Αποστολέας Θέμα: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!  (Αναγνώστηκε 20414 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8501
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
!!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« στις: Ιανουάριος 25, 2013, 14:38:18 μμ »
Σε μια συζήτηση που είχα σήμερα με μια ταξιδιωτική πράκτορα ενημερώθηκα για κάποιες "περίεργες" προσφορές που παίζουν μέσω των Sites κοινωνικής δικτυώσεις  .
Στο παρελθόν έχουν υπάρξει αρκετά κρούσματα πχ : "Σύλληψη ιδιοκτήτη ταξιδιωτικού γραφείου για απάτη" , " Απάτη το διαδικτυακό ταξιδιωτικό γραφείο" , "ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ HOBBY travel " .

Πρέπει να είμαστε όλοι πολύ προσεκτικοί .
Μην βαζετε-στελνετε λεφτά εαν δεν ειστε σίγουροι για την επιχείρηση που συναλλάσσεστε .
Τουλάχιστον να υπάρχει μια έδρα (μαγαζί) και ενα σταθερό τηλέφωνο .
Επίσης τα πρακτορεία πρέπει να εχουν και την ανάλογη άδεια [  Ειδικό Σήμα Λειτουργίας Ε.Ο.Τ ] που να αναγράφετε στις σελίδες  - προσφορές κλπ .
Και φυσικα να ειναι τουριστικα γραφεια συμφωνα με το νομο
Για τα διαδυκτιακά ισχυει το εξης :
"Ηλεκτρονικά Τουριστικά Γραφεία"
Με το Άρθρο 165 του Ν. 4070/2012 (Ρυθμίσεις Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, Μεταφορών, Δημοσίων Έργων και άλλες διατάξεις)
προστέθηκε παράγραφος 5 στο τέλος του άρθρου 4 του Ν. 393/1976 για τα τουριστικά γραφεία, όπως έχει αντικατασταθεί και ισχύει,
σύμφωνα με την οποία επιτρέπεται η λειτουργία τουριστικών γραφείων που μπορούν να παρέχουν αποκλειστικά και μόνο μέσω διαδικτύου
τις υπηρεσίες που προβλέπονται στην περίπτωση β’ της παραγράφου 2 του άρθρου 1 του Ν. 393/1976.
Τα τουριστικά αυτά γραφεία οφείλουν να περιλαμβάνουν στον διακριτικό τους τίτλο τον όρο «Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες» (e-service).
Για τη χορήγηση ειδικού σήματος λειτουργίας των γραφείων αυτών απαιτείται η ύπαρξη ιδιαίτερης εγκατάστασης,
η οποία γνωστοποιείται στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. και στον Ε.Ο.Τ., και υποβάλλονται τα δικαιολογητικά του άρθρου 4 του ίδιου νόμου,
όπως εξειδικεύονται από το άρθρο 165 Ν. 4070/2012, καθώς και εγγυητική επιστολή, το ύψος της οποίας καθορίζεται με απόφαση του Υπουργού Τουρισμού.


Πχ παιζει τωρα στο facebook η παρακάτω προσφορά (?) με "πτήση τσάρτερ" 11 διανυκτερεύσεις στο Novotel Phuket
με πρωινό και εκδρομή στα phi phi , μαζι με τους φόρους στα 815 ευρω .

Εσεις τι λετε ?









Οι χρήστες του διαδικτύου πρέπει να:


Είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στις συναλλαγές που πραγματοποιούν μέσω του διαδικτύου και συγκεκριμένα να ελέγχουν την εγκυρότητα των ιστοσελίδων, μέσω των οποίων πραγματοποιούν ηλεκτρονικές αγορές ή κρατήσεις,
Επιλέγουν μόνο γνωστές και ασφαλείς ιστοσελίδες
Χρησιμοποιούν προπληρωμένες κάρτες, ώστε να είναι διαθέσιμο αποκλειστικά και μόνο το ποσό που πρόκειται να χρησιμοποιηθεί.
Αποφεύγουν να ανοίγουν μηνύματα, στα οποία φαίνεται ως αποστολέας, άγνωστος προς αυτούς αριθμός από το εξωτερικό
Είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί σε μηνύματα που τους υπόσχονται ότι θα κερδίσουν χρήματα,
Μην απαντούν στα μηνύματα αυτά και να μην δίνουν τα προσωπικά τους στοιχεία
Ενημερώνουν άμεσα τη Υποδιεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Υπηρεσίας Οικονομικής Αστυνομίας & Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος στο τηλέφωνο 11012  στο 210-6476464 και 210-6476461
ή στις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου 11012@hellenicpolice.gr και ccu@cybercrimeunit.gov.gr  


