Αποστολέας Θέμα: Πρωτη φορά Ταϊλάνδη (ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ)  (Αναγνώστηκε 862216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Travel69

  • **
  • Μηνύματα: 52
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #645 στις: Ιούνιος 14, 2010, 22:00:25 μμ »
Καλησπέρα έχω πάει Thailand 6 φορές ότι και να πω γιαυτό το μέρος είναι λίγο, έχω ταξιδέψει σε αρκετές χώρες σε όλο τον κόσμο αλλά σαν την Thailand πουθενά. Ελπίζω κάποια μέρα να πάω και να ζήσω μόνιμα εκεί  :) :) :). Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το ιδιοκτησιακό πως είναι εκεί τα πράγματα προσπάθησα να κάνω μία αγορά αλλά δεν βρήκα άκρη. Μήπως γνωρίζει κάποιος περισσότερα?
Ευχαριστώ και εύχομαι σε όλους καλά ταξίδια.
 

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #646 στις: Ιούνιος 14, 2010, 22:19:37 μμ »
τραβελ69 καλως ηρθες στο φορουμ.με λιγο ψαξιμο θα βρεις ενδοιαφερουσες πληροφοριες εδω για οτι ζητας

πηγαινε στο http://www.thai.gr/forum/index.php?topic=261.0 και θα δεις για την αγορα γης τι ισχυει.


Αποσυνδεδεμένος rovespieros

  • **
  • Μηνύματα: 86
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.5.7 Firefox 3.5.7
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #647 στις: Ιούνιος 14, 2010, 23:40:47 μμ »
Καλησπερα παιδια!!!!!!!!!!!1

Εχω παει ταυλανδη και ηθελα να ρωτησω ΠΟΥΕΙΝΑΙ Η ladybirdstar???????????????

Αποσυνδεδεμένος jothessaloniki

  • *
  • Μηνύματα: 1
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #648 στις: Ιούνιος 17, 2010, 20:23:39 μμ »
μπραβο παιδια!!!εχω ξετρελαθει με το site σας....μπορω να κατσω εδω μεσα με τις ωρες!!!αλλη μια τρελαμενη μπερδεμενη ταξιδιωτισσα αιμαι και εγω και αναρωτιεμαι τι αξιζει πιο πολυ;krambi,samui η phuket??θα παω τελος αυγουστου..ξερω οτι ο καιρος μπορει να ειναι αστατος..αλλα το μονο που θα με στεναχωρουσε θα ηταν να μην καταφερω να παω στα phi phi island??υπαρχει τετοια περιπτωση??


Σε παρακαλω να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους κανονες του φορουμ
thai.gr team
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2010, 20:29:42 μμ από lostromos »

Αποσυνδεδεμένος skorpios4

  • *
  • Μηνύματα: 49
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #649 στις: Ιούνιος 17, 2010, 20:27:01 μμ »


Στα πίπι θα πας άνετα στη παραλία του ντι κάπριο ίσως δυσκολευτείς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2010, 20:30:18 μμ από lostromos »

Αποσυνδεδεμένος lostromos

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4351
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #650 στις: Ιούνιος 17, 2010, 20:32:37 μμ »
μαλλον εχει να κανει με το τι σου αρεσει εσενα το που θα πας.ισως υπαρχει λιγος αστατος καιρος και να μην δεις καποιο νησακι και αυτο γιατι η βαρκα να μην μπορει να παει λογω καιρου.αλλα θα περασεις πολυ καλα.απο εκει και περα διαλεγεις ποσο τουρισμο θελεις.λιγοτερος τουρισμος θα υπαρχει στο κραμπι απο τα δυο νησια

Αποσυνδεδεμένος χαρης1971

  • *
  • Μηνύματα: 3
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
εισητηρια
« Απάντηση #651 στις: Ιούνιος 21, 2010, 03:22:44 πμ »
καλησπερα.  ειμαστε 3 ατομα και θελουμε να παμε στα μεσα ιανουαριου για 2 η 3 εβδομαδες ταυλανδη.  που μπορουμε να βρουμε αεροπορικα φθηνα   και πως συμφερει να παμε (με γρουπ  η μονοι μας ). ακουμε και που θα ηταν καλυτερα να παμε (σε ποιο μερος της ταυλανδης). υποψιν ειμαστε 3 μαντραχαλοι

