Ο μυστικος μου απαντα: δεν σας μετεφερα οπως το ταξι? πρεπει να πληρωθω!  ;D ;D ;D

Φυσικα τον πληρωσαμε και πηγε στην ευχη του βουδα....

Αναλογιζομασταν τι 8α γινονταν αν ειμασταν τιποτα μερακληδες και συμφωνουσαμε να μας πουλησει τιποτα κερατα....

Προς γνωση και συμμορφωση των "θεριακληδων"......  ;D ;D ;D

Αψογη εξυπηρετηση η Αστυνομια.Πας στην ωρα σου και με ασφαλεια στον προορισμο σου.Και στη Σ Ω Σ Τ Η  Τ Ι Μ Η ! Ε ε ε!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2011, 19:29:25 μμ από nostro »

Αποσυνδεδεμένος PaterDemon

  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • เหมือนกันแต่แตกต่าง
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 04, 2011, 21:00:58 μμ »
Παταγια 23/01/2011 Βρισκομαστε 3 φιλοι κοντα στο Καρφουρ σε μια Ται φιλη που εχει Κομμωτηριο οπου εχουμε παει για καθαρισμο-καλλωπισμο προσωπου.(παρακαλω να μην σχολιαστει.... ;D ;D ;D . Φευγοντας απο εκει και ψαχνοντας μεσο για να φυγουμε,πεφτουμε πανω σε 2 ταξι-μηχανακια οπου μας προτεινουν να μας μεταφερουν στον προορισμο μας. Ο ενας θα επερνρ τον ενα απο εμας και ο αλλος τους αλλους δυο μας(τριαδα δηλαδη) Συμφωνουμε και παμε να ξεκινησουμε. Αυτος που θα επερνε τους 2 μας προσεξαμε οτι δεν ειχε κρανος ,ουτε εδωσε σε εμας.Του το επισημαναμε αλλα μας λεει "οκ οκ mai pen rai no problem" Ε λεμε κι εμεις οκ. Στο δρομο μας προτεινει "μαριχουανα"?? (συνηθισμενο θα μου πειτε)) οχι οχι λεμε εμεις. Μετα απο λιγο μας ξαναπροτεινει: κοκαινη?? οχι του ξανα απανταμε ενω τρεχει γαμ@@ντας! 3η αποπειρα να μας πουλησει παλι την πραματια του... Νευριασμενα του απαντω: οχι!! πηγαινε μας εκει που ειπαμε και μην μιλας αλλο!! ετσι και εγινε!

Εκεινο που μου εκανε εντυπωση μετα απο αυτο ηταν το οτι στον δρομο μας πεφτουμε σε μπλοκο της τροχαιας και ενω περναμε απο διπλα τους χωρις κρανη ,δεν μας αγγιζει ουδεις!

Φτανουμε εν τελει στον προορισμο μας -Μονο που στο τελος μας περιμενε μια εκλπηξη!!

Με το που φτανουμε και κατεβαινουμε μας κοιταει -ανοιγει το γιλεκο του και μας δειχνει....

Καρτουλα με το σημα του-πιο κατω ζωνη με πιστολι,ασυρματο,χειροπαιδες κτλ κτλ  ενω γελωντας μας λεει "look- policeman , 50 bahts please!!!"

Εχουμε παθει ενα ψιλοσοκ! εγω του λεω γελωντας: "η αστυνομια κανονικα δεν περνει λεφτα απο πολιτες"

Ο μυστικος μου απαντα: δεν σας μετεφερα οπως το ταξι? πρεπει να πληρωθω!  ;D ;D ;D

Φυσικα τον πληρωσαμε και πηγε στην ευχη του βουδα....

Αναλογιζομασταν τι 8α γινονταν αν ειμασταν τιποτα μερακληδες και συμφωνουσαμε να μας πουλησει τιποτα κερατα....

Προς γνωση και συμμορφωση των "θεριακληδων"......  ;D ;D ;D
συμβαινει συχνα αυτο ειδικα σε fool moon party.και ειναι πολυ πιθανο,αν συμφωνησεις και <<ψωνισεις>>,να σου φανερωσει την ιδιοτητα του και να πρεπει να ξηλωθεις καμια 50.000bht για να μη σε παει μεσα

Αποσυνδεδεμένος zografos

  • ***
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS A JOURNEY...BRING AN OPEN MIND!!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 04, 2011, 21:26:13 μμ »
Ταξιμετρο το μηχανακι ειχε????????????
http://www.youtube.com/watch?v=JV8NYx-aJiM
IT'S NOT WHERE YOU ARE FROM,IT'S WHERE YOU ARE AT...

Αποσυνδεδεμένος Gio

  • *
  • Μηνύματα: 1
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.16 Firefox 3.6.16
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 27, 2011, 14:55:07 μμ »
συμβαινει συχνα αυτο ειδικα σε fool moon party.και ειναι πολυ πιθανο,αν συμφωνησεις και <<ψωνισεις>>,να σου φανερωσει την ιδιοτητα του και να πρεπει να ξηλωθεις καμια 50.000bht για να μη σε παει μεσα
Ταξιμετρο το μηχανακι ειχε????????????
http://www.youtube.com/watch?v=JV8NYx-aJiM


πουλανε και οι μπατσοι...αλλα ειναι πιο ευκολο για αυτους να σου τα παρουν για να μην σε πανε μεσα...ισως η πιο διεφθαρμενη αστυνομια που εχω δει ποτε...