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2013, 21:18:56 μμ από thailandgr »


"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 15:10:09 μμ »
Εμένα που ήταν η δουλειά μου πάρα πολύ εύκολα καταλαβαίνω ότι είναι απάτη.-
Πολύ εύκολα όμως ένας άνθρωπος που δεν είναι της δουλειάς να την "πατήσει".
Πάρα πολύ καλά έκανες Κε   thailandgr  και το έγραψες...και πίστεψέ με δεν βρήκα ούτε ένα λάθος σε αυτά που έγραψες!!!!
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος bestathens1972

  • ***
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 24.0.1312.56 Chrome 24.0.1312.56
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 17:22:34 μμ »
Έχει συντακτικά και ορθογραφικά λάθη επίσης πράγμα που επίσης την κάνει "μυρωδάτη" τη δουλειά!
ΟΞΩ ΟΙ ΚΑΦΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΪΛΑΝΔΗ!!!... Τα κάνουμε πουτ@ν@ και μόνοι μας οι expats!!!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 20:56:57 μμ »
Εκτός απο τιμή που είναι ξεφτίλα, εγώ κατάλαβα ότι είναι απάτη διότι ήταν η δουλειά μου με αυτό που γράφει:Πτήση   Charter από Αθήνα για τελικό προορισμό και απο όλη την Ελλάδα με εσωτερική πτήση με την ίδια τιμή για Αθήνα.
Λοιπόν όταν ένας πράκτορας θέλει να βάλει  Charter πάει στην εταιρεία που έχει το αεροπλάνο και λέει θέλω απο Αθήνα για τάδε προορισμό και του λέει η αεροπορική εταιρεία θέλω τόσα. Πληρώνει ο πράκτορας αμέσως και  του δίνουν ένα εισιτήριο που λέγεται Master ticket και βάση αυτού βγαίνουν τα εισιτήρια των πελατών απο Αθήνα για τελικό προορισμό, δεν μπορεί κανένας μα κανένας να προσθέση και άλλο προορισμό δηλαδή π.χ. απο Θεσαλονίκη για Αθήνα και μετά για τελικό προορισμό όπως λέει αυτός. Το master ticket είναι ένα και μοναδικό και γράφει ότι ξεκινάει απο Αθήνα και πάει εκεί, δεν μπορεί να πεί στην αεροπορική εταιρεία π.χ. ότι τόσοι πελάτες θα έρθουν απο Θεσαλονίκη και τόσοι απο Κέρκυρα κ.λ.π. του λένε (η αεροπορική εταιρεία) εμείς θέλουμε να μας πείς απο που ξεκινάει το αεροπλάνο για να βάλουμε την τιμή δεν μπορεί να έρθουν απο αλλού,  θα πρέπει να πληρώσουν οι πελάτες άλλα εισιτήρια κανονικά για να πάρουν το αεροπλάνο απο Αθήνα!!!
Αυτό που γράφει δεν γίνεται με τίποτα!!!!!!
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8501
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 21:17:52 μμ »
Σωστα φιλε μου maik .
Αλλα υπάρχει κόσμος που την πατάει και δινει τα λεφτα που βγαζει με πολυ κόπο πλέον στα εκάστοτε λαμογια που θησαυρίζουν στην υγειά των κορόιδων .
Γιαυτό και εγώ , με αφορμή την συζήτηση που ειχα με την φίλη Ελενα που εχει το πρακτορείο celebrity travel solution   ( που με αφορμή αυτό το facebook post ) μου ζήτησε να ενημερώσω τους χρήστες του φόρουμ για αυτά τα φαινόμενα του διαδικτύου .
Έτσι και εγώ έκανα την ερευνά μου και δημιούργησα αυτό το θέμα .