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
    • Thailand
Απ: εισητηρια
« Απάντηση #652 στις: Ιούνιος 21, 2010, 11:46:07 πμ »
καλησπερα.  ειμαστε 3 ατομα και θελουμε να παμε στα μεσα ιανουαριου για 2 η 3 εβδομαδες ταυλανδη.  που μπορουμε να βρουμε αεροπορικα φθηνα   και πως συμφερει να παμε (με γρουπ  η μονοι μας ). ακουμε και που θα ηταν καλυτερα να παμε (σε ποιο μερος της ταυλανδης). υποψιν ειμαστε 3 μαντραχαλοι

Οι απαντήσεις στα ερωτήματά σου , υπάρχουν στο φόρουμ.

Εν συντομία , αεροπορικά από ίντερνετ ή από πρακτορείο
http://www.thai.gr/forum/index.php?board=16.0

Τι ακριβώς θέλετε να κάνετε στις διακοπές σας ?

Αυτοί που πάνε πρώτη φορά επιλέγουν ανάμεσα σε 5 δημοφιλείς προορισμούς

http://www.thai.gr/forum/index.php?board=30.0

http://www.thai.gr/forum/index.php?board=42.0

http://www.thai.gr/forum/index.php?board=34.0

http://www.thai.gr/forum/index.php?board=35.0

http://www.thai.gr/forum/index.php?board=49.0

Αποσυνδεδεμένος vagath74

  • *
  • Μηνύματα: 11
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Προταση για Ταυλανδη τον Ιουλιο
« Απάντηση #653 στις: Ιούνιος 23, 2010, 21:50:31 μμ »
καλησπέρα,
πρώτη φορά στην Ταυλανδη και συγκεκριμενα το β' 15μερο του ιουλίου. Καθαρες μερες εκεί 13. Το θέμα είναι τι πλάνο να κάνω όσο αφορά τα μέρη εκεί. θα κινηθω νοτια και θέλω οποσδήποτε και ενα 3μερο Μπανγκογκ ,απο εκέι και πέρα παρακαλώ για προτάσεις. Δηλαδή να επισκέφθω και πουκετ και σαμουι? γίνεται αυτο ? ή να επικεντρωθω πουκετ και στα νησια τριγυρω ? κο-λιπε προλαβαίνω να δω ? .θέλω τις προτάσεις σας γιατι εχω χασει την μπαλα...σορυ αλλα για τις επόμενες μέρες θα σας ζαλισω με τις ερωτησεις μου. Thanx ! ! !

doctortilac

  • Επισκέπτης
Απ: Προταση για Ταυλανδη τον Ιουλιο
« Απάντηση #654 στις: Ιούνιος 23, 2010, 22:02:55 μμ »
Ο μόνος που θα σου απαντήσει σωστά και όχι το μακρύ και το κοντό του καθενός είναι ο Χρίστος Πανοδήμο στο κο σαμουι. Όχι τίποτα για να μην μας ζαλίσεις όπως λες και σε ζαλίσουμε όπως δεν το λες.

email: tropicaleasy@yahoo.com,
τηλ: +66.817970930, ζητήστε το Χρήστο Πανοδήμο .

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2010, 22:06:12 μμ από doctortilac »

Αποσυνδεδεμένος Oytopikos

  • ************
  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 11003
  • Φύλο: Άντρας
  • สมน้ำหน้า
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
    • Thailand
Απ: Προταση για Ταυλανδη τον Ιουλιο
« Απάντηση #655 στις: Ιούνιος 24, 2010, 00:01:51 πμ »
καλησπέρα,
πρώτη φορά στην Ταυλανδη και συγκεκριμενα το β' 15μερο του ιουλίου. Καθαρες μερες εκεί 13. Το θέμα είναι τι πλάνο να κάνω όσο αφορά τα μέρη εκεί. θα κινηθω νοτια και θέλω οποσδήποτε και ενα 3μερο Μπανγκογκ ,απο εκέι και πέρα παρακαλώ για προτάσεις. Δηλαδή να επισκέφθω και πουκετ και σαμουι? γίνεται αυτο ? ή να επικεντρωθω πουκετ και στα νησια τριγυρω ? κο-λιπε προλαβαίνω να δω ? .θέλω τις προτάσεις σας γιατι εχω χασει την μπαλα...σορυ αλλα για τις επόμενες μέρες θα σας ζαλισω με τις ερωτησεις μου. Thanx ! ! !