Αποσυνδεδεμένος athanasios

  • *
  • Μηνύματα: 26
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 28, 2011, 10:01:17 πμ »
ισως ειναι ποιο διεφθαρμενοι και απο την χωρα μας.....

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
    • Thailand
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2011, 17:26:55 μμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος justyannis

  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Dream on,until your dreams come true
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 10.0.648.204 Chrome 10.0.648.204
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 28, 2011, 17:18:11 μμ »
[off-topic]
Με αφορμή τα σημερινά σου μηνύματα

κάνω απλώς μια παράθεση των μηνυματων που έχεις ποστάρει στο φόρουμ


http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=2195.msg29948#msg29948

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=2195.msg31520#msg31520

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=107.msg37758#msg37758

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=6813.msg39438#msg39438

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=7032.msg39442#msg39442

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=276.msg50865#msg50865

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=8277.msg50867#msg50867

http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=8697.msg50868#msg50868[/off-topic]
Αναρωτιέμαι αφού του φίλου δεν φαίνεται να του πολυαρέσει η Ταϊλάνδη,γιατί είναι σε ένα site που απευθύνεται σε φίλους της Ταϊλάνδης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2011, 17:27:08 μμ από thailandgr »

Αποσυνδεδεμένος HOMIES

  • ***
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • LIFE IS JUST A RIDE
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.16 Firefox 3.6.16
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 28, 2011, 17:48:22 μμ »
λογικο...

περσι στην ελλαδα με ειχε συμβει σχεδον το ιδιο. ενα βραδυ καθομουνα σε ενα παρκο μαζι με 4 - 5 φιλους και μας πλησιαζει τυπος με γκομενα μαζι και μας πιανει κουβεντα. κουβεντα στην κουβεντα βγαζει απο την τσεπη του ενα τσιγαριλικι και αρχιναει να του δινει, μας προσφερε και εμας αλλα ευτυχως δεν δεχτηκαμε. κρατησα την πινακιδα του και την επομενη μερα το εψαξα απο την ΥΣΑΕ και το μηχανολογικο και βρεθηκε οτι το αυτοκινητο ητανε της ασφαλειας γιαννιτσων!

μπραβο δημητρη!

Γυρνάω στον κόσμο, πουθενά δε βλέπω ξένο όπου μένω.
Γυρνάω πίσω και από όποιον συναντήσω, μαθαίνω.
Δίνω, παίρνω, ανασαίνω από τα χρώματα, πληθαίνω,
από τ' αρώματα μαγεύομαι και ταξιδεύω.
Γυρεύω για όλους μας το ίδιο όμορφο στέγαστρο,
φτιάχνω φωτιά για όποιον θέλει κόσμο αταίριαστο.

Αποσυνδεδεμένος justyannis

  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Dream on,until your dreams come true
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 10.0.648.204 Chrome 10.0.648.204
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 28, 2011, 18:24:27 μμ »
Εμένα μου έχει συμβεί στη Βραζιλία (το έχω ξαναγράψει στο site) και παρόλο που επίσης δεν δέχτηκα,οι αστυνομικοί που με συνέλαβαν επέμεναν ότι είμαι φίλος του τύπου που μου προσέφερε το τσιγάρο και το ότι ζητούσα να μου κάνουν εξέταση αίματος για να αποδείξω την αθωότητα μου ακούγονταν σαν αστείο γι'αυτούς προφανώς.1000 ευρώ μου στοίχισε η εμπειρία(κι αυτό γιατί το ΑΤΜ δεν έβγαζε άλλα) και πολύ,μα πολύ άγχος,ειδικά όταν ο Έλληνας πρόξενος μου είπε "Είσαι πολύ τυχερός που δεν σε σκοτώσανε"και η δικηγόρος που μου συνέστησε μου είπε"Σου προτείνω να αποσύρεις την καταγγελία που έκανες και εύχομαι να μην έχεις πρόβλημα να πετάξεις πίσω.
Συγνώμη που αναφέρομαι δεύτερη φορά στο ίδιο θέμα,αλλά θέλω να προειδοποιήσω πως τέτοιες παγίδες υπάρχουν παντού,να έχετε το νου σας.Όχι απλά δεν συναλλασόμαστε,αλλά δεν πιάνουμε ΠΟΤΕ καν κουβέντα με τύπους που προσφέρουν ναρκωτικά.

Αποσυνδεδεμένος kleos

  • *
  • Μηνύματα: 13
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 74.0.3729.169 Chrome 74.0.3729.169
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 31, 2019, 21:59:46 μμ »
Πωπω πολυ αγχωτικη εμπειρια.