"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 22:26:53 μμ »
Καλά έκανε η κυρία Έλενα με το πρακτορείο  celebrity travel solution και στα είπε, και όσοι θέλουν να ταξιδεύουν να διαβάσουν πολύ καλά αυτό που έγραψες.-
Επίσης το πρακτορείο της Κας Έλενας είδα ότι έχει και κρουαζιέρες και εμένα τώρα τελευταία μου αρέσουν οι κρουαζιέρες και θα την προτιμήσω.-
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος halfway inn

  • ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ
  • ***
  • Μηνύματα: 1233
  • Φύλο: Άντρας
  • IT'S A NICE DAY TODAY IN THAILAND.....KEEP SMILING
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 26, 2013, 14:14:20 μμ »
Σωστα φιλε μου maik .
Αλλα υπάρχει κόσμος που την πατάει και δινει τα λεφτα που βγαζει με πολυ κόπο πλέον στα εκάστοτε λαμογια που θησαυρίζουν στην υγειά των κορόιδων .
Γιαυτό και εγώ , με αφορμή την συζήτηση που ειχα με την φίλη Ελενα που εχει το πρακτορείο celebrity travel solution   ( που με αφορμή αυτό το facebook post ) μου ζήτησε να ενημερώσω τους χρήστες του φόρουμ για αυτά τα φαινόμενα του διαδικτύου .
Έτσι και εγώ έκανα την ερευνά μου και δημιούργησα αυτό το θέμα .

Ένα μεγάλο BRAVO στον Κο thailandgr για την δουλειά/ερευνα που έκανε, και ένα μεγάλο ΣΥΓΧΑΡΗΡΗΤΙΑ στην Κα Έλενα από το celebrity-travel solutions για το ενδιαφέρον που έδειξε προς τα μέλη του forum.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2013, 14:27:42 μμ από thailandgr »
วันนี้เป็นวันที่ดีในเมืองไทย ..... ยิ้มแย้มแจ่มใส
It's a nice day today in Thailand....keep smiling



"PG THAI AGENT"

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8501
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 17:46:01 μμ »
Ξανα στον αέρα η μεγαλη προσφορα , προλαβετε .....

Κώδικας: [Επιλογή]
https://www.facebook.com/events/439825566086149/
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 23:28:19 μμ »
Δέν άντεξα και του έγραψα στο face book του.
Το επισυνάπτω.

 Κε πράκτορα δεν μας τα λες καλά. Όταν πάς σε μιά αεροπορική εταιρεία για να νοικιάσεις ένα αεροπλάνο για Charter της λές απο Αθήνα μέχρι Πουκέτ τάδε ημερομηνία και σου λέει θέλω τόσα και πληρώνεις σε μερικές μέρες (πολύ λίγες) και σου κόβουν ένα εισιτήριο που λέγεται Master tkt και πάνω σε αυτό εκδίδονται τα εισιτήρια των πελατών ακριβώς την διαδρομή που λέει το Master tkt. Για να έρθουν λοιπόν οι πελάτες σου θα πρέπει να κόψουν κανονικά εισιτήρια εμπορικής πτήσης και όχι charter. Εάν προσθέσουμε τους φόρους που τους πληρώνει όλος ο κόσμος ακόμη και ο πρόεδρος της εταιρείας ακόμη και ο πρωθυπουργός που είναι στο περίπου 250€ + 200 € περίπου η εσωτερική πτήση π.χ. απο Αλεξανδρούπολη Αθήνα + τα τέλη προσγείωσης +τα τέλη εξυπηρέτησης πελατών + τα καύσιμα να πάει και να γυρίσει το αεροπλάνο διότι το χρειάζονται εδώ και να ξαναπάει για να σας φέρει πίσω έφθασε το ποσό 815€ περίπου. Πού είναι το κέρδος της αεροπορικής εταιρείας και που είναι η πληρωμή του ξενοδοχείου τόσες νύχτες και η εκδρομή στα Phi Phi; Όχι 815€ αλλά διπλάσια χρήματα χρειάζονται τουλάχιστον για τόσες μέρες.
Πριν από 18 λεπτά · Μου αρέσει!
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 12:52:04 μμ »
Δέν άντεξα και του έγραψα στο face book του.
Το επισυνάπτω.