Μπορείς σίγουρα να συμβουλευτείς τον Χρήστο ...

Γνώμη μου να μην επισκεπτείς και τα 2 νησιά , αφού θες και 3ήμερο στην ΒΚΚ.

Εξάλλου και στο Σαμούι και στο Πούκετ θα έχεις την δυνατότητα να επισκεπτείς μικρότερα νησιά ...

Άρα μην σκοτωθείς να τα δεις όλα από την πρώτη φόρα , έτσι και αλλιώς θα ξαναπάς ...

dimitris26

  • Επισκέπτης
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #656 στις: Ιούνιος 26, 2010, 17:07:39 μμ »
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα και πάλι,  η μέρες πλησιάζουν  για την αναχώρηση  μας  για phuket  και ανιπομονο…αναχορουμε 14 Αυγούστου και    27 το βράδυ αναχωρούμε δυστυχώς για Ελλάδα.. το θέμα πιο είναι 1.με έχουν ρίξει τόσο ψυχολογικά για της ημερομηνίες που πάω και έχω ξενερώσει, θα σας παρακαλούσα εσείς που έχετε πάει πολλές φορές να μας ανεβάσετε λίγο, ο καθένας με τον τρόπο του… επίσης  μας έχουν πει ότι τα έμορφα κορίτσια πάνε στα χώρια  του εκκινώ την περίοδο  και είναι ψόφια τα πράγματα από όμορφες παρουσίες, καταλαβαίνετε  για τι ξενερομα έχω παθει…τλπ δεν πάμε και μόνο γιαυτο…  τα λεφτά που μπόρεσα να Κάνο κομπόδεμα τελικά είναι 2500 χιλιάδες ευρώ το εισιτήριο είναι πληρωμένο, τα 2500 είναι για φάγωμα είναι αρκετά καλά για  να γουστάρουμε… σαν φυσιολογικό παιδί φυσικά όχι σα πρίγκιπας… 

Αποσυνδεδεμένος sakis_larisa

  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.4 Firefox 3.6.4
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #657 στις: Ιούνιος 26, 2010, 17:27:01 μμ »
... Με 2500 χιλιάρικα για 13 μέρες περνάς πρίγκιπας ... Αμαρτία να τις περάσεις σαν φυσιολογικό παιδί ...  Και μην ανησυχείς για τα όμορφα κορίτσια ... Εκεί θα είναι και θα σε περιμένουν ... Τα λιγότερο όμορφα πάνε στα χωριά ... Τέλεια θα περάσετε ... Το ζόρι θα είναι στο αεροδρόμιο πριν την επιβίβαση για την επιστροφή ... Για εκεί δεν μπορώ να κάνω κάτι ... Αν εσείς βρείτε καμμιά λυση να μας την πείτε και σε μας ...

dimitris26

  • Επισκέπτης
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #658 στις: Ιούνιος 26, 2010, 17:42:16 μμ »
Και ακόμα όσο αφορά τα join-free  από την στιγμή που θα κλίσω δίκλινο που είναι το πρόβλημα χιάζεται να λαδώσω και πάλι??

Αποσυνδεδεμένος Taxidiwtis

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 913
  • Φύλο: Άντρας
  • Ubi bene, ibi patria...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.70 Chrome 5.0.375.70
    • Audiolabs
Απ: ερωτησεις για πρωτη φορα
« Απάντηση #659 στις: Ιούνιος 26, 2010, 18:55:54 μμ »
Καλησπερα,
κατσε να απαντησω εγω γιατι μας πιασαν ολους οι ντροπες!! :)
Και μονοκλινο να κλεισεις το συνηθες ειναι να ζητησεις Joiner -free και free σημαινει καθολου λεφτα.Ζητα το πριν κλεισεις και  θα το παρεις.
Ποσο μαλλον αν κλεισεις δικλινο!! εννοειται δεν χρειαζεται να λαδωσεις κανεναν!!

Και ακόμα όσο αφορά τα join-free  από την στιγμή που θα κλίσω δίκλινο που είναι το πρόβλημα χιάζεται να λαδώσω και πάλι??