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows 10 Windows 10
  • Browser:
  • Chrome 74.0.3729.169 Chrome 74.0.3729.169
    • Audiolabs
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 05, 2019, 10:01:46 πμ »
Σε τετοια περιπτωση θεωρω δυο ειναι οι εκδοχες : 1)ο αστυνομικος ειναι διεφθαρμενος,σου ζηταει τα κερατα του και σε ξεβρακωνει κανονικα να γλυτωσεις την φυλακη-αυτη νομιζω ειναι και η καλη εκδοχη... 2)πεφτεις σε αδιαφθορο και δε πανα του δινεις ολα τα χρηματα του κοσμου(που υπαρχει και περιπτωση να σου φορτωσει και δωροδοκια) σε τραβαει μεσα κανονικα και αντε καλα ξεμπερδεματα. Ενδεικτικα αναφερω οτι γνωστος μου που ζουσε εκει και επεσε σε αδιαφθορους 3 χρονια εκανε μεσα και με τα χιλια ζορια βγηκε μετα. Προσοχη λοιπον...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

  • ***
  • Μηνύματα: 522
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 85.0.4183.102 Chrome 85.0.4183.102
Απ: Εγινε κι αυτο...!!
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 20, 2020, 20:53:10 μμ »
Είναι γνωστή η δήλωση του αείμνηστου Κ Καραμανλή ότι :
Πολλά που λέγονται αλλά δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται αλλά δεν λέγονται.
Συνεπώς ας κοιτάμε τα δικά μας τα τζοβαϊρικά και ας αφήσουμε τι κάνουν οι άλλες Χώρες που ότι και να κάνουν οι πολίτες είναι στην Χώρα τους και ελέγχονται……τίποτα η Αστυνομία δεν κάνει τυχαία και αμα «παρεκτρέπονται» μερικοί υπάρχουν ειτε «λόγος» ειτε τα «πλάγια μέσα»……..
 ;)Στο σπίτι του «κρεμασμένου» δεν μιλάνε για σχοινί……..! ;)

Ειρήνη Μελισσαροπούλου: Το μοντέλο που έζησε την περιπέτεια στο Χονγκ Κονγκ, φρουρός στη Μόρια
Η 22χρονη μετά τον εφιάλτη με τα ναρκωτικά στο Χονγκ Κονγκ επέστρεψε στη Μυτιλήνη και έγινε αστυνομικός - Τώρα υπηρετεί  στην Αστυνομική Διεύθυνση Λέσβου και είναι στην πρώτη γραμμή στα γεγονότα στη Μόρια  ;) ;) ;)

Πηγή:
https://www.protothema.gr/greece/article/1043119/eirini-melissaropoulou-stin-proti-grammi-perifrourisis-tis-morias-to-modelo-pou-sunelifthi-sto-hong-kong/

...

 >:( >:( >:(Τραγωδία στην Μ Βρετανία για 12-χρονο κοριτσακι σχολής χορου που πνιγόταν και οι παριστάμενοι τραβαγαν video. >:( >:( >:(

Η οικογένεια μιας μαθήτριας που πνίγηκε ενώ έπαιζε σε ένα ποτάμι, χειροδίκησε τους παρισταμένους που τράβηξαν το  video της τραγωδίας που εκτυλίχθηκε και τα δημοσίευσαν στα κοινωνικά μέσα αντί να προσπαθούν να βοηθήσουν.
Η ταλαντούχα χορεύτρια Ava Gray, 12 ετών, απεβίωσε στον ποταμό Leven στο Balloch του Dunbartonshire, αφου εδωσε μαχη να σωθει στο νερό με δύο από τις φίλες της.
Καθώς ετοιμάστηκαν να κάνουν τα τελευταία της τελετής στην κηδεία σήμερα (10-08-2020), τα αγαπημένα της πρόσωπα απόρησαν γιατί η μόνη  αντίδραση των παρισταμένων ήταν να βγάλουν το τηλέφωνο και να την μαγνητοσκοπήσουν.
Μιλώντας εκ μέρους της μητέρας της Ava Leanne Rae, η θεία της Jamie Gillies είπε:
«Μόνο ένας άνδρας προσπάθησε να βοηθήσει τρία παιδιά που βρίσκονταν σε κίνδυνο. Θα ειμαστε για πάντα υποχρεωμένοι.
Απολύτως αηδιασμένη (η θεία)  όταν άκουσε οτι οι περισσότεροι άνθρωποι ενδιαφέρθηκαν μονο να βιντεοσκοπήσουν τραβώντας με camera  το δράμα των ανηλίκων παιδιών να σώσουν τους φίλους τους.
Αν κάποιος από αυτούς τους ανθρώπους ειχε καταβάλει προσπάθεια για να βοηθήσει τα παιδιά, ίσως να μην είμαστε εδώ.(στην κηδεια της 12-χρονης Ava Grey
«Ανησυχώ πραγματικά για το μέλλον μας αν αυτή είναι η προτεραιότητα των ανθρώπων.


Πηγή:
https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/family-drowned-scots-dancer-ava-22537100?_ga=2.158847162.1616697902.1597779437-914398547.1597779434 

Pictured: Girl, 12, who tragically died after getting into trouble in river

https://www.youtube.com/watch?v=rXFIzoBnsEU



Youtube :Sensual Kim Basinger Striptease in 9 1/2 Weeks Movie