 Κε πράκτορα δεν μας τα λες καλά. Όταν πάς σε μιά αεροπορική εταιρεία για να νοικιάσεις ένα αεροπλάνο για Charter της λές απο Αθήνα μέχρι Πουκέτ τάδε ημερομηνία και σου λέει θέλω τόσα και πληρώνεις σε μερικές μέρες (πολύ λίγες) και σου κόβουν ένα εισιτήριο που λέγεται Master tkt και πάνω σε αυτό εκδίδονται τα εισιτήρια των πελατών ακριβώς την διαδρομή που λέει το Master tkt. Για να έρθουν λοιπόν οι πελάτες σου θα πρέπει να κόψουν κανονικά εισιτήρια εμπορικής πτήσης και όχι charter. Εάν προσθέσουμε τους φόρους που τους πληρώνει όλος ο κόσμος ακόμη και ο πρόεδρος της εταιρείας ακόμη και ο πρωθυπουργός που είναι στο περίπου 250€ + 200 € περίπου η εσωτερική πτήση π.χ. απο Αλεξανδρούπολη Αθήνα + τα τέλη προσγείωσης +τα τέλη εξυπηρέτησης πελατών + τα καύσιμα να πάει και να γυρίσει το αεροπλάνο διότι το χρειάζονται εδώ και να ξαναπάει για να σας φέρει πίσω έφθασε το ποσό 815€ περίπου. Πού είναι το κέρδος της αεροπορικής εταιρείας και που είναι η πληρωμή του ξενοδοχείου τόσες νύχτες και η εκδρομή στα Phi Phi; Όχι 815€ αλλά διπλάσια χρήματα χρειάζονται τουλάχιστον για τόσες μέρες.
Πριν από 18 λεπτά · Μου αρέσει!

Μέχρι πρίν ένα λεπτό υπήρχε αυτό το σχόλιο που έγραψα μέσα στο face Book του, το αφαίρεσε χωρίς να κάνει οποιαδήποτε σχόλιο πάνω σε αυτό.
Ο άνθρωπος αυτός είναι απατεώνας!!!!
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!

Αποσυνδεδεμένος diamantis

  • ***
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 24.0.1312.56 Chrome 24.0.1312.56
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 20:12:10 μμ »
 να σαι καλά έτσι θέλουν στα ίσα ο άνθρωπος είναι α π α τ ε ώ ν α ς  όχι όπως κάνουν στην Ελλάδα   λίγο απατεώνας  δεν πειράζει πολύ πειράζει. Στό τέλος θα μας λένε και τσάμπα 

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8501
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 20:42:23 μμ »
Απο οτι ειδα "μπλοκαρε" την αναρτηση σχολιων .
Αναφορα στο facebook για scam απο τον καθενα μας θελει 
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΡΗΣ

  • ***
  • Μηνύματα: 522
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 29, 2013, 21:22:38 μμ »
Πρώτα απο ολα και ενα απο τα πολλά ευχαριστώ στον Τhailand που το ανέδειξε και ολογράφως ναναι καλά.

1.Αυτό που απο την αρχή μου εκανε εντύπωση στα υπερατλαντικά ταξείδια και οχι μόνο ειναι γιατί
παραδείγματος χάριν η Χ αεροπορική εταιρεία που κάνει Athene -Bangkok "δίνει" τιμή Α και απο
το Heathrow -Bangkok η ιδια εταιρεία "δίνει" τιμή αρκετά μειωμένη και πειρασμός για Idian routes?
Εντάξει σε ενα σημείο ειναι οι φόροι και γενικά τα δημοσιονομικά των Κρατών αλλά απο την αλλη ειναι
και η απόσταση που ειναι μεγαλύτερη.(ανάφερα σε αλλο site μια απο τις πολλύ καλές εταιρείες που δίνει
Athene-Bangkok 830 euros ενώ η ιδια δίνει London -Bangkok 510 -530 pound γύρω στα 600 euros.

2.Δεν το θυμάμαι τώρα το ταξειδιωτικό απο Λονδίνο πάντως ειναι :Heathrow -Bangkok τέλος Φεβρουαρίου για δύο
ανθρώπους (round trip) δίνει τιμή 1150 euros οχι pound με την Kuwait air.
'Γυρνώντας στο επίσημο site Κuwait air η τιμή σχεδόν διπλασιάζετε πάντα τις ιδιες ημερομηνίες.
(επαναλαμβάνω δεν ειμαι σίγουρος για το site αλλά αν θυμάμαι πρέπει να ηταν απο το Carlton Leisure με Kuwait air κατευθείαν θα το ξαναδώ).

3.Ενώ απο την αλλη μεριά του Ατλαντικού εχουν πέσει πάρα πολλύ τα εισιτήρια και ιδιαίτερα για Saint Dominico στην Punta Cana (οχι δεν αλλαξα διαθέσεις για την Ταυλανδάρα παράδειγμα φέρνω) με προσφορές απο 1 εβδομάδα με την πτήση μαζί και ξενοδοχείο απο 900-1100 euros ιδιαίτερα για αναχωρήσεις απο την Νότιο Ευρώπη και οχι απο βόρειες χώρες οπως απο Stocholm.

4.Πετρέλαιο και Φόροι αεροδρομίων? Μπορεί αλλά εχω παρατηρήσει εχει αρχίσει το παπατζηλίκι απο κολοσσούς εταιρείες για προσφορές διακεκριμένης θέσης για Bussines etc οπως και αν χρεώνουν fees για αποσκευές η δίνουν πρώτα την τιμή αλλά χωρίς τους φόρους που τους αναγράφουν απο κάτω απο την τιμή λές και ο επιβάτης αμα θέλει την πληρώνει.(οπως μερικά supermarket και electro markets στην Ελλάδα που ανάγραφαν στα διαφημιστικά πελατών τις τιμές χωρίς τον επίσημο φόρο εκάστου Κράτους ΦΠΑ (VAT και κατηγορήθηκαν απο τις αρχές των Κρατών για παραπλανητικά spot).

Ξανανεβαίνει η Ασία και ειδικά η Thailand και θα μας "λαχανιάζει" κάθε φορά που θα αναζητούμε να πάμε (σήμερα αν θυμάμαι κάπου ειδα οτι ανήγγειλαν 22 εκατ επίσημα τουρίστε για το 2012).
Θα κάνω το ερώτημα που ειχα δεί και στο Bloomberg.
After Thailand what?
Η απάντησή μου Ταυλάνδη ξανα.... 8)



Youtube :Sensual Kim Basinger Striptease in 9 1/2 Weeks Movie

Αποσυνδεδεμένος thailandgr

  • Γενικός συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 8501
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 8/Server 2012 Windows 8/Server 2012
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
    • Ταυλανδη - χωρα παραδεισος
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 12:14:21 μμ »
Και φυσικα συνεχιζει χωρις καμμια ενοχληση απο κανεναν .....
Και οπως λεει 23 θεσεις εμειναν αντε να προλαβετε ............
Η ημερομηνια εγινε "Αεροπορική εκδρομή 12/3-24/3 Πουκέτ Ταυλάνδης"

Κώδικας: [Επιλογή]
https://www.facebook.com/events/439825566086149/
Κώδικας: [Επιλογή]
https://www.facebook.com/pages/Successtravel/255170487947813
"Δικό σου είναι αυτό που δεν μπορεί να υπάρξει χωρίς εσένα"
The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry

Αποσυνδεδεμένος MAIKOA

  • ***
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 18.0 Firefox 18.0
Απ: !!!! ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 12:53:46 μμ »
Την προηγούμενη φορά έγραψα μέσα στη face book του εκεί που έλεγε για την τιμή, ότι αυτή η τιμή δεν ισχύει για τους εξής λόγους.......,
Ποτέ δεν απάντησε και μάλιστα μετά απο ορισμένες ώρες που το είδε το διέγραψε χωρίς να απαντήσει και μάλιστα δεν μπορούσε κανείς να ξαναγράψει τίποτα παρά μόνο αυτός.

Πολύ μεγάλος απατεώνας!!!!
Να είμαστε πάντα όλοι   καλά  